Jump to content
Donald

Тампони на задните носачи

Recommended Posts

Здравейте на всички! Карам Хонда англичанка 98-ма година. Тази седмица сменях накладките на дисковите спирачки, и при прегледа майстора ми каза, че тампоните на задните носачи са за смяна. От темите във форума видях, че при хората, на които смяната е наложителна се чува скърцане, а при мен такова липсва. Та, въпроса ми е, да ги сменям ли сега или да чакам да се появи евентуално скърцане, или да я закарам и другаде да я погледнат?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз като си взех колата преди 2 седмици, майстора каза, че са започнали да се прокъсват. От тогава минах към 1000 км, но от 2 дена почна да стърже. Особено на задна като карам звукът е страшно силен. Не знам дали наистина е от тампоните, но в края на другата седмицата отивам да ги сменя, а до тогава - в гаража :P

Редактирано от MachineMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какъв ти е "майстора" Доста от тях много обичат да се хващат за тях-само да видят малко пропукано по него и веднага казват че било наложително да се сменя.Аз лично имах СИВИК 1.4 1998г. който го карах 2години въпреки ,че бяха нацепени и бяха се изказали ,че са за смяна.........продадох колата и сигурно момчето още кара с тях -както бяха за смяна :P п.с. е все пак зависи колко са нацепени-дали е само повърхностно или са цепенуги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш парите сменяй ги, макар че аз карах половин година с напълно прецакани тампони и нямах ядове :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Колега,виж сега.Тампоните са за смяна ато се разкърцат.Но това скърцане поне в началото е много слабо и само на неравност.Както все едно накрайник-трудно се разбира дали треа да се изръсиш с над 100 кинта до неизвестно време ;) Мойта 2 пъти ги сменявах.Първите-4 месеца за по 50 броя(2006 г) вторите в началото на 2007 си г оръчахме с магазинера от някакъв скъпчия за ок 80 единия с отстъпката и са бетон все още като колата не се спира грам:P Та на въпроса-отивам първия път и му викам-бацееее,нещо скърца и мета г..за тая кола по завойте.Как протече диягностиката:1во сваляш ръчната ако е дръпната...2робуташ на скорост3то отиваш и с крак подритваш силничко гумата напред към вратите или назад към бронята.Ако са скъсани скърца яко и се местат бая-при много заминали поне 5 сатниметра сиг е отклонението.ако не скърца му подари на майстора чехли и вибратор.ако не иска да носи чехлите да си навре вибратора отзад :P;):D п.п.Дано съм ти бил от полза и да пишеш ко е станало :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се включа с мнение.Когато купих колата задните големи тампони бяха напукани,сега след 2 години вече са напукани доста но си държат все още, предстои им смяна.Ефекта се усеща когато качваш неравност назаде(примерно паркираш през нисък бордюр),чува се едно скърцане от цялата задница.Ако искаш да си провериш сам състоянието на тампона просто вдигни колата на крик и погледни отдолу тогава ясно си личи колко е заминала гумената част.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не е нужно да скърцат за да са за смяна,ако колата като я клатиш настрани се люлее и в завоите също значи са за смяна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че не е задължително да скърцат, когато са скъсани. Но ако са скъсани ги смени. Скъсаните тампони нарушават тракинга на задните гуми. Отварят се и започват да стъпват на вътрешния ръб .Сходимоста също се променя. Ако караш дълго време така ефекта ще е смяна на тампони + задни гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поискай мнението и на друг майстор. При мен се получи точно обратното - бяха супер зле а майстора ми каза да не ги пипам. Причина беше, че човека просто си го мързеше :D , та се наложи аз да запретвам ръкави. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропуснах да спомена

Ами, аз като си взех колата преди 2 седмици, майстора каза, че са започнали да се прокъсват. От тогава минах към 1000 км, но от 2 дена почна да стърже. Особено на задна като карам звукът е страшно силен. Не знам дали наистина е от тампоните, но в края на другата седмицата отивам да ги сменя, а до тогава - в гаража :D

При теб е по-вероятно да стържат накладките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами накладките не трябва ли да стържат само като натискам спирачките? Защото звукът е най-силен като карам бавно назад (без да натискам спирачките).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с барабани, да, възможно е да скърцат и без да си натиснал спирачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично ми скърцаха предните накладки дори без да ги натискам един много отвратителен звук дори непредполагах ,че са те но гледах няколко пъти колата от долу и друго освен накладките нямаше какво да е това се и оказа странното ,че без да натискам педала стържеха дори и по-инерция а за задните тампони и мойте са напукани но мисля да позастана докато не се получи лувт или скърцане :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пак да кажа за скърцането.При каране по равен път,през дупки,бабуни,легнали полицаи и т.н. не се чува и звук, скърцането се чува само ако кача двете задни колелета едновременно на бордюр.Честно казано като ги напръскам със смазка за няколко седмици всичко утихва но после започва отново,при това моите не са скъсани съвсем ,просто са доста дълбоко напукани.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите си скърцаха доста при преминаване през неравности и особено когато има 2-ма или трима човека отзад.При качване на бурдюр назад също се чуваше ,но по-леко .Доста време си карах така ама вече ме издразни ,а и майстора беше потвърдил ,че са за смяна.Не бяха скъсани, но бяха бая нацепени,та ги смених и всичко е ОК сега. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...