Jump to content
krakadal

колко са добри новите коли

Recommended Posts

не знам как точно да започна темата лично аз съм разочарован от марката хонда и качеството на автомобила спрямо цената която заплащам за качеството което получавам за да не кажа че качество нямакачеството е нещо доста разтегливо понятие и определено зависи от гледната точка аз лично съм собственик на сивик civic 2007 година таип s и мога да кажа че като поведение на пътя колата е прилична но има какаво да се мечтае по отношение на качеството на агрегатите не смея да давам оценка за да не накарня нечие мнение

  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тема без цел и посока...ще ти се нещо да кажеш...дай факти ,изреди първо, второ, трето ..това не ми харесва ,друго ми харесва, а ти качество нямало и тряс вратата:D!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега здравей :D.Ти хубаво пусна темата, ама да беше ползвал Главни букви, запетейки, сега ще те захапят за това и темата ти ще остане на заден план.Тука първо ти се обеснява колко си зле и ТЪРСАЧКАТА, после как няма да се оправиш и накрая ако някой все пак се реши може да даде конкретен отговор.Поздрави и нека търпението бъде с теб.п.п А Едмундо те захапа, ама е прав де :D.

Редактирано от Dominiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факти ще ти дам лесно имам колата от нова сега направи 3 години от два силови агрегата имам два силови скрапасписък а със смененеите части е доста дълъг за кола на 55 000км

  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на бас ,че изобщо нямаш подобен автомобил...никога не си карал хонда и целта на поста ти е друга ..ПОЗНАХ НАЛИ:D!;):D!;)!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на бас че ей ся ше дойде ключаря! :D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво искаш да кажеш с това че имаш два силови скрапа,сменял си двигателя два пъти за 55к километра?Че то миксерите издържат повече.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен заглавието на темата не кореспондира с факта, че караш автомобил на четири години. За мен "Нов автомобил" означава нещо по-различно. В нормативни актове съм срещал определението "Нов автомобил е автомобил, за който към датата на внасяне, съответно към датата на подаване на декларацията по чл. 76г пред митническите органи, е налице едно от следните условия: не са изминали повече от 6 месеца от датата на първата му регистрация (включително в чужбина) или е изминал не повече от 6000 км."

Принципно, преди покупката му е трябвало да се запознаеш с характеристиките му, тест драйв и т.н, всъщност аз не разбрах тази Хонда дали си я закупил нова или сега се качваш в нея... :D Дай малко повече подробности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да кажа че силовите агрегати като скоростна кутия и двигател са се предали за миксерите съм съгласен със колегат а наистина карат по повече

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен пък, изобщо не кореспондира, някой, който си е купил НОВ сивик за 30+хил. лева, да не може да напише едно смислено изречение, ама то и без това си е за боклука.....темата деСъжалявам не се сдържах :D

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав си колега не мога да напиша смислено мнение даже и не получавам смислени отговори на въпросите които задавам във сервиза за мен нее нормално на модерен автомобил със съвременни технологии консумативите да са по трайни от агрегатите свещите на двигателя на моя сивик с е сменят на 100 000 а двигателя изкарва 55 000 и буталата се свиват и тропат във цилиндрите дали е нормално как мислиш

  • Надолу 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че не е нормално, мисля , но така хвърлени думите ти звучат, меко казано несериозно.Кажи какъв точно е проблема, какво се счупи, какъв ремонт направи, и тогава със сигурност ще има далеч по-смислени отговори.Иначе темата ти си остава поредната провокация....

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на писта ли се кара тоя typeS, че чак да му се "свият" буталата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти луд ли си бе...буталата се свивали..ай заключвайте ..бахти просототията, пиеш си винцето спокойно и все ще се намери някой да ти плеще простотии:D!

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тоз и сивик се кара нормално като всяка 1 кола във софия не казвам че не съм давал газ но за мен нее нормално ако има кои да ми обясни как да кача от пощата си сканирания документ със сменените неща до момента ще ви стане ясно защо съм на това мнение

Редактирано от krakadal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иляне ти ли си ?Или има и други скапани 2007 СИВИЦи?Дано да си ти че не искам да повярвам че има и други :D

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах мааму, има цяла тема за 8 генерация и никой не се е оплакал от подобни проблеми. По последни спомени сме 25 човека там и имаме 25 здрави двигателя и скоростни. Представям си как се кара тази кола и как се подържа, че да е стигнала до това състояние.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм обяснииим за кои скрап иде реч точно 8 ма генерация колега саше как са твоите колици

Редактирано от krakadal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте са ОК :Dчовека казва истината но незнам защо само за неговата съм чувал такива зловещи неща :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм обяснииим за кои скрап иде реч точно 8 ма генерация колега саше как са твоите колици

ХМ. Взе да става интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не мога да разбера в тази тема.За какъв скрап става въпрос?Двигателя ли ти се е скапал?Да не си го карал без масло?Наистина обоснови се малко колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжалени е сашо маи във цяла българия само аз си признавам че е трошка всичк и сменят задн и амортисьори като луди но не всички си признават и да ви кажа имаме два такива сивика 8 ген и са закупени от германия за там качеството трябвя да е доста по добро от колкото за нашата бананова републикадо момент а съм сменил гаранционно 2 комплект а задни амортесиьори 1 комплект предни амортесиьори две опори на макферсоните 4 броя шок тампони предни 2 броя втулки на стаб щанга предна съединител със притискателреика педал със конзола на съединителя 6 лагера н а скоростната кутия 2 предавк а че било подбито зъбно колело след ремонт а н а скоростите пак тропат на 2000 оборота канто на ролка пред изпадане и од дв а месеца колата ми е във експериментален ремонт във оторизиран сервиз оп забравих и дясно каре външно

Редактирано от krakadal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колегите д а обясня не съм бос и се занимавам със ремонт на автомобили маслото го сменям със масло което ми продават във оторизирания сервиз на 10 000 км то е honda 10 w 40във момента господата искат да ми ремонтират мотора със смяна на буталата като нямат обяснение защо са прегряли и са си свили маслените сигменти до размера на буталото във случеят говориме за задрали бутала и некасилен блок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обаче на места е мъка да ти се прочете поста :D Тоя сивик ще някакъв китайски сигурно ебати :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей туи е проблема! Как 10-40 на 2007ма автомобил? (Хонда вече са 0-20 и 5-20)Нещо не виждам кормилната рейка да си писал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо, но и други хора, на които като че имам доверие взеха да ме убеждават, че Хонда (особено европейската) вече не е това, което е била до 6-а ген. Включително и за CRV-то, което се прави в Англия...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей туи е проблема! Как 10-40 на 2007ма автомобил? (Хонда вече са 0-20 и 5-20)Нещо не виждам кормилната рейка да си писал.

да и нея пропуснах ма по горе писах тя беше на 24 000 сменена при този списък е нормално да се пропусне нещо Редактирано от krakadal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е маслото 10w40 и марката е както казах HONDA на въпрос а какво е маслот о вътре във опаковката сервизният инжинер ми обясн и че не знае коя е фирмата която го произвежда на варела пише хонда значи маслото е хонда и не съм го сипал по желание а по задължение то е във моите гаранционни задълженияда не си обслужвам колата сам за това с а оторизираните сервизи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я качи снимки да го видим този сивик, и да не забравиш да снимаш двигателя :blink:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

във момента двигателя е разглобен имам само две снимки на буталата и на колат а имам някъде но пиши ми на лични не знам как да ги кача

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук преди време беше писал пак един недоволен,били му зели 2000лв за смяна на сигменти в "оторизиран сервиз" ! Колата си вървяла,всичко било точно,само където чек-а светел и в сервиза му казали че е за основен ремонт! Та и ти така,те могат да ти кажат утре че трябва да се подмени всичко по двигател и ходова част и ти ще им повярваш сигурно...и все пак щом си толкова недоволен,смени автомобила и проблема ти е решен! Всеми нещо немско ако не си пробвал.... :blink:

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за колегите д а обясня не съм бос ....................................................

Не си бос, ама се научи да пишеш правилно.Сигурно си еднинствен, верно ХОНДА се развива +,-, ама се развива.Колега продай тоя кошник и си купи VW и не се мяркай тука повече.Тая секта не е за тебе!И си карай спокойно!
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно си прав ще се върна на сектата алфа ромео явно японките са нежни за мазолестите ми крака и без друго буталата са като капси да не повярва човек тука явно сте само богоизбрани шушумиги и прекаралите се със новите скрапове ремонтират и мишкуват

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,жал ми е че си обрал всичкия карък...но няма да е само до това.Нито пък само до Хонда.Знам че това няма да те успокои,но всички майстори механици/монтьори с които съм говорил имат почти идентични впечатления за новите модели коли почти без значение от марката...за съжаление...П.П. лично за мен най-истинските Хонди са правени до 92-ра година.Както биха изпели оркестър Металика - Sad but true...

Редактирано от MAD DOG
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце,не мога да повервам :( честно.Иска ми се ама не мога :blink: За окачването съм съгласен,доста калпаво е от 2001г.насам.Обааааааче за всичко останало ше фанеш да ме разходиш.Ти знаеш ли изобщо на колко хиляди е колата ти и изобщо как е поддържана и как е карана и т.н.?П.С. Говоря от личен професионален опит и съм готов да заложа авторитета си :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"колега" кажи колко алфи искаш за твоита хонда да правим бартера! Веднага взимам 2,3 колкото кажеш и ще се договорим нещо... ! Аз съм сериозен!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно си прав ще се върна на сектата алфа ромео явно японките са нежни за мазолестите ми крака и без друго буталата са като капси да не повярва човек тука явно сте само богоизбрани шушумиги и прекаралите се със новите скрапове ремонтират и мишкуват

Ясно!ти си тук за чат!Влизай бързо в алфа форума - живот извън сервиза.Сичко ще си кажеш!Мишкувме си ние тук на 8600/9600 об/мин.Пееме си с буталата!
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,никой ли от вас не вижда смисъл в тази тема?Защо нападате някой само,защото не е случил на автомобил.И има смелост да го каже.Ами ако утре ти си на това място? А може би колегата пуска темата с цел да се разбере дали е лош късмет.....или не точно.Защото не забравяйте,че и тези коли остаряват и ще са цел за много от хората тук.Нека тези,които имат директни наблюдения да пишат.....другото е ясно....нищо не е това което беше.......дори и този форум!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си Ванко...дори и за форума...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...