Jump to content
JDM.BG

помогнете с инфо за тази кутия

Recommended Posts

помогнете ми с инфо за тази кутия че немога да открия нищо конкретно в нета.... интересуват ме предавателни числа и файнъл.....

номера на кутията е S40 - 1672892 (това пише на стикера), а от страни пише с големи цифри и букви А5Е

прегледах в темата с предавателните числа няма нищо..... прегледах чичко гугъл.... ама там пише само че се слага на 6Та генерация d14a3 и d14a4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намирам това: S40 (US D16Y SOHC VTEC 1992-1995)1st gear Ratio 3.252nd gear Ratio 1.9093rd gear Ratio 1.254th gear Ratio 0.9095th gear Ratio 0.702Final Drive Ratio 4.25http://hondatech.com.au/forum/showthread.php?t=28

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да ама колата от която е свалена е 6та генерация д14а3P.S. срещнах няколко различни данни .... в няколко каталога файнъла ми излезе 4,4 но без подробности за всяка предавка, в един друг сайт ми излезе 4,058 или нещо такова и се ошашавих....

Редактирано от Sako_DJ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1-3.2502-1.7823-1.1724-0.9095-0.702крайно предавателно-4.058 (за съжаление) Това са според мен :music: 4.250 мисля че е само на Y8.4.4 е на аеродек-а но не е сигурно.П.П:Имаме една отворена кутия от 6 ген,май някой от тези двата двигателя беше, и крайното е 4.05 със сигурност.П.П2:Докато не я отворя, не вярвам какво пише :punk:

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че файнала ти е 4.058, на аеродека и на Д14А8 файнала е 4.4375, 4.25 също върши работа, не съм сигурен, но мисля, че може да се ползва кутия от Д13Б2 - S20, 3.2501.91.2500.9090.750final 4.437- S20d14a8 :----3,251,7821,2500,9370,754,437

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

S40 пише и на кутията на d15z6 и d16y2, поне на тях съм го виждал с очите си, така че това в никакъв случай не е критерий за търсене.Пишеш в гугъл d14a4 "gear ratio"D14a4 (s40)1-ва: 3.2502-ра: 1.9093-та: 1.2504-та: 0.9095-та: 0.702Файнъл: 4.250P.S. Докато напиша поста колко народ ме изпреварил :music:

Редактирано от Marcus

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тука на кутията какво пише ?

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пише P4A и от долу под него A000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90% е сигурно, че е 4.05 крайното предавателно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че питам в темата на колегата, но не искам да пускам същата тема. На мойта кутия пише S40 - 1221356 , скоростите са доста дълги 1-60, 2-105, 3-160. Някой може ли да ми даде инфо за нея. Иначе имам една кутия от д14а3 и се чудя дали не е по-добре да ползвам нея

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква кола с какъв мотор караш? ама като гледам мисля че ще е по-добре да смениш кутията..... а и на какви обороти ти е прекъсвача ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че питам в темата на колегата, но не искам да пускам същата тема. На мойта кутия пише S40 - 1221356 , скоростите са доста дълги 1-60, 2-105, 3-160. Някой може ли да ми даде инфо за нея. Иначе имам една кутия от д14а3 и се чудя дали не е по-добре да ползвам нея

Тряа ме повозиш да видя третата.... за първа и втора вярвам... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

И аз съм на мнение, че файнала ти е 4.058, на аеродека и на Д14А8 файнала е 4.4375, 4.25 също върши работа, не съм сигурен, но мисля, че може да се ползва кутия от Д13Б2 - S20, 3.2501.91.2500.9090.750final 4.437- S20

Добре,а аз тука намерих това http://hondacar.free.fr/Range/range_civic%2092-95.htm Според което до 1993 final на д13 е 4,25 а от 1994 е 4,437А s40 е яко закодирана,що се отнася до д14а3/4 :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не е ясна..... май ще се налага да се отварят всички кутий и да се броят зъби ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята стара кутия на икономика беше S40,само че не помня с какъв код беше.Иначе беше доста дълга-на 2-ра вдигах 120 км/ч на ограничител.Утре ще погледна какво пише на лепенката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

S40-1758626 е номера на бар-кода на моята кутия. Кода на самата кутия е P4A, B000.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Току що погледнах в EPC Honda- кутията,за която разпитваш със сигурност е от Сивик 96-00, 1.4I или 1.4IS. И за двете разновидности на пръв поглед кутията е една и съща- кода на тялото е същия 21000-P4A-A00, а и проверих кодовете ма главното предаване и на всички скорости-всичко съвпада напълно. Лошото е,че EPC Honda не дава информация за предавателните числа, но поне вече се знае-всички Сивици с мотор 1400сс ползват еднаи съща механична кутия.

Редактирано от sl3000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

каква кола с какъв мотор караш? ама като гледам мисля че ще е по-добре да смениш кутията..... а и на какви обороти ти е прекъсвача ?

6ген купе д16у7. прекъсвача е на 7300-7500
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.......но поне вече се знае-всички Сивици с мотор 1400сс ползват еднаи съща механична кутия....

абсолютно невярно инфо. Не вярвай на всичко което се пише.П.П. Съвет към колегите: Препоръчвам на всички преди да купят да отварят кутиите и да броят зъбите, защото практиката доказа че не може да се разчита на инфото от нета и още повече на честната дума на продавачите , че кутията не е пипана :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Добре,беАз имам едно предложение.Айде всички да си помогнем взаймно.Предлагам да напишем да речем 1-ва,2ра и 3та до колко км/ч при какви обороти и с какви гуми.после да се приложи формула и тя да сметне предавателните числа.Остава само крайното,но то си го пише по каталозите :) Може да прибавим и номер на кутията,ако кажете къде го пише :D и на 4та и 5та да речем при 100/ч на колко оборота работи.Вярно са тва не е 100% изследване,но е по-добре от нищо...Ко ше кажете?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук : http://www.zealautowerks.com/transcalc.php може да се ползва готова конфигурация, или да се направи специално наредена кутия, да се постави ограничител на колкото трябва да е, и показва максовете на всяка предавка, после сядаш в твоята, даваш газ 1-ва, 2-ра и става ясно, аджеба, каква е долу горе кутията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и трябва да вярваш на километража и оборотомера едновременно - и 2та уреда са толкова неточниаз имам друго решение. вдигаш колата от едната страна, включваш на скорост, и завърташ гумата докато двигателя застане в ГМТ (по белезите на шайбата), и маркираш някоя част на гумата - примерно с лепенка маркираш най-долната/горната част, или пък лепиш лепенка на калника където сочи винтилазавърташ гумата на скорост 10 пъти, и после още малко, така че двигателя да застане в ГМТ. като в същото време мериш колко оборота прави двигателяформулата за смятане е такава:предавателно число на предавката * предавателно число на диференциала / 2(делим на дв, понеже едната гума е стъпала на земята, и съответно другата се върти двойно по-бързо)Например моя CRX 4та предавка е 1.033, а дифа е 3.8881.033 * 3.888 / 2 = 2Значи за 2 оборота на гумата, двигателя се завърта веднъж. за 10 оборота на гумата, двигателя ще е направил 5 оборота. Аналогично се смятат и другите предавки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде кажете ми ква ми е кутията

освен да е тая в зеленото а? http://img210.imageshack.us/gal.php?g=dsc02067n.jpg Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кутия е съвсем нормална, за твоя мотор, с 4,05 файнал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе проверих кви стойности ми дава при 5500 оборота по схемата която я има в тоя сайт и ми дава към 211-212 км/ч , това трябва да означава, че скоростомера ми не бяга изобщо, което е смешно. Иначе на втора с 4000 об/мин ми дава да се движа с около 60 и пак съм там, но друго не ми се връзва. На втора на 7300 ми дава да съм със около 110, а на мен на скоростомера ми дава 105. Къде е грешката?И другото което ме вълнува е :да сменя 3-та и 4-та или да сменя 2-ра, 3-та и 4-та, като за втора да ползвам от д14а3 (имам си цялата кутия в гаража, но е със счупен кожух) и 3-та и 4-та от Рекс

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допустими са отклонения в порядъка на 5-6 процента от точността на скоростомера и оборотомера, достатъчно да те объркат.Всъщност мисля, че най-добрия вариант е да си вземеш цяла кутия именно от д13б2 или д14а8 :huh: d13b23.2501.91.2500.9090.750final 4.437

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кутия не е ли като на малкия втек? Разликата май е само във файнълдрайв-а ?

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая кутия не е ли като на малкия втек? Разликата май е само във файнълдрайв-а ?

Май да :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само, че не всички Д13-ки са с такива скорости :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на мнение, че файнала ти е 4.058, на аеродека и на Д14А8 файнала е 4.4375, 4.25 също върши работа, не съм сигурен, но мисля, че може да се ползва кутия от Д13Б2 - S20, 3.2501.91.2500.9090.750final 4.437- S20

Колега, може ли да споделиш от къде намери инфото за Д13 и дали има някаква особеност - как да разбера (примерно по VIN или нещо) дали моята кутия е такава?п.с. - колата ми е 07-ми месец '94. Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета отваряхме няколко кутий от д13 и всички бяха с файнъл 4.250, но някъде из нета пишеше че д13 след 94-та година (т.е. 94г до 95г) са с файнъл 4.4 но вече честно казано не вярвам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета отваряхме няколко кутий от д13 и всички бяха с файнъл 4.250, но някъде из нета пишеше че д13 след 94-та година (т.е. 94г до 95г) са с файнъл 4.4 но вече честно казано не вярвам....

И аз така знам, за д13-ката, а д14а8, мотора, на сивик аеродек е със следните:3,251,7821,2500,9370,754,437поне така пише в нета, най-сигурно си остава броенето на зъбите, но все пак, трябва да се знае къде да се търси :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова питам, освен броене на зъби има ли начин да разбера с каква кутия съм?@BLEIN MONO - вчера цяла вечер търсих предавателни числа на S20 в д13ка,но не можах да намеря такова инфо в нета. Ако е удобно, може ли да дадеш линк към сайт, където пише инфото за фейслифтовите Д13-та :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова питам, освен броене на зъби има ли начин да разбера с каква кутия съм?@BLEIN MONO - вчера цяла вечер търсих предавателни числа на S20 в д13ка,но не можах да намеря такова инфо в нета. Ако е удобно, може ли да дадеш линк към сайт, където пише инфото за фейслифтовите Д13-та :D

Тези две теми са именно за това, коя е най-късата възможна кутия за д-серия:http://www.d-series.org/forums/transmissio...e-thread-3.htmlhttp://www.d-series.org/forums/transmissio...combo-what.htmlПриятно четене :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтекло ми е времето за редакция, но да допълня с още един интересен линк:http://www.japancar.fr/forum/viewtopic.php...vote=viewresult

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета отваряхме няколко кутий от д13 и всички бяха с файнъл 4.250, но някъде из нета пишеше че д13 след 94-та година (т.е. 94г до 95г) са с файнъл 4.4 но вече честно казано не вярвам....

Намерих кутия от д13 (95г) на щампата над дясната полуоска пише Р20/А000,това освен ,чее с малките лагери(35мм)нещо друго дали ще подсказва ;) Редактирано от kleni

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи като гледам от последния сайт, на д14а3/4 скоростната кутия е едно към едно с на малък втек1996-2000 Civic 3D S (EJ9)1996-2000 Civic 2D SR (EJ8)Type : S401st : 3.2502nd : 1.9003rd : 1.2504th : 0.9095th : 0.702FD : 4.250Разликата е само във втора предавка която при малкия втек е 1.909

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...