Jump to content
kalinski84

Нов двигател

Recommended Posts

И така колеги искам да ви разкажа за мойте несгоди и чудесии..Както някой от вас знаят че преди време си взех рекс с д16з5 и му искарах биелата през блока поради кофти смазване и най вероятно проблем с маслената помпа, но както и да е .. Тая количка ми беше в сърцето в душата и ... между краката ;).. Й най накрая си я взех благодарение на ДИДО.. ДИДО благодаря ти за волското търпъние което имаш!! И така Двигателя се прецацака малко преди нова година 29.12.2009г.-Страхотен подарък А?И след 6 месеца лутане недостък на пари аз намерих моето следващо сърце но чак в софия...Какво стана ..Ами първо си уговорих транспорта (един авер с бус) който не ми отказа макар да се местеше в ново жилище и беше отвратително зает... На същата вечер аз тръгнах за софия с автобус и с един огромен куфар с инструменти, защото уловката беше че двигателя трябва да се свали не от продавача а от мен (клиента). И така в 6.40ч. аз бях на централна гара обадих се на момчето че сам пристигнал и той дойде ме взе.. После той ме закара на адреса отвори колата запалих ме я чух си двигателчето и му казах ОК аз ще си действам.. Момчето замина на работа а аз каде спал каде недоспал се заех с освобождаването от английско робство(ROVER) и връщане на собствена земя на моето сърце(двигателя). И така от входовете на блока излизаха хора и ме питаха "А бе ти ще се оправиш ли сам?? ДОйде й най големия К.Р трябваше да развивам полуоските да но не и с тричотка..От там почнах да търся дълго рамо или тръба която да напухам в тричотката и да ги развия но не ..Накрая отидох до една железария купих една поцинкована тръба за 10лв(а аз останах само с 20лв след като се разплатих за двигателя) и един лубезен комшия на момчето от което взех двигателя ми услужи с едно рамо си развих гайките на полуоските..Сабрах доста зяпачи а аз умазан в масло карах все напреде, и така в 16.30 двигатела се държеше само на 2 болта.. С последните 10лв си купих цигари и 2литра биричка за добре свършената работа и седнах в колата за да отпразнувам победата.. Тъй като не ми бяха останали кинти за спане в хотел спах в колата която разглобих почти-верно към 3-4часа стана доста студено но... мерак!!! На сутринта станах в 6.30(неделя 23.05.2010г.) и отидох да посрещам авера с буса... И после вдигане на двигателя от коша и в буса... И после бяха пак 400 км. мечти навръщане.. А сега в събота е новата трансплантация и кар драйва на новото сърце.. Не знам дали има по болен на тема Хонда от мен но на мен ми беше достъчно ;) Хайде засега това е от мен! А в неделя когато изпробвам новия донор пак ще пиша..P.S Надявам се да не съм бил отегчителен!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега, желанието е най важното в един такъв филм. Пожелавам ти успешно да присадиш мотора и да му се радваш много безаварийни километри.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво батка, явно имаш голямо желание да си оправиш колата...само неразбрах какъв е новия двигател?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Браво,от това което написа разбирам че си голям фен и това ти е коствало доста усилия,на твое място бих постъпил по същия начин! Наи важното е вече че можеш да подготвиш новото сърце в количката ти ;) Поздрави и безавариино суапване ;)

Редактирано от rEsPeCtiVe

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво батка, явно имаш голямо желание да си оправиш колата...само неразбрах какъв е новия двигател?

благодаря ви за пожеланията.. двигателя си е скромничък но с доста потенциал за-напред..Д16а9 с някви примеси засега но малки! Надявам се следващият път на лесново да видим най -добрата д-серия малко под 14..А й между другото искам да поздравя колегата с страхотния дел сол турбо....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но това не е всичката ми несгода колеги.. Точно 1 месец след като взех рекса , го бях спрял пред работилницата ми, на тротоара след като се върнах от поръчка влязох в цеха и почнах да си бачкам като готин пич, след малко се чу дрънчене на ламарини а аз погледнах през вратата и кво да видя- ЕДНО МАЗНО ПАРЧЕ МАЗИЛКА СЕ ИЗСИПВА НА НА БАГАЖНИКА... ПОСЛЕ ПАК ЧУДЕСНИЯТ И ПОЗНАТ ШУМ И ОТНОТО ПРЕДЕН ПРОЗОРЕЦ СЧУПЕН И ПОСЛЕ ПАК ШУМ И ЛЕКО СГЪНАТ ЗАДЕН КАЛНИК. И така два счупени стъкла и огънат заден калник заех за 1 нощ гаража на шефа(а неговата струва 5 пъти колкото моята) но..късмет .. и после цялостно пребоядисване нови стъкла... и вече черен капак и таван ... и всичко на всичко само 1900лв..;) тва си беше цял турбо кит

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си един от малкото луди които познавам!Колата ще стане убиец и ти го пожелавам от все сърце!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

браво колега,личи си че си мераклия.дано след толкова карък да ти се получат нещата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ле ле нямам думи истински фен,като четох направо ти се чудя как си се хванал на цялата работа.СУПЕР СИ !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе само на мен ли ми направи впечатление ,че си спал в колата ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго не само на теб ,бах мамаму ебати филма.Колега пожелавам ти по скоро да си направиш колата и да я скъсаш от каране .ТОВА ХОНДА НЯКАКВА ДИАГНОЗА ЛИ Е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радост за душата...още има фенове! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам думи.Браво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истински фен на HONDA.Затова е добре да се познаваме повече фенове от цяла България ,като има такива моменти да си помагаме.Никога не бих отказал подслон и подкрепа на такъв съфоромец,ако деиствието беше някаде наблизо.Надявам се на националната да се запозная и с други истински фенове на марката :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега! Поздрави за огромното желание и железните нерви :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ше оставиш човека на улицата ей тва не го разбирам :) Мерака си еб.ало м....та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго и на мен това ми направи впечатление, всъщност това ми направи най-голямо впечатление. Как ще си легна да спя аз спокойно, като знам, че някакъв пич - явно от варна е дошъл, дал ми е пари и на всичкото отгоре го оставям да спи в колата при положение, че няма парно. Поне ей там 20 лева за хотел ще ти дам ако нямам място в къщи. Мнезнам, иначе колега едно голямо възхищение от моя страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги .. не съм от варна а от бургас или малко по далече от едно градче на 25км.от бургас... сега преместих двигателчете и колата в на комшията двора ... защото има гараж с яки греди..Благодарение на баща ми се подсигурих с лебедка и .... просто искам сега да я почна нямам никакво търпение за да я чуя а й после да й изкарам педала на гъста през купето... леле днес няма да спа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

драго който и да е никой не би приютил някой непознат в дома си ... особенно ако го няма домакина.... момчето си беше на купон.. а й все пак хора сме, нопознати ... момчето се казва асен и му благодаря на него и на приятелката му че момичето се занимаваше с мен. купуваше ми за хапване ..верно един бургер за 2 дена ама средства да го еба.. все им благодаря имам си и подарък АЛАРМА :rolleyes:

Редактирано от kalinski84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз си мислех,че съм много луд :rolleyes: Евала и успех за напред!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, пак се убеждавам, че тоя пич е заклет фен. Пак ти пожелавам успех и да сложиш клипче като я запалиш за да се накефим и ние с теб.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Как ше оставиш човека на улицата ей тва не го разбирам :cool: Мерака си еб.ало м....та

Баси, пак се убеждавам, че тоя пич е заклет фен. Пак ти пожелавам успех и да сложиш клипче като я запалиш за да се накефим и ние с теб.

Пак чета и нещо немога да проумея .Драгича е прав!!!.Няма да заспя при положение че някой ми спи в колата .И не заради друго а ми е платил двигател ,свалил си го е сам!!! ииииииии мръзне в колата .колко и да е фен някой няма да го оставя да спи от вън та ако ще ............Баси работата :rolleyes: .Стефчо тука че има фенска работа е така, евала на колегата ама оняяяяяяяяя!!! с двигателя, може и колега да е ,а май е .Щото тая оферта ми е позната ,не му прави чест ЕЙЙЙЙЙЙЙ хорасме бре не говеда .Главата не ми го побира.kalinski84 ти си луд в положителния смисъл на думата. Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е колеги аз си поех инициативата и не се сърдя на никой.. това че не ми останаха парици за хотел заеби... поне днес си взех масло и поспетих малко в софия... искам само когато утре врътна ключа котето да замъркааа..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета остават ми някой части от стария двигател.. не искам да ги продавам а да ги подаря но с едничката цел... благотворителност.. евентуално ЦВЕТИ ... значи вие си си избирате от частите който предлагам разбираме се за некви умрели пари вие превеждате парите на ЦВЕТИ (каде се писа из форума, исках много да й помогна но немах пари и съжелявам..) и после аз от вас изисквам бележка дубликат за превода (знайте че ще бъдете проверени).. и пращам за ваша сметка... това е .Ето и частите:глава от д16з5 двувалка с валове, пружини без 4 клапана цени от вас алтернаторстартерполуоски и карета цели но не знам дали са читавикапак за клапани от д16 двувалка и още доста части за който не се сещам засега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

момчета остават ми някой части от стария двигател.. не искам да ги продавам а да ги подаря но с едничката цел... благотворителност.. евентуално ЦВЕТИ ... значи вие си си избирате от частите който предлагам разбираме се за некви умрели пари вие превеждате парите на ЦВЕТИ (каде се писа из форума, исках много да й помогна но немах пари и съжелявам..) и после аз от вас изисквам бележка дубликат за превода (знайте че ще бъдете проверени).. и пращам за ваша сметка... това е .Ето и частите:глава от д16з5 двувалка с валове, пружини без 4 клапана цени от вас алтернаторстартерполуоски и карета цели но не знам дали са читавикапак за клапани от д16 двувалка и още доста части за който не се сещам засега

глава 40лвстартер и алтернатор по 30лв двете полуоски и карета ФУЛЛ - 30лв капак на клапани - 20лвнека заедно направим едно семейство щастливо !!!P>S нека направим нещо мило вие преедлагайте цифри но знайте че всичко е благотворителност......... Редактирано от kalinski84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги... Днес дойде дългоочакваният ден.. Днес присадих новия двигател... Макар че 3 пъъти го вадих от коша накрая пасна... Единия тампон който е отзаде на скоростната кутия се оказа с 10см. по вдясвно и се налложи да го местя... Двигателчето запали от 2-я път и даже и го покарах :lol:.. А сега отивам да се отдам на заслужена почивка защото съм скапан ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ентусиазъм, лишения, нерви, време, средства... човек понякога като си науми нещо, просто работи по въпроса докато то не се случи. Все нормални неща...И като му дойде реда - ела на срещата ;) п.п. Даже утре (направо днес вече) се събираме от 19:00. Ако не, когато е готова машината ;)

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте отново ! Днес смених и маслото и маслен филтър и малко се пойзрязохме с новото двигателче.. Засега първите впечатления са доста добри.. Сравнение с стария двигател (д16з5) този е по добрия... А й с тази скоростна кутия P7 просто нямам думи... Не вярвах че някога съществува такава къса скоростна кутия...Някой може ли да ми помогне да намеря характеристиките й.... На скоростната кутия няма бар кот и тем подобни работи.. А само една лепенке С надпис P7 с 5-6 `числа след нея....

Редактирано от kalinski84

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...