Jump to content
Accord F18A

Как да махна сурово яйце върху боята

Recommended Posts

Здравейте колеги,Искам да попитам дали на някой му се е налагало да чисти яйце от боята на колата, което е хвърлено преди няколко часа и е засъхнало.Не е нужно да споменавам какво му мисля на този, който го е хвърлил, освен ако не е дете.Сутринта след като го измих останаха матови петна. Пробвах с шампоан и гъба, полирпаста, с която успешно съм премахвал драскотини, спирт за горене, препарат за стъкла и няма ефект.Някой знае ли друг начин освен използването на шкурка :cool: Благодаря предварително,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е с гъба, паста и дрелка не става ли :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е все едно да ти намажат колата с домашна лютеница и да да изсъхне ... махане няма.Тва са доста чести методи срещани на село :cool: Мразиш комшията -> яйце или домашна лютеница :)Напече ли я яко слънцето просто става ужас ... а при теб щом не е паднала боята значи пак си се разминал с малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е все едно да ти намажат колата с домашна лютеница и да да изсъхне ... махане няма.Тва са доста чести методи срещани на село :) Мразиш комшията -> яйце или домашна лютеница :DНапече ли я яко слънцето просто става ужас ... а при теб щом не е паднала боята значи пак си се разминал с малко.

Или да ти повърнат на колата :cool: ефект- гарантиран....Иначе към колегата, на баща ми беше паднало в/у колата едно яйце от едно гнездо и няма оправяне.Само бояджията....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е с гъба, паста и дрелка не става ли :cool:

Не съм търкал с дрелка, но яката се изпотих и никакъв ефект. С тази паста си махам често драскотини и чужда боя, най-вече от вратите на коли, които са паркирали близо до мен и отварят все едно, че са на центъра на село. Ясно така ще си остане явно. Не че е кой знае какво, но адски ме дразни. Благодаря и лека вечер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се че дразни! Аз имах петна от засъхнало кисело мляко по тавана. И то прави голяма беля, ако някой не знае. След миенето останаха матови и грапави досадни кръгчета, общо взето като го гледаш и... нещо не те кефи таа кола:D След време пробвах и пасти на 3М. Изчезнаха почти, но чак след търкане със графитна паста за съответния цвят боя имаше ефект.Боя, какво да се прави :) Ако не е пилешко ако, камъчета, мляко, лютеница, спирачна течност.. ще е съседа, който е решил, че вратата му е отворена щом чуе "туп" :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всичко, което съдържа киселини, органични разтворители или мазнини може да скапе лака и боята, така че асортиментът е почти неограничен.На мен ми се появи матово петно на предния капак и така и не разбрах от какво е. Предполагам е била някаква течност, която не е ясно кога и как е попаднала, но е поседяла и резултатът е налице...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята колица е осират лястовици и гларуси, ама боя кола не кара.Затова правете си каско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само аз ли съм успявал да се преборя с лютеница и изсъхнали яйца по колата ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е като си успял да беше казал как ,са с чингел ли да ти вадят думите ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идентичен случай, само дето при мен не беше засъхнало - успях да го премахна изцяло с топла вода и гъба. Но пък явно яйцето беше хвърлено от високо, защото боята на капака се беше напукала от удара. Реших да не се ядосвам...! И теб така те съветвам! :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант е да искаш от някоя приятелка лак за нокти с максимално идентичен цвят като този на колата. Ще си личи ама пак ще е по-добре.

Малко :unsure:

От автомивка ми падна еблемата на civic и свалих и надписите 1.5 и vtec-e, но остана лепило ли е силикон ли е.

Ако някой има идея как да го махна без да прецакам боята.

На снимката си личи под стикера лепилото.

 

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем.. опитвах с какво ли не, но най-ефективно беше... бензин ;) Страничният ефект е, че се матира областта, явно обезмаслява крайно, та ще трябва пастиране за да се слее с лъскавото отстрани :bg: НО наистина, спирт и какво ли не не помогна, САМО бензин :unsure:Успех :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засъхналото нищо не го спасява. За прясно наклепаното е ясно :) С всичко се маха. Преди време едно едро насекомо се беше самоубило в бронята. Не взех мерки, и тлените му останки прилично понбръчкаха лака. Оправи се само с търкане с полирпаста. Забелязъл съм, че със запечатващи продукти поражения няма, ама е занимавка и пари :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само аз ли съм успявал да се преборя с лютеница и изсъхнали яйца по колата ???

Колега, ще разкажеш ли все пак как си успял да се пребориш?Ще пробвам и с бензин и ще споделя. Редактирано от Accord F18A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С това съм махал ла*на от чайки предполагам ще се справи и с яйцата ...

 

Публикувано изображение

 

п.с. има го във всеки магазин за домашни потреби, включително Практикер, Метро, Кауфлант и др.

Редактирано от chirenski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е много зле положението пробвай с пистолет с горещ въздух и парцал - лепилото се размеква и може да се отстрани механично.Малко опасен метод, но при мен свърши работа за ужасно стари и вдървени лепенки, заедно с лепилото под тях. Трябва да се внимава да не прегрее боята. Според мен третирането с разни химикали не е по-малко опасно.Много добър резултат с излъскване на матирана боя съм постигал с 2 пасти на 3M - с абразив и без (имаше тема някъде...). Нанасял съм ги на ръка и резултатът беше страхотен, но временен - иска си третиране поне 2 пъти в годината, за да не си личи. Предполагам с машина могат да се постигнат по-трайни резултати, но си е $$$$$$$$

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от мен съвет, за да избягнете тези нас*рания по колите от яйца, лютеница и т.н. използваите качествени вакси (хубава вакса е над 50-60лв) найстина предпазва! (ся ако не го махнеш 1 месец и ваксата няма да ти помогне) :rolleyes: Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...