Jump to content
bebcho

Колко км важи ограничението на скороста

Важи ли знака след 1,5 км?  

50 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Ситуацията е следната на извън градски път има знак за ограничение на скороста от 60 км/ч.

 

Интересното е че патрулката седи 1500 м след знака, това са 1,5км някъде ми се струва че бях чел че знаците трябва да се повтарят през определено разстояние иначе спират да важат.

 

Няма друг знак до патрулката в тези 1500 м, няма и отклонение за друг път възможно е само направо.

 

Има ли такова нещо, че знака трабва да се повтаря през определено разстояние?

 

Ето и снимка на ситуацията:

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон знакът важи докато друг знак не го измести или до следващо кръстовище. Едва ли има някаква зависимост къде стоят катаджиите, понеже ако същестуваше такова нещо то и камерите за наблюдение на скоростта по пътищата, щяха да действат по същия принцип.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друг е въпросът, че на АМ Тракия София-Пловдив да речем по мостовете има знаци 90-70 заради моста, и после нищо не ги отменя много-много километри напред. В същото време виждаш, че аналогични знаци са боднати и наобратно от другата страна на моста... т.е. куките имат някакво основание да те изтумбят много далеч след тия обозначения... тъпня по български.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата знака важи докато друг не го отмени или до следващото кръстовище или отбивка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон знакът важи докато друг знак не го измести или до следващо кръстовище.Това е отговора! :D

Друг е въпросът, че на АМ Тракия София-Пловдив да речем по мостовете има знаци 90-70 заради моста, и после нищо не ги отменя много-много километри напред.

Те важат само при зимни условия колега и само за моста.Има допълнителен знак под тях "снежинка"!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 14. (1) (Предишен текст на чл. 14, изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 25.12.2009 г.) Министърът на регионалното развитие и благоустройството съвместно с министъра на вътрешните работи и министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията определят с наредба условията и реда за използване на пътните светофари, пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране при организиране на движението по пътищата, отворени за обществено ползване.

 

 

А в наредбата пише:

 

Чл. 61. (1) Пътен знак за въвеждане на забрана се поставя непосредствено преди участъка

от пътя, за който се отнася забраната.

(2) Пътен знак за отменяне на въведена забрана се поставя на място, в което отпада

необходимостта от въведената забрана.

(3) Въведена забрана с пътен знак от група "В" е в сила до следващото кръстовище.

(4) Когато забраната по ал. 3 трябва да се отмени преди следващото кръстовище, краят на

зоната на действие на въведената забрана се определя чрез:

1. пътен знак, който отменя въведената забрана;

2. допълнителна табела Т2, поставена под пътния знак за въвеждане на забрана, когато

дължината на зоната на действие на въведената забрана е по-малка от 100 m.

(5) Когато дължината на зоната на действие на въведена с пътен знак забрана е по-голяма

от 1000 m, пътният знак се повтаря на разстояния на всеки 500 m.

 

 

 

Toва не е ли забранителен знак , забраняващ движението над тази скорост.

 

Аз така го тълкувам, че има основание за обжалване понеже забранителния знак за движение със скорост не по-голяма от 60 км.ч не е повторен след 500 метра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
От изложените факти се вижда, че колегата има основание да обжалва. От опит обаче мога да кажа, че всичко зависи от настроението на съдията, няма значение дали има законово основание, а по-скоро дали съответния съдия се чувства добре или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

НАРЕДБА № 18 ОТ 23 ЮЛИ 2001 Г. ЗА СИГНАЛИЗАЦИЯ НА ПЪТИЩАТА С ПЪТНИ ЗНАЦИ

 

Издадена от Министерството на регионалното развитие и благоустройството

Обн. ДВ. бр.73 от 21 Август 2001г., изм. ДВ. бр.18 от 5 Март 2004г., изм. ДВ. бр.109 от 14 Декември 2004г., изм. ДВ. бр.54 от 14 Юли 2009г.

 

Чл. 61. (1) Пътен знак за въвеждане на забрана се поставя непосредствено преди участъка от пътя, за който се отнася забраната.

(2) Пътен знак за отменяне на въведена забрана се поставя на място, в което отпада необходимостта от въведената забрана.

(3) Въведена забрана с пътен знак от група "В" е в сила до следващото кръстовище.

(4) Когато забраната по ал. 3 трябва да се отмени преди следващото кръстовище, краят на зоната на действие на въведената забрана се определя чрез:

1. пътен знак, който отменя въведената забрана;

2. допълнителна табела Т2, поставена под пътния знак за въвеждане на забрана, когато дължината на зоната на действие на въведената забрана е по-малка от 100 m.

(5) Когато дължината на зоната на действие на въведена с пътен знак забрана е по-голяма от 1000 m, пътният знак се повтаря на разстояния на всеки 500 m.

(6) В случаите по ал. 5 под пътните знаци, въвеждащи забрана, се поставят допълнителни табели Т2, които указват разстоянието до края на зоната на действие на забраната. Краят на зоната на действие на забраната задължително се сигнализира със съответния пътен знак за отмяна на забраната.

 

ПРАВИЛНИК за прилагане на Закона за движението по пътищата

В сила от 01.06.1996 г. Приет с ПМС № 36 от 05.03.1996 г.

Обн. ДВ. бр.25 от 22 Март 1996г., попр. ДВ. бр.72 от 23 Август 1996г., изм. ДВ. бр.32 от 18 Април 2006г., изм. ДВ. бр.46 от 12 Юни 2007г., изм. ДВ. бр.34 от 1 Април 2008г., изм. ДВ. бр.44 от 9 Май 2008г., изм. ДВ. бр.53 от 10 Юни 2008г.,изм. ДВ. бр.45 от 16 Юни 2009г.

 

Чл. 50. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) Забраните, въведени с пътни знаци В20, В24, В25, В26, В27, В28 и В30, важат до следващото кръстовище или до знак, който ги отменя, или на разстояние, указано с допълнителна табела Т2.

Редактирано от Gaze.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл.50 не изключва според мен алинея 3 от наредбата.Не знам някой, който е минал с такова обжалване само той според мен може да даде категоричен отговор на въпроса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ограничението за движение в населено място, което важи и без да има знак ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В първия пост съм написал, че става въпрос за извън градски път, което значи че ограничението е 90 :rolleyes:

Редактирано от bebcho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го бях пропуснал Загледах се в картата и ми изгледаше като пренаселено място :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В първия пост съм написал, че става въпрос за извън градски път, което значи че ограничението е 90 :rolleyes:

Не съм капацитет, но: Когато си извънградско и не си на магистрала не е ли повече от ясно, че не трябва да шофираш с повече от 90 км/ч?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Той колегата едва ли е карал над 90 при положение, че ограниението е било 60 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Погледни стоянките на катаджиите в интернет. Ако тази стоянка фигурира, тогава обжалването ще е трудно. Но ако я няма то катаджиите са си харесали това място и са решили да направят малко кинти. Тук обжалването става лесно. В крайна сметка опитът никога не пречи. В обжалването на пътните актове няма чак толкова призната съдебна практика, че да ти кажат изход от делото :lol: А ти сигурен ли си, че е нямало знак през тези 1500м, може човекът да го е пропуснал или да не е видял Т2 знака

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм все пак всеки ден минават от там, а това е на външната магистрала на Перник като се идва от Кюстендил след бензиностанцията, няма име бензиностанцията някаква неизвесна е. Не не е стоянка това, засада е , какво имаш предвид под стоянка , къде го има този списък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситуацията е следната на извън градски път има знак за ограничение на скороста от 60 км/ч.

 

Интересното е че патрулката седи 1500 м след знака, това са 1,5км някъде ми се струва че бях чел че знаците трябва да се повтарят през определено разстояние иначе спират да важат.

 

Няма друг знак до патрулката в тези 1500 м, няма и отклонение за друг път възможно е само направо.

 

Има ли такова нещо, че знака трабва да се повтаря през определено разстояние?

 

Ето и снимка на ситуацията:

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Колега знакът важи до кръстовището непосредствено след него или до появата на друг знак, който отменя ограничението.В България съм забелязал, че рядко се слагат знаци, които да отменят ограничението и за това си имай винаги следното правило, че знакът се отменя непосредствено след кръстовището.Така че ако ще и на 15 км след знака да седи патрулка като не ти се е отменил няма как да спориш.Не мога да преценя ситуацията от снимката ти, но предполагам че не си минал покрай кръстовище между знака и полицаите, а и те едва ли ще седят след кръстовището.Другото, което искам да те посъветвам е ако ситуацията е била на извънградски път и не е имало знак Radar можеш да обжалваш акта или фиша.За това ги измислиха тези знаци уж да няма коментари че се крият :lol: дано съм ти бил полезен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни стоянките на катаджиите в интернет. Ако тази стоянка фигурира, тогава обжалването ще е трудно. Но ако я няма то катаджиите са си харесали това място и са решили да направят малко кинти. Тук обжалването става лесно. В крайна сметка опитът никога не пречи. В обжалването на пътните актове няма чак толкова призната съдебна практика, че да ти кажат изход от делото :lol: А ти сигурен ли си, че е нямало знак през тези 1500м, може човекът да го е пропуснал или да не е видял Т2 знака

Колега не давай грешни съвети.Нищо лично, но това което говориш са пълни глупости.Ако не вярваш отвори "закона за движение по пътищата" и чети.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега както виждаш член 61 ал.5, защо съвета да е грешен. Моля обоснови се. Вярно му е стар от 2008ма, сега ще сляза до колата да проверя с точност, че моя седи там, а е актуален от 2010Иначе бебчо, стоянка е това място където на катаджиите им е наредено да стоят. При подбора на стоянки се обръща внимание на факторите и общо взето няма как да стане пропуск в знака.

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освем да направим запитване към Кат да видим как ще ни отговорят, май още няма категоричен отговор, поне за мен де.Все пак си мисля че важи текста от наредбата, че знака трябва да се повтори след 500 метра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре виж колега, не съм компетентен по-въпроса колкото един завършен юрист, но казах това, което мисля. Наредбата ако е актуална до днес, то мисля, че гледната ти точка е правилна. Не мога да намеря дали е търпяла измения през годините.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигам темата, ако има нови мнения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(5) Когато дължината на зоната на действие на въведена с пътен знак забрана е по-голямаот 1000 m, пътният знак се повтаря на разстояния на всеки 500 m.Toва не е ли забранителен знак , забраняващ движението над тази скорост. Аз така го тълкувам, че има основание за обжалване понеже забранителния знак за движение със скорост не по-голяма от 60 км.ч не е повторен след 500 метра.

не е важно ти как го тълкуваш - има си закон и там ясно си пише кой знак от коя група е - ако твоя е от оказаната група може да обжалваш, ако не е...както и да го тълкуваш все тая ;) проучи си нещата и успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, без да се заяждам, но си в населено място и караш на "скоростна градска магистрала" . Това което коментирате важи извън НМ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е градска, извън града е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да стана досадна:

В рамките на населеното място влизат не само жилищни територии, а също така и индустриални, промишлени и др. зони.

Понеже не съм наясно с устройството на територията на община Перник, изрових това:

http://94.156.33.151...pAppliance.aspx

и това:

 

Публикувано изображение

 

Но като гледам обхватите на устройствените планове и имотите и сградите, мисля, че е в рамките на населеното място.

Успех с обжалването, няма да споря... Дано си прав!;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за задълбочаването в темата.Мен не са ме хванали, просто много често правят там засади и ми е странно че стоят на толкова голямо разстояние след знака.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак живеем в България и ето сходен случай като на колегата, разследван от журналисти! Шофьорски капани !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При случая от новините има под ограничението допълнителен знак указващ,че табелата е валидна 3000 метра.При моя случай, който съм описал няма такава табела, има само знак 60.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...