Jump to content
titombg

носеща задница на сивик 2000

Recommended Posts

Здравейте на всички, От известно време забелязвам, че при неравност и с по-голяма скорост задната дясна част като че ли подскача и вибрира и се носи надясно. Четох из темите в форума и има доста мнения относно почукване, носене на задница при маневри и т.н. Но при мен не е съвсем същото.При маневри и изпреварване няма проблеми, стои стабилна на пътя, но при неравности като че ли дясното задно колело подскача и предава вибрации на цялото купе и се носи надясно.От друга страна, не виждам амортисьора да е изпуснал (няма мазни петна), или като я натискам отгоре не кляка толкова лесно, като за изпуснал амортисьор.Не се чува потропване или почукване.Скоро смених 4-те гуми и направих реглаж отпред и отзад.Ако трябва да сменям амортисьори, трябва ли да се прави реглаж отново?Ако имате някакви препоръки, ще се радвам ако ги споделите!Поздрави и мерси предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-вероятно са амортисьорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е английска-със сигурност амортесьори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност е американски сивик седан 4 врати. Не знам дали има разлика в окачването

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако е английска-със сигурност амортесьори

И на мен на тва ми бие ... :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сменям амортисьори, трябва ли да се прави реглаж отново?

Не.Заден десен...или двата задни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тресенето и вибрациите се усещат само отдясно, но си мисля да сменя и двата, ако са за смяна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е амортесьорите да не стават, но в същото време като натисна колата надолу да е твърда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя колата и при здрав и при изпуснал амортисьор е еднакво твърда като натискаш надолу ..Въпроса е как се държи след натискането, т.е. нагоре..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм за амортисьори щото есента ги смених моите поради същата причина :dry: Сложиха ми газово-маслени монро рефлекс и засега са добре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амортесьора не го гледай как слиза,а как се вдига

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а скоро правил ли си реглаж сходимоста на колелата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амортесьора не го гледай как слиза,а как се вдига

Как трябва да се вдига?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На годините на които купуваме колите си 10-15 ,амортисьорите така или иначе вече са за смяна в една или друга степен -тъй че сменяй смело и няма да сгрешиш!Амортисьора по принцип отговаря за това гумите винаги да са на асвалта и да има добро сцепление-отделно е комфорта при возене!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а скоро правил ли си реглаж сходимоста на колелата?

Правил е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно.Май имам същия проблем с моята кола.Това се получи при смяна на задните големи тампони и реглаж на сходимост,при мен усещането е за нестабилна задница т.е. при по-висока скорост в завой и неравности по пътя(трите фактора трябва да са накуп иначе не се усеща това замятане).Странното е че преди ремонта нямаше такива проблеми....А дали смяната на скъсани тампони със здрави не е дала отражение върху друг проблем който досега не се е забелязвал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, скоро смених и гумите и направх реглаж на всички колелета.Благодаря за всички съвети. Ще видим накрая какво ще излезе, но наистина не се виждат никакви мазни петна по амортисьорите, не се чува чукане и блъскане и вече ме навява на мисълт, че може да са стабилизиращи щанги или тампони!Ще пиша когато имам по-точни резултати!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.А дали смяната на скъсани тампони със здрави не е дала отражение върху друг проблем който досега не се е забелязвал.

Не, просто е дошло време да сменяш и амортисьори.. :) Няма нищо вечно, особено по колите.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестът за амортесьори струва 10лв и се прави за 2минути - смятам че е оправдан разход.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, скоро смених и гумите и направх реглаж на всички колелета.

 

 

 

 

Не говорих за баланс на гуми а за реглаж на сходимост на колела-прави се на стенд

Така описаният ти проблем го имах и аз и след смяна на амортисъори,тампони, шенкели проблема остана докато не отидох на стенд(кадето момчетата си разбираха) и проблема се оправи....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тестът за амортесьори струва 10лв и се прави за 2минути - смятам че е оправдан разход.

и винаги дава, че амортесьорите ти са за смяна - дори здрави и натегнати на кокал конита :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички мнения.От сервиза ми казаха, че амортисьорите са за смяна и така направих. Смених ги с KAYABA. Сега колата е много по-стабилна и вибрациите изчезнаха при неравности и задницата не носи надясно както преди.Когато си взимах колата майстора ми препоръча да сменя и задни стабилизиращи щанги, които били добре ама били започнали да се износват и можело задницата да ходи наляво надясно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...