Jump to content
MAD DOG

Какво можем да направим ние за тях?

Recommended Posts

Седя и си мисля как да го напиша.Хора,дайте да видим какво можем да направим БЕЗ посредници от какъвто и да било вид и род.Все пак сме Хонда форум.От едното уважение към тия хора които са създали марката която ни събира...Мислех си че да речем аз,Сульо Пулев от Долно Нанагорнище искам от цялото си сърце да помогна,но не мога да отделя от нямането си повече от 50лв,би било смешно да ги пращам...но ако много хора съберат по 50лв ще има някакъв смисъл.Макар че на фона на огромните поражения пак ще е капка в морето,то поне може да стигнат да се нахранят няколко десетки човека за няколко дни.Искате ли да видим колко човека могат да си заделят от залъка тия пари,да ги съберем и да ги пратим?Само не знам кой ще се заеме с банките и съответните операции,щото аз не съм по тая част.А ако се предизвика подобно нещо и в другите автофоруми които се клубове на японски марки още повече ще има смисъл.Народе форумни,дайте да направим нещо,а? :D

Редактирано от MAD DOG
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям те човек - напълно :D Но имай в предвид , че без посредници няма как да стане :D дори да е банков трансфер и то международен твоите 50лв може и да не стигнат за таксите :D Опцията с PayPal ми се стори най-удачна , но не съм запознат с условията . Нека някой , ще го посоча с пръст Данчо , ни обясни каква е процедурата ?!

Ето възможност да дарите през paypal, хората даже ще ви пратят ключодържател фенерче от другия край на света, заради дарението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Тино,знам какви кожодери са банките.Но не знам за други начини да се изпратят пари там.А относно това да се обединят автофорумите?Поне на японските марки,другите не знам дали ще проявят интерес.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във сайта на Червения кръст има сметките по които могат да се преведат пари. Линк

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да направим подобно нещо аз съм много за и даже предложих на скоро темата на тазгодишната национална да е по-японска от колкото екологична :Dподкрепям я и се надявам да имам възможност да се включа

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пуснете си ICQ! ( колкото и да си мислите че това е отживелица) то все още си е най-доброто за чат. Има прекрасна търсачка за контакти с филтър по държава, град и говорими езици и много други опции ( нещо което в скайп го няма :D )Свържете се с хора там, поговорете си, съберете реални впечатления от това което се случва. Ако насреща някой ви се стори по-читав, можете да изпратите пари, директно на него по банка или Western Union и той да ги дари там или използва за каквото прецени благотворително. Или колет с някакви неща от първа необходимост. Предполага се че ако стои зад компютър няма да е от нуждаещите се, но вероятността парите да достигнат до някои нуждаещ се е много по-голяма ако ги изпратите на човек отколкото през каквито и да било дарителски сметки, смс-и и щуротии. Освен това ще намерите нови приятели!

Редактирано от pgh

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта на NHK (Japan Broadcasting Corporation) от линка за Charity for Japan Earthquake and Tsunami стигнах до сайта на Japanese Red Cross Society откъдето пък намерих препратка към International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies (IFRC) където ни връщат към БЧК.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята, помощта си е помощ, малко но от сърце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние българите сме много милосърдни хора. Най-добре,обаче, съчувстваме на думи. Дайте този път действително да съчувстваме и с дела. Със сигурност средностатистическият българин не може да помогне с много(като финанси), но и малкото би било от полза. Нека намерим действително правилния път помощите да стигнат до местоназначението си. Може би най-лесният начин е да се звънне в Японското посолство. Днес ще пробвам да се свържа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека намерим действително правилния път помощите да стигнат до местоназначението си.

Правилният път е чрез превод на БЧК (и от посолството ще те насочат натам) или чрез изпращане на SMS съобщение на кратък благотворителен тел. номер 1255. Стойността на един sms e 1.20 с ДДС. Аз вече пуснах няколко, но лошото в случая както винаги е, че левчето отива за Япония, 20-те стотинки за Дянков .. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по малко ще станат малко повече.За мен тия пари са два надника в момента.Но ще ги дам с радост.Ще работя два дни за тоя корав народ.Стига да е сигурно че ще стигнат точно където трябва без да пълнят нечия гуша. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално да проверим дали не може да дадем пари на БЧК в кеш ? за да не отидат 20% за данък !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм много за и даже предложих на скоро темата на тазгодишната национална да е по-японска от колкото екологична :)

Не знам какво точно визираш , но наистина НС 2011 може да протече под идеята със събраните средства да се помогне на Япония ! При правилна организация и Мото от страна на организаторите , може и спонсори да клъвнат , и да се изрази една Мини-обществена форумна подкрепа/духовна и финансова/ от МАРКАТА в БГ ! Вече на място/НС/ допълнително , може да се събират средства и който иска да даде свойта лепта ! След приключване на срещата и отчитане на нещата/всички приходи/ ... кинтите заминават за Япония .. дали чрез посолство дали чрез БЧК .. както е най-правилно ! Тука си има хора които са вещи в тая област ! :)
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за националната е много добра идея.Ако се организират правилно нещата може да се получи много хубаво.Аз имах предвид в близко бъдеще-да речем седмица,две.И да се прати каквото се събере.Другото е далеч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз (моето семейство) вече направихме. Или по-точно сме напът. Има едни хора, които дадоха идеята "Предлагане на временен подслон на пострадали от земетресението, цунамито и радиацията при бедствията в Япония през март 2011г."За да не обяснявам наново, ще цитирам накратко за да се разбере закакво става дума:"Приемането в България на японци, загубили домовете си при земетресението и цунамито през март 2011.Тази група е създадена с хуманитарни цели в подкрепа на пострадалите при земетресението и цунамито в Япония през март 2011. Хиляди японци загубиха домовете си, покъщнината, колите си - цялото си имущество.Ние в България можем да предложим скромната си помощ като приемем тези, които имат нужда от дом.Всеки, който има конструктивни предложения, би искал да приеме в дома си японски гражданин или семейство или има предложение за намиране на домове в България за пострадалите японци, моля да пише в този форум.Очакваме вашите предложения и подкрепа!Благодарим ви предварително за вниманието и разбирането.Нашата инициатива започна след разговор, който проведохме с информационния център на град Фукушима на 17 март 2011. Ние предложихме помощта си във вид на предоставяне на временен подслон на нуждаещи се. Първо, трябва да отбележим с какви слова на благодарност приеха подкрепата ни в Япония. Хората от градската управа на Фукушима, с които разговаряхме, бяха трогнати, че един толкова далечен народ като нас, българите, мисли за тях, съпреживява тяхната беда, моли се за тях и дори желае да им помогне. Второ, от японска страна ни посъветваха да се обърнем към японското посолство у нас, което да предаде нашите предложения в Япония."Ние изявихме желание и възможност да приемем в дома си 1 човек (или дете останало без родители и близки). Досега за 3 дни са събрани предложения за настаняване на 94 души. Кампанията ще продължи още няколко дена. Накрая всички данни ще бъдат събрани и изпратени до Посолството. Оттам нататък всичко е в техни ръце - остава само да чакаме.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук: http://bg.kolektiva.net/sofia/extra/dari-na-zhertvite-na-sendaj-zemetresenieto-japan.htmlима възможност за дарения, като от сайта твърдят че сами ще покрият всички данъци и такси по прехвърлянето на парите към японския червен кръст и ще удвоят средствата. Аз вчера дарих 30лв. Сега към края на месеца ще видя какви оборотни пари ще ми останат в картата и ще ги дам всичките пак там (още 80-100лв). (copy + paste):НАПРАВИ едно добро дело! * Дари средства за пострадалите при бедствията в Япония! * Ти избираш сумата - от 1 до 100 лв. * Всички средства ще бъдат изпратени на японския Червен кръст, за да помогат на хората, засегнати от бедствията. * КОЛЕКТИВА ЩЕ УДВОИ СЪБРАНИТЕ СРЕДСТВА!Условия * Фондът за дарения е предназначен за подпомагане на пострадалите от вълните цунами и земетресението в Сендай. * Колектива ще удвои събраните средства. * Потвърждение за получаване на парични суми ще бъдат изпратени в профила ти в сайта. * За по-подробна информация, моля, посетете сайта на нашата компания в Япония http://www.piku.jp/ * Направени дарения не могат да се отменят.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко че обивтам две стаи,инак бих приел японци с голяма радост.И без това ми е мечта да контактувам с тях,да се докосна поне малко до духа им.Това с тоя сайт е много добре,дано само да е вярно.Това за удвояването ме съмнява,поне да покрият таксите по банковите преводи...и аз явно ще участвам там,като гледам какъв ентусиазъм кипи тук... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко, тя националната е далече, но едното на другото не пречи - може сега да организираме някаква инициатива или както казваш да вземем участие в някоя от горните, а за напред да помислим и за националната :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фирмата си прави маркетинг, имайки предвид какъв оборот правят с промоциите си и колко народ пуска линкове към тях (както аз направих) нищо чудно да удвояват. Пък и официално заявено - казали са, че ще пратят потвърждение в профилите на потребителите (предполагам копие от официален документ), ако измамят губят клиенти.Пък и що да се организираме да събираме пари да пращаме, да плащаме за такси за преводи и тн - половината хора, които биха отделили "нещо" няма да се хванат изобщо да се занимават. А така няма оправдание - 5, 10, 20, 50, 100лв - който колкото може, все пак от интернет форум сме, малко са скараните с технологиите хора тук, неща като кредитни карти, електронно банкиране и тн са тривиални работи за повечето от нас. Разбира се всеки има своя начин - важното е да си помагаме. Ако ни удари някое земетресение и нас, ще разчитаме само на помощи - никога не можем да се възстановим сами. А японците са страхотни хора - това е една от богатите страни, които винаги помагат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм,явно тия 50 кинта са по-необходими да ги изплющим в някоя кръчма или да заредим бензинче за уличните гонки.За жалост форума е мини копие на обществото ни.Навярно някои чувства са неуместни вече за българския народ.Състраданието се е трансформирало в самогъзщина.Ще помоля някой модератор да изтрие темата поне да не се излагаме.Радвам се че все пак има хора които реагират,макар че едва ли са финансово по-облагодетелствани от другите.Много е готино да си замълчиш вместо да направиш нещо,нали?ПОЖЕЛАВАМ ВИ ВСЕКИ ПЪТ КАТО СЕ КАЧВАТЕ В КОЛИТЕ СИ ДА СЕ СЕЩАТЕ КАК НЕ НАПРАВИХТЕ НИЩО ПО ВЪПРОСА.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мога да отделя малко пари да помогнем на хората даже имам и свободна къща която много рядко се използва ако някой знае как мога да я дам на японско семейство да я ползва с удоволствие ще я предостъпя има 4 стаи и кухня голям двор спокоино 7-8 човека поема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги доста добра тема е това евала на колегата ,че се е сетил. Най -вероятно знаете, че Япония е най-богата държава от към фискален резерв в света (600 милиарда долара). Ние докато им помогнем те ще се оправят 10 пъти (не съм против тора даже много ми хареса само казвам) не съм сигурен, но между 7 и 14 дни след бедствието там Lexus възстановява производството на автомобили. На светлинни години сме от тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Даммм,явно тия 50 кинта са по-необходими да ги изплющим в някоя кръчма или да заредим бензинче за уличните гонки.За жалост форума е мини копие на обществото ни.Навярно някои чувства са неуместни вече за българския народ.Състраданието се е трансформирало в самогъзщина.Ще помоля някой модератор да изтрие темата поне да не се излагаме.Радвам се че все пак има хора които реагират,макар че едва ли са финансово по-облагодетелствани от другите.Много е готино да си замълчиш вместо да направиш нещо,нали?ПОЖЕЛАВАМ ВИ ВСЕКИ ПЪТ КАТО СЕ КАЧВАТЕ В КОЛИТЕ СИ ДА СЕ СЕЩАТЕ КАК НЕ НАПРАВИХТЕ НИЩО ПО ВЪПРОСА.

Колега,много е лесно да обвиняваш хората.Едва ли на българския народ му е до японската криза.Толкова са затънали сигурно 80% от българите,че едва ли могат да мислят за Япония.Ние нас си не можем да оправим,та какво остава да помагаме и на японците.И се чудех защо като сте толкова нахъсани да правите благотворителност не помогнете на някой дом за сираци,хора нуждаещи се от спешна операция или каквото и да е да помогнете на народа си.Всичката ни наред Япония ще оправяме.Съпричастен съм към това което им се случи,не омаловажавам щетите които им нанесе земетресението,но е смешно да се бием в гърдите колко сме добри,колко искаме да помогнем а пък да не сме дарили дори и 1 лев за някоя национална кауза.Инъче като питаш всички са големи националисти.Поздрави. Редактирано от MonzA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...