Jump to content
civicgonemad

Колко най-много може да бъде изпилена глава?

Recommended Posts

Здравейте колеги! Интересувам се колко макс може да се шлайфа глава? Стремя се да постигна 11:1 сгъстяване и по ето този калкупатор http://www.zealautowerks.com/dseries.html излиза че трябва да я изпиля 0.06 мм . Имайки предвид че юе слагам ето такива бутала http://motors.shop.ebay.com/__?_from=R40&_trksid=m39&_nkw=Civic+P29+Pistons . Въпроса ми е дали ще е фатално ако се изпили толкова. Благорадя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питай на Дойчин брат му - момчето с червен сивик 5 ген, беше втори в класа си на националната, той ще ти обясни най- добре, неговата е една от най -бързите д15ки и мисля, че ще ти отговори най -добре, също така може и Теро да ти отговори - той винаги отговаря и обеснява :rolleyes:.Искам само да помогна на човека, не ми се карайте че не съм конкретен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам къв е тоя калкулатор, но с тва 0.06мм нема да стигнеш доникаде! :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не би трябвало да имаш проблеми(поне по калкулатор). Хубавото е,че правиш Мини-ми, което е широко разпространено и най-вероятно ще откриеш някой,който вече е минал по твоя път. На моята глава и свалиха 0,05мм, но преди това беше челосвана веднъж, та горе-долу пак стига до 0,06мм. Аз,обаче, си ползвам оригиналните бутала. По този калкулатор степента на сгъстяване излиза 12.11:1 Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво ще рече с 0.06мм няма да стигнеш до никаде?????? Аз мислех да е по-малко, но малко ме подведоха като ми продадаха 0.78мм гарнитура... аз очаквах да е 0.043(не съм сигурен точно колко е за д16з6 гарнитурата). Както изглежда и до колкото зная главата не е шлайфана преди това. Още повече, че не искъм да стигам до там да купувам stage 1 вал тарелки и прижини... Доста хора са казвали че до 12:1 е безопасно да се кара със стоковите.

Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0.043 е в инчове колега май имаш нужда малко да прегледаш букваритеда не искаш да кажеш 0,6 мм (милиметра)щото тва 0,06мм е много малкогледай внимателно някой са в инчове други са в милиметри :rolleyes:

Редактирано от atanasbe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ви куца математиката май ми се вижда. По калкулатор излиза че трябва да се свалят около 6-7 десети (от милиметъра), за да се постигне 11:1 при б2-ка с втек глава и бутала от двувалка. :rolleyes: (при използване на стокова гарнитура за д15б2)п.п. Калкулатора е в инчове. :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи при блок Д15 с бутала от двувалка ПМ7 глава З6 шлайфана 0,6мм и гарнитура от З6 степен на сгъстяване 11,17

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха... Значи гарнитурата си е стоковата така ли? И тези 0.6мм ще сработят...? В смисъл че няма да е фатално за главата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой има ли си на представа как стои проблема с гърмежите? 11:1 не е толкова много, но се пак... Или всичко си е до правилна настройка. А с този калкулатор не мога да се оправя... Piston-to-deck height... Какво се пише там? Също така не знам къде на напиша и колко се шлайфа. А и на кой от калкулаторите да вярвам...?

Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не е чак колко много с културна настройка няма да имаш проблем както е написал бете ти емо My link

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...