Jump to content
men4e

Хонда Акорд

Recommended Posts

С такова темпо до 230км/ч.(с много зор) дава разход 6,8л. дизелайде още един дето колата му гори въздух и почти никакво гориво:thumbs1:,над 200 км в час разхода ти е минимум13 -14,за справка включи си разходомера да ти показва моментния разход на гориво-иначе и аз съм чувал само хубави неща за дизела им-един колега кара ЦРВ със този двигател и е доволен много,а сега забелязах че си без борд компютър (май започнаха от 2006та насам да ги слагат)

Редактирано от niki64

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 седмици бях в Бултрако и ги питах за тази помпа , цената е 500 жълтици :thumbs1: и нямало ремонтен комплект .Другаде не съм търсил.При мен има едно скърцане от там , като пръсна със смазка и минава за месец.

Колеги наскоро писах за моя проблем с изтичането на спирачната течност от съединитела. Онзи ден разбрах от къде е теча долната помпа е протекла само че го разбрах след като дръпнах предпазното маншонче на буталцето където се беше събрала спирачната течност. Та въпроса ми е наскоро някои от колегите с Акорд 6-та да му се е налагало да прави тази помпа и ако може да ми даде някакви актуални цени за нова и евентуално ремонтен комплект? Кое е за предпочитане да взема нова или да ремонтирам тази ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бреии тия пичове там съвсем са се забравили! А освен оригинална няма ли друг вариант ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да досаждам да спомена и моят скромен опит. В момента съм на 31г. и съм карал 3 Opel-a (две Аскони - мнооооого здрави, Vectra - "кенеф и трошка"), AUDI 90 (да не се бърка с 80 - ами ОК е колата - има екстри, които и много от днешните хонди нямат - самодиагностика примерно с дисплей, който още работи), BMW E36 (според форума на BMW - най-доброто BMW правено някога - хм, имаше удоволствие в тая кола, ама в сервиза колко болееешеее), Toyota Corolla (2000г. - фейслифта - неразрушима кола !!!), Honda CR-V - много приятна и здрава и вече 3-та година Accord 6 gen. За 3-години - нито веднъж в сервиз. Единствените проблеми бяха от недоглеждане при покупката - нямах airbags, ама срещу 500лв го решихме това. Единствените забележки по колата са : Хечбек - тропат едни пластмаси на задният капак. Хечбека е по-тежък и съответно тромав - малко е слаб двигателя за това купе, пък и колата е автоматик - много приятно, но спъва. Толкоз - Honda rules. И то не защото е луксозна, бърза или имиджова - просто върши перфектно това за което е създадена - вози те до там и обратно без проблеми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проблема с долната помпа на съединителя.....и моята леко таеше,разпитах тук там за цени и както каза колегата-500 пари.При един приятел с магазин за авточасти си поръчах,мисля,че на немска фирма помпата.Излезе около 100 лева.Перфектна си е!Ако искаш ми пиши на лични да ти дам координати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

 

Темата отиде много на задна страница и нека да я повдигна със снимка на моята четвърта генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

От вчера съм щастлив нов собственик на Хонда Акорд реколта 1997. Колата има доста екстри, но най-важната за мен е под предния капак - 2.2 литров VTEC :D:huh:

Това ми е първа Хонда и честно казано не знаех много какво си купувам, но просто като видях колата си казах, че това е моята, въпреки че не търсех въобще Акорд :D

Сега почвам да чета форума и лека полека осъзнавам какво бижу съм открил без да го търся :rolleyes:

 

 

http://www.postimage.org/image.php?v=Tsu65YJ

http://www.postimage.org/image.php?v=Tsu6JT0

 

Но колкото и да е хубава като всяка 13-годишна кола не е перфектна......засега.

И първият ми въпрос е каква е цената за подмяна на ангренаж и всички други ремъци и филтри с оригинални или качествени алтернативни консумативи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорда ми е производство 97 .Колата е нестабилна , купето се накланя наляво-надясно.Предните амортисьори са сменени , но това неподобри стабилността.Три стенда е преминавала ,които отчитат че всичко е ОК. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги моля за съвет.Харесах си този акорд http://img443.imageshack.us/i/112477014213364207pic.jpg/ http://img828.imageshack.us/i/112477014213364201pic.jpg/ Какво да гледам при евентуалната му покупка(слаби места)

Редактирано от batko777

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам същата, но след фейса - 1996г. Гледай за течове: рейка, скор. кут., хидр. помпа. По задните вежди обикновено има ръжда / без Италия/. Като сложиш ключа на контакт след около 3 сек. СРС трябва да изгасне. Ако конкретно гледаш кола - пусни снимки. На мен колата много ми допада, имам я от година и нещо - не съм имал сериозни проблеми.Поздрави, Добрин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето линк към обявата.Сега имам фиат мареа и една хонда сивик 6 генерация и ще махам фиата чрез бартер за тази хонда http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topme...&f1=details говорих с човека и се съгласи и утре ще видим кво ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тази автокъща бях харесал едно 525 тдс, също така като теб на снимка. Отидох на място, оказа се пълен кошник. Не работеше изобщо добре, нямаше акумулатор, климатроника не духаше изобщо студено, отпред перката опираше в нещо и хъркаше. А продавачът се опитваше да ме убеди колко невероятен автомобил е за колко малко пари... Та честно казано не го слушай и го карай на сервиз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре измит мотор, сменян воден радиатор. Ако колата е на рални км. , предните дискове трябва да са оригинални, с около 1.2 мм вкопаване, но педалите са доста износени. На арм. табло бляво от рег. на осветл. за табл. има позиции за автопилот и ел. шибидах /тапи/, виждам 1 плочка само??. На тези км. задното гърне може и да е оригинално - виж да ли отдолу пише Хонда. Миналата година като си търсех кола ходих в тази автокъща да гледам едно такова комби - беше много напудрено, но всъщност гола вода, от Италия, негативно ми е мнението за авто-къщата.При запален и загрят мотор обор. са към 820, и като сложиш чаша с кафе не трябва да има вълнички /големи/, друго - на място при огледа. Като отвориш шоф. врата докрай и я клатиш вертикално - ще има луфт в пантите - слабо място - според големината му - преценяш, и др. такива - луфта в електр. моторите на перките за охлаждане и т.н.Поздрави, Добрин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колеги утре ако отида ще вида какво ще стане

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави Димитър

Редактирано от batko777

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам американско купе 2001.Преди това имах Аеродек 94-та.Нямам никакви оплаквания от тези коли.Единствените неща които не ми харесват са слабите фарове и лошата видимост назад на купето.А колегите дето и тая тема ще обърнат на чат - има си ЛС за това.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....що се отнася до луфта на предната врата ! може ли да се направи нов щифт на стругар или е задължително да се сложи оригинален. Аз купих моята с разклатена врата и все още немога да се реша да я правя ;) П.П.Ако някои колега има едно излишно оплътнение за прозорец на шофьорската врата моля да сподели (ламерите са го изрязали до огледалото) , цялата лаисна по която се движи прозореца надоло в кората е без оплътнение и ми дрънчи прозореца при спуснато полужение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано голям минус за мен е спирачната система. База за сравнение ми е вектра б, рено лагуна дти и мазда 626. Не може да спира. Пуска ми се абс-ът много често, доста пъти подминавам стоп линията на светофари, да не говоря, че функционирането му напомня този инсталиран в автомобили от 90-93 година. Ето днес ходих да я вземам от Омбре и се наложи да спра на сменящ се светофар- е да не ви казвам къде спрях... а карах с 50. Но си ми харесва количката...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Мисля, че имам проблем с мойта Хонда, вчера оставих ключа на контакт за около 15-20 мин и в следващия момент на инфо таблото започнаха да се изписват всички налични системи като ABS, TSA и т.н. и после всичко изгасна. Като се опитах да я запаля-нищо не стана. Все едно акумолаторът се беше изтощил. Успях да я запаля след 5-10 мин (след няколко неуспешни опита и малка почивка). Някой може ли да ми каже дали трябва да я закарам на сервиз или може би това е някакъв вид защита(напр. ако си забравиш ключа на контакта- да се изключва сама, за да не се изтощи акумолатора). Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Искам и аз да се включа в темата с Акордчетата и да изкажа мнението си .Жена ми кара един английски Акорд 2001,1.8 VTEC и както се сещате аз го подържам.Вече е на 93 000км,държи се много добре,както ходовата част така и двигателя.Много още може да се желая за такъв клас автомобил,като се има в предвид,че 2006 карах американски акорд 2,4 и там нещата са по други.Но да останем на темата и да споделя как ме дразни оригиналното централно заключване,което първо на една от задните врати отказа ,а сега наскоро и предна дясна.Ту отваря,ту не отваря.питам колеги,някой знае ли ка се свалят корите на тези врати.Друг малък проблем е несветенето на два от бутоните на климатроника.И това ако някой е разглобявал ,моля да сподели?Радвам се ,че вече има и такава тема.Надявам се и феновете на Корд да сме повече.

Имах подобен проблем с централното заключване на пасажерската врата на Accord 7ма генерация. Първо установиха, че достига ток до бравата. След което я разглобиха и откриха, че смазката Й е изсъхнала и блокира някакъв палец. Почистиха, смазаха и сега работи без проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой нещо за по-новия Акорд 7 ген. от 2003 година?

Прави се само в Япония, би трябвало да е OK, съдейки и по броя и цените на продаващите се автомобили?

Аз преди 2 години си купих Акорд 2006 i-ctdi мога да кажа,че е страхотен автомобил,много удобен за дълги преходи.

Седалките просто описват тялото и са супер удобни и дори при много дълги преходи не се чувства умора.

Климатика също е перфектен и превъзхожда доста коли от по-висок клас,буквално за няколко метра почва да духа студено.

Скоростите са много дълги от което води до икономия на гориво,ама леко неудобство при каране в града.

Двигателя е просто черешката на тортата,страшно пъргав и изключително безшумен,просто не е за вярване,че това е дизел няма грам тракане,ако беше с ангренажен ремък просто нямаше да се чува когато запали(кой немски автомобил може да се похвали с това :lol: ),самата верига издава леко звънкав шум,ама за сметка на това ми спестява доста парички за обслужване :);)

Окачването е малко по-твърдо за кола от този клас ама на мен лично ми допада много.

Купето е много-добре шумоизолирано дори при скорости над 200км/ч. не се чува излишен шум,даже ако пътя е с нова настилка не се налага да увеличавам музиката.

Недостатъците са: оригиналното CD не чете МП3-формат и по-сериозния парното зимата идва много-бавно,чак след 3-4км. път.

 

Разхода варира от 5 до 7 литра на 100км.

 

Това е за сега което се сещам,надявам се да съм бил полезен,и благодарности на Менчето създало темата,защото аз като търсих инфо за моята кола преди да я купя,четях само в чужди форуми :)

 

За колегата които пита зависимоста на скороста и оборотите ще пусна една снимка:

Публикувано изображение

 

210km/ч.(205 по GPS) на 3800об/мин.

 

С такова темпо до 230км/ч.(с много зор) дава разход 6,8л. дизел.

 

Надявам се да съм бил полезен за напред на бъдещите притежатели и не се плашете дизела не е това което беше ;):D

 

сигурен съм ,колега,че всичко което казваш е истина.това е първия дизелов мотор,направен от Хонда и спечелил наградата-дизел на годината,чел съм го някъде,отличаващ се с невероятни харакреристики.Ако някой ден карам дизел ще е на Хонда естествено,за съжаление не мога още да си позволя този Акорд,за сега ще си търкалям моя 1,8es/97г. и дай боже някой ден да карам като твоя ,а защо не и по нов.

 

Карам Акорд Tourer 2004 i-ctdi и също потвърждавам казаното от колегите. Спокоен шофьор съм и карам съобразно ограниченията на пътя. София-Варна с включен климатик 5.6 на 100 километра!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акорд 2,0 тди 1998г. За 1г е минала при мен 20 000 км. Имах проблеми с блокирали задни спирачни апарати заради скъсани уплътнения на буталата, тампон на двг и спукан маркуч на кулера - но това са по-скоро бели кахъри. Като цяло съм доста доволен от автомобила, особено от разхода, но няма да цитирам цифри, за да не дразня колегите с бензинови акордеони :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Искам и аз да се включа в темата с Акордчетата и да изкажа мнението си .Жена ми кара един английски Акорд 2001,1.8 VTEC и както се сещате аз го подържам.Вече е на 93 000км,държи се много добре,както ходовата част така и двигателя.Много още може да се желая за такъв клас автомобил,като се има в предвид,че 2006 карах американски акорд 2,4 и там нещата са по други.Но да останем на темата и да споделя как ме дразни оригиналното централно заключване,което първо на една от задните врати отказа ,а сега наскоро и предна дясна.Ту отваря,ту не отваря.питам колеги,някой знае ли ка се свалят корите на тези врати.Друг малък проблем е несветенето на два от бутоните на климатроника.И това ако някой е разглобявал ,моля да сподели?Радвам се ,че вече има и такава тема.Надявам се и феновете на Корд да сме повече.

Имах подобен проблем с централното заключване на пасажерската врата на Accord 7ма генерация. Първо установиха, че достига ток до бравата. След което я разглобиха и откриха, че смазката Й е изсъхнала и блокира някакъв палец. Почистиха, смазаха и сега работи без проблем.
При мене пролема е друг ,след като заключа централното продължава да цъка поне още минута. Когато я купих правеше така но направо си отваряше и затваряше по 20 пъти всяка минута (ужас) отидох до елекричари (СОРЕН сервиз Пловдив "много отворените" ) ,те казаха че алармата ми правила "тъшаци" и я откачили .В следствие на което централното спря да "цъка" до преди месец. Ако някой фен на жичките може да помогне да стреля с отговор.. :) Редактирано от Relax
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!Искам и аз да се включа в темата с Акордчетата и да изкажа мнението си .Жена ми кара един английски Акорд 2001,1.8 VTEC и както се сещате аз го подържам.Вече е на 93 000км,държи се много добре,както ходовата част така и двигателя.Много още може да се желая за такъв клас автомобил,като се има в предвид,че 2006 карах американски акорд 2,4 и там нещата са по други.Но да останем на темата и да споделя как ме дразни оригиналното централно заключване,което първо на една от задните врати отказа ,а сега наскоро и предна дясна.Ту отваря,ту не отваря.питам колеги,някой знае ли ка се свалят корите на тези врати.Друг малък проблем е несветенето на два от бутоните на климатроника.И това ако някой е разглобявал ,моля да сподели?Радвам се ,че вече има и такава тема.Надявам се и феновете на Корд да сме повече.

Имах подобен проблем с централното заключване на пасажерската врата на Accord 7ма генерация. Първо установиха, че достига ток до бравата. След което я разглобиха и откриха, че смазката Й е изсъхнала и блокира някакъв палец. Почистиха, смазаха и сега работи без проблем.
При мене пролема е друг ,след като заключа централното продължава да цъка поне още минута. Когато я купих правеше така но направо си отваряше и затваряше по 20 пъти всяка минута (ужас) отидох до елекричари (СОРЕН сервиз Пловдив "много отворените" ) ,те казаха че алармата ми правила "тъшаци" и я откачили .В следствие на което централното спря да "цъка" до преди месец. Ако някой фен на жичките може да помогне да стреля с отговор.. :)
Най-добре се върни при сорен и им го кажи като дефект на тяхната работа.Те май наистина са наи отворени,незнам?!До сега не ми се е налагало да посещавам този вид сервизи.Иначе ако отидеш другаде,ще почне едно ходене по мъките,всеки ще е прав за себе си а ти ще теглиш колега.Най добре който си е надробил попарата да си я сърба.Това е моя съвет към теб,успех ти желая!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също карам Акорд 97 F20Z1(след фейслифта ) вече трета година и общо взето съм доволен. Сменил съм над 20 коли от различни марки. Купих си я с увиснал таван, но го свалих и си сложих кожа - сега си е супер. Амортесьорите бяха изпуснали и си ги напълних общо за 100лв. заедно със свалянето и качването. За трите години 'дето я карам смених лагер-главина за 120лв. японски, помпа на съединителя - 72лв., задни накладки и май това беше. Мисля, че малко коли на 13г. могат да се похвалят с такова обслужване. Свалях радиатора на парното да го чистя, че дебита на въздух беше слаб, но сега пък ще ме отвее. Е и аз имам проблем че лятото ми замръзва десния крак от климатика, но реших проблема по български с парцалче във въздуховода. Наистина не е обезшумена добре, но какво да се прави. Много ми е стабилна и при високи скорости и зимата - нямам забележки. Разхода ми не е задоволителен 15-16 градско и 10-10.5 извънградско на газ. Наистина не палеше добре зимата на студено, но и хванах цаката и сега си пали - номера е да се изчаква малко на контакт преди да завъртиш на стартер - като при дизелите. Не знам какво се случва може би си прави някаква проверка, но върши работа. Мога само да кажа, че ми е изключително удобна и си ми харесва, даже мислех да купя и на жена ми една същата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за разхода: незнам как ги постигате такива ту ултра ниски, ту супер високи...Моята харчи около 13 градско (разбира се през зимата отива към 14-15), а извън градското е към 7,5/100 - засичал съм многократно по дистанцията София -Варна и обратно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз също карам Акорд 97 F20Z1(след фейслифта ) вече трета година и общо взето съм доволен. Сменил съм над 20 коли от различни марки. Купих си я с увиснал таван, но го свалих и си сложих кожа - сега си е супер. Амортесьорите бяха изпуснали и си ги напълних общо за 100лв. заедно със свалянето и качването. За трите години 'дето я карам смених лагер-главина за 120лв. японски, помпа на съединителя - 72лв., задни накладки и май това беше. Мисля, че малко коли на 13г. могат да се похвалят с такова обслужване. Свалях радиатора на парното да го чистя, че дебита на въздух беше слаб, но сега пък ще ме отвее. Е и аз имам проблем че лятото ми замръзва десния крак от климатика, но реших проблема по български с парцалче във въздуховода. Наистина не е обезшумена добре, но какво да се прави. Много ми е стабилна и при високи скорости и зимата - нямам забележки. Разхода ми не е задоволителен 15-16 градско и 10-10.5 извънградско на газ. Наистина не палеше добре зимата на студено, но и хванах цаката и сега си пали - номера е да се изчаква малко на контакт преди да завъртиш на стартер - като при дизелите. Не знам какво се случва може би си прави някаква проверка, но върши работа. Мога само да кажа, че ми е изключително удобна и си ми харесва, даже мислех да купя и на жена ми една същата.

Здравей ! Може ли да обясниш как свали тавана? Редактирано от REDASI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Привет колеги! :P Аз съм от Бургас и от няколко дни мога да се похваля с Honda Accord 1.8 16v 1996.

 

+ Возияата и управлението ми харесват

+ Интериора е чудесен

+ Понавървява стабилно

+ Автопилот

+ Жесток външен вид

+ Много красив волан

+ Широка и удобна

+ Добре обезшумена

+ Огромен багажник с легло за газово

 

 

- Некачествени гумени оплътнения

- И аз имам проблем със стабилността на барчето, но за момента съм го разрешил частично

- Проблем при включване на задна, в повечето случаи иска повече усилие и издава звук

- Махагон

- И при мен съществува проблема с насочването на въздушната струя от климатика (Когато насоча към лицето, продължава да духа към крака)

- И при мен дръжките отвътре са некачествени.

- Голям проблем със стъклоповдигането (може би оплътненията са виновни)

- Оригиналните Honda джантета лесно се драскат

- Отпред колоните са издухани (нормално за 15 годишна кола)

- Не мога да разбера дали работят отоплението на огледалата и регулирането на фаровете.

 

 

Ако можете да ми помогнете за някои от минусите ще се радвам :P

Редактирано от Royal

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се каня да питам , защо в доста каталози за масла , консумативи и др . резервни части Ф18Б2 /АКОРД 2000 г./ , се води седма генерация /а е 6-та/. Карам такъв и съм доволен , вече наближава 300 000 /още 4000 км. /. И относно разхода - средно ми гори около 9,5 газ , като повече го карам извънградско , но преди около месец , след около 700 км . в Гърция ми изгори невероятните 8,2 газ . Но нали се сещате , че там стриктно си спазвах ограниченията :D .За 2 год. и 55 000 км., съм сменил единствено биелети , шарнири -2 бр. , и спирачна помпа .С поведението на пътя , динамика и комфорт нямам проблеми ,единствено задницата ми се струва нестабилна при мокър път . И макар и сглобен в Англия , съм доволен от качеството / явно се е случил строгия началник смяна или пък на посещение са били гости от Япония./ :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи тва Ф18Б2 кви километри е навъртяла на газ...във връзка с една друга темичка де...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С ГЪЦКАТА ГАЗ И АЗ УДАРИХ 8 НА 100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажи тва Ф18Б2 кви километри е навъртяла на газ...във връзка с една друга темичка де...

Ами предполагам , че поне 250 000 , купена е началото на 2000 г. , и към края на същата година е монтиран газов инжекцион при дилъра , който продава колата / в Холандия/ . Това е по сервизни документи .Като се има в предвид , че ръчно / принудително / не може да се подкара на газ , за което са нужни 2-5 км. , сметката е долу-горе там .Мога да споря със всеки скептик , че при работата на газ е ако не същата като на бензин , то поне разликата е пренебрежимо незначителна . Поне засега и проблеми нямам . И една проста сметка - пътуване до София и обратно /2-3 пъти в месеца/ , 650 км. - 70 лв. газ , ако карам на бензин 110 лв. . Разликата е 80 - 120 лв. на месец само за това пътуване . Ама всеки сам си прави сметката .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги карам акорд 2.0 147 коня. Тази кола е нещо много задавена. Не върви като хората- иска поне 5000 оборота за да се развърже и това само на малките предавки. Когато подам газ направо забива носа и придръпва(или нещо подобно). Някакви идея от къде идва проблема или просто толкова може??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като подам газ и носа излита нагоре :huh: (това на светофарите)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като подам газ и носа излита нагоре :huh: (това на светофарите)

Колега дай повече информация /клипове/ за този твоя чушкопек дето му излита носа по светофарите.От доста време чакам да разкажеш до къде стигна със суапа.
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги карам акорд 2.0 147 коня. Тази кола е нещо много задавена...

Нещо не е наред колега. От други автомобили мисля, че знам за какво говориш. Определено имаш проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги карам акорд 2.0 147 коня. Тази кола е нещо много задавена. Не върви като хората- иска поне 5000 оборота за да се развърже и това само на малките предавки. Когато подам газ направо забива носа и придръпва(или нещо подобно). Някакви идея от къде идва проблема или просто толкова може??

започни с горивния,въздушния филтър,мини през свещите и кабелите след това просто като профилактика.но сменяй нещата едно по едно и след всяко карай,за да видиш дали има промяна.и взимай само читави неща,а не NGK правено във Франция например ;) капачка и палец на делкото също хубави неща за смяна.все пак тия нашите коли са на по 200 000км и не се знае дали някой въобще и кога е сменял нещо по тези части.мой стар Акорд макар и карбураторен се режеше до червено на 1-2,а на 3-4-5 не можеше да вдигне над 3500 оборота точно от запушен горивен филтър.виж си и катализатора ако все още е там,даже най-добре го махни че има голяма вероятност и той да ти души колата.имам познат на който колата му загасна и умря тотално,докато не махнаха катализатора-толкова много може да пречи в даден момент.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...