Jump to content
flerfler

Чисто нов собстненик на Хонда акорд

Recommended Posts

Колеги, привет от днес съм и аз във форума активен поради това че смених марката и форума естествено купих си Шуменската хонда(по рано бе коментирана и май още не е снета от "МОБИЛЕ-БГ")1999год.2000куб.6-ген.108кв.автомат с хиляди глезотии вътре,засега при тееста около 400км.включително и Автомагистрала-около 210км/ч.Всичко и е наред(да чукам на дърво)и естествено почвам с въпросите като Ви моля като един новак с марката да помагате кой с какво може: 1 .След като е с оригинална BOSE има ли някои да продава чеиджър за нея читав-музиката просто е вълшебно но бих искал да си си имам и ченджър коза да се възползвам максимално от уредбата. 2.Как стои въпроса с навигацията има ли някои които да има диск за БГ,или пък кажете от къде да си закупя щото е грехота да не се възползвам максимално от възможностите на колата. 3.Имам оригинално дистанционно за централното с три копчета и не знам третото копче долу за какво служи.4.Какви са функциите на климатроника има ли икономичен режим.Това за сега да ме простят админите че не ползвам търсачката просто съм много развълнуван все още от покупката(ами вижте в краина сметка в колко часа пиша тази тема)

Редактирано от flerfler

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мене колега! Пожелавам ти да нямаш проблеми с колата и да си така развълнуван от нея и след 5 години!Сега на въпросите:1.С чейнджъра е трудна работата, и аз търсех преди години. Провери при колегите с автоморги от Варна, някой продаваше навигация и чейнжер.2.Навигацията за България не става даже на по-новия модел /2003-2007/.3.Третото копче е за отваряне на багажника: трябва да се задържи няколко секунди. Пробвай дали имаш още една екстра на централното: заключи колата с дистанционното с отворен прозорец и след 2-3 сек. пак натисни бутона за заключване. Трабва да се чуе по-силно изтракване на зантралното заключване. Опитай се да я отвориш през прозореца от вътре- ако имаш екстрата, няма да можеш. Идеята е някой ако счупи малкото стъкло и иска да я отключи от вътре, да не може!4.Климатроника няма икономичен режим - просто лятото повишаваш температурата и той работи по-рядко. Да не се изненадаш когато колата е много напечена климатроника автоматично се включва на макс за няколко минути, след което се връща на зададената температура /това е ако е на "ауто"/. Също когато пуснеш да ти духа на предното стъкло дори и зимата, компресора се включва и стъклото за десетина секунди се почиства.Не забравяй като и сменяш консумативите, иди на специалист да провери и климата: да се долее фреон ако трябва и задължително да се провери и долее маслото на компресора /аз изгорях с един компресор на четвъртия ден/!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито колега, много да се слушате взаимно и да се радвате един на друг :) п.п. попълни си по подробно профила, какво караш, от къде си, това ще ти е от полза за напред ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много безаварийни км и дай малко снимки!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и умната :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хexe немога да ти помогна по никакъв начин с въпросите, но пък ще отбележа, че този акорд е супер красив и мен спецялно много ме радва. Явно и теб те радва симпатягата и ти пожелавам само положителни емоций с него и хиляди безаварийни километри.И на последня ред, но не на поседно място : Добре дошъл в клуба ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен,колега!Тази кола беше един от вариантите,когато си търсех Акорд.Спря ме само,че е автомат.Иначе е супер.Още веднъж честито и безаварийно! :lol:;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Вече си имам брат близнак! До сега не бях виждал абсолютно същата като моята. Погледнах обявата в мобиле. От снимките видях че бацацките (пръскалките) на фаровете сякаш са различни или има тапи?!Относно Bose-to има едно компромисно решение с някои неудобства. Виж тази тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=31913На мен някой мангал ми дигнал диска с навигацията на някоя автомивка, но не ми липсва много, защото показва единствено накъде е север в България. Ти ако много си амбициран може и да намериш приложение на другите опции на навигацията - ТВ тунер и камера за заден ход. За което не съм чул някой да е постигнал нещо в форума.Безаварийно пътуване ти желая както на мен за 2 години и 3-4 месеца и 50 000км!Едит: Аз ли не виждам халогените или наистина ги няма?!

Редактирано от Dachev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито фен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега честито и да се слушате взаимно. Никак не си сгрешил с избора и това че е автоматик голяма глезотийка си е.Няма смисъл да повтарям нещата колегите са ти написали отговорите за всичко което се интересуваш. За мен това е перфектния автомобил за България здрав отвсякаде, за разхода на горене е няма как да е икономичен все пак е автомат ама за сметка на това не се чупи а само се кара и се правви профилактика.Пожелавам ти да нямаш никакви проблеми с колата а само да и се радваш и да наливаш гориво за удоволствието което ще ти достави.И да колегата е прав да си попълниш профила.И качи малко снимки да е видим красавицата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и добре дошъл "побратиме" ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Вече си имам брат близнак! До сега не бях виждал абсолютно същата като моята. Погледнах обявата в мобиле. От снимките видях че бацацките (пръскалките) на фаровете сякаш са различни или има тапи?!Относно Bose-to има едно компромисно решение с някои неудобства. Виж тази тема: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=31913На мен някой мангал ми дигнал диска с навигацията на някоя автомивка, но не ми липсва много, защото показва единствено накъде е север в България. Ти ако много си амбициран може и да намериш приложение на другите опции на навигацията - ТВ тунер и камера за заден ход. За което не съм чул някой да е постигнал нещо в форума.Безаварийно пътуване ти желая както на мен за 2 години и 3-4 месеца и 50 000км!Едит: Аз ли не виждам халогените или наистина ги няма?!

Прав си за пръскалките само са тапи и няма халогени ,помогни ми моля те за някоя автоморга независимо от коя част на България е да си набавя липсващите екстри иначе колата е меко казана УНИКАЛНА

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече си имам брат близнак! До сега не бях виждал абсолютно същата като моята.

Честито и добре дошъл "побратиме" :lol:

"Ей събрахме са" :lol: :lol: :lol: Голямо честито и от мен! Колата наистина е уникална и всеки път когато слизаш от нея ще е с усмивка която трудно пада.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно пръскалките: Преди два месеца едно куче при неправилно пресичане ми отнесе едната пръскалка (добре че само това). Направих едно бързо запитване за употребявана такава. Ама нещо не ме "избръснаха". После помислих, че една евентуална смяна от моя страна е свързана с махане на кори под бронята и, или бронята и други дейности и реших да се възползвам от каското. Сега чакам доставка на пръскалката от официалния представител на Хонда и после колата влиза в бокса на доверения сервиз на застрахователите ми. За твоя информация едната пръскалка струва около 50лв.А за халогените ти препоръчвам да направиш запитане към някой търговец за употребявани части - те поне трябва да ги има надявам се в изобилие. В раздела "Продава части / аксесоари" може да се свържеш с някой или си пусни обява!Кожата на шофьорската седалката изглежда доста по износена за кола на обявените километри (сравнявам с моята). Дано да се бъркам! Да го имаш в предвид за първоначалното обслужване на колата.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, много безаварийни км :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я кой си купи еще един готин акорд честито коце със здраве да си го караш иня ден го видях и искам да ти кажа че колата е супер:thumbs1:!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Аз също съм начинаещ в областа на хонда ,взех си същата само,че с ръчна скоростна кутия.108 Kw. 147кс.Наистина съм много доволен ,само ме плаши малко разхода.Също така ако знаете някой да продава оригиналният касетофон на колата,защото е с някакво глупаво CD и неможе да се свърже с дистанционното на волана,а и имам оригинален ченчер на Хонда.Благодаря и безаварийно каране на всички !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Аз също съм начинаещ в областа на хонда ,взех си същата само,че с ръчна скоростна кутия.108 Kw. 147кс.Наистина съм много доволен ,само ме плаши малко разхода.Също така ако знаете някой да продава оригиналният касетофон на колата,защото е с някакво глупаво CD и неможе да се свърже с дистанционното на волана,а и имам оригинален ченчер на Хонда.Благодаря и безаварийно каране на всички !

Имаш Л.С

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен :wacko:))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...