Jump to content
atoma

Летни гуми

Recommended Posts

Здравейте,

да запиша и аз една тема за летните гуми, понеже сега имам някой лев скатан, мисля да си закупя 2бр. гуми за отпред защото Yoko-то май няма да изкара 3-ти сезон, отзад съм със 195/50/15 Toyo Proxes T1-R, та питането ми е някой има ли преки наблюдения върху показаните по долу гуми и кои би ми препоръчал като читави:

 

Turanza ER 300 195/50 R15 82H YZ - 127,50лв.

Публикувано изображение

 

GOODYEAR 195/50R15 82V TL EAGLE F1 GSD3 - 148лв.

Публикувано изображение

 

Yokohama Parada Spec-2 195/50 15 - 146лв.

Публикувано изображение

 

 

Благодаря предварително.

 

Поздрави,

Митко.

 

 

пс: ако темата ми не е за тук моля да бъде преместена където трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yokohama Parada Spec-2 195/50 15 - 146лв. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Turanza ER 300 нямам впечатления но предната кола отпред бях с yokohama и бих ти препорачал тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и в другата тема за летни гуми го написах - карах 3 лета с Turanza ER300, на две различни коли - страхотна гума. Стабилна (трудно се въртеше колата на ръчна), мека като материал. Добра и на сухо, и на мокро. Единствен недостатък - на по-студено време е по-шумна. На горещ асфалт не се чува.Ааа, и малко по-бързо се износва. Но пък нито Toyo-то, нито Parada-та се износват бавно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди бях с гуудиъра,сега съм с парадата,на сухо парадата е малко по-добра,на мокро гудиъра,сам прецени кое ще ти върши по-добра работа :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две теми едно мнение Туранзата е твойта гума, за 120лв. качеството което получаваш си е без пари!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето линкове към мненията ми от другата пусната наскоро тема за летни гуми, че ме мързи да ги пиша на ново !!!

->цък<- и ->цък<-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези аз бих избрал Йокохамата ... Но аз да си кажа моито мнение - Мишлен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шарката на гудиара е добра но за гума съм признал йокохама:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото карам с Turanza ER300 и съм страшно доволен - направо са си performance гуми :) . В по-топло време на мокро тия гуми са по-добри и от зимните ми Uniroyal-ки ("the rain tyre"!) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам добри впечатления от мишлен дори мн добри,но на мокро има още какво да се желае

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш и FALKEN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, моето лично мнение е Туранцата! Уникална гума! Задните ми летни гуми са такива. Гумите са с ДОТ 2004-та година. За повечето гуми на тази възраст се предполага, че са загубили от качествата си, че станали твърди и такива работи. Но въпреки това задните ми гуми направо ме изумяват - за гуми на тази възраст и на сухо и на мокро се държат страхотно, много трудно поднасят - както на сухо така и на мокро, все още са меки. Изобщо - много добра гума. Тази година и мен ме чака купуване на гуми и мисля за предни да си взема точно такива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 2 лета с Yokohama-та, след 2 седмици май ще си ги сложа пак ;) Както спомена някой по-горе на сухо държи супер. На мокро държи, но не е перфектна. Това е стрийт гума, не е за писта :) За стартове искат да ги позагрееш малко преди това :) Много голям + за мен е, че имат подсилен борд, който (поне при мен) стърчи навън от джантата и така, дори и да остържа някой бордюр пак не надирам джантата а само гумата. Скачал съм в няколко доста сериозни дупки, да чукна на дърво, нито един балон.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каръл съм и с Парадата ( слаба е на мокро, лигави се, иначе егати шарката има) и с Ийгъла ( свършва -стопява се докато се усетиш, но е страшен няма спор) но Turanza ER300 е гумата :) не е толкова специализирана като другите и покрива по-добре променливите изисквания на лятното време ( мокро, лигаво -малко вода и прах, нажежен сух асфалт и т.н.). А също и се износва по-бавно от другите две.

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не погледнеш и FALKEN

Защото, без да се обиждаш разбира се, няма място до тези 3 марки. Предполагам визираш ZIEX 912 ... адски много оплаквания от поведението на мокро и нищо впечатляващо на сухо. А и за цената им има по-добър избор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желязната логика - когато има спор - вземай по-евтиното.Много е кофти, когато вземеш скъпото и не си очарован. Но мисля, че и каквито и гуми да сложиш над 120 кинта за бройка - все ще си доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но пък винаги ще си задаваш въпроса: "Ако бях взел по-скъпото, дали нямаше да е по-добро?" :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...