Jump to content
honda_9977

Хондичката ми не върви

Recommended Posts

Здравейте колеги днес акордеона не беше в форма,и много ме изуми.Значи проблемът заради който се допитвам до вас е че преди малко се дръпнахме,с един приятел той кара Ровър 200 1.4, 75 коня не е барал нищо по колата и ми направи 2 коли направо полудях.Акорда е 96г англичнка 1.8,116 коня.Това ми се вижда много нереално да ми направи 2 коли.И за това се надqвам да помагате и да открием недъга на акордеона и пак да си стъпи на краката.Благодаря предварително.Честита коледа на всички.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес акордеона не беше в форма,и много ме изуми.Значи проблемът заради който се допитвам до вас е че преди малко се дръпнахме,с един приятел той кара Ровър 200 1.4, 75 коня не е барал нищо по колата и ми направи 2 коли направо полудях.Акорда е 96г англичнка 1.8,116 коня.Това ми се вижда много нереално да ми направи 2 коли.И за това се надqвам да помагате и да открием недъга на акордеона и пак да си стъпи на краката.Благодаря предварително.Честита коледа на всички.

Ха! Въпросът е решен.....взимаш си сивик и ще го пукнеш по шевовете тоя ровър:)Маитапя се...весели празници пич:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Здравейте колеги днес акордеона не беше в форма,и много ме изуми.Значи проблемът заради който се допитвам до вас е че преди малко се дръпнахме,с един приятел той кара Ровър 200 1.4, 75 коня не е барал нищо по колата и ми направи 2 коли направо полудях.Акорда е 96г англичнка 1.8,116 коня.Това ми се вижда много нереално да ми направи 2 коли.И за това се надqвам да помагате и да открием недъга на акордеона и пак да си стъпи на краката.Благодаря предварително.Честита коледа на всички.

 

Ха! Въпросът е решен.....взимаш си сивик и ще го пукнеш по шевовете тоя ровърПубликувано изображениеМаитапя се...весели празници пичПубликувано изображение

 

Весели празници и на теб :) даваите идеи колеги :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много варианти.На каква дистанция ти прави 2 коли?Например ако е тръгнал секунда по рано от теб и ти караш на газ и разтоянието е 150-200м. нищо чудно да те дръпне.Друго за което се сещам е ровър 200 имат един мотор 1,4 към 102-3коня,той си е по-бърз от акорд ф18.Може да те е базикал като ти е казал,че е 75 коня.Засечи си макар и с обикновен хронометър за колко секунди акорда прави от 0-140км/ч. Или снимай клипче и после по брояча(таймера) на клипа горе долу ще засечем времето на ускорение.Чак тогава ще търсим технически неизправности в колата ти каквито едва ли имаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си тръгнал калпаво, това че те е дръпнал, не знчи че колата нещо не е добре.Прати ми тоя ровър насам и аз съм 1.4 75к.На кви обороти тръгваш, кога сменяш предавките,забавил ли си се?Мисля че и той е по -лек.Абе 131236123479 фактора има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че е бил 75коня, щото тия Роувърчета май са по 103 коня и са двувалки

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя твой "приятел" само малко те е излъгал с 30-ина коня :) 1.1л са 75к.с. и е по-лек и е съмнително че не е пипал нещо ама и ти къде си тръгнал с по-слаби да се бягаш или важна е победата а не срещу кого ;)А и накрая мисля че темата ти не е за тук все пак не върви среещу някой не е техническа неизправност ;)

Редактирано от krasimir_01
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е с този двуваловия мотор,103 коня,а може и причината да е,че си към двойно по тежък....Е,не е двойно,метафорично казано....Но доста

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може да провери с кой мотор е, той тоя дето е 75коня е едновалов и до 100 го дават около 14сек и 1060 кила, а двувалката е 1075. Акорда го дават към 1300 кила та разликата в теглото не е толкова голяма, иначе има един колега дето твърди, че теглото е без значение :)

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как не е бре ;) я ти седни в мойта, а аз в твойта да видим моя сивик няма ли да излети ;) .Явно оня те е метнал, ама може ли колега да си помислиш, че хондата не е добре :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля,че 1,4 е 103кс.,един познат има такъв,но така и не се нави да ги пробваме с старата англичанка която беше 1,4 90кс.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда е тежък, возил съм се в 1,8 133 коня и е зле. Ако искаш да му покажеш че си по бърз пробвайте се при по висока скорост на магистралата там повечето литри и въртящ момент ще си кажат думата. Акордиона е спокойна кола по принцип стига да не е с някой по сериозен втек.

Редактирано от Ioan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щял е да те разстреля. Имам един колега с такъв Роувър и с него бие на един друг колега Корсата 1.6 ГСИ

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време имах Ф18 в акорд потдържаше 200км/ч. по магистралата,но за стартове не беше най-добрия избор.Иначе много приятна кола за каране с мааалко висок разход на гориво за 1,8.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги за роувъра съм сигурен че е 75 коня,и знам че не е барал нищо,не съм очаквал да го победя,но с такава голяма разлика и това ме накара да мисля че моторчето издава багажа иначе хонделата си върви нямам никакви проблеми с нея,но това ме зачуди.Няма как да ме излъжи всеки ден сме заедно,но не сме се дърпали до сега и снощи на маитап стана работата.ще засека колата и ще ви пиша да видим щя е бъде ли тая хонда :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и честита коледа на патерица.Та има си програми за коя кола колко коня е.Първо проверете после пишете(даже има рима) :) На ровер му слагат 1.4 75Нр от 95-99г.и е с един разпределителен вал номер на мотора е 14К8 и от 0 до 100 развърта за 13.3 -13.6 сек.А хондата 1.8 е 115Нр и развърта от 0 до 100 за 11.3 сек.Така че хондето трея да го мине ако неса му умряли конете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги и честита коледа на патерица.Та има си програми за коя кола колко коня е.Първо проверете после пишете(даже има рима) :) На ровер му слагат 1.4 75Нр от 95-99г.и е с един разпределителен вал номер на мотора е 14К8 и от 0 до 100 развърта за 13.3 -13.6 сек.А хондата 1.8 е 115Нр и развърта от 0 до 100 за 11.3 сек.Така че хондето трея да го мине ако неса му умряли конете :)

Ми да де и аз така викам ама кой да чуе.Роувара е 99г.,давайте предположение какъв може да е недъга на хонделата ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат не се косии Майна ... подай го този роувар да му скъсам ластика с Прелюда :) аз ще си отмъстя за теб :) :) Явно наистина те е метнал 4е му е бил 75к

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Объркал съм се колеги роувара е 86 кончета ся говорих с пича :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си се объркал, щото такъв 1.4 мотор на Ровър 200 няма...75 к.с. е невъзможно да направи това, което казваш, а 103 нзн - ще видим. :)

Редактирано от Sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имаш ли опит с такива дръпки?Ако по принцип караш нормално и не си се пробвал преди това просто не си успял да извадиш максимума от колата.На този Акорд /и аз карам такъв/ му е много голямо разстоянието от 1-ва до 2-ра предавка. На 1-ва трябва да я изцедиш до дупка и след като вкараш 2-ра да не пускаш рязко съединителя щото умира.След 2-ра вече е супер. Според мен си я жалил и затова те е бил.Направи клипче на един старт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ROVER 200:214 i (75 Hp) макс/скор.- 165км/ч 0-100км/ч -13.3сек. 1995-2000г214 Si (103 Hp) макс/скор.-185км/ч 0-100км/ч -10.7сек. 1995-2000г.Моторите са два и се правят точно в едни и същи години.Както казаха колегите с един и с два вала.Двувалката си е по-бърза от Акорда F18:1.8 i 16V (116 Hp) макс/скор.-198км/ч. 0-100км/ч -11.3 1996-1998г.Остава колегата да провери точно с какъв съперник си има работа.На старт дори Акорд F20Z1/2 при лошо тръгване може да има затруднения със двуваловия ровър.А ако са газово за Акордите ще е още по-трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И задкормилното устройство е много важно , както каза един колега по горе , не трябва да има жал в такива гонки . С Акорда не би трябвало да включиш и трета на такова разстояние ...Превключвай в червеното и резултата може да е друг .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...