Jump to content
tzveten

въпрос относно зимни гуми

Recommended Posts

Здравейте, днес се регистирах и много ми е приятно да задам един въпрос. Собстевник съм на Хонда ЦР . В, производство 1999г.. Дойде време да се купуват зимни гуми. Стандартния размер гуми по книжка са 205/70/R15. Въпросът ми е ако сложа гуми размер 195/70/R15 ще се отрази ли на колата по някакъв начин, защото ми казаха че този размер бил добър за зимни гуми. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По абсолютно никакъв начин няма да ти се отрази нито на колата нито на нищо. Купувай смело. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствено , че ще си по-нисък :) повечето се стремят да са по-високи :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино, аз не разбирам много от гуми, ама това не е ли ширината на гумата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и тя представлава процентно съотношение...така че да ,ще бъде с много малко по-нисък...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тино, аз не разбирам много от гуми, ама това не е ли ширината на гумата?

Да ширината е но 70 е 70% от ширината демек височината е 70% от 195 мм което е по малко от 70% от 205мм и за това гумите идват по-ниски. При 205/70/... височината ще е равна на 143.5 мм ,а при 195/70/... = 136.5 мм. Редактирано от em1l

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Стандартния размер гуми по книжка са 205/70/R15. Въпросът ми е ако сложа гуми размер 195/70/R15 ще се отрази ли на колата по някакъв начин, защото ми казаха че този размер бил добър за зимни гуми...

Колега, по- добре се придържай към стандарта от книжката 205/70/R15, четирите гуми да са ти еднакви и напомпени, според предписанията на производителя. В твоя случай ще намалиш диаметъра на колелото с 14 мм., което разбира се не е фатално, но също намаляваш контактната площ, освен това трябва да гледаш и тегловния индекс...а, бе по- добре карай по стандарт :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото знам, колкото е по тясна зимната гума толкова по малко съпротивление ще има върху снега, затова на колегата са му препоръчали по тясна гума.

Редактирано от tiankata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 10мм по-тесни гуми едва ли са от голямо значение за кола с 4х4.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ша съм "оф", ама на тва 4х4 дали са му сложили 205 за сняг :dry:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези 10мм по-тесни гуми едва ли са от голямо значение за кола с 4х4.

...чукча писател, не читател!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за протокола, защо ли най-малкия размер гуми за CRV е 205/70/15?http://www.alloywheels.com/fitment.asp?Make=HondaУпс, сега видях, това е Чукотски сайт.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 215/65 16 цола Йокохама, обаче не спира добре с тях иначе драпат. Мислих да сменя само предните с някакви същия размер но яко зимна шарка. Ще има ли смисъл от това ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до колкото знам, колкото е по тясна зимната гума толкова по малко съпротивление ще има върху снега, затова на колегата са му препоръчали по тясна гума.

За какво съпротивление става въпрос че малко нищо не разбрах.Да не говорим за сцепление защото тогава е точно обратното по-тясната гума има по-добро сцепление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко ша съм "оф", ама на тва 4х4 дали са му сложили 205 за сняг :dry:

Публикувано изображение

А пък , ако беше прочел, не само моето мнение, изобщо нямаше да пишеш!

 

Може би щеше да си разбрал, че тук става въпрос за сток CR-V, а не за сток WRC :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...