Jump to content
jaydog

Лош момент да ти свърши маслото

Recommended Posts

Като цяло нямах запалка, ходих та си взех и си тръгвам обратно към едни приятели и минавам през една циганска махала. Цък лампичката за маслото, веднага се отбивам, по средата на баира .. почвам да звъня 1-2-3 никой няма масло за бензинка. Намирам един приятел, той идва ама идва ... след 40 минути, докато дойде трупи с цигани минават аз сам стоя на отворен капак и те " бате кво става " " Кво' проблеми има ли ? ".. Това бяха леките въпроси, имаше едни зададоха въпроса ' ко сега ще дойде ли някой ?' Веднага отговарям че чакам 2 банди приятели и затварям капака, вътре в колата влизам. После пак излязох, отворих капака и се загледах тук-там той един мой приятел минава и ми бибитка без да спира .. Викам си тоя човек как ме възприе, отворен капак средата на баира ... Това нормално ли да го видиш се запитах. Тоя мистичния приятел идва и тръгваме към бензиностанцията, той нашия кара на изпарения свети му резервата, а досега се е возил. Така така 10 километра до бензиностанцията, през цялото време изпуших 10 цигари тая кола къде е забутах сега какво ще стане. Парите в колата, сега няма пари и добре че го познавах единия служител 10 лева ми даде та взех едно масло. Обратно към колата направо, времето минава ужасно бавно и мъчително... Гледам я колата, няма проблеми всичко точно. Сипвам масло и от толкова стрес, тръгнах по баира на трета и се чудех сега маслото ли двигателя ли е проблемен. Прибрах се направо вкъщи, все още разтревожен ))Маслото ми тече леко по-леко, колата е на месец и още и ремъка не съм сменил. Поздрави !

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това трябва да се публикува, ама не знам в кой раздел - драма ли, трилър може би, комедия с миризма на масло... :) Както маслото си "тече леко по-леко ", да вземем да ги събираме тия бисери, да издадем книжка със заглавие примерно " Изкуството да пишеш глупости" - нещо като наръчник... :D М-дааа, работата е сериозна... :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) :) :D :D целия изтръпнах докато четях..... ама незнам защо :worthy: поне си я пребрал от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смейте се:) , ама като ти се случи на дълъг път и си с екзотична синтетика, хич не е смешно -:) Няма да ви казвам на колко бензиностанции търсих 0W-30.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преувеличението, ключа към фантазии книгите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти случка.

Смейте се:) , ама като ти се случи на дълъг път и си с екзотична синтетика, хич не е смешно -:) Няма да ви казвам на колко бензиностанции търсих 0W-30.

Не е много трудно човек да си носи с него 1л за доливане. То това си е като закон направо.Все едно да нямаш резервна гума :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова винаги си нося масло ,антифриз,свещи и куп други глупости :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай новото, се забравят старите добри навици...:) Но вече си имам остатъци за доливане ...и резервна гума, а да, и компресор за нея - от ремонтния комлект на колата ми.:) Антифриз и свещи още не съм добавила, но 5 литра течност за чистачки е наличен..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти само дето двигател нямаш в багажника.:):) Шегичкаа. Аз имам само резервна гума и триъгълник и аптечка, а е хубаво човек да си има ... не се знае кво може да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново ново но изненадите никога не свършват :) От практиката и с годините по пътищата съм се научил да съм подготвен за неочаквани ситуации :) Доста боклуци държа в багажника :D За късмет досега не ми се е налагало да ги ползвам но са помагали на доста други по пътищата на които съм помагъл :D

Редактирано от fly-boy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смейте се;) , ама като ти се случи на дълъг път и си с екзотична синтетика, хич не е смешно -;) Няма да ви казвам на колко бензиностанции търсих 0W-30.

И какъв беше проблема да долееш друго масло пълна синтетика?Сигурно ще се пресече?Не се ебавайте бе хора,Спасението на двигателя е най-важното,то така или иначе свършило,дали ще му долееш 1 литър друго няма да убие двигателя,било то и за дизел

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Промблем няма, колега -просто липса на опит и притеснение;) .Слава богу беше жълтата лампа - за ниско ниво, а не червената..Но вече си знам и внимавам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

;) Редактирано от doggy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jaydog брато много много гадно място да ти свърши маслото...аз така веднаж на отиване към Стара Загора с един приятел аз се возих на една бърза Астра и нагоре по завойчетата перем със 160-170 км/ч и гледам п озавойте му святка лампата за маслото викам "нашия ще става била тука сипи масло на тая кола..." оня "ааа не ве той датчика не контактува има си масло" .... Отидахме в Стара Загора пихме кафета а у,после по обратния път пак така... Спираме в Казанлък на ОМВ-то слзиам от "Фастра-та" тя чука тропулти под капака.. и пак казвам "нашия виж бе тая кола не е добре..." оня "не е ве тя колата има някой повдигач да се обажда..." викам хмм.. бро тва са лагери не са повдигачи... и на другия ден спря тотално вътре коляновия вал беше леш с 3 превъртели биели и лагерите бяха станали на станиолП.П. - хора гледайте си профилактично маслото на колите... ;)

Редактирано от fresh4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло нямах запалка... тръгнах по баира на трета... Маслото ми тече леко по-леко... колата е на месец ...

;) Има ли развитие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тревата трябва да се легализира...

:) : тва на 3d ли е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже,колко мъка има по то свят Божеееее..... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова винаги си нося масло ,антифриз,свещи и куп други глупости :)

 

+1 винаги......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някои може да прозвучи смешно но аз имам един навик ;) Почти всяка сутрин преди да запаля вдигам капака и проверявам маслото и антифриза :) навик ;) Да чукна на дърво досега никога съм нямъл проблеми ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипвам масло и от толкова стрес, тръгнах по баира на трета и се чудех сега маслото ли двигателя ли е проблемен. Прибрах се направо вкъщи, все още разтревожен ))

Егати смеха,вживях се чак :)

Аз затова винаги си нося масло ,антифриз,свещи и куп други глупости ;)

Аз даже и менгеме имам,не се знае кога ще потрябва. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да направя списък на частите в багажника си :) Чистачки -4 бр.Свещи-8бр.Дистрибуторна къпачка и палец-1бр.Въздушен филтър-1бр.Крушки Н4-6бр.Крушки за мигачи и габарити-5бр.Масло Мотул 5W40-5 литраМасло MTF-0.500 литраСпирачна течност-0.500 литраСпрей WD40-1бр.Спрей графитна смазка-1бр.И куп други глупости ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам пък едно родопско одеало, да боцка повече - никога не се знае... :) п.п. А-ааа, щях да забравя - и една права лопата - при тия недисциплинирани пешеходци... ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също си имам в багажника един стар чаршаф, да го постилам ако ще лягам под звездолета. Смешно не смешно и аз като fly-boy си нося абсолютно същите неща плюс един куп неизброими дреболии: болтове гайки, крепежи ,скоби, разни маркучи, проводници, разни основни инструменти и т.н...... а в една торба имам гащеризон и гумени ботуши.....Знам че това сигурно е някакво психично разстройство, но така си се чувствам по-добре:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Red и аз съм пълен с един куп други инстроменти и кабели :) А одеало при мен е ново и меко ;) не го позвам за ремонтни дейности а за други процедури ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааaaa аз от такива дейности вчера прах седалките с Interior1 на Turtle wax за сухо почистване. На едни им тече маслото на други други работи;)

 

Сериозно, поне веднъж седмично да се проверяват течностите под капака.

 

- " Маслото ми тече леко по-леко... колата е на месец ..." ...що за разсипия е това :)

 

 

 

P.S. - Търтъла върши страхотна работа.

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D добра тема ... !!!

Боже,колко мъка има по то свят Божеееее..... :huh:

!!! :dry: Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

jaydog брато много много гадно място да ти свърши маслото...аз така веднаж на отиване към Стара Загора с един приятел аз се возих на една бърза Астра и нагоре по завойчетата перем със 160-170 км/ч и гледам п озавойте му святка лампата за маслото викам "нашия ще става била тука сипи масло на тая кола..." оня "ааа не ве той датчика не контактува има си масло" .... Отидахме в Стара Загора пихме кафета а у,после по обратния път пак така... Спираме в Казанлък на ОМВ-то слзиам от "Фастра-та" тя чука тропулти под капака.. и пак казвам "нашия виж бе тая кола не е добре..." оня "не е ве тя колата има някой повдигач да се обажда..." викам хмм.. бро тва са лагери не са повдигачи... и на другия ден спря тотално вътре коляновия вал беше леш с 3 превъртели биели и лагерите бяха станали на станиолП.П. - хора гледайте си профилактично маслото на колите... ;)

;):lol: КъртиСтига с тая негативност, това са си лафове бе' хора. Някои карат офтопик, други за трева си мислят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...