Jump to content
razbiv

Опит за промяна.

Recommended Posts

Здравейте колеги.Преди две седмици докато си разглеждах обявите в мобиле съвсем случайно видях едно купенце шеста генерация,което беше на завидна цена,и без да се замислям след половин час вече патувах за Пловдив.След пет часа път се добрах до автомобила.Колицата на външен вид се оказа без забележки,отвътре състоянието и не беше от най добрите,истъркан мокет,поистъркани седалки,едната кора на вратата беше нагъната,драскотини тук таме по корите до задните седалки.Собтсвеника ми даде да направя едно кръгче,от което останах доста доволен,нищо не лопаше и не тропаше,единствено съединителя ми направи впечатление че отделя доста нагоре(в последствие се оказа че боксува).Така или иначе като цяло автомобила много ми хареса,още повече че винаги съм искал купе 6 генерация.Така се сдобих с новата си хондичка.

Първото нещо което направих по колата бе да сменя цвета на предния капак и тавана на колата.Не знам колко сполучливо се получи.Взех идеята от едно клипче в youtube

Вие ше кажете какво мислите,приемам и критики,защото така както се получи ми се струва че има нещо недовършено по начина по който изглежда,струва ми се че с едно крило боядисано в черно,колата би изглеждала по различен начин.Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Следващото нещо което съм запланувал е да я направя по ниска.Тия дни чакам доставка на спортни регулируеми пружини.След това ще трябва да и търся някакви хубави джанти.За сега си мисля за 15",но ако намеря нещо подходящо може и 16".

Занапред мисля да сменя двигателчето д16у7 с нещо по мощно.За сега се колебая какво да бъде,но има време.Мисля да сменя стоповете,фаровете,може би ще търся някакъв по исчистен боди кит,но и за това се колебая,дали оригиналния и исчистен вид няма да е по добрия избор.

Ако имате добри идеи за развитието на колата,моля споделяйте ги.Всичко ще ми бъде от полза.

Редактирано от razbiv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

крилце не слагай боядисай и вратата на багажника и ще е по добре... един ангелски очи ще и паснат добре.... как ще се чува от вън какъв звук ще вади мислил ли си ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боди китове не и търси, по-скоро липове и боядиши праговете сиви. Иначе според мен с едно крило като мойто и боядисано в черно и в комбинация със ниско окачване ще е 6+

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крилце задължително.. такова като на rulemaker, харесва ми как стои, фаровете може да ги направиш jdm както на повечето колеги, а за джанти една 16-ка ще е добре и като я свалиш ще е на 6 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така си почнал, що направо не я направиш "Two tone paint", останалото ти го казаха: US стопове (като на снимките), затъмнени фарове (на снимките), липове, боядисани прагове и черен споилер и едни 16" (нещо JDM style):

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не са US стопове, това са фейслифт стопове

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.Като че ли засега колата ще остане боядисана така.Крилцето от поста на колегата Zarrick,доста ми допадна.Въпроса е от каде да си намеря такова крило на удачна цена.Гледах подобно в един английски сайт,струваше около 120 паунда.

За звука на колата за сега не съм мислил.Като си взема едни хубави джанти,и на това ще му дойде реда.

Предложения вид стопове е много хубав.Струва ми се че ще изглежда по добре отколкото с диодни такива.Само се чудя дали светят по цялата дължина на стопа,или светят само в двата края,както заводските.

Днеска ми пристигнаха спортните пружини.Не са нещо марково,но се надявам на първо време да вършат работа.Публикувано изображение

До седмица предполагам ще ги монтирам,дано да паснат на заводските амортисори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоест искаш да ти светят така

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

и да не светят така, се преправят доста лесно, споко :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така искам да светят.:)Щом могат да се преправят всичко е ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш въпроси за стоповете ще ти драсна на лично как става. А може и някоя снимка да ти кача в темата, да видиш аз как съм ги правил. Предполагам, че и други колеги са ги правили по същия начин.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите.Като че ли засега колата ще остане боядисана така.Крилцето от поста на колегата Zarrick,доста ми допадна.Въпроса е от каде да си намеря такова крило на удачна цена.Гледах подобно в един английски сайт,струваше около 120 паунда.

За звука на колата за сега не съм мислил.Като си взема едни хубави джанти,и на това ще му дойде реда.

Предложения вид стопове е много хубав.Струва ми се че ще изглежда по добре отколкото с диодни такива.Само се чудя дали светят по цялата дължина на стопа,или светят само в двата края,както заводските.

Днеска ми пристигнаха спортните пружини.Не са нещо марково,но се надявам на първо време да вършат работа.Публикувано изображение

До седмица предполагам ще ги монтирам,дано да паснат на заводските амортисори.

Колеги,кажете как се монтират пружините,или по точно къде се слагат гумените уплатнения от снимката ?Досега не съм виждал как се слагат,затова моля за малко помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нанизват се по 2-3 на стеблото на амортисьора, напиши в google DIY Coilover

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми харесва с черен таван и капак! Много малко й трябва на колата, за да изглежда добре - порови се из интернет, има достатъчно снимков материал и информация! Всичко е въпрос на вкус естествено, но според мен колкото по-изчистено, толкова по-добре, а с тия два цвята се получава точно обратното!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не ми харесва с черен таван и капак! Много малко й трябва на колата, за да изглежда добре - порови се из интернет, има достатъчно снимков материал и информация! Всичко е въпрос на вкус естествено, но според мен колкото по-изчистено, толкова по-добре, а с тия два цвята се получава точно обратното!

Прав си въпрос на вкус, защото неме по си ме кефи да е 2 цвята :( Иначе си е просто поредната хонда - нищо интересно кола на 10-15 г. .Може да и придаде собствен индивидуализъм :) Редактирано от Newbie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветът ще си остане този.Колата ще има по агресивен вид с него.Засега се отказах от регулируемите пружини.Предпочитам да почакам малко и по нататък да и сложа цял коиловър кит,с амотисори и всичко останало.Сега ще чакам доставката на липове от колегата Izanagi.Смятам че с липове ще се получи доста добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само с липове колата стои някак си наполовина завършена. На старата ми хонда слагах липове, но докато не я свалих долу, визията си беше незадоволителна за мен.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен крило не слагай. Направи и задния капак черен или стоповете, сложи черни ангелски очи отпред или направи тия джейдеемските фарове черни отвътре с кристално стъкло. И естествено едни големи черни джанти :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагам ти ангелските очи да са нещото такова :)Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Преди две седмици докато си разглеждах обявите в мобиле съвсем случайно видях едно купенце шеста генерация,което беше на завидна цена,и без да се замислям след половин час вече патувах за Пловдив.След пет часа път се добрах до автомобила.Колицата на външен вид се оказа без забележки,отвътре състоянието и не беше от най добрите,истъркан мокет,поистъркани седалки,едната кора на вратата беше нагъната,драскотини тук таме по корите до задните седалки.Собтсвеника ми даде да направя едно кръгче,от което останах доста доволен,нищо не лопаше и не тропаше,единствено съединителя ми направи впечатление че отделя доста нагоре(в последствие се оказа че боксува).Така или иначе като цяло автомобила много ми хареса,още повече че винаги съм искал купе 6 генерация.Така се сдобих с новата си хондичка.

Първото нещо което направих по колата бе да сменя цвета на предния капак и тавана на колата.Не знам колко сполучливо се получи.Взех идеята от едно клипче в youtube

Вие ше кажете какво мислите,приемам и критики,защото така както се получи ми се струва че има нещо недовършено по начина по който изглежда,струва ми се че с едно крило боядисано в черно,колата би изглеждала по различен начин.Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Следващото нещо което съм запланувал е да я направя по ниска.Тия дни чакам доставка на спортни регулируеми пружини.След това ще трябва да и търся някакви хубави джанти.За сега си мисля за 15",но ако намеря нещо подходящо може и 16".

Занапред мисля да сменя двигателчето д16у7 с нещо по мощно.За сега се колебая какво да бъде,но има време.Мисля да сменя стоповете,фаровете,може би ще търся някакъв по исчистен боди кит,но и за това се колебая,дали оригиналния и исчистен вид няма да е по добрия избор.

Ако имате добри идеи за развитието на колата,моля споделяйте ги.Всичко ще ми бъде от полза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...