Jump to content
Oyki Doyki

Кои накладки предпочитате

Recommended Posts

И двете марки са равностойни. С ATE не съм карал, а от TEXTAR съм доволен (в момента съм с такива), като изключим факта, че много мърлят джантите. Предните са "Made in Germany", а задните "Made in UK", предполагам произведени в заводите на Mintex (под обща шапка са). Няма значение коя от двете ще предпочетеш, стига да не попаднеш на ментета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кои накладки предпочитате TEXTAR или ATE

Мен ако питаш, между тези двете предпочитам Сумитомо... :) Иначе- има голямо значение и на какви дискове ще ги слагаш..Не всяка накладка е подходяща за всеки диск..Ето една примерна таблица за някои марки..Посетете любимата ми страница

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами мерси колега за таблицата дисквете са BREMBO MAX аз се бях спрял на накладки АТЕ но чух че TEXTAR били по добри и не свирели като АТЕ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с TRW. Доста различно се почувствах като ги сложих за първи път.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен задните са ми Текстар и са чук, ама от както ги сложих преди 1500 км, понякога се чува някакъв много лек стържещ звук след като натисна и отпусна спирачките - чувал съм го и на много други коли. Не знам от накладките ли е, но с предишните (някаква скъпа марка бяха) тоя звук го нямаше. Аз като се чудех какви да сложа, ми казаха, че АТЕ са по-твърди и за по-подходящи за по-спортно каране, а Текстар за нормално градско. На колегите с баварците колите им излизат заводско с АТЕ, но въпреки това повечето предпочитат Текстара при смяна. Ето ти и една тема ако ти се чете - ХОПОня ден ми дойдоха предните дискове и накладки Минтекс, но още не съм ги взел - като ги монтирам ще споделя впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2 от колите съм с Текстар, за спиране спират уж, ама... шумни са ! Непрекъснато скърцат, дали при ниска скорост или при по-висока, дали на пред или на задна скорост - все издават гадни звуци все едно си Волга която неможе да спре. Мой съвет - купи си от чужбина накладки, тук всичко е едно голямо менте !!! Защо ли...СЛед като сложих текстарите (купени от Ауто Плюс разбира се, те са им УЖ вносител официален) стана така, че се запознах с едни от по-висшите шефове в тази верига за авточасти и естествено трябваше да се похваля как от тяхната верига съм си купил накладки... след което в една леко пияно-откровена вечер момчето ми призна, че шефа на Ауто плюс купува всички тия части от КИТАЙ (т.е. МЕНТЕТА), като простъпи в един завод и хората китайци го питат: "Тази накладка с каква опакова я искаш, кой вид качество - по-добре догодени или по-калпави (по-добре догодените излизат от завода на около 3 - до 5 долара кутията, по-евтините може и под един долар цената за комплект)". Не че ми каза нещо което не съм знаел, но просто за пореден път ми се затвърждава мнението, че тук в тази държава всичко е едно МЕНТЕ, и хората станаха ментета вече ! Накладка купена за макс. 5 долара от завод произвеждащ каквито искаш реплики, това ще ти направят, идва тук и се продава по за над 100лв, после защо тая кола не спира като хората... сещай се.Та затова скърцат тия текстари и уж спират (уж, по-добре да не се налага да спираме екстремно), защото са произведени в Германия, внос от Китай :help:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сашо да не си пиян???Готов ли си да застанеш зад думите си където трябва???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Форума кога се превърна в съд ?Сега сериозно: ДА, заставам зад думите си !!! И затова, че накладките скърцат, пищят и т.н. издават всякакви паразитни звуци, което според мен не говори за нещо хубаво (въпреки, че както горе споменах - спират колите с тях, НО...) и зад това, което ми го е споменал този човек, работещ за Ауто Плюс, че това е толкова "текстар", колкото съществува телефон Iphone с 2 сим карти (ако не беше истина, какъв е смисъла да го пиша ?!).PS: алокохол НЕ употребяам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сигурно не си разбрал правилно. Текстар взимат от Китай и от там идват в Ауто плюс. Ако на опаковката пише опаковано, развито и т.н. в ЕС, Германия, UK... със сигурност е китайски продукта.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък моите ги взех от тук. Струваха 110 лв. общо предни и задни. Нито свирят, нито скърцат и спират доволно. Само дето много цапат. След EBC-то направо не мога да си позная джантите.

Ето им опаковките:

 

Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж ся пич,тва че са произведени в Китай определено не им придава табела "МЕНТЕ".Евтината работна ръка накара доста производители да изнесат производството си в Чайна-та,но контрола си остава както в Европа.Аз също не съм фен на Китайските стоки,но не ги слагам под общ знаменател всичките.Казваш,че свирели,а ти дали не си ги прегрял???Да ли са монтирани правилно???Аз също карам две от колите си с TEXTAR и определено нямам ядове,дажа напротив .....Попитахте дали си готов да застанеш зад думите си,защото когато пишех до мен беше един от управителите на "АУТО ПЛЮС",той поиска да те попитам.На мен ми е през х.я дали са Китайски или не,аз съм доволен и ги препоръчвам горещо на всеки който ме попита.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то, проблемът е дали са оригинални, а не китайското производство. Ама ако е вярно това за 5-те долара, със сигурност не са дженюин. Моите бат' Омбре ми ги даде и съм доволен :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TEXTAR рулз, аз съм с такива, доволен съм от тях, незнам защо но при мен няма скръц няма мръц, даже дисковете заминаха ама накладките държат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не говори добре за дисковете ти, да знаеш. Аз съм с дискове на EBC и накладките на EBC за 40,000 км. им бяха направили лек ръб. На самите накладки нищо им няма, като нови са. :( Сега ме мързи, но утре може да им тегля едно фото (в кутийките от предишния ми пост са ;)). Сега TEXTAR-ът си заминава със светлинна скорост, сравнено с EBC-то и вече съм се видял в чудо от черната прах, но на дисковете нищо им няма. И имам усещането, че ако занапред карам с TEXTAR, дисковете ще издържат доо-о-о-ста дълго време. Много меки накладки са.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах в предвид че се изкривиха, иначе и мойте джанти са черни от феродото, но поне спирам за разлика от предишните Делфи които само цапаха и не спираха. Сега с новите дискове и текстара е супер :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж ся пич,тва че са произведени в Китай определено не им придава табела "МЕНТЕ".Евтината работна ръка накара доста производители да изнесат производството си в Чайна-та,но контрола си остава както в Европа.Аз също не съм фен на Китайските стоки,но не ги слагам под общ знаменател всичките.Казваш,че свирели,а ти дали не си ги прегрял???Да ли са монтирани правилно???Аз също карам две от колите си с TEXTAR и определено нямам ядове,дажа напротив .....Попитахте дали си готов да застанеш зад думите си,защото когато пишех до мен беше един от управителите на "АУТО ПЛЮС",той поиска да те попитам.На мен ми е през х.я дали са Китайски или не,аз съм доволен и ги препоръчвам горещо на всеки който ме попита.

Мityamoto, ще гледам да съм възможно най-кратък по темата:1 - Никъде не съм казал, че 2-та комплекта Текстар които съм купувал от Ауто Плюс, на кутиите им пише ПРОИЗВЕДЕНИ в КИТАЙ Пише, че са произведени в Германия, ако може да се вярва на кутиики, надписчета и т.н. В момента едните накладки са на около 4000км, другите на другата кола са на около 2000км - мислих че скърцането е въпрос на напасване спрямо дисковете, ясно е, че след такъв пробег едва ли говорим за напасване;2 - За разлика от много хора тук в този форум които ползват колите си за "гонки" и "състезания" (в което няма нищо лошо - напротив !), аз карам своите коли по обикновените пътища и улици, ползвам ги за "daily" употреба без street racer-ски заложби и нагласи, т.е. това предполага едно по-внимателно отношение към собствената си кола, а не да юркаш като служебна, да минаваш зверски из дупките или да правиш "бърнаут" с ръчна е нещо нормално, може би защото никога не съм имал финансова възможност да имам кола подготвена чисто и просто за истинско "състезание". От това следва, че душа не ми дава, току що купен комплект накладки за около 100лв да ги сложа и абдалската да "подпалвам" както се изразяваш или друг тип извращения на моите спирачки, на моите коли, на моите пари; 3 - Това за неправилния монтаж... без коментар (правилен или неправилен); Сервизите и местата където грамотно могат да ти пипнат по колата, не се свършват само с хвалените такива по интернет ! 4 - Мисля, че малкото хора тук от този форум които къде бегло, къде не толкова бегло са успяли да разберат що за човек съм знаят, че когато говоря (по-точно пиша) нещо, значи не е просто приказки на вятъра, а факти, истината, което пък не значи, че едва ли не трябва да водя казуси за доказателства и прочие - все пак това не е съдебна зала моля ви се !;5 - Не ми харесва тонът ти, с който ми репликираш. Не помня да съм се обръщам към теб с обръщението "Пиян ли си" или "Пич" в смисъла в който го пишеш. Не мисля, да съм те обиждал или засягал лично теб с нещо, че да получавам такова отношение. Нима само защото мненията ни не са еднакви, трябва да има такъв тон ? Нали уж Хондаджиите бяхме друга порода хора, а не като масови опелисти или голфаджии да си викаме "ууу-аааа, абе - кво бе". А сега малко извън темата:Това е (частен, да - знаем го) интернет форум за автмобилна (т.е. техника) тематика, би следвало да си помагаме взаимно в него, да е средство за информация. За съжаление, все повече наблюдавам тук, как едва ли не е МРЪСНО, ГНУСНО и ДОЛНО да споделящ лично мнение или личен опит от и за нещо, което не се нрави на някой или някои (къде чисто човешки, къде от чисто комерсиална гледна точка - накърняват се дадени интереси може би). Аз, едва ли не сега трябва да се чувствам неудобно от това, че съм може би единствения който не въздиша и не раздава лаврови венци за еди каква си марка накладки по простата причина, че са шумни (това и ТИ самия си го казвал и писал за тях тук във форума) и затова, че съм споделил информация дадена ми "под масата" от човек, работещ за вносителите на тази марка накладки, информация която по принцип не е много хубаво да се говори на ляво и на дясно, но аз я споделям в този форум, от чисто и просто принципа на който се основава този форум - да си помагаме взаимно, а не задължително да хвалим и рекламиране нещо като коне с капаци. И какво Може би проблема си е мой, че въобще давам мнение в този форум, че се опитвам да бъда полезен на някой като му кажа еди вид "имай си едно на ум". Аз съм безпристрастен - не се занимавам с автомобили и не печеля от тях, за да рекламирам даден пропдукт, този форум го ползвам не за реклама или нещо от сорта, а чисто и просто този форум засега е най-сериозния в България на тема Хонда, а за мен Хонда е хоби и си казвам какво ми е при сърце - харесвам CR-V 1-а ген. - хваля го и му се кефя, не ми харесва Кончерто и Англичанка хечбек Сивик 6-а ген - не ги харесвам и дори не ги признавам за пълноценни Хонди (мое мнение, да не ми се обиждат собствениците на MA/MB-та СИвици), Ти понеже си приятел с човек от Ауто Плюс си пристрастен обаче, хубаво, просто трябваше да знам, че при евентуално не харесване на продукт предлаган от тази фирма от моя страна се диктува и като нехаресване и незачитане едва ли не към теб самия - Сори Дидо, не имал това за цел. Не съм имал за цел да обиждам перснонално някой от Ауто Плюс, защото знам, че и от този форум има хора работещи там и аз лично имам приятели, които бачкат във Врачанските им магазини.Може и да не ми отговаряш, не си длъжен (впрочем, няма и за какво), аз спирам да пиша в тази тема, защото вече няма какво повече да кажа по темата (каквото имах да пиша съм го написал още в първия пост, за което вече съжалявам - за изгубеното време и за изгубената отирицателна емоция) и както виждам - и тази тема не я пропусна дългия дълбок OFF TOPIC и раздор, не желая аз да съм на топа на устата този път. Ако Модераторите преценят, че постовете са ми плевел в тази тема - нека ги изтрият, извинявам се ако нещо... Редактирано от ADH-Honda

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Леле Сашо ти го отпра на размисли и страсти....от едни накладки та до проблемите на форума ;) п.п:Не се засягай толкова,аз съм просто един Голфаджияп.п.п:КАШИЯМА-та са тези които скърцат леко преди да загреят..............в грешка си.Намери ми пост където съм писал това за Текстар???

Редактирано от MIYAMOTO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах кашияма - ами скърцаха си....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се прецаках отпред с Delphi. Просвирват ужасно. Отзад сложих TRW, за АТЕ трябваше да чакам 3 седмици и се отказах. Каквото и мнение да дам ще е субективно и непотвърдено с тестове. Знам, че Delphi няма да взема пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах кашияма - ами скърцаха си....

Скърцаха си, ама само първите 2-3 натискания .. ;) После не скърцат,спират си пИрфектно и не цапат джантите .. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах кашияма - ами скърцаха си....

Скърцаха си, ама само първите 2-3 натискания .. ;) После не скърцат,спират си пИрфектно и не цапат джантите .. :cool:
при мен си скърцаха постоянно докато не загреят...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте клолеги , видях темата за накладките и реших да сподела с какви карам. С Прелюде 92 г съм и си взех задни накладки Акебоно - прозиведени в Япония? За тях не6то да ми кажете. Преди 3 , 4 месеца ги взех и нямам никакви проблеми за сега няма скърцане :cool: всичко е ОК. Мерси и поздрави !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте клолеги , видях темата за накладките и реших да сподела с какви карам. С Прелюде 92 г съм и си взех задни накладки Акебоно - прозиведени в Япония? За тях не6то да ми кажете. Преди 3 , 4 месеца ги взех и нямам никакви проблеми за сега няма скърцане :plane: всичко е ОК. Мерси и поздрави !

И аз съм с Акебоно в началото скърцаха,но сега много леко и не винаги иначе джантите за 1-2 седмици стават черни

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...