Jump to content
honda123456

спрян от движение

Recommended Posts

преди 2 дена ми спряха рекса от движение заради шумът на гарнето някои имали представа дали мога да си изкарам някакъв документ за генерацията за напред .Защото ме пренуждават да си сменя гътнето по закон било вс изменяне на конструкцията на колата различна от оригиналната била наказуема значи и слагането на др жанти от оригиналните е наказуема такали .Аи със нищо не са ми доказали че звукът на колата е над допустимите децибели полицаями каза че го е прецинил на ухо значи скороста след време ще почнат да я преценяват на око ;) ;) ;):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това правя в момента но едвали ще има някакъв смисъл ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без децибеломер, нищо немогат да ти направят по закон. Просто с тия "на ухо преценил", гледат само да те сплашат, та да кихнеш 20лвКакво са ти направили - само ти лепнаха симпатичната кръгла лепенка да прозореца или и талон ти взеха и т.н. ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и талона на колата и моя и ми написаха акт там е работата че аз сам в малк град и сме 4 5 по спртни коли и ни дебнат от деоста време а и с 20 лв не става защото тука вс се разбира писах възражение но да видим според мен ще го пуснат леко в коша но нз

Редактирано от honda123456

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начина да те санкционират и спрът автомобила от движение не е този. Ако смятат теб за нарушител - добре, но знай, че в случая и полицията не е действала законно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата написал поста преди мен е напълно прав. Най-лошото което могат да ти направят е да те накарат да отидеш на Технотест(София) или ТИАД(Шумен), където се озаконяват всякакви промени по колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре след като не е постъпил законо в момен аз какво мога да напрявя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа честно най-добре се посъветвай с адвокат, който е запознат със закона за пътищата. Не са ти замерили шума, а са действали така по слух, в правото си да ги съдиш. Имай предвид, че жалбите минават през техните колеги!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не са замерили шума нищо не могат да ти направят! :offtopic: Обаче всички търсим пролука в закона, за да се оправим.Много добре знаем всички, че закона е много стар и недомислен.Всички сме си махнали катализаторите, сложили сме гърнета и т.н., НО това все някой ден ще се пресече, защото в държавата вече се налагат правила.А и на кой му е приятно детето му да се буди от "яките гърнета" или да си изключва алармата задействана от поредния рацер в 01.00ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Darius, това изказване и 100 пъти да го напишеш в 100 различни теми, аз все още си чакам отговора, на въпроса който ти зададох.. А ти май даже и не четеш. Как НА УХО ще ти преценят колата??? Ти как разбираш кой е рацер и кой не?@ honda123456, тука няма да получиш правна консултация. Най-добрият вариaнт според мен е да се консултиараш с адвокат. Вярно, това са си разходи, ходене по мъките и разправии, но щом има хора осъдили КАТ, най-удачно е да се пробваш.. Това е начинът СПОРЕД МЕН..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може да има някаква граница , или по точно автомобила според марката може да има някаква заводска стойност ,която разбира се на ферари ще е доста по висока от тази на една кола среден клас. За мен лично кросовите мотори ,който карат в градовете издават доста повече звук от, който и да е мотор и кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Darius, това изказване и 100 пъти да го напишеш в 100 различни теми, аз все още си чакам отговора, на въпроса който ти зададох.. А ти май даже и не четеш. Как НА УХО ще ти преценят колата??? Ти как разбираш кой е рацер и кой не?@ honda123456, тука няма да получиш правна консултация. Най-добрият вариaнт според мен е да се консултиараш с адвокат. Вярно, това са си разходи, ходене по мъките и разправии, но щом има хора осъдили КАТ, най-удачно е да се пробваш.. Това е начинът СПОРЕД МЕН..

Отговорил съм ти още преди да си ме питал, а именно:"Ако не са замерили шума нищо не могат да ти направят! wink.gif "Нямам по-различно мнение от твоето! :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

0 db прага на чуваемостта10 db нормалното дишане20 db шумолене на листа в бриз30 db Празно филмово студио40 db Крайградски жилищен квартала през нощта50 db Тих ресторант60 db разговор между двама души70 db натоварения трафик80 db Прахосмукачка90 db вода в подножието на Ниагарския водопад100 db метрото120 db Ударна група от близко разстояние130 db Рок група на 100 ярда140 db военен изтрбител при излитане160 db аеродинамичен тунел180 db космическа ракетаАбе за 90 децибела бая трябва да се постарае човек за да ги подмине :offtopic:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето слагане на генерация не е изменение на конструкцията на автомобила според мен.Въс повечето държави има норми. (за дицибелите... а не на ухо да ти ги мерят )НЕ само в бг има тунинговани автомобили ,а в целия свят едва ли са ги српяли от движение. (Защото е направо смешно) :lol::offtopic:

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето слагане на генерация не е изменение на конструкцията на автомобила според мен.Въс повечето държави има норми. (за дицибелите... а не на ухо да ти ги мерят )НЕ само в бг има тунинговани автомобили ,а в целия свят едва ли са ги српяли от движение. (Защото е направо смешно) :lol::offtopic:

Знам колега, просто нашите закони са смотани, хората ги спират за това че не са им стокови броните (по спортни са и т.н.), пък какво да говорим за някоя технологична интервенция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чл.5 ал 2 т 2 съгласно 139 ал 1 във връзка с чл 171 т2 буква А от ЗДВП някои имали идея какво гласи понеже търсех но нищо не разбирам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чл.5 ал 2 т 2 съгласно 139 ал 1 във връзка с чл 171 т2 буква А от ЗДВП някои имали идея какво гласи понеже търсех но нищо не разбирам :)

www.rta.government.bg/n_uredba/doc/zp.doc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чл.5 ал 2 т 2 съгласно 139 ал 1 във връзка с чл 171 т2 буква А от ЗДВП някои имали идея какво гласи понеже търсех но нищо не разбирам :)

www.rta.government.bg/n_uredba/doc/zp.doc
Там погледни за съответния член и алинея. Има голяма вероятност да са объркали нещо, редовна практика на КАТ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"чл.5 ал.2: Водачът на пътно превозно средство е длъжен:

т 2. (изм. - ДВ, бр. 85 от 2004 г.) с управляваното от него превозно средство да не затруднява другите участници в движението и живеещите в крайпътните имоти, като спазва действащите норми за шум и вредни емисии на отработени газове от моторното превозно средство, както и други норми и изисквания за опазване на околната среда;

 

Чл. 139. (1) Движещите се по пътя пътни превозни средства трябва да бъдат:

ал.1. технически изправни;

 

Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. - ДВ, бр. 51 от

2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за

преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни

административни мерки:

 

т.2. Временно спиране от движение на моторно превозно средство:

а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство е

технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в

изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е

изменена без съответното разрешение;"

 

из ЗАКОНА ЗА ДВИЖЕНИЕ ПО ПЪТИЩАТА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.2. Временно спиране от движение на моторно превозно средство:

а) до отстраняване на неизправността, когато моторното превозно средство е

технически неизправно, включително и когато съдържанието на вредни вещества в

изгорелите газове или шумът са над установените норми или конструкцията му е

изменена без съответното разрешение;"

Хе и аз не съм съгласен рацери да разпискват аларми, да разлайват кучета и да будят народа в 02.00 сутринта.

 

Ама откъде накъде ще ти спират колата по преценка "на ухо и око".

Ако имаш повишено съдържание на вредни емисии, това да си го установява КАТ, със съответния тест за тяхна сметка до доказване на правотата си. Ако са прави - поемаш всички разходи и ти спират колата. Ако не са - плащат за теста и плащат на теб, че са те тормозили неправилно !

Ако вдигаш шум над установените норми - пак така.

 

Били преценили - майната му !

Какви са тия бейски изпълнения ?!?!?!

 

Веднъж писах тук, че направих забележка на спрялия ме(и заяждащ се)полицай защо не спря една ръмжаща и пушеща кочина Лада, управлявана от един мангал. Не било моя работа да му казвам какво да прави !

 

Моя е и още как ;)!;)!! И не само моя. А на всички, които управляваме автомобили и НИ ПУКА ДАЛИ ЩЕ СТИГНЕМ ЖИВИ И ЗДРАВИ ;)!;)!:P!:)!:)!:)!;)!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха абе джанам "...шумът са над установените норми.." колко е тая норма ади някой все трябва да е запознат или тати да е в кат... а за колегата обади са на господари на ефира .. както каза че е малък града всички ще се изпокрият и тихомълком ще се върне талона !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха абе джанам "...шумът са над установените норми.." колко е тая норма ади някой все трябва да е запознат или тати да е в кат... а за колегата обади са на господари на ефира .. както каза че е малък града всички ще се изпокрият и тихомълком ще се върне талона !

Един колега по-нагоре в темата ти е написал нормите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той не е написал нормите, ами пример колко ДБ на какво отговарят.Никаде няма посочени норми, колко ДБ са допустими в населено място, затова и катаджиите си правят каквото искат и спират така с техните свръх точни уреди наречение "на ухо".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт приетата евродиректива:

 

I. ДОПУСТИМИ НИВА НА ШУМА

 

I.1. Пределно допустими стойности

 

Нивото на шума на посочените в член 1 от настоящата директива превозни средства, измерено при предвидените в настоящото приложение условия, не може да превишава следните стойности:

 

| Категория превозни средства | Стойност, изразена в дб (A) (децибели (А) |

 

I.1.1. | Превозни средства, предназначени за превоз на пътници с не повече от девет седящи места, включително мястото на водача. | 82 |

В съответната глава, точка и т.н. на ЗДП пише за какво може да се наложи санкция на водача и спиране от движение на автомобила, но на какъв принцип се определя това на пътя? - размер на ушната мида, дълбочината на ушния канал? Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди време и аз имах същият проблем в Монтана.Спряха ме за проверка и какво стана ОПАА я виж тии мн ти ручи колата.Ми хуу казвам аз и полицая ми се дърви и вика ако до по понеделник не го махнеш ти я спираме от движение.А проблема при мен беше че бях с регистрация Е :D (Благоевград) и колата трябваше да иде до там за да се пъсне в движение.Та аз какво направих :D.Отидох в ХЕИ-то ;) пуснах 1 молба за замерване отидох на 1 полигон замериха ми колата в движение,при което нормата за градски ословия е 75 дб. Хондичката изкара 74.3 в движение и 74.8 дб на място :) което си е в нормата.Започвам да си се возя аз като първия пич и рааап спира ме същият полицай и вика аз КВО ТИ КАЗАХ НА ТЕБЕ ??? и аз просто леко му подадох сертификата от ХЕИ-то ;) и милият ми сви ушите и си би ШУТА :D съветвам те и ти да направиш същото а и + това е трябвало да обжалваш какво е т'фа НА УХО :D като е извадил уред тогава да си дал талона.... Айде пожелавам ти успех :)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди време и аз имах същият проблем в Монтана.Спряха ме за проверка и какво стана ОПАА я виж тии мн ти ручи колата.Ми хуу казвам аз и полицая ми се дърви и вика ако до по понеделник не го махнеш ти я спираме от движение.А проблема при мен беше че бях с регистрация Е :) (Благоевград) и колата трябваше да иде до там за да се пъсне в движение.Та аз какво направих :).Отидох в ХЕИ-то ;) пуснах 1 молба за замерване отидох на 1 полигон замериха ми колата в движение,при което нормата за градски ословия е 75 дб. Хондичката изкара 74.3 в движение и 74.8 дб на място :D което си е в нормата.Започвам да си се возя аз като първия пич и рааап спира ме същият полицай и вика аз КВО ТИ КАЗАХ НА ТЕБЕ ??? и аз просто леко му подадох сертификата от ХЕИ-то ;) и милият ми сви ушите и си би ШУТА :D съветвам те и ти да направиш същото а и + това е трябвало да обжалваш какво е т'фа НА УХО :D като е извадил уред тогава да си дал талона.... Айде пожелавам ти успех :D!

А колко ти струва издаването на сертификата, ако не е тайна естествено?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди време и аз имах същият проблем в Монтана.Спряха ме за проверка и какво стана ОПАА я виж тии мн ти ручи колата.Ми хуу казвам аз и полицая ми се дърви и вика ако до по понеделник не го махнеш ти я спираме от движение.А проблема при мен беше че бях с регистрация Е :) (Благоевград) и колата трябваше да иде до там за да се пъсне в движение.Та аз какво направих :).Отидох в ХЕИ-то ;) пуснах 1 молба за замерване отидох на 1 полигон замериха ми колата в движение,при което нормата за градски ословия е 75 дб. Хондичката изкара 74.3 в движение и 74.8 дб на място :D което си е в нормата.Започвам да си се возя аз като първия пич и рааап спира ме същият полицай и вика аз КВО ТИ КАЗАХ НА ТЕБЕ ??? и аз просто леко му подадох сертификата от ХЕИ-то ;) и милият ми сви ушите и си би ШУТА :D съветвам те и ти да направиш същото а и + това е трябвало да обжалваш какво е т'фа НА УХО :D като е извадил уред тогава да си дал талона.... Айде пожелавам ти успех :D!

А колко ти струва издаването на сертификата, ако не е тайна естествено?
Таксата която заплатих,беше 15 лв. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На доста колеги от форума таз информация би им билаот полза и то голяма . Браво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди време и аз имах същият проблем в Монтана.Спряха ме за проверка и какво стана ОПАА я виж тии мн ти ручи колата.Ми хуу казвам аз и полицая ми се дърви и вика ако до по понеделник не го махнеш ти я спираме от движение.А проблема при мен беше че бях с регистрация Е :) (Благоевград) и колата трябваше да иде до там за да се пъсне в движение.Та аз какво направих :).Отидох в ХЕИ-то ;) пуснах 1 молба за замерване отидох на 1 полигон замериха ми колата в движение,при което нормата за градски ословия е 75 дб. Хондичката изкара 74.3 в движение и 74.8 дб на място :D което си е в нормата.Започвам да си се возя аз като първия пич и рааап спира ме същият полицай и вика аз КВО ТИ КАЗАХ НА ТЕБЕ ??? и аз просто леко му подадох сертификата от ХЕИ-то ;) и милият ми сви ушите и си би ШУТА :D съветвам те и ти да направиш същото а и + това е трябвало да обжалваш какво е т'фа НА УХО :D като е извадил уред тогава да си дал талона.... Айде пожелавам ти успех :D!

А колко ти струва издаването на сертификата, ако не е тайна естествено?
Таксата която заплатих,беше 15 лв. ;)
Определено си заслужава след смяна със спортно гърне да си изкараш сертификат :-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,преди време и аз имах същият проблем в Монтана.Спряха ме за проверка и какво стана ОПАА я виж тии мн ти ручи колата.Ми хуу казвам аз и полицая ми се дърви и вика ако до по понеделник не го махнеш ти я спираме от движение.А проблема при мен беше че бях с регистрация Е :) (Благоевград) и колата трябваше да иде до там за да се пъсне в движение.Та аз какво направих :).Отидох в ХЕИ-то ;) пуснах 1 молба за замерване отидох на 1 полигон замериха ми колата в движение,при което нормата за градски ословия е 75 дб. Хондичката изкара 74.3 в движение и 74.8 дб на място :D което си е в нормата.Започвам да си се возя аз като първия пич и рааап спира ме същият полицай и вика аз КВО ТИ КАЗАХ НА ТЕБЕ ??? и аз просто леко му подадох сертификата от ХЕИ-то ;) и милият ми сви ушите и си би ШУТА :D съветвам те и ти да направиш същото а и + това е трябвало да обжалваш какво е т'фа НА УХО :D като е извадил уред тогава да си дал талона.... Айде пожелавам ти успех :D!

А колко ти струва издаването на сертификата, ако не е тайна естествено?
Таксата която заплатих,беше 15 лв. ;)
Определено си заслужава след смяна със спортно гърне да си изкараш сертификат :-)
Еми то само с 1 гърне няма да има разлика кои знае колко,отдолу всичко беше сменено 4-2-1 генерация на 63 мм резонатор ;) и 1 хуу гърне за 130 лв ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...