Jump to content
QcK

15 май.Протест!

Recommended Posts

Протестът ще се провежда по градове.Информация за вашия град може да намерите тук:http://www.bulforums.com/bgprotest_2011 ... um.php?f=2Протестът ще съвпада с протеста на Българския съюз на товарните превозвачи!Исканията са прости и ясни - Намаляне на акциза/ддс-то, което ще доведе до падане на цените на горивата, което ще доведе до поевтиняването и на други стоки, понеже транспортните разходи ще са по-малки!Идеята на първия протест е да се привлече вниманието на медиите и евентуално да привлечем повече съмишленици за по-нататъшни действия! Първата форма на протест ще бъде да се съберем колкото можем коли и да зареждаме на дадена бензиностанция за по 50 стотинки по 5-6 пъти!

  • Нагоре 3
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Национален бойкот ще оправи нещата.Спираме да зареждаме.Да си носят бензина в русия.Това е начина, иначе кучето си лае, кервана си минава.

  • Нагоре 2
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата държава оправя на Вальо Златев джоба...

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това като зареждаме на бензиностанциите по 50 ст. по няколко пъти, само ще забавя работата на служителите, които не са виновни за нищо... Замислете се и те са хора, които като нас работят за едната заплата, не това е начина !!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Протестът ще се провежда по градове.Информация за вашия град може да намерите тук:http://www.bulforums.com/bgprotest_2011 ... um.php?f=2Протестът ще съвпада с протеста на Българския съюз на товарните превозвачи!Исканията са прости и ясни - Намаляне на акциза/ддс-то, което ще доведе до падане на цените на горивата, което ще доведе до поевтиняването и на други стоки, понеже транспортните разходи ще са по-малки!Идеята на първия протест е да се привлече вниманието на медиите и евентуално да привлечем повече съмишленици за по-нататъшни действия! Първата форма на протест ще бъде да се съберем колкото можем коли и да зареждаме на дадена бензиностанция за по 50 стотинки по 5-6 пъти!

Колеги идеята да зареждаме за 0.50 лева въобще не е лоша .А зада стане перфектна и да има още по дълбоко послание нека да плащаме и с жълти стотинки от номинал по 0.01 и 0.02 лева ;) Аз предлагам освен на 13 март за когато е националният протест на превозвачите да направим и една генерална тренировка преди това :P Нека тренировката да е на ОМV и Shell на околовръстният път под кв.Бояна по 0.50 лв, на всяка бензиностанция.Смятам че на 06.03.20011 към 18.30 часа е най удачно и ще се съберем максимален брой хора :D Ако някои има други предложения тук е мястото да ги сподели :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз подкрепям протеста на 100%, но не виждам смисъл в това да зареждаме за по 20, 50 ст., трябва да измислим нещо ефективно, което да достигне до 'горните нива' на властта.пп. Между другото и аз ще се включа, като заредя на 2 пъти за по 50 ст., на по 1 и 2ст.пп2. ако на някой му се занимава, нека разпространи тази тема във всички форуми на всички марки автомобили, ще е добре.

Редактирано от tuning_mania

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички желаещи да участват да пишат в темите във форума,който съм дал в първия пост.(там има организацията по градове).Идеята е това да е първата вълна от протести-да видим колко човека можем да съберем и евентуално следващите вече да са по-сериозни!В момента целта е привличане на медиите и обществото и събиране на още съмишленици!П.П Едно голямо благодаря на модераторите,че оставиха темата.(беше изтъркана от форумите на бмв и на vw).Търсят се и координатори по градове-пишете на админа на форума по-горе.Аз съм координатора за гр.Варна ако варненлии имат въпроси или желание да помогнат финансово за разпечатката на листовките нека ми пишат скайпа ми е "kartaje".

Редактирано от QcK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако на някой му се занимава, нека разпространи тази тема във всички форуми на всички марки автомобили, ще е добре.

еи ся ше го цъкна в Ауди форума ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз започнах да го разцъквам във всевъзможни форуми :D Но нека да направим и генерална репетиция на 06.03.2011 ;) Японците са казали "Упражненията правят майстора" :D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

,,Старите майстори казват,че дадено упражнение трябва да се повтаря многократно,докато мисълта ни и усещането ни не започнат да минават през болното място.Само така може да стане здраво.,, това е при бойното изкуство,да ви кажа и в нашия случай думите са същите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципите на действие в природата изпълват ежедневието ни , позамислете се ;) Колкото повече подаваме толкава повече ще ни натискат :P Време е да кажем "Стига наш ред е "

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

imа логика в това да се зарежда по 50ст.защото така като платят хората със жълти ст,токато ги броят ще се бави целия цикъл на работа ,колкото се забавят повече по-малко приходи за бензиностанциите ;)Ей така една седмица и ще рухнат без приходи :PНо 100% ще лепнат мин количество от 5л например,но тогава ще ни трябват много много стотинки :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това като зареждаме на бензиностанциите по 50 ст. по няколко пъти, само ще забавя работата на служителите, които не са виновни за нищо... Замислете се и те са хора, които като нас работят за едната заплата, не това е начина !!

...а и мисля че минимално зареждане са 2 литра,за 50 ст никой няма да даде да се зареди 200мл

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой застава до мене да блокираме 5ти километър в Шумен?Верно ще ги заболи и ще стане голяма какафония ;) , мераклия съм, чакам подкрепа и да се разберем за дата и час.Колегата пуснал темата имаш лично.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това със зареждането за по 50ст. няма никакъв смисъл,нашите резервоари ще са празни а и не собствениците на бенз. са виновни

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега трябва да се започне малко по цивилизовано ;) ако не разберат тънкия намек ще вземем други мерки :lol::yes: Така няма да нарушаваме никои закон и никои неможе да те пипне ;) Нали се сещаш че ако блокираш бензиностанцията след това ще те съдят за пропуснати ползи и нанесени морални щтети ;) Законите защитават големите и смачкват всичко по пътят им ;) Трябва ние да им го вкараме а не те на нас ;):yes:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй, като що годе следя цените и мога да твърдя, че всички бензиностанции се коригират по цените на ЛукОйл. Според мен потърпевшите бензиностанции трябва да са точно те. С една километрична колона от автомобили :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Национален бойкот ще оправи нещата.Спираме да зареждаме.Да си носят бензина в русия.Това е начина, иначе кучето си лае, кервана си минава.

А за храната-спираме да ядем.Цивилизованите хора се развиват,ние спираме,спираме да зареждаме,спираме парното,спираме да си купуваме дрехи,спираме да пушим,превръщаме се в шебеци и се покатерваме на дървото-това в 21 век.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега мойте извинения ,но нащта мила България е доста далеч от 21 ви век,за алост ние живеем по-скоро в 19ти век

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за храната-спираме да ядем.Цивилизованите хора се развиват,ние спираме,спираме да зареждаме,спираме парното,спираме да си купуваме дрехи,спираме да пушим,превръщаме се в шебеци и се покатерваме на дървото-това в 21 век.

 

Колега не виждаш ли само черно и бяло?Всичко си има граници, не бъди краен!

И за няколко дена нищо няма да ти стане.Монопола разчита на твоя неосъзнат страх, да се лишиш от благата, които ТЕ са ти наложили!Нарича се маркетинг и реклама.

Мото в USA:"Ние не търсим потребности, ние ги създаваме" :lol:

 

Пример:

Птичия грип уплаши хората и спряха да консумирата пилешко.

Резултат:

Цената падна до 4.5филе, 2.2 бутче и 1.90 цяло пиле.На цени на едро!

В народа има сила, която малко познават.На народното събрание пише

"Съединението прави силата"

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще позная какво ще се случи. До 13-ти ще се обсъжда как е най-правилната форма на протест, а на датата няма да има никой, както стана и на протестите за състоянието на пътищата пред почти всички общини:plane: Вероятно все някой има идея какво е да се почувстваш истински сам на цял един площад в средно голям град, гледайки с най-тъпата физиономия на света в продължение на час... Спането продължава за съжаление.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pamo печелиш първа награда, позна! И не разбрах какво са ни виновни хорицата,дето мръзнат по колонките да ни обслужват. А проблемите са ни точно 240, и на 13-ти ще се кискат и ще си седят на топло, ще си карат лъскавите коли, купени с нашите данъци и глупост да ги изберем. Аз не знам какъв е най-правилният начин на протест, но според мен този е грешен. Един колега спомена блокади, добре, ама от това пак страдат обикновените хора. Една шепа хора се подиграват с всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега напълно те подкрепям и всички знаят това :plane: По принцип политиците ни са неандерталци и не разбират от дума :beer: Смятам че единственото което биха разбрали са шамарите :) Освен и ние да блокираме границите зада може и Европа да чуе и разбере че в България има проблем ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А за храната-спираме да ядем.Цивилизованите хора се развиват,ние спираме,спираме да зареждаме,спираме парното,спираме да си купуваме дрехи,спираме да пушим,превръщаме се в шебеци и се покатерваме на дървото-това в 21 век.

 

Колега не виждаш ли само черно и бяло?Всичко си има граници, не бъди краен!

И за няколко дена нищо няма да ти стане.Монопола разчита на твоя неосъзнат страх, да се лишиш от благата, които ТЕ са ти наложили!Нарича се маркетинг и реклама.

Мото в USA:"Ние не търсим потребности, ние ги създаваме" :plane:

 

Пример:

Птичия грип уплаши хората и спряха да консумирата пилешко.

Резултат:

Цената падна до 4.5филе, 2.2 бутче и 1.90 цяло пиле.На цени на едро!

В народа има сила, която малко познават.На народното събрание пише

"Съединението прави силата"

 

И на вальо златев ли беше,няма да му стане нищо за няколко дена.Търси си генерално решение,не временно със символичен протест.Не сме се родили в коли та да "не можем да се лишим от блага",но транспорта е основно нещо като храната.С автобус ли да се придвижваме,билета ми е по скъп и пак се зарежда гориво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще спортуваме за здраве , ще вървим пеша както прървите хора :beer: Живота е кръговрат явно сле стигнали изходната точка :plane: П.С. Колеги търся КОН много да върви малко да яде. Приемам предложения и за каручка може и спряна от движение :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Единственото нещо, с което може да навредим на бензиностанцийте е като попречим на цистерните да стигнат до тях. Така бензиностанцията няма гориво и е на загуба. Но трябва да се измисли легален начин, да направим това и да не могат властите да ни закачат.

Редактирано от p0n1X

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единственото нещо, с което може да навредим на бензиностанцийте е като попречим на цистерните да стигнат до тях. Така бензиностанцията няма гориво и е на загуба. Но трябва да се измисли легален начин, да направим това и да не могат властите да ни закачат.

Усилвам музиката на МАКС и карам на първа пред него. :plane: Друг легален начин едва ли има....
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз в темата. Относно зареждането за 50ст. не съм сигурен до колко е възможно, защото един братовчед работи на Шел и там не им разрешават да сипват по-малко от един литър гориво. От друга страна е безсмислено. Ще забавите дядо Пеньо с 10-15мин. да си зареди жигулката и веднага в парламента ще изпаднат в паника по този повод!Според мен ако ще се прави протест, той би трябвало да бъде по-радикален. Например да се запушват улици, това ще бъде ефективно дори и с малко присъствие на протестиращи (по 10 коли на улица са достатъчни). Ще бъде далеч по-ефективно отколкото да се плаща със стотинки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отцепваме магистралата и те така :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам 200 лева на стотинки колко ли ще зареждам братя

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отцепваме магистралата и те така ;)

Аз съм ЗА :) Може да отворим и една бутка за кебапчета :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това със зареждането за по 50ст няма смисъл,единствените потърпевши от тая работа ще са бензинджиите а те нямат вина за това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз също така мисля. Според мен по-добрият вариант е колкото се може повече хора да не зареждат на 13,а пък ако могат и няколко дни ,като спадне търсенето на гориво би трябвало да има по-голям ефект отколкото забавеното заплащане (лично мнение).

Редактирано от WaveMastaa
По�т непо�ред�твено преди тво�, не �е цитира :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми втора седмица ходи с рейса на работа, вместо с колата (която му трябва за да работи пълноценно).2,40 му идват в повече, за 2,80 не ми се мисли! А след 5 месеца може би 3+ лева.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да съм пропок но винаги става това което кажа а то е "Нищо няма да се промени защото Българина не е единен и няма твърда позиция а е лисица" :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като работещ на бензиностанция мога да ви каже следното.Всеки с яепа стотинки ще е добре дошъл да си зареди колко иска.Единственото нещо, което ще се постигне е да изнервите до без край персонала.И ще се изнервят чакащите колеги по колонките докато касиерката брои стотинки.Едното решение според мен е да не се зарежда няколко дни.Тогава оборотите ще паднат драстично и хората на високи постове ще ги е*е, какво става.Но със сигорност ще има малоумни дядовци, които и не са чували какво е това форум или да погледнат новини, че се готви такова мероприятие.Другото е да се съберем много коли и да задръстим всички улици и булеварди около НС за да не могат онези наядени свине да идът никаде или да дойдат на работа.Да се разпали една скара за 3-4 дни пред НС, така че и полицията да не може да дойде и ще стане.п.п.Глупав народ, слаба държава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че ще има хора който ще зареждат - ще има. На всеки може да се случи всичко или както каза колегата пенсионерите няма пак да са разбрали(извинявам се ако има пенсионери в форума :) ) Но като се получи масово, ако оборота на бензиностанциите падне с 30-40 процента си е успех. А относно цената-и аз се замислям със смяна на работата (всеки ден по 50ина километра).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам регистрация в волксваген(не питайте защо) - мога да пусна и там темата !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Незнам колеги честно казано аз не виждам кое би било ефективно.Със зареждането по 50ст на бензиностанциите ще се изнервим ние самите и персонала на бензиностанциите.Със незареждането 1 ден нищо няма да стане просто другия път ще трябва да си сипем повече-едва ли всеки зарежда ежедневно.Аз съм координатор за Варна,но си мисля да се откажа от организацията,което започнах понеже като цяло отнесох много подигравки,обиди и каква глупост е това със зареждането та явно няма смисъл да се организира каквото и да било.Всеки втори е дървен философ. А и така не намерих дори и един едничък желаещ да ми помогне със уведомлението на кмета,разпечатването на листовките и така нататък....сам човек не може да организира такова нещо.

Редактирано от QcK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...