Jump to content
Jeepers

Предложения за класовете на драга

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги тъй като има много разногласия и много офф в темата за записване пускам нова тема тук ,да обсъдим кои класове биха били най-удобни за всички нас.Значи трябва да не са много ,защото няма да има време ,а и коли в класовете.Нека всеки който има предложение да пише какво и как предлага да се направят класовете .Ето и нещ от мен:Аз предлагам следните класове :А: до 1600сс - тук може да се запишат коли само до тез кубици !Б: до 2000сс - тук могат да се запишат и участници от клас А ако сметнат че имат сили да се гонят с големите!Ц: над 2000сс и турбо коли -тук вече всеки един може да се записва стига да му стиска smile.gifЧисто кратко и ясно ,няма как да се шмекерува ,имаш тунинг нямам ръчна гумите са ми еди какви си smile.gif

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А: до 1600сс - тук може да се запишат коли само до тез кубици !Б: до 2000сс - тук могат да се запишат и участници от клас А ако сметнат че имат сили да се гонят с големите!Ц: над 2000сс и турбо коли -тук вече всеки един може да се записва стига да му стиска smile.gif

слагаме и един клас "0 1/2" за най-отгоре, което ще включва до 1400 и готово :D Както каза без значение от тюнинга, може би само без чист слик ама това не е болка за умиране. Тези с тежките гуми ще разберат за какво говоря след като се пуснат :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

това си е чиста дискриминация за стоковите автомобили !!!Мислете реално, ако от 300 автомобила има 50 модвани то останалите 250 са стокови!Все пак това е Национална сбирка не драг състезание !

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай няма да се пускат моднати автомобили :D Забранява им се достъпа до пистата. Нали заради това е състезание ... да се гонят правени автомобили. Ще е хубаво събота да се организират свободни пускания, който му се кара да си покара тогава, щом смята че няма шанс с/у пипани. Пък и така на свободни пускания ще е яко, защото ще сборваме коли от различни класове. Може да решим вечния спор: Д16з6 вс Ф20 :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

нз защо го наричат въобще спор относно D16Z6 vs F20 .... пак казвам, че това е национална среща не драг състезание, по голямата част от автомобилите са немодвани и мисля, че за да има повече участници трябва да има разделение на модвани и не...Иначе много хора биха пропуснали да участват....пп... гледам ,че макар късния час доста хора преглеждат темата, а не се включват в дебата :D ....защо?

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

сам се сещаш че "модвани" е много относително понятие. Някой си сменил буталата, върви го разбери .... Сложил малко по-къса кутия, върви го разбери .... портнал главата , върви го разбери. Видя че генерацията е позволена в "С" класа . Предполагам знаеш каква е разликата на една кола със спортен колектор, генерация и гърне .... Пак ще падат напълно стоковите коли. Замервали сме 2 прелуда и 2 Д14 само с различни генерации разликата е ...

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ами за това съм повече от съгласен.....Както каза днеска един приятел с който дискутирахме темата:[5/22/2010 10:34:32 PM] Niks каза: ако е пич ше си каже[5/22/2010 10:34:36 PM] Niks каза: ако е мангал ше си трае :DАз за това писъх в "главната" тема, че в Клас S да отпадне модваната генерация... дано някой ме послуша :D

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автора на темата ще участва ли :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

true, true :D ама пак идва момента с класовете. Няма как да набуташ д13 при пипано Б16 .... Заради това предложих пипаните от даден клас да карат в стоков по горен примерно. Така на ли уж се изравняват силите. Ако си барал си +1 клас отгоре . Другото което е: Стоков К20 в ЦРХ, С или М се води ? а сега ? :D Автора легна да спи ....

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

абе сложна работа.....Д13 ще попадне до пипана Б16 само и единствено ако и тя е пипана....е то думичката "стоково" сама по себе си говори каде ще е :Dк'во да се прави то и 2.3-то отива право при шамарите на 2.2 Витек ама то пък без толкова не може... все ще има недоволни, ама целта е да са по-малко :D

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да бе ама къде е д13 къде е ако щеш д16 ..... Как да се бори с/у пипан двигател с 300 кубика отгоре. Може да се бори ама ако е стоков. Пък лично съм виждал как Х23 наказва Х22 така че .... шамарите не винаги са това, което хората си мислят като гледат цифричките в талона на колата. (стоков Н23 имам предвид ! )

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси.... трудна работа.... добре, че не сме на мястото на организаторите :DКакто и да го направят все ще има недоволни.Айде лека от мене, утре пак ще дискутираме :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради , МНОГО ГОЛЯМОТО неразбирателство в класовте !!! Променяме нещата така , че да бъде добре за максимално повече хора !!!!М-клас (мини) до 1500А - до 1600Б - до 2000C - над 2000 + турбо Генерално класирине между 1-вите в класовете !!!В два класа , не се позвулява участие ! Мнения ..... ????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Заради това предложих пипаните от даден клас да карат в стоков по горен примерно. Така на ли уж се изравняват силите. Ако си барал си +1 клас отгоре .

Ето решението. Няма да има отделни класове. Щом си пипал минаваш в по горния клас и готово. Така пипаните коли ща карат с по-силни стокови, а стоковите ще си карат също с/у стокови такива.

 

Мнения , мнения ... връщаме се на казаното от Роллин. Бай стамат наблъскал б16 и го пускате с/у стокови д16-ки, Б16-ки ...... Безсмислено.

 

п.п. Ти не легна ли ? Споко, ще се боря и за твоята кауза :P Слагай мишката под възглавницата, пусни да се тегли ЦС и утре да те прислушам :D :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Поради , МНОГО ГОЛЯМОТО неразбирателство в класовте !!! Променяме нещата така , че да бъде добре за максимално повече хора !!!!М-клас (мини) до 1500А - до 1600Б - до 2000C - над 2000 + турбо Генерално класирине между 1-вите в класовете !!!В два класа , не се позвулява участие ! Мнения ..... ????

И стоковите автомобили отиват по дяволите !!!пп...teror1sta докато да ида до тоалетната и гледам пак всичко мазало станало :D.... т'ва ше ме накарате да не лягам :D Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, съжалявам, че ще трябва да ви го кажа, но гледам тук трима се надцаквате ... само ми е интересно, някой от вас дали е запоснат с ИСТИНСКИТЕ правила на драга? Защото аз това, което организирвате мисля да го запиша във формата за участие като "ГаброФска Дръпка", по простата причина, че е много далеч от истинския ДРАГ със стокови автомобили..... ?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да допълня Иво (Теро правилно се е насочил).Всеки на който му стиска (например, ако е модвал) има право да се запише в по-горен клас.Клас "М" ще е за тези, които са със слаби мотори (д13, д14), но все пак искат да усетят тръпката и да си "начешат крастата".Надявам се, че както каза Иво, така ще бъдат удовлетворени максимален брой хора и претенции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролин, специално за теб, ако остане време ще направим двамата една дръпка. Ще ме биеш лесно, защото съм с автоматик. :DНакрая за да са доволни всички ще трябва да направим класове за Прелюд срещу Прелюд, Акорд срещу Акорд и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам да ли си забелязал все пак колко е часа ??? И да ли има будни хора по това време да си пишат за драг ... ама все пак много "креативен" коментар.

 

Като идем на световно първенство по драг ще прочетем какви са правилата. Тука целта е да се направи хората да се забавляват и да покарат не някой да покаже че може да бие стокови коли .....

Утре дано не сме само 3-ма дето се " надцакваме" ами се включат още хора с идей ....

Димитър Коев, няма да има ако иска. Щом е модвал значи е в горен клас :D

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи , няма какво да ви питам изобщо за мненията ви :P вие нямате усещане и прекалявате с изискванията .... Това не е шампионат , отиваме на пистата да си направим шоуто и да се налсаждаваме на любимата ни марка :D Мисля, че последното предложние е удобно за максимално повече хора , разберете ... няма как да ви се угоди на всички !!!!! Ако се опитаме да направим клас за всяко едно от вашите желания , ще трябва националната да е поне една седмица :D Стига глупости , айде малко по сериозно !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ви предлагам някой с платформа да домъкне един Дино стенд и всичко ще се реши. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да допълня още нещо. Ако притеснението за класовете е че ще се получи битка на машини а не на шофьорски умения - винаги можете да се запишете в състезанието за майсторско шофиране. Там мощността почти не играе. :D Който иска да покаже майсторлък е сбъркал дисциплината като е избрал драг-а! :D

Редактирано от Димитър Коев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М1-клас (мини) до 1500-сток M2-клас (мини) до 1500- модифицираниА1 - до 1600-стокА2-до 1600 -модифицираниБ1 - до 2000-стокБ2-до 2000 -модифицираниC - над 2000 + турбо тук ми се струва че няма смисъл от разделяне :D (или само турбо колите отделно)Генерално класиране между 1-вите в класовете !!!

Клас модифициран трябва да обхваща и промени по изпускателната система :DВъзможност една кола да се запише в два класа ,също ще е добре.Така се получават повече класове,но поне няма да има ощетени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IVO,брат вкарай в Б2 всички модифицирани атмосферки до 2,3цц, а в С турбетки.Знаем си колите в клуба.Който и Прелюд Х22 или Х23 застане до турбетка(95% са в тази част на БГ и ние си ги знаем как вървят) ще е неприятно.Ако PROKURORA или 500кс+ Д16 от Южното Черноморие идват ще е супер интересно мисля.Извън темата-със сликове ще ни пускате ли?Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...абе не може ли да няма състезание за 1-во,2-ро и 3-то място а просто да се пускаме кой с който иска за забавление и решаване на спор между феновете които имаха спор на кой му е по бърза Хондата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен с предложението на Иво и Драго това май е най-доброто което може да се направи. Само Б1 и Б2 вместо до 2000 да се направи до 2300 за да могат да влязат всички прелюди и Ц да остане за турбото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради , МНОГО ГОЛЯМОТО неразбирателство в класовте !!! Променяме нещата така , че да бъде добре за максимално повече хора !!!!М-клас (мини) до 1500А - до 1600Б - до 2000C - над 2000 + турбо Генерално класирине между 1-вите в класовете !!!В два класа , не се позвулява участие ! Мнения ..... ????

Това са класовете за ДРАГ-а !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AMD , как го изирга това , че си го копнал от мнинието ми в първата страница нз :D ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:D Рекох да си спестя малко писане,и в същото време да дам предложение,но явно вече е решено всичко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да има изключение за прелюдите те не са достатъчно бързи за този клас които остава. :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D Рекох да си спестя малко писане,и в същото време да дам предложение,но явно вече е решено всичко.

Абе , то хубаво амааааа НЕ ТАКА ДЕЕЕЕ :D Тия неща са сериозни и се взима окончателно решение , за да бъде максимално добре за максимално повече хора иииии да може да се впише във времето на пистата !!!! Искате да има класове за всички възможни коли , но това НЯМА КАК ДА СТАНЕ. Имаме няколко часа там в които да се проведе и майсторвкото шофиране и ДРАГ-а .... и някои други неща :P За вашето желание , ни трябват два дни да сме си на пистата , даже да има и нощно каране :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради , МНОГО ГОЛЯМОТО неразбирателство в класовте !!! Променяме нещата така , че да бъде добре за максимално повече хора !!!!М-клас (мини) до 1500А - до 1600Б - до 2000C - над 2000 + турбо Генерално класирине между 1-вите в класовете !!!В два класа , не се позвулява участие ! Мнения ..... ????

Аз мисля че това е най удачния вариант! Но ДА МОЖЕШ да се пуснеш в по горен клас ! Аз бих се записал в Клас М и клас А(тъи като моята кола е 1,5) .Хората с Б16 доста моднати може да се борят с Б18 и Б20 и за желаещи да се пускат с турбините .. Има доста конкорентни атмосферни автомобили!При Националното по драг миналата неделя.. имаше класове само с кубатура .. Пускаха се хора с стокови и не стокови коли .. мн ясно че стоковите няма да спечелят ! Неможе някой да е хварлил маса пари да си направи колата за състезания и да дойде някои които си купил стоково Б16 и същия тоя човек да се сърди защо няма да спечеля, пък и стоковите коли си ги знаем колко вървят... идеята е да се награди труда на хората които са лежали под колите умазани до ушите в масло и не са спали да мислят как да я накарат да върви повече!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да има изключение за прелюдите те не са достатъчно бързи за този клас които остава. :D:P

Да има изключение и за 5-та Г. сивик , щото са по леки от 6-тиците иии не е честно ??? Или пък тези , които са със 17-ки джанти , да имат отделен клас , щото тия с 15-ки бягат повече ???? Стига хора , моля ви... почва да става абсурдно :D K1r1L , братле ... това НЕ-беше сериозно нали ??? :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ли възможно да се кара със сликове.........че съм се затворил в лабораторията и бъркам тука едни манджи дето трябва да втасат до тогава и да си знам да ли да ходя да вземам други кондури на летящата кучка :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен трябва да има изключение за прелюдите те не са достатъчно бързи за този клас които остава. :D:P

Да има изключение и за 5-та Г. сивик , щото са по леки от 6-тиците иии не е честно ??? Или пък тези , които са със 17-ки джанти , да имат отделен клас , щото тия с 15-ки бягат повече ???? Стига хора , моля ви... почва да става абсурдно :D K1r1L , братле ... това НЕ-беше сериозно нали ??? ;)
:P:P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради , МНОГО ГОЛЯМОТО неразбирателство в класовте !!! Променяме нещата така , че да бъде добре за максимално повече хора !!!!М-клас (мини) до 1500А - до 1600Б - до 2000C - над 2000 + турбо Генерално класирине между 1-вите в класовете !!!В два класа , не се позвулява участие ! Мнения ..... ????

Аз мисля че това е най удачния вариант! Но ДА МОЖЕШ да се пуснеш в по горен клас ! Аз бих се записал в Клас М и клас А(тъи като моята кола е 1,5) .Хората с Б16 доста моднати може да се борят с Б18 и Б20 и за желаещи да се пускат с турбините .. Има доста конкорентни атмосферни автомобили!При Националното по драг миналата неделя.. имаше класове само с кубатура .. Пускаха се хора с стокови и не стокови коли .. мн ясно че стоковите няма да спечелят ! Неможе някой да е хварлил маса пари да си направи колата за състезания и да дойде някои които си купил стоково Б16 и същия тоя човек да се сърди защо няма да спечеля, пък и стоковите коли си ги знаем колко вървят... идеята е да се награди труда на хората които са лежали под колите умазани до ушите в масло и не са спали да мислят как да я накарат да върви повече!
AlexDJ , да се запишеш в по-горен клас , няма проблем :D Но да участваш в два класа , вече е твърдно решено , че няма да го напрвим ! Пак ви казвам , разбирам всяко едно ваше желание и го уважавам МНОГО !!!!!!!!!!! Няма как всеки да е доволен това ми е ясно. Но това не е ДРАГ ШАМПИОНАТ , това е мероприятие на което да се забавляваме и да си изкараме един страхотен следобед на пистата всички заедно :D Вие тука весе край , все едно който стане 1-ви в ДРАГ-а става - АБСОЛЮТНИЯ ШАМПИОН ЗА ГОДИНАТА :P Там се следобед за няколко часа , не от 6 сутринта :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ли възможно да се кара със сликове.........че съм се затворил в лабораторията и бъркам тука едни манджи дето трябва да втасат до тогава и да си знам да ли да ходя да вземам други кондури на летящата кучка :D

Ходи ходи :P ще ги надпишем по бордовете с фулмастер :D Kormoran и няма да ни изловят

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята ми за 3-те класа в повече произлиза от това ,че да речем Д14сток и Д14 с втек глава се падат в един клас, но дали е равностойно :D същият вариант с Д15 или някой Б16-ка с валчета и тем подобни :D Идеята за нощно кормуване е добра :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ли възможно да се кара със сликове.........че съм се затворил в лабораторията и бъркам тука едни манджи дето трябва да втасат до тогава и да си знам да ли да ходя да вземам други кондури на летящата кучка :D

Това аз лично искам да го позволя да се кара със сликове !!! Но , нека хората си кажат мнението , за да няма после новата песен на "Ъпсурт - МРЪН МРЪН"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

аз предлагам само сликове за турбо класа нека другите коли да бъдат както са всекидневно по улицата :Dзащото при турбото старта е много труден.(с това предно..)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...