Jump to content
mitaka_t

Honda Logo Vs. Toyota Yaris Vs. Vw Lupo

Recommended Posts

Здравейте колеги,

по една или друга причина ще участвам в/при закупуването на кола от най-малкия клас. Изискванията са: колата да е 2000-та год и по-нова, да е малка (подходяща за градски условия и за жена), да е здрава (сиреч да не се налага често да посещава сервиз за щяло и нещяло), да е икономична, като екстри - стандартните (ел. стъкла, климатик, ...), цена - около 6000 лв.

 

Поразрових се из форума, видях 2 теми ( -= 1 =- и -= 2 =- ), в които има писано за Honda Logo и благодарение най-вече на постовете на колегата Tino в тях добих някакви впечатления. Все пак молбата ми е към всеки който има (или е имал), кара (или карал) или има какъвто и да е друг допир или впечатления от въпросните коли да сподели мнението си. Моят личен фаворит (от информацията която имам, за жалост не съм много запознат) сред посочените е Toyota Yaris, но не е казано че това е крайния избор. Приемат се и предложения за други марки и модели, като е желателно да не са френски и италиянски (но... ако има добри доводи, може и да се направи компромис), а варианта Honda Jazz за съжаление отпада заради цената.

 

Ще съм благодарен за всяко мнение, съвет, препоръка, предложение.... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко искаш да НЕ посещаваш сервиза - бягай от LUPO

Яриса е правен в Турция- не бих си взел, предпочитам френска пред турска :)

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо 2 пъти ми излезе топика сори за спама :)

Редактирано от маймуната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за Логото няма да ти говора тогава :P само , че е на 260 000 км и продължаваме да му сменяме маслото само , а на Джазза на 180 000 км му сменихме задна главина ( защото върви заедно с лагера ) и някъв семеринг , който струваше 15 лв :) Ще ти кажа за Яриса - имахме 2 служебни 1.4 D4D Декември 2007 година - пълни боклуци !!! Сменяхме 2 пъти предно стъкло на единия и 1 път на другия , заради пукване с средния слой ( три слойно е ) няма удар отвънка или отвътре !!! Гаранционно ни смениха , май , задни амортисьори защото изпуснаха :P казвам "май" защото май и имаше и нещо друго , дочупиха от сервиза графитеното оплътнение на дясна врата защото се пукна и не можеше да се отваря , в последствие вратата можехме да я отваряме на почти 180 градуса :D Возеха по-дървено от Логото , но бяха по-стабилни ;) В крайна сметка ти говора за по-новия модел от твоя , а по-стария има големи проблеми с ръждата , Логото не е мръднало никъде ( освен там където го блъснахме :D ) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яриса е правен в Турция- не бих си взел, предпочитам френска пред турска :)

Ярис се сглобява във Франция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам Лого , даже мойто може да е това сниманото в 1 от темите със сребристото табло . До момента , за година и половина не е имало никакви проблеми . Харесва ми ,че има доста екстри като за малка кола , висока е и разхода и е 8л./100км градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яриса е правен в Турция- не бих си взел, предпочитам френска пред турска :D

Ярис се сглобява във Франция.
Не споря, но от Тоѝота Варна си го казаха хората, Айго, Ярис и Авенсис произход турция- там са им заводите за югоизточна ЕвропаНо това беше преди близо 2 години, (абе таман излезе таз пръдня Айго) дано сега да са се променили нащата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айгото се произвежда в Чехия ;) никога не е било в Турция ;) щото карах такава пръдня и знам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Ярис 1ген една част са френски, една част японски (дори!) - един колега преди 4г си купи Ярис 1г д4дНо остана доста недоволен и сега джитка пасат хайлайн (купи го на 18м за 60% от цената)Въпросния Ярис "хвърли " верига (!) на 23000км и 2год, след още 7000км, 2 месеца след края на гаранцията - пак верига, колегата писа до Тойота-Европа и след тяхна намеса от тукашния представител му поеха 50% от цената за втората смяна (към 1200-1400лв). Вярно казали му че други такива случаи не са имали ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Относно главния въпрос на темата - избора вече е направен и колата е купена :).Момичето се спря на Toyota Yaris. Гледа каквото гледа, в крайна сметка реши, че ще е Yaris, други въобще не гледахме след това (въпреки че изпаднаха мнооого по-добри оферти, но в крайна сметка реши, че иска да си купи колата, която най-много и харесва и с най-голям кеф ще си я кара). Харесахме една и от вчера покупката е факт. От тук нататък остава да се направи едно обслужване и да се сменят някои неща и живот и здраве... много безаварийни.Относно дискусията, която се оформи за това кое, къде се произвежда - поинтересувахме се доста и доколкото разбрахме (от доста места) Yaris се произвежда само в Япония (номера на рамата започва с "J") и Франция (номера на рамата започва с "V"). В Турция Yaris не се произвежда! Там май се правят някои Corola и Avensis, но за тях не съм съвсем сигурен.Благодаря отново за мненията и съветите на всички включили се :) Ако модераторите решат могат да затварят темата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво че сте избрали тойота това може би е най доброто.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не си запознат с Хонда Лого :rolleyes: но и Яриса не е лош :bow:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете да разгледате статистиките за надеждност на немските TUV. Яриса е сред първите места навсякъде. Логото го има само в статистиката за 2004, но е на 4-то място :rolleyes:

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз виждам , че от постната статистика от теб Логото е със същия процент като Яриса :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте сбъркали с тойотата ,често карам ярис 1.1 бензин и три години никакви проблеми не е правил а е купуван на старо.Много си е хубава количката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ай пак почнахте да пушите трева като се заговори за сравнения между Хонда и Автомобили ъхъхъхъх :lol: Да речем че всички Тойоти се произвеждат в Турция. Баща ми кара една от тях - Корола Версо, сглобен от анадолските м-фи и е повече от железен автомобил - мощен, икономичен, комфортен, здрав. Японците и отдалече могат да следят за качеството си. Тва е все едно да кажем, че по- голямата част от хондите ни са РОУВЪРИ, нали? Ей ся давам пък аз едно различно мнение - купи си тойотата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тука се сравнява конкретно Хонда Лого , която сте много малко тези от вас които изобщо са имали допир до тази кола , камо ли да я поддържате :huh: и Тойота Ярис - която също най-вероятно сте нямали допир :( Не се сравняват двете марки , а конкретни модели :lol: Така или иначе колегата вече е избрал и темата е изчерпана за него , а ако искате можем да продължим да си чешем езиците :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...