Jump to content
stan4o

Купих си хвърчило!

Recommended Posts

Е това е де :D купих си хвърчило... и тия дни ще се опитам да го пусна да лети :Dвсякви съвети и напътствия, както и спам по темата ще са от полза!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо прочети инструкцията от производителя и правилника за полети на хвърчила. Провери дали не нарушават конституцията и дали са актуални , както и цялата история на всички извършени до момента полети с хвърчила. Посъветвай се с адвокат , лекар /дали няма да ти навреди на здравето /, психолог / дали е полезно за психиката и какви дълготрайни отражения ще има върху социалният ти живот/ , НОИ , както и всички останали институции ;)Гледай да избереш ден , през който вятъра да е постоянен интензитет и сила. Това се прави със специално статистическо проучване от метеорлогичен спътник на NASA в продължение на поне 5 години. Данните от него се обработват /ти знаеш как - все пак си преподавател/ в графичен вид , като получената графика се нарича РОЗА НА ВЕТРОВЕТЕ на мястото , което смяташ за подходящо. Второто важно нещо е публично да оповестиш мероприятието - медии , фейсбук , форуми ... , като целта е да получиш ценни съвети и напътствия от най-добрите в бранша . Ако са и местни или имат собствен опит за конкретното място си улучил джак пота. Организирай семинар с тема " Грешки и избягване на грешките при подготовка за пуск , пускане , пилотиране и приземяване на хвърчила". Третото важно нещо /но не по важност / е безопасността - застраховка на събитието - ще е неприятно някой от присъстващите да пострада . Трябва да се осигурят още : линейка /ако падне на неподходящо място - публиката /, автомобил от КАТ / да следи за превишаване на скоростта /, експерт от центъра за ръководене на въздушните полети / може пенсионер/ за да следи полета дали е в зададените предварителни параметри , оторизирано с нарочна заповед за конкретното събитие лице от независима лаборатория, следящо със сертифицирани измервателни уреди , преминали успешно ежегодният контролен преглед , който да потвърди мнението на експерта , резервен пилот на хвърчила с минимум 10 годишен стаж като такъв /потвърждава се с трудова книжка/,предпазна екипировка на присъстващите , химически тоалетни , бюфет за подкрепления - скара /бира ,ди джей с подходяща за случая музика , :o Преди самият полет се проверява отново техническото състояние на хвърчилото съгласно инструкцията за употреба , приложените сертификати за качество на изделието , отговарящи на европейските стандарти , бланката от годишният технически преглед , копие от застрахователната полица , валиден винетен стикер , разрешително за полет на предварително съгласувана височина по одобрен маршрут , дрегер за проверка на моментното състояние на пилотиращият хвърчилото, .... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Страхотна тема, поздравявам автора и ;) Относно хвърчилото мисля че колегата kokodaf е изпуснал някой дребни нещица, като лунното притегляне и космическия вятър, а те изобщо не са за подценяване та според мен ще трябва да се съобразиш и с тях. Успех колега чакаме снимки на първия полет.Поздрави и успех.пс: :D;):D:o:D:):D:):D:) ;)ps: :) много яки теми се завъдиха напоследък :D :D :D

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го пускай на магистралата,защото е забранено да се използва въже,а ако използваш твърда връзка става знаме а не хвърчило :):);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво хвърчило си взел?За кайт или детско?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С какъв двигател е това чудо на техниката :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

шарено е - зелено, синьо, червено...хвърчилото е с еко двигател, само от вятъра се захранва :cool:е сега съжалявам за акорда, сивика нема шибедах, ще фана да си зема едно кабрио :)Едит: ся гледам клипчета със хвърчила т.е. подготвям се теоритически :)много приятна песничка :P

Редактирано от stan4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eee то без шибидаха половината функционалност се губи. Аз го ползвам моето за икономия на гориво - кат го пусна и така тегли нагоре че няма съпротивление на гумите, само тук-там стъпват колкото да теглят напред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Освен кабрио, трябва да е и автоматик :cool: Знаеш ли, каква турболенция се получава, при смяна на скоростите ?п.п. Сетих се още нещо! Ще ти трябва и антистатик (два броя), ако случайно попаднеш в гръмотевична буря.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа аз тая серия на мит бъстърс съм я гледал :cool: разбиха мита, че мое да те тресне ток през хвърчилото1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....още-да поканиш официално лице от "Гинес"(ма не бирата),да хроникира тва уникално събите,а имено пускането на първото фърчило на Станчо в небесната шир на нашата родина! УСПЕХ:):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам какво ще кажат еколозите за вредните емисии от летенето на фърчилото, може би няма да е лошо да извикаш и някой такъв. Както и епидемиолог за да не се разнесе някоя зараза от публиката.Поздрави. :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз палим колата и отивам на Беглика :cool: дали ще пуснем хвърчилото не знам... ама на оня чист въздух как се пие :cool: пускам си Пинк флойд и ако иска да лети гадината :)Унарев, последно повикване за Беглика :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз палим колата и отивам на Беглика :) дали ще пуснем хвърчилото не знам... ама на оня чист въздух как се пие :D пускам си Пинк флойд и ако иска да лети гадината :PУнарев, последно повикване за Беглика :P

Не моааа бее! :cool: Приятен полет! :):D:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...