Jump to content
Don_Enco

Летиш с 200 на пътя - плащаш и тръгваш!

Recommended Posts

http://www.dnes.bg/index/2010/11/12/letish...trygvash.103655Кажете си мнението, според мен поне да не важи за населените места, извънградско по магистрала иди дойди ама и в града :lol: Редактирано от Don_Enco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направено е за богати хора..... които не ги боли к..а за 300 лв. (на някои толкова им е заплатата..)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм интересно, ми то не трябва да си много богат за да караш с 200+ плащаш и си ти :lol:, това отваря едни порти адови и не ми се мисли какво ще излезе от там :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: По-логично щеше да е им взимат книжката и да налагат тези глоби,но българските политици всеки път доказват какви са кретени....Като убият(да не става дано) някой и ще им дойде акъла в главата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси идиотския закон и то поне глобата да беше наистина голяма. В Швейцария един отнесе милион долара глоба, защото е карал със 170 км/ч над ограничението - да го направят и тук така :lol: Да видим колко са богати и дали ще могат да си плащат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарушител, който реши да подпомага корупцията вече ще я подпомага с повечко :lol:...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и със 300 да минат като имат мънита минават

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредната герберска глупост. Държавата щом сменя наказанията с глоби, то на всички им е ясно за чии интереси работи. "За милиони няма закони, за кокошка няма прошка". Текстът от началото на 90те, все още звучи доста актуално

Редактирано от PIKap

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези - богатите дето си карат с 200 из центъра, по безопасни шофьори ли са от нас. Повече ли им пука за нечий живот ?Поредния абсурд в българия на 3тия път ще му вземат книжката, ами ако на втория път убие човек ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе , ако е по стария закон и трябва да , вземат книжката на дадения нарушител, това не се случва, я баба му я чичо му ще остане без нея, а така може да се надяваме, че поне част от парите ще отидат за подобряване на пътищата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е поредният начин за още по-голямо ограбване на бедните. Ще заприличаме на Индия по класово разслоение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Румен Такоров от БСП обаче законопроектът е писан по-скоро за Симеон Дянков, отколкото за хората.

...

Законът предвижда още една екстра за богатите – ако платят бързо глобата си, получават промоция – само 70% от сумата.

Аз съм напълно съгласен с удебеленото изречение. Много добре знаят как карат собствениците на т.нар. "премиум" немски марки (а и не само) и са си направили сметката, че е по-добре да ги "доят", отколкото да им вземат книжката и да не могат да правят нарушения. А като познавам ганьовския ни манталитет, то по пътищата скоро ще стане страшно. Ще карат необезпокоявани като бесни и ще намаляват само за да метнат 1/3 или 1/2 от глобата на някой шибан катаджия, който вместо да си гледа работата (примерно да застане видно на някое невралгично място, където стават висок брой ПТП) се крие в храстите след някой трудновидим знак за ограничение на скоростта. Ако досега по пътищата ни е било война, то отсега нататък не знам какво ще е.

Ако изобщо ще правят такова нещо, то по добре да е обвързано с доходите. Бройки работни заплати в зависимост от нарушението (както спомена някой нагоре за Швейцария). Но държавата ни е толкова "наред", та като нищо ще се окаже, че въпросният селяндур е социално слаб, а колата се води на баба му, която взима 150 лв. пенсия на месец. И вместо той да плаща, току-виж му отпуснали социални помощи. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я презумпцията – ако нямаш пари, няма да нарушаваш. Ако имаш пари – нарушаваш и плащаш”, посочи Мутафчиев.ПО ГОЛЯМА ПРОСТОТИЯ НИКОГА НЕ БЯХ ВИЖДАЛ !Дай ако някой има кинти да пръсне на някой мозака да доидат криминалните да им даде 2000 лв и да си иде ! пфффффф

Редактирано от fresh4y

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този законопроект иска да отвърже още повече простотията на народа - така и така сигурно 60% от богатите са мафиоти и престъпници, нека да могат да поръчват музиката и на пътя :lol: Карай с 200 - ето ти стотарка и чао :lol: Невероятна логика - както винаги нормалния народ ще плати най-скъпо. Поредната простотия, която силно се надявам, да не я видим наяве...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще допълня, че спрямо същия законопроект ще се взима книжката за срок от 1-6 месеца ако се кара в бус лентата и съответно ще има глоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще допълня, че спрямо същия законопроект ще се взима книжката за срок от 1-6 месеца ако се кара в бус лентата и съответно ще има глоба.

Да, и това ми е още по-интересно - за превишена скорост не взимат книжка, а за каране в Бус-лентата да :lol: Колко бус-ленти има в България като километри ? И колко застрашава карането там живота на хората, както примерно карането с превишена скорост..Според мен е много непрофесионален проекто-закона....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На светослав иванов му пожелавам някой баровец, платил си глобите да му затрие цялата рода и да си плати 500лв!Деба и боклука скапан, а съм гласувал за тая партия!Май ще паля гуменките за некоя топла държава, ако ще и чинии да мия!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей пак много интересни и ПОучителни отговори. Нека ви дам една светлинка от моето просто виждане за нещата:До сега- всеки баровец с повече акъл кара с английска книжка, която се вади абсолютно законно и тук в БГ могат да ви я отнемат само и единствено за АЛКОХОЛ и си плащаш малките глобички.От сега- всеки баровец с квато и да е книжка ще си лъзга на големите суми и ще го смъди повече. Аз като един обикновен гражданин се радвам, че няма да ми вземат книжката за превишена скорост, защото с нашите глупави ограничения от Комунистическо време на такива отсечки беше една огромна глупост.Пример- На излизане от Враца посока Монтана, еднопосечен нов, хубав път с 3 знака по 60 км/ч Е ТВА Е ГЛУПОСТ. И ако един нормален човек си кара съвсем спокойно с 90-95 и му отлита книжката за 1 месец И КВО ПРАЙМ- лапаш пи*ки. Този форум имам чувстото, че не е авто форум ами е за отличници /да не използвам думата зубъри/. Всеки кара или е карал с над превишението.Опитвате се да бъдете интересни ли с тези ваши теми, незнам?! Кво мисля ли?!?!?! Ами мисля, че е СУПЕР.Мисля, че също трябва да се уравнят скоростите и на камионите с 90км/ч, защото като срещна един който се ВЛАЧИ със 70км/ч и след него банда ОЛИГОФРЕНИ се нареждат на опашката и става невъзможно за изпреварване, щото всеки захапал волана и се чуди кво да прай и хората се изнервят и правят глупости после.Агресивноста по пътищата в България я има защото е пълно с олигофрени на пътя, които си купуват некви колички и лъзгат с по 70-80 км. Винаги съм твърдял, че точно тези екземпляри са една огромна предпоставка за ПТП.Не казвам, че аз съм перфектен шофьор, но поне се опитвам да мисля на пътя и като преча на някого, не да му давам газ като ме изпреварва, за да му покажа колко ми върви Хондичката, а просто намалям за да може човека да мине пред мен, защото щом ме е стигнал значи ще ме изпревари.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако са превишили скоростта с 50 километра – ще се бръкнат с 350 лева, а за всеки 5 километра над 50-те – с по 50 лева върху глобата."И така колеги да кажем че караме с 200км/ч на Цариградско шосе при ограничение 80км/ч ,сметнах че ще изгориме с 1050лева.Не знам от къде доидоха тия 200лева за 200км/ч.И другото е че сега данъчните лека полека почват да си вършат работата и ще се почне (ама ти от къде вадиш по 1050 лв всяка седмица за глоби)щото нали може до три пъти.И става все по готино и по готино,пък нека се пробат да карат бързо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В други европейски държави налагат глоба според финансовото състояние на нарушителя.Скоро бях чел за глоба от 500хил шв.франка за превишена скорост в Швейцария.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

mEtaka, а ти като "обикновен гражданин", готов ли си да платиш двойно по-голямата сума за нарушението си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В други европейски държави налагат глоба според финансовото състояние на нарушителя.Скоро бях чел за глоба от 500хил шв.франка за превишена скорост в Швейцария.

Това е много правилно, защото биг пешо с мержо и с 300гр. златен ланец на врато го боли ху.. дали ще олекне с 200лв.,ама 20000лв някакси бая ще го стегне шапката.Не че някой в бг би му написъл акт за 20000лв, защото сме БГ.50лв на задната седалка в патрулката прави чудеса с настоението на полицая.От много строг и ядосан става мил и дружелюбен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.."Супер" е. Тогава пък тия с ниските доходи (по документи) няма да ги бърка дали ще изгорят с 50 с'тинки :) Примерно..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Пример- На излизане от Враца посока Монтана, еднопосечен нов, хубав път с 3 знака по 60 км/ч Е ТВА Е ГЛУПОСТ. ...

А възможно ли е в близост след ограничението от 60 км./ч. да има кръстовище с второстепенен път. Просто ми е интересно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз гледам да не карам с над 30 от ограничението. За мен от друга страна е глупост да се вземат книжки за превишена скорост. Виж те по другите държави, изключваме Америката щото там също са банда олигофрени по пътищата - поне по мое инфо.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, по скоро въпроса е следния;1. добре облечен бизнесмен с хиляди лева месечен доход го глобяват 600лв. (Боли го гъза)2. гражданин с заплата 600лв го глобяват 600лв. (гладува цял месец)Примерната ситуация е ясна - да кажем на отсечка с идиотско ограничение те спират и излиташ с половин/цяла заплата..На всеки се е случвало (да не говоря, че има хиляди знаци поставени от самите полицаи, където им е удобно, тъй като няма контрол) Нещата според мен не са равностойни. Като искат да бъдат равностойни, и да имат еднакъв ефект, нека е % от дохода...Само, че това няма как да стане..

Редактирано от peroludiarom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце съм за глоби, вземания на книжки и всичките мерки, които ще накарат средностатистическия български, прост "селянин"/ шофьор да спре да си мисли, че е безсмъртен и че може да му се разминава безнаказано :) ! И въобще не ми дреме заплатата, то може да си див простак и с двеста лева заплата! Вчера, между Търново и Габрово, щяхме да се изпотрепем заради точно такива трима олигофрени( стар Мерц Г-класа, Опел Вектра-Б, комби и Форд Фокус), пет коли се наложи да спираме инарктно щото малоумниците решиха и тримата да се изпреварват на завой :P ... От юли месец пътувам доста и няма да влизам в подробности, но простотията по пътищата е пълна! Особено по второстепенните ни пътища, някакви "кочини", които вероятно едва минават преглед или си плащат да го минат, а карат с по 150 и нагоре :) ... И не само от богатите "мутри" се изсилват, доста повече проблеми съм имал с хора с горепосочените "автомобили" :P . Особено, ако реши, че си с по-скъпата кола и го изпревариш... Хубаво е, че като седнем зад клавиатурата и влезем във форума всички сме света вода ненапита, но да гледаме по-реално на нещата... А, който реве, че му е малка заплатата(в това число и аз), ще се научи да се съобразява... Може да са глупави и неадекватни ограниченията, но това не го решаваме ние :) !

Редактирано от Ashes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С две ръце съм за глоби, вземания на книжки и всичките мерки, които ще накарат средностатистическия български, прост "селянин"/ шофьор да спре да си мисли, че е безсмъртен и че може да му се разминава безнаказано :) ! И въобще не ми дреме заплатата, то може да си див простак и с двеста лева заплата! Вчера, между Търново и Габрово, щяхме да се изпотрепем заради точно такива трима олигофрени( стар Мерц Г-класа, Опел Вектра-Б, комби и Форд Фокус), пет коли се наложи да спираме инарктно щото малоумниците решиха и тримата да се изпреварват на завой :P ... От юли месец пътувам доста и няма да влизам в подробности, но простотията по пътищата е пълна! Особено по второстепенните ни пътища, някакви "кочини", които вероятно едва минават преглед или си плащат да го минат, а карат с по 150 и нагоре :) ... И не само от богатите "мутри" се изсилват, доста повече проблеми съм имал с хора с горепосочените "автомобили" :P . Особено, ако реши, че си с по-скъпата кола и го изпревариш... Хубаво е, че като седнем зад клавиатурата и влезем във форума всички сме света вода ненапита, но да гледаме по-реално на нещата... А, който реве, че му е малка заплатата(в това число и аз), ще се научи да се съобразява... Може да са глупави и неадекватни ограниченията, но това не го решаваме ние :) !

Мисля, че си доста афектиран от случая.. Я ми кажи точно на тия тримата някой дали ги е спрял после :P Помисли малко реално кое е редно и кое не.И дали мерки като тия ще превъзпитат идиотите... Мине един бързо и се лепят още 3ма зад него. Редактирано от peroludiarom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗдравейтеАз съм ЗА по- високите глоби, независимо какви и къде са ограниченията на скоростта. И съм ЗА поставянето на камери по пътищата, което допълнително ще намали корупцията.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!

Мисля, че си доста афектиран от случая.. Я ми кажи точно на тия тримата някой дали ги е спрял после :D Помисли малко реално кое е редно и кое не.И дали мерки като тия ще превъзпитат идиотите... Мине един бързо и се лепят още 3ма зад него.
Аз съм оптимистично настроен, че дори и на типичен българин :P , ако му вземат ххх сумата/книжката за нарушения(това разбира се, ако не се очисти някъде), все ще му светне да кара малко по-нормално, освен ако не е абсолютно малоумен идиот! За мен, най-важното е да стигна закъдето съм тръгнал жив, всеки да си мисли за себе :) . Обаче, когато някой застрашава и моя живот... малко се афектирам, да :) ! Особенно след вчерашният маратон, Варна - София - Варна, малко се поядосах тоя с Опела, като се опита да се прибере отгоре ми, щото колата му не върви и не успя да завърши изпреварването... А, ти защо си мислиш, че някой трябва да спира някого за да се кара разумно? И какво общо има кое е редно и кое не в случая? Има си закони и правила за движение, мисля, че спазването им е редното в случая!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истината е една единствена. Никой няма интерес да няма корупция. Метода за премахване на корупцията при пътните полицаи е измислен преди много много години и не е нужно да откриваме топлата вода. Камери навсякъде и край.Защо?:-Няма човешки ресурс - Оптимизиране на разходи. Един полицай седнал на компютър и гледайки камери може да накаже десетки пъти повече хора от колкото на пътя.-Корупцията става равна на нула.-Една камера със сигурност се избива за един ден от нарушенията, които засича.И за седмица да е?Извод: Никой не иска да бъдат спряни нарушенията на пътя. 20 години комунистите плямпат, плямпат, плямпат едно и също. Толкова е просто, кратко и ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми допада този закон. Чесно казано булшинството от хора, който карат с 200км. са много богати. Според мен 300лв. не би им попречило да си карат редовно така. И само да вметна,че на скоро един приятел ми разправя, че щели да му взимат книжката за 35км. отгоре. И думите му бяха " ама аз дадох на един приятел от КАТ 300лв. и се разминах ". Момчето не е милионер, но работата му е с колата и се налага да изкара от джоба си въпросния рушвет, само и само да си запази книжката. Мислите ли, че щом моя приятел е дал парие, няма да е лесно и за един собственик на чистно ново АМГ да плати :)

Редактирано от insulin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това с камерите е една дълга и широка тема... Как ще сложат камери навсякъде я ми обясни ??? И като сложат какъв личен живот ще имаш ?? Нека да наслагат и после нададеш ли глас - аиде малко компромати..Абсолютно личната свобода изчезва. Аз лично изобщо не ми харесва идеята за камери навсякъде! И даже и в центъра ако се сещате имаше издънки - пращат снимката на мъж с любовницата му - развод.Намираме се в България и тези данни ви гарантирам, че които и да е сульо работещ в системата, ако реши, ще може да си ги ползва и за лични цели. Както и различните ни служби за нерагламентирани проверки с неясна цел. Въпроса е много широк и мисля, че трябва да се позамислите, че камерите не са само добро..@Ashes - извинявай но въпроса тук опира до това, единствено кой, как и колко може да се оправи с полицая и да му бутне пари.. Идеята ми е, че с по-високите глоби няма да се постигне искания от теб резултат, единствено ще го отнасят хората, които не знаят как да си кажат за рушвета.Единствения компромис в случая е камера в патрулката. Ама и това няма да го видиме скоро, щото направят ли го, с ниските им заплати ще напусне половин КАТ.

Редактирано от peroludiarom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде-е, любовници, изневери... Обърнахте го на сапунка. А и няма лошо, ако изневеряваш на жена си, да те хванат. Пак си е нарушение. :) По закон на снимките от камерите лица не се показват. Само дата, час и номера на автомобила. Защо мислиш, че сега водачът на МПС, който е извършил нарушението и е получил "честитка", води 60 годишната си баба (примерно), тя казва, че е извършила нарушението и точките се взимат от нейната книжка? Лошото с камерите е, че ги има като POI (points of interest) за автомобилните GPS приемници и диванетата пак ще карат пред тях както трябва, а след това - както си знаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peroludiarom, какви лични данни може да донесе една камера докато си караш колата? Скоростта и номерът ти :D А иначе в момента има радари с камери в патрулките. Един приятел го засякоха със 120 в "града" (извънградско, но със статут на градско). Оказа се че катаджиите са много негови хора, но му казали "Съжаляваме, ама камерата вече е пратила снимката и нищо неможем да направим по въпроса" и ХОП - цяло лято без книжка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

peroludiarom, какви лични данни може да донесе една камера докато си караш колата? Скоростта и номерът ти :D А иначе в момента има радари с камери в патрулките. Един приятел го засякоха със 120 в "града" (извънградско, но със статут на градско). Оказа се че катаджиите са много негови хора, но му казали "Съжаляваме, ама камерата вече е пратила снимката и нищо неможем да направим по въпроса" и ХОП - цяло лято без книжка.

:D Гледай сега, нямам намерение да споря по въпроса, просто имам представа от това как работи системата, и могат да се извличат много данни. И съм сигурен, че има случаи, в които те да се използват за лични цели. Когато се опариш някой ден, ще разбереш. Камерите работят постоянно и записа е пълен. Така, че кога минаваш, с кой минаваш, на къде отиваш.. :D Мисля, че информацията е напълно достатъчна. Може би повечето българи не ги интересува дали ги записват, но за мен не е редно, защото колкото помага, толкова и вреди.Аз не искам да бъда записван и някой суполанко да ме гледа каде, какво и как правя - и да оперира с тази информация както реши..Искам да имам лична свобода и толкова.Не искам, както се превръща нашата държавица в полицейска, определени среди да получат още власт над населението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе това с камерите е една дълга и широка тема... Как ще сложат камери навсякъде я ми обясни ??? И като сложат какъв личен живот ще имаш ?? Нека да наслагат и после нададеш ли глас - аиде малко компромати..Абсолютно личната свобода изчезва. Аз лично изобщо не ми харесва идеята за камери навсякъде! И даже и в центъра ако се сещате имаше издънки - пращат снимката на мъж с любовницата му - развод.Намираме се в България и тези данни ви гарантирам, че които и да е сульо работещ в системата, ако реши, ще може да си ги ползва и за лични цели. Както и различните ни служби за нерагламентирани проверки с неясна цел. Въпроса е много широк и мисля, че трябва да се позамислите, че камерите не са само добро..@Ashes - извинявай но въпроса тук опира до това, единствено кой, как и колко може да се оправи с полицая и да му бутне пари.. Идеята ми е, че с по-високите глоби няма да се постигне искания от теб резултат, единствено ще го отнасят хората, които не знаят как да си кажат за рушвета.Единствения компромис в случая е камера в патрулката. Ама и това няма да го видиме скоро, щото направят ли го, с ниските им заплати ще напусне половин КАТ.

Как ще сложат ли?Ми с лекота.Просто пускат обществена поръчка и нещата се случват.Повярвай ми и сега те следят, когато и къде си поискат.Ако искате да те намерят, последното нещо, което ще ползват е някаква умряла камера.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове,Изчетох всички мнения и коментари и искам да ви питам три въпросчета:1. В коя държава живеете?2. Според вас всеки един народ не си ли заслужава управлениете?3. Какво ви е възпитанието?Отговорете си на тези въпроси, замислете се малко и може би ще го карате по - спокойно както на пътя така и в останалите дела :D))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе никой ли от вас не гледа новините? И не чете сводката на КАТ. Безумно голям процент от тежките ПТП-та са ги извършили хора с ОТНЕТНИ книжки или въобще без книжки. Не е въпроса в глобите а в това тези които са им взели книжките за алкохол, скорост и други нарушения наистина на де карат в периода за който са им отнети!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер напредък!Вече спокойно ще джиткам с 150-160 из града.... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...