Jump to content
AuruMoon

Смяна на класксон Хонда Сивик 5та

Recommended Posts

Колеги интересува ме дали някои си е сменял или да знае как става смяната на клаксона на Сивик Хеч 5та. Не, че моя не работи ама е слаб и понякога не хваща искам нещо да пищи силно, като го натисна се едно тир идва, да не ми се пречкат от пътя. Просто моя е слаб едвам се чува.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моя е така колега, смяната е лесна, сваляш бронята и ще го видиш, поне моя е там де :angry: но незнам с какво ще го замениш. Трябва и буксите да съвпаднат.Поздрави и после да кажеш с какъв си го сменил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ако разбера колко са буксите и напрежения а у. Ще намерим от някой ЗИЛ преправяме и готово. ДИииииииииииииииииииН

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Буксата е една с 2 неща вътре(не им знам името) утре мога да ти снимам тоя който имам и да видиш, напрежението трябва да е около 12V (поне така мисля) не съм много на ТИ с електричеството и изобщо с кабелаците :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека, ако има компетентни да кажат през това време ще го мисля.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Може ли верно някой да снимам къде стoй клаксона и от къде минават кабелите, че на мойта нито клаксон има нито кабели :angry:

Редактирано от p0n1X

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Ей го де е моя :angry: едно кръгло черно нещо :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

буксата е такава

Публикувано изображение

няма спомен на кой кабел е плюса и на кой минуса,окачаш буксата и мериш

ето го и клаксона

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо мерси, колега полезно :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тока е 12 волта а специялно клалксона на зила работи на 24 иначе е елементарно да свалиш клаксона да стрежеш буксата и да си запоиш кабелите на новия клаксон сирена пищялка там каквото си решиш и да си бипкате като сватбари по улиците !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега kraichev не е проблема в тва да бипкаме кат сватбари, при мен проблема е че клаксона ми "грачи" така да се каже а не свири както трябва. За това искам да го подменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той и моя грачи, за това съм си намерил два от мерцедес, обаче незнам дали мога да ги вържа и двата едновременно - да не взема да изгоря нещо :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тока е 12 волта а специялно клалксона на зила работи на 24 иначе е елементарно да свалиш клаксона да стрежеш буксата и да си запоиш кабелите на новия клаксон сирена пищялка там каквото си решиш и да си бипкате като сватбари по улиците !

Аз за това питах. Нито знаех къде се намира, колко кабели и така нататък. Няма нужда да ни се караш. Всеки си има разбирания, аз съм от нервните идиоти по пътя и искам да си бипкам силно. Мерси за инфото за зил-а, но беше шега. :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги този проблем го реших като отидох в най-близката автоморга и пробвах няколко бибитки докато ми хареса как свири една от Фиат :lol: .Като първо направих грешката да си взема от тия китайските от магазинче за автоШукарийки свири точно 2 седмици и спря.По добре оригинална някаква втора ръка отколкото нова китаика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен пък изобщо не иска и да свирне :) явно плаче за нов и ще последвам съвета да намеря някои от авто морга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо си харесваш от някоя кола как свири и отиваш по моргите да си търсиш от такава, или пак отиваш по моргите и ако можеш пробваш докато си харесаш.на баща ми на буса така направихме, даже сложихме още една и е страшно.успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Голф 4 свирят силно. Поне аз такава мисля да слагам или ще е на въздух.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги тока е 12 волта а специялно клалксона на зила работи на 24 иначе е елементарно да свалиш клаксона да стрежеш буксата и да си запоиш кабелите на новия клаксон сирена пищялка там каквото си решиш и да си бипкате като сватбари по улиците !

А напрежението е 2,8 ампрера :P абе па кат пишете четете ли ? Ебати темата за един клаксон ;).Три поста като хората и толко :) .Кат свирнете не може ли да се разбере от коя страна на колата е и каде е скрита .Да зад бронята е и кат грачи има едно болченце дет кат го Фъртите моо да и правите '' ценроФка'' на бибката .И като е с букса ;) та що ,режеш ,две кабелни обувки по размер закачаш и готовос .управлява се по минус ,напрежението е ''12 волта '' така е прието, не е толко! ,тока на консумация е около 3 ампера на мен са две по 2,8А ! ,поне така пише и са от скутер.Или на въздух :D -колега ти с тир ли си ? Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или на въздух :D -колега ти с тир ли си ?

Карам Тир-а, а хондата е в ремаркето :lol: Има доста неща които кухата ми глава може да роди за направата на тромби на въздух. По-лесния вариант е да си купиш комплект от 1 или 3 тромби с моторче,което ги "надува". Намират се по "тюнинг" магазините (аутоманий и т.н.)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагайте клаксон, от 6 волтов трабант, свири умопомрачително - бабките влизат във vtec щом го чуят :D

Редактирано от LAMER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре взех клаксона но отстрани бронята на какво се държи :D и как да него счупя това :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...