Jump to content
civic 1.4 is

избор на джанти

Recommended Posts

Здравейте колеги,Карам honda civic 1.4is 1999 (6ген.).Понеже искам да си купя зимни гуми като летните ми са 175/65/R14,някой би ли ме посъветвал какъв размер джанти и евнтуално гуми да избера за зимата,защото четох,че за зимата е по-хубаво да са по-широки гумите и джантите да са стоманени,че алуминиевите много се кривяли.Благодаря Ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък знам ,и карам, че е добре да са тесни.Виж колите от зимните ралита.Иначе имам зимни Клебер 165/70 и драпат добре 3 зими.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не сме на рали. Във WRC зимните гуми са по-тесни, за да могат да "потънат" в снега и да се закрепят за леда под него. Поне така го обясниха преди време, когато хванах серия репортажи по български спортен канал (не помня името), а и имат шипчета.Не съм спец, ама и аз си мисля, че алуминиевите не са много за предпочитане през зимата, заради ниските (под 0) температури. Метала променя свойствата си и по нашите надупчени пътища се увеличава вероятността да ги спукаш (или счупиш). Поне така разсъждавам, ако има разбирачи да се изкажат и те.Иначе, и аз карам същия Civic 1.4is 1999 90hp. За зимни съм си взел такива като летните (по стикер на вратата), върху джанти железарки (no money, no funny) и се чувствах добре. Понеже първата си зима я изкарах с летните гуми.А не е ли малко рано за зимния сезон???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ЗАДЪЛЖИТЕЛНО зимни гуми се слагат по-тясни !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ЗАДЪЛЖИТЕЛНО зимни гуми се слагат по-тясни !

Извинявай, колега, но ми стана чудно от кои гуми трябва ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да са по-тЯсни зимните? :D По въпроса: Като гледам си караш със заводските размери, така че вземай зимни със същите. Зимата е по-добре да караш със железарките, предимствата не са едно и две, но ще спомена само, че са по-устойчиви откъм деформация на ниски температури + спирачките достигат по-бързо и поддържат по-добре работна температура в сравнение с "оголени" Алу/Лети или както там им викате. Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Съгласен с колегите.Зимата си карай "железарките" със заводските гуми,лятото може да си вземеш 1-2 размера по-широки и сответно малко по-ниски(гумаджията ще ти каже).Колата е по-утреавляема с по-широка гума :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен с колегите.

Зимата си карай "железарките" със заводските гуми,лятото може да си вземеш 1-2 размера по-широки и сответно малко по-ниски(гумаджията ще ти каже).Колата е по-утреавляема с по-широка гума :D

Лятото на мен заводски ми е 195 ,2 размера на горе /масовите/ е 225 ама не стават .Зимата с халуминовите капли на същия размер .

 

r16 само гума с шипове се закрепя в леда и под -25 градуса по целзий ,там се ''залепя'' .Гумата е по тесна защото товара /да речем/ на квадратен сантимеър е по голям сиреч повече сцепление ама не с леда .

 

Чудна тема с чудни статистики , безмислена за техническия раздел ,по скоро за общи .

 

 

П.п центрования слагай на д13кта 20мм. фланци ,летни капли 15цола предни 195 /45 и задни 235 /45 :P

П.п следващия да каже с какви гуми,марка ,размер ,и дебелина на грайфера кара булидо.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D колеги, не забравяйте че ефекта на зимната гума не е само в размера. Все пак и шарката и качеството на материала си казват думата. Другото важно нещо, което е повтаряно хиляда пъти тука е че зимните гуми втора употреба, въпреки че изглеждат с дълбок грайфер и хубава марка, може да не струват. Това се получава ако са карани в летния сезон. За това моя съвет е да не гледате толкова широчината, а по скоро да си изберете подходящите за вас по цена нови зимни джапанки :P а относно това какъв размер да са - пишете в гугъл "калкулатор за размер на гуми" и там можете да си сметнете по оригиналната гума какви варианти съществуват за вас и да си изберете спрямо джантата и външния вид който гоните.за тези който ги мързи да търсят в гугъл - Калкулатор за размери на гуми Редактирано от Shadow^Dancer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с железарки 14 и с гуми Michelin Alpin 185/65 ако не ме лаже паметта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз карам с 185/60/14 имам и летни и зимни тоя размер и сам доволен..... :) :) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задължително по-тесни гуми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тесните гуми съм съгласен, че е по-добре за зимата. Но че летите джанти ставали по-чупливи и се кривели от студа не мисля, че е вярно. Все пак говорим за средни температури около и малко под нулата, а не за открития космос :lol: Единствената причина да караш със железарки през зимата е, че лугата може да увреди покритието, което предпазва алуминиевите джанти от окисляване и потъмняване или пък при поднасяне на колата да ги охлузиш в някой бордюр. Същото може да стане и с железните джанти, но поне няма да те е яд толкова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хах :( зимата е добре гумите да са препоръчаният размер на вратата на колата ;) а това за железните джанти е просто зимата не е зачистен добре пътя и всички знаят как се кривят джантите от направените дупки от снегорина и понеже в студа алумина си губи малко здравината и при по силен удар се чупи ;) аз лично зимата си я изкарвам с летните гуми нооо на татювата кола има 165/55/13 и драпа уникално яко :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,Карам honda civic 1.4is 1999 (6ген.).Понеже искам да си купя зимни гуми като летните ми са 175/65/R14,някой би ли ме посъветвал какъв размер джанти и евнтуално гуми да избера за зимата,защото четох,че за зимата е по-хубаво да са по-широки гумите и джантите да са стоманени,че алуминиевите много се кривяли.Благодаря Ви предварително.

Купи си от БМВ X6 заводските

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, после ще почнат оправданията "ма то ся не ми върви колата, защото е с джанти от бмв" Джантите нямат никакво значение човек. Важни са гумите. То дори да вземеш най-препоръчаните джанти като здравина, ако зимата караш с качулка и очила вечерно време пак можеш да направиш на квадрат джантите. Слагай едни железарки и готини тасове които приличат на джанти и си свиркай. Кеф ти здравина, хем като ги счупиш когато гледаш лошо някоя шаврантия а не пътя пред теб ще са евтини, а не да се чудиш къде пак ще намериш същата джанта като трите ти останали...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...