Jump to content
MAD DOG

Уморените рексита ги убиват,нали?....

Recommended Posts

Мислех си, че карам бърза кола. За почти две години от както бях взел книжка бях сменил 3 лични автомобила: Ладичка :worthy: с АГУ, Opel Astra и Audi 80. Бях на почти 20 години. В един слънчев летен ден взех Нея. Mazda MX-3 V6. Черна. С малкия 1.8 V6 двигател, не с KLZE. :worthy: И си мислех, че карам бърза кола.

 

За първи път се докоснах до японски автомобил, пробвайки няколко такива, преди да взема Нея. Не разбирах нищо, само знаех колко коня е тоя мотор и (от диагностика в сервиз), че колата е в отлично здраве. Нещо в мен се промени, започнах да гледам по друг начин на автомобила, като такъв, по принцип. Започнах по различен начин да шофирам, започнах по друг начин да мисля и да свиквам и да я усещам като част от мен. И си мислех, че карам бърза кола.

 

И така почти 6 месеца. Гонки тук там с някое наточено Saxo :worthy: или случайна "бегачка" от сорта. Просто не знам късмет ли, не бях губил нито един старт, явно не съм попаднал на противник. Така докато един ден, мой много добър приятел, ме качи в Неговата кола и просто ме повози. Едно кръгче, това беше. Достатъчно. Край. Това е моята марка. Това е моята кола. Тук и сега, е Истината. CRX 2 ген. Червен. D16Z5. С жокери.

 

След 2 дни тая кола беше Моя. За мой късмет приятелят ми я продаваше, защото му се беше родил син наскоро и му трябваше по-голям автомобил. Взе си Accord, както и да е. С кеф продадох Mazda-та. Не мога да опиша адреналина, щастието, което ми даде този CRX. Първата вечер, в която беше мой, не слязох от него. 2 пълни резервоара плюс още малко. До София и обратно, до Асеновград, нагоре към планинските пътища.

 

След няколко месеца вече бях сменил всичко, което има и което няма нужда да се сменя, с нови, оригинални части. Буквално беше перфектен. Поглезих го после с фарчета, ксенонче, музика за 4-ри цифрена сума. Дадох 2000лв. за пребоядисване с адски скъпа боя - сив графитен металик. И това не е дори половината от историята. Намерих му гараж, не го изкарвах ако вали дъжд дори, а в снежните дни.. да кажем, че горе долу ходех с такси на работа една цяла зима.. :worthy:

 

Ще продължа историята по-късно и по-точно как накрая се оказах с Del Sol.. и предварително се извинявам на колегата, ако не иска чужди разкази в темата му, да ми пише ЛС, ще си изтрия поста. Просто усещам, когато сме на един акъл с някой, затова се включих. :worthy:

Редактирано от В16А2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, страхотен разказ :lol: Пс. във форума на БМВ има цял раздел с уникални разкази, замесени са и коли. Защо да не взаимстваме от тях. За разпускане е перфектното четиво. Какво по-хубаво - коли, любов, емоции, страсти...

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форума на БМВ може да има разкази,но този се отличава от другите,защотото както беше написал колегата под разказа "Приликата със хора и рексита НЕ е случайна" :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярвам, че всеки един проронил сълза докато чете това, е открил себе си (и НЕЯ:lol:) в разказа на MAD DOG. Прочетох го няколко пъти, и всеки следващ път натежаваше повече на сърцето ми.

Много истина. Много любов. Много спомени.

Х О Н Д А

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТЪпо е, защото аз самия споделям чувства и емоции относно модела CRX, една от колите които притежавам и оперирам с тях е именно CRX (бил той и Del Sol)

Колега, извинявай, какво по-точно намираш общо между Del Sol и CRX, освен името? (Което между другото от 1995г. за Европа е дори само "CR-X". Отпада "Del Sol" накрая, но въпреки това си остава просто едно име.)Не знам аз ли нещо не съм в час, имал съм по един образцов екземпляр и от двете, втората всъщност още я търкалям, за мен между двете коли няма нищо общо..Ако щеш впечатлението което прави колата, ако щеш усещането което дава, ако щеш дизайн, екстериор, интериор, двигател, ск. кутия.. Нищо общо нямат, за мен тези два прекрасни автомобила, са такива по абсолютно различни начини. И аз лично за себе си предпочитам CRX-а пред Del Slow-а.Поздрави и не ми приемай включването като заяждане в никакъв случай! :) Редактирано от В16А2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко :) знаеш колко време не бях писал тук :Pе накара ме отново брат :Pс тази си тема .. ме накара да направя само едно - да ви предложа да направим един нов раздел Моята любов е ХОНДА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разказът е НЕВЕРОЯТЕН! РЕСПЕКТ! Не съм изненадан, че излиза от ръцете на точно този човек! :P:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята наистина е страхотна,за което браво на автора :( - мисля,че той не заслужава темата да бъде разваляна от тези спорове... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми истински, наистина ми се кара. Добре че Узана е близо. Тия машинки са много приятни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От темата бяха изтрити постовете, които бяха извън нейната тематика. Това е една от малкото истински теми напоследък, нека не я разваляме. Поздрави

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, хора. Не знам какво да ви кажа. Човека си е излял душата, най-съкровенните чувства и емоции които една легендарна кола събуждат у него. А вие го оплюхте че било технически и исторически неточно. Вие разлика между техническа информация и лиричен разказ правите ли? Май не? Да другите форуми си имат раздели само за разкази. Е тук си има само една тема и тя е заключена. Там са само майстори на къся разказ. За това как D13-ки и D14-ки късат де що има кола по света. Е да ама не! Ще ви го кажа кратко и ясно тази тема ще я отключа и всеки който обяснява че този или друг разказ сложен тук. Това са разкази! Не преживяни случки! За това просто се насладете какво пишат, а не че не пишат исторически или технически неточно! И аз харесва Междузвезни Войни, но съм тръгнал да им намирам научните и технически неточности!

 

За това за тези които обичат да четат, да се насладят на това, а на тези които не могат да си запазят мнението за себе си!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи просто :) Наистина много малко хора могат да усетят тръпката.Колеги,от доста време не мога да разбера какво значи съкращението ЦРХ.Някой може ли да каже?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рекси,ПРИЯТЕЛЮ,ще останем заедно.До края.Може да изгниеш при мен.

:):) това много ме накефи. очаквах друго развитие на разказа но и така ми хареса.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C R - XC ivic R enaissance е X perimental ....за тези ,които още не знаят какво означава :) Коко...освен да повторя и потретя мненията на колегите по-горе - незнам какво повече мога да кажа .... докато четох,буца застана в гърлото ми ....уникален разказ ...нямам думи ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КОКО, първо поклон пред теб и начинания ти:) Пожелавам ти (и го заслужаваш) да имаш толкова пари ,че да купиш лиценза и правото отново да се произвеждат тези АВТОМОБИЛИ и да направим фабрика за по нататъчното им производство ---Това е наи-съкровенната ми МЕЧТА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даааам,последните дни съм здраво заслепен от собственото си величие :) .Едва успях да видя че всъщност от едно мое спонтанно хрумване от което последваха литературни и технически анализи,както и психопрофил мой и на форума ще последва все пак нещо вероятно градивно.Мисля че идеята за отделна тема с разкази свързани с любовта към ХОНДА е много добра. :) .Спирам да пиша в тази тема.Стига толкова кафяво.В него няма нищо градивно.Поздрави на всички ФЕНОВЕ.П.П. и ...не спирайте да мечтаете колкото и безумни да изглеждат мечтите ви.Тази марка съществува благодарение на мечтите на един ГОЛЯМ човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно голямо БРАВО за колегата, в днешно време е рядкост такъв ентусиазъм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър разказ:P Браво на колегата!!! :rolleyes::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива хора като теб ме карат да се чувствам горд хондаджия.RESPECT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:worthy::worthy::worthy::worthy::bg::honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този разказ и в двата варианта съм го чел над 30 пъти,и всяко следващо прочитане пораждасъщитите емоции и вълнения и всеки път е като първия.Коко,ти знаеш,то е вътре в душите ни,живее в нас и разполага с мислите ни въпреки всичко.То е като първата любов,не се забравяникога.Някои го разбират,някои не,въпрос на вътрешно усещане.пп.Никога не съм си позволил да умаловажа или подценя друг модел на любимата марка,нито пък друг производител.Всеки има право сам да избира и харесва това което му е на сърце.Нека уважаваме избора на другия.За бога,човека си разголва душата пред нас,вътрешните си борби и терзания!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си 1 израз - "нося шапка за да я свалям на когото трябва". Евала за споделеното. Бялата микровълнова от подписа ми никога няма да отиде за скрап. Вече е на 30 години (реални), хърка и втората, жужи и помпата, върти гуми на първа, втора и трета (щото са старички) и още върви с 200 и газовете и са в нормата. Просто е поизгнила (доста), но е вечен мой другар, чакащ реставрация и нови километри. Аз,жената и синковеца най-много харесваме нея (всеки по свои си причини). Все пак има непреходни с времето ценности и този малък Сивик-3  -805кг, със сърце на Рекс-1 (101коня) е една от тях -поне за нас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ги убиват, човеко... Макар, ... че 99 % не знаят за какво говориш, нито заглавието на романа...

 

Сълзите в очите ми са доказателство, че си на правия път, ... и макар да не се познаваме... Ще..

 

... стане скоро... Зрънцето, ... запази си зрънцето, ... онова вътре, дълбоко в теб. Ти знаеш кое...

 

Наздраве..., да си жив и здрав!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувал ли си за "Пощенска кутия за приказки"? Мисля, че е хубаво да изпратиш твои разкази там... , за да могат повече хора да ги чуят...

 

Много ми хареса ... Браво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...