Jump to content
atoma

Проблем с плазмени километражи

Recommended Posts

Здравейте колеги,

днес, понеже времето зе да се оправя и реших да "тунинговам" седана като сложа едни плазмени километражи, но понеже много разбирам реших преди да ги сложа да видя как светят и ги вързах на акум., като ги закачих (червения кабел на плюса а червения с черна ивица на минуса) нещо зе да пищи, и аз помислих че съм объркал жиците и ги дръпнах след което да ме пита човек защо го направих ги обърнах и нещо изпуши, казвам нещо защото не го знам как се казва. Едно малко черно нещо в което влизат 2 жици и излизат още 2 и има метална част която мисля се хваща някаде за маса. Мирише доста на изгоряло. На втората снимка се вижда кое точно.

Питането ми е следното, може ли да се смени това, може ли да се махне или трябва да си зема нов инвертор? И евентуално ако може да се смени, някой във Варна може ли да ми удари едно рамо.

 

Благодаря предварително на всички отзовали се.

 

Снимки:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите километражи това нещо седи свободно отзад зад таблото, не е нужно да го закачаш някъде.Ток взимаш от някоя крушка зад таблото с уредите.колкото до това, че е изпушило, отиваш в някой магазин за електроника и си взимаш такова.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми махни му шлаухката де ,и виж кво пише на него -като го гледам е май някакъв стабилизатор ама пиши кво пише на елемента

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си нов днес, утре един приятел ще ми запои кабелите и дано запалят плазмите че иначе май ще търся инвертор.Как мислите ако ги вържа към крушката на пепелника за да светят само когато съм на фарове дали ще е добре? Или мога на друго място да ги хвана?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще запалят гаранция и при мен още с инсталирането ми изгоря малкото стабилизаторче... махнах го и сега без него си работи без проблем... поръчах си утре пристига новото стабилизаторче и ше си го сложа за всеки случай но и без него работи :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че пищи...... моите са с потенциометър, да си контролирам колко силно да свети и ако мина 90% и започва да пищи.Не е силно, но го чувам и ме дразни. А и до колкото знам ако го усилиш до краи може да ти замине рано или касно.По-големия уй е разглобяването на таблото и поставянето. А ток наистина разкачи си лапите които ти осветяват таблото и земаш ток от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пищене е заради ШИМ-а, управляващ плазмената подсветка. При редуциране на светлината на подсветката, честотата на модулатора пада и почва да се чува звук с тази честота от към трафа...Поздрави.

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се, смених стабилизаторчето (0,60лв струва) и си запалиха чудесно плазмите, малко пищи но аз съм го набутал навътре в таблото и се чува много слабо. Специално благодаря на Венцо, че удари едно рамо с поялника :rolleyes: Слагането не е голям проблем само трябва да си внимателен.

 

Ето и 2 снимки да видите.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Благодаря отново на всички.

 

пс: мисля че няма какво друго да се каже по темата, някой модератор ако иска може да и бие ключа. Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и 2 снимки да видите.

 

пс: мисля че няма какво друго да се каже по темата

Атомчо, абе много са арни тия уреди, даже търсех подобни за мойто седанче, щото са леко ретро тоя модел.

Ако долната снимка е на тъмно... що не светят стрелките ?!

 

Аз толкоз обичам ясни стрелки, че само стрелките ако си направя да светят ярко, може и да не пипам друго :angry:

Кой от вас е пробвал да смени оригиналните крушки за подсветка със БЕЛИ ДИОДИ ?

Получава ли се или свети силно около диода и слабо настрани ?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Стрелките са следващите по списък, защото и мен ме дразни как не светят. Но изискват финанси :lol: пък е криза. Има една тема където е обяснено как става номера с диодна лента. Ако се сложи там и джаджа за намаляне на светлината да не е много силно, би било страхотно, аз първо мислех и аз с диоди да ги правя но плазмите ми се видяха по примамливи. Доколкото знам диода трябва да е с НЕнасочена светлина иначе прави точка. Относно плазмите има същите като моите, даже с различни цветове, в нета може да намериш доста варианти.Поздрави.edit: :angry:

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , моята англичанка си има вграден потенциометър и си намалям тая диодна лента както мие кеф , мисля че няма да е проблем да се сложи потенциометър и на кола която няма такъв.Принципно на плазмените километражи ме кефи не как светят а самите шарки и как са разграфени - да не говорим ,че повечето модели не са помислили как да осветят самите стрелки което е много тъпо - виждаш цифри а стрелки няма :P .Инак добре се е получило ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...