Jump to content
NANI

Удариха ми колата :(

Recommended Posts

Здравейте.Още не се бях нарадвал на хондичката и оня ден един недовиждащ старец с астра ме засече злобно и спрях в задната му лява гума с около 30-40 км/чПубликувано изображениеВъпросите ми са:

Има ли смисъл да се поправя,защото едни познати ми казват,че колата щяла да ми чупи лагери и да ми "яде" гумите?

От друга страна мотора е перфектен,не "пипа" грам масло и съм намерил един Rover 400 1.4,на части,дали ще има някаква съвместимост на частите? Говорим най-вече за носач,казанче за чистачките,май и климатика ми отиде...Утре ще разбера какво точно ще трябва. Рзбира се ще ми трябва нова броня и ляв калник(предполагам те няма да станат от Rover-a).Най-лесно е да се откажа от колата,но първо искам да чуя вашето мнение.Благодаря предварителноПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай подробно удареното за да се прецени от колегите какви са евентуалните щети. Смяташ колко пари ти трябват за части, боя и майстори и сам преценяваш дали си струва.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимай подробно удареното за да се прецени от колегите какви са евентуалните щети. Смяташ колко пари ти трябват за части, боя и майстори и сам преценяваш дали си струва.

 

Утре ще ви пиша какво е нужно и какви са пораженията по лявото окачване (снимки така и не разбрах как се качват,даже и не успях да кача снимки на самата кола като я взех),майстора вече е свалил ударените части за да се снимат от застрахователите,по техни думи те ще покрият разходите,въпреки че много не ми се вярва,но и половината да покрият ми е достатъчно.Не ми е толкова за парите,колкото дали колата ще си възвърне предишния видПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако майстора ти си го бива, няма невъзможни неща. Ако застрахователя не ти покрие щетите на 100% има друга врътка (ако не си виновен за ПТП-то), съдиш другия участник в ПТП като в съда той си показва "гражданската" и делото става срещу застрахователя му, представяш всички фактури за ремонта и протокола с оценка на щетите и неговия застраховател ти изплаща разликата! Затова ги плащаме въпросните граждански отговорности и трябва да се използват, това го знам от адвокат на застрахователна компания.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... и започват едни дела, обжалвания, на които не се знае нито продължителността, нито резултатите.Колега,Може и да греша, но ако не е постановена съвина за произшествието, то ремонта трабва да се покрие от Гражданската на виновния за ПТП-то. След представяне на надлежно попълнени и издадени Възлагателно писмо, експертиза и фактури. Дори и разходи по репатриране на твоя автомобил, ако не е бил в движение.В случай, че причинителят няма Гражданска, тогава твоят КАСКО застраховател плаща и после съди виновника за сумата. И отново се връщаме на първия ред на поста ми, за съжаление! :thumbs1: Успех! :)

Редактирано от gena_bs

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ако е само това не трябва да се притесняваш особенно. 2ра ръка калник и броня със се пръскането около 200 кинта. Бронята може и да я лепнеш, но калника го смени, че после почват едни ръжди след ремонта му. Носач може и нов, може и 2ра ръка... Един фар сигурно ще ти трябва. Капака как е? А бе в общи линий щом си с каско ще ти дадът около 600 кинта и може да се оправиш, лошото е,че гокато платят се минава месец :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговориПубликувано изображение Да,капака също е пострадал в единия край и един "сеирджия" ми каза,че капак не се правел,трябвало нов...Абе голяма одисея ще е докато всичко приключи,защото зад фара сигурно всички казанчета са мазалоПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе капак се прави ма след удар изка мноо кит :) а тоя кит понякога се пука и стане манджа. Пич с 40км. как и да си я пляснал тая кола единствения вариант да не стане ,да дърпа и яде гуми е некадърни майстори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата е била читава, не се отказвай от нея заради този удар. Използвай случая да си смениш и 2-та фара! Ако си вземеш един нов и оставиш другия, ще ти светят различно и не си струва. Ааа и капака го сменяй... не ти трябват китоносци. Успех :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=13641 тоя линк ще ти помогне да качиш снимки. А за смяната на колата ти си решаваш ако търсиш повод да я смениш сега е момента а ако ти е на сърце купуваш от някоя морга здрави части и си в джаза.Това правенето с кит не ми го фали а и няма смисъл. За яденето на гуми и чупенето на лагери това са пълни глупости на всезнайковци дето думите са им по-силни от делата, Малко са колите в България, които не са удряни и првени всичко зависи от уменията на майстора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен ми удариха странично предницата пред колелетата с 80км/ч. Отпред изглеждаше все едно е блъсната от влак! Тъй като единственото важно и засегнато нещо по колата беше радиаторът, и понеже я обичам - я оправих. От счупени ламарини не се плаши! Колата ми нито дърпа, нито яде гуми ( яде вътршния им край на 4те, заради окачването, с което съм, така си беше и преди удара )С пари и добър майстор ще се оправи, на думи ударът ти звучи много по-лек от моя, а моята се оправи, така че.. :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отновоПубликувано изображение Днес ми казаха какво ще ми трябва за ремонта:

поредна броня,капак ,преден ляв калник,носач,фарПубликувано изображение Някой има ли информация какви са цените на тези части,защото имам оферта,но не знам дали цените са разумни и искам да сравня.Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече дай повече инфо за нови части ли говориш да минеш по-тънко ли толкова ли е трудно да напишеш какви са ти офертите или трябва да ти вадим думите с чингел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За втора употреба става въпрос- предна броня,капак,ляв калник и фар за 500 леваПубликувано изображение

Редактирано от Tino
Предходно мнение не �е цитира !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много са 500 лв. според мен. Порови се ТУК или пиши ТУК и ще се убедиш сам.

Редактирано от Gaze.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти за тия пари ще вземеш цяла кола за части .Реално броня макс 100лв.калник 70лв.носач 50лв.и фара 30-50лв. макар че аз не бих дал 50 нов е 67лв.Май нещата излизат наполовина освен другото да е труд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отновоПубликувано изображение Вече намерих всичко необходимо,едно нещо обаче ме тревожи- майстора каза,че коша е избягал леко на дясно и щял да го коригира и всичко ще било наредПубликувано изображение Това възможно ли е? В смисъл да се оправи "мръднал" кош и всичко да е в ред? На вид удара не изглежда ,толкова силен,но явно окото лъжеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притесняваи ,това са триковете на "майсторите" , връщат и мъртвец от гроба за малко повече пари :) Тая бира вече сме я пили :cool:

Редактирано от fly-boy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се притесняваи ,това са триковете на "майсторите" , връщат и мъртвец от гроба за малко повече пари :) Тая бира вече сме я пили :cool:

Да разбирам ли от коментара ти,че едва ли колата ще е ,както е била преди и ще ми прави проблеми?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се оправи. Ако се направи кадърно няма да имаш никакви ядове с гуми и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...