Jump to content
fresh4y

Сивик 5 хеч. 1.6 125 к.с Vs Ауди А3 1.8 125 к.с

Recommended Posts

Значи тук има спор за хонда сивик 5 ген 125 к.с срещу ауди а3 1.8 125 к.с - братото с аудито скъса полуоска и така гонката не се състоя щото колата е в бокса..Според вас как свършва тая надпревара ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тук има спор за хонда сивик 5 ген 125 к.с срещу ауди а3 1.8 125 к.с - братото с аудито скъса полуоска и така гонката не се състоя щото колата е в бокса..Според вас как свършва тая надпревара ?

зависи от състоянието и на двете коли но победа на хонда е сигорна, този мотор на ауди никак не му се върви :) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Придържам се към колегата - зависи от състоянието на колите и умението за старт на шоферите, както и гуми и тн. От старт хондата е по-бърза, ама ако те хване на магистралата от 100 нагоре Хондака няма шанс...големия въртящ момент си казва думата. Иначе пък тия Аудита са си тежички...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тва Ауди и на късо и на дълго ще припада от Хондата гаранция :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако всичко е нормално хондата бие :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм се с такова Ауди. От светофара след тунела на Люлин, посока ЦУМ... На светофара на Арена спряхме на червено и момчето си свали прозореца да ме попита с какъв двигател е Хондата... Казах му, че е 1,6 и той направи малко странна физиономия (а аз се зачудих какво ще му е изражението ако се пробва с ВТи и разбере, че е 1,6 :)). Разликата беше около 2-3 коли в моя ползаП.С. - в моята кола бяхме аз и приятелката ми, в ауди-то 2 момчета... т.е. разликата в тежестта е била само между колите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз такова ауди бих с една кола а моита е д14а4 и тогава бях само с генерация и колектор от д16з6а моита е 6г. по е тежка от 5г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 400м такова ауди пада и от д15б2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 400м такова ауди пада и от д15б2

Хехе, отначало изказването ми се стори пресилено, но ето какво показват техническите характеристики на колите:Ауди А3 125 кс - Время разгона (0-100 км/ч) 9.7 сХонда Сивик (5 ген) Д15Б2 - Время разгона (0-100 км/ч) 9.7 c Хонда Сивик (5 ген) Д16З6 - Время разгона (0-100 км/ч) 8.7 c

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм погледнал мислех че е а4 аудито ,защото съм гледал д15 срещу а4 125к за а3 не съм сигурен но а3 не много по леко от а4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи гонката се състоя вече . видях резултата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво си го видял и предполагам си го бил. Но защо не казващ какво е станало ?!

Редактирано от respawn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хубаво си го видял и предполагам си го бил. Но защо не казващ какво е станало ?!

Да дръпнах го..но после това ауди се дърпа с друго ауди А3 1.9 ТДИ (110 к.с.) и пак падна от дизела (и трите старта които направиха).. после аз се пуснах с ТДИ-то и резултата първия беше една кола зад мен.. следващите 2 дръпки му зимах по повече.. но странното е че мислех че бензина ще дръпне тди-то или поне ще са на кантар.. но

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е с д15б7 ауди 1.8Т вървим на едно ама в купе на А4 инак аудито е само 50 коня над мен ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста са тежки тея А3 за тея 125 коня, дори и 1.8т което е не върви като за 150 коня... но килограмите си казват думата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди а3 1.8 125 по талон го гледахме 1310кг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

инак аудито е само 50 коня над мен ;)

...които са му напълно достатъчни за да те отупа дори и на 400м

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди а3 1.8 125 по талон го гледахме 1310кг

само дето на кантар даде 1190 с 1.8 турбо мотора(които е по тежък) Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди а3 1.8 125 по талон го гледахме 1310кг

само дето на кантар даде 1190 с 1.8 турбо мотора(които е по тежък)
нормално е да е по тежък матора 1.8 Т .. но тва на талоните са малко неточни данни..щото това са килограми с пълен резервоар охл. система и така нататак (на тва дет сте го теглили 1.8 Т сиг му е свършило маслото ;);):lol::lol: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно не са.. ;) все пак не го знам и в какво състояние беше и умее ли да го кара ония.. инак това е една от най гадните марки за мен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи тук има спор за хонда сивик 5 ген 125 к.с срещу ауди а3 1.8 125 к.с - братото с аудито скъса полуоска и така гонката не се състоя щото колата е в бокса..Според вас как свършва тая надпревара ?

Спора е решен отдавна, счупена полуоска и аут.Не съм чувал ХОНДА да чупи полуоска със стоков двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. инак това е една от най гадните марки за мен :)

Колега,ти сериозно ли? Далеч съм от мисълта да се заяждам, но ти возил ли си се в ауди? :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с мойта д15б2 лично съм бил а3 1.8 125 коня!до 150 но после ме минава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах не само съм се возил, но съм и карал много аудита просто това си е мое мнение... а ти правил ли си ауди :cool: частите по окачване и мотор са много скъпи а не са толкова здрави, но както и да е стига сме се отклонявали от темата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм чувал ХОНДА да чупи полуоска със стоков двигател.

...той за Аудито има предвид !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах не само съм се возил, но съм и карал много аудита просто това си е мое мнение... а ти правил ли си ауди :) частите по окачване и мотор са много скъпи а не са толкова здрави, но както и да е стига сме се отклонявали от темата !!!

Да гадно се прави и е скъпичко, ама откакто му се качих мога да ти кажа че си е кола.Сектантството го остави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди а3 1.8 125 по талон го гледахме 1310кг

само дето на кантар даде 1190 с 1.8 турбо мотора(които е по тежък)
Аз карам такова Ауди и съм го мерил на няколко кантара и тежи 1340кг. В багажника има малко багаж и винаги резервоара ми е над половината. Иначе тези 1.8-125к.с наистина са си малко мъртви коне, както и 1.8Т без поне чип си е мъртвец за 150к.с.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мотора 125 конски сили дори е 1590 кубика, едновалов, ако трябва да сме точни.Мъртви коне? - субективно възприятие :tease:За мен "мъртви" са когато прочетеш в талона голяма конска цифра, а като скочиш на педала чакаш нещо да се случи...

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз съм голям фен на хонда, имал съм сивик, че и хонда мотор,после мазда, супер здрави и пъргави колички,но нека не се изхвърляме. Всяка кола си има предимства и недостатъци, а и хайде малко обективно да погледнем в цифри: А3 маса 1160кг, сивик: 985кг, А3 0-100 9.7сек, сивик: 8.7сек. по каталог. Не виждам какво толкова се превъзнасяте че сивика биел, ами ще бие естествено, ама ще говорим ли за комфорт и поддържане на високи скорости? Карал съм и сивик, и прелюд, и А4, сега ТТ 225 коня фабрично и освен новия сивик Type R няма какво да му се опъне на това ауди, да не говорим за поддържане на скорост от порядъка над 220км/ч. Говорим за сток автомобили до 230 коня. За цените на частите не споря, но това е друг въпрос. Иначе Хонда си е Хонда, велика! :tease:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де ама тва ауди колко му е голям мотора, атмосферен ли е, турбо ли е? Тия неща са важни като се гледа поддържането на високи скорости, от порядъка на 200+км/ч. ТТ не трябва ли да се сравнява с S2000? Прав си че от една кола очакваш едно, от друга друго и не е много уместно да се сравняват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, мотора 125 конски сили дори е 1590 кубика, едновалов, ако трябва да сме точни'''''

 

 

Ауди А3 1600 кубика 125 конски сили -НЯМА!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам какво толкова се превъзнасяте че сивика биел, ами ще бие естествено, ама ще говорим ли за комфорт и поддържане на високи скорости?

...тва Ауди конкретно и до 200 ще е зад сивика ми а и не вози тая а3 по комфортно от моята :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ауди а3 1.8 125 по талон го гледахме 1310кг

само дето на кантар даде 1190 с 1.8 турбо мотора(които е по тежък)
Аз карам такова Ауди и съм го мерил на няколко кантара и тежи 1340кг. В багажника има малко багаж и винаги резервоара ми е над половината. Иначе тези 1.8-125к.с наистина са си малко мъртви коне, както и 1.8Т без поне чип си е мъртвец за 150к.с.
твоито явно е някакво доста по тежко и от а4 дори което е 1220-40 кг ( и него сме мерили) 98 годинаа3-ката е 98-9 година 1.8 турбо :D 1190:) КГ сякаш е с всички екстри без кожа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво му е толкова комфортното на това АУДИ?! Освен това имам чувстото, че като говорим за комфорт...сравнявате А3...98/99 ...с 5 ген 94/95 някъде...поправете ме ако бъркам...?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига де от сивик 5 ген и ауди 80 вози по-добре возията на тея сивици не им е от най-силните страни, особено както са ниски с твърдо окачване.. сега и аз съм хонда фен но чак пък толкова :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тва за Ауди 80 че возило по добре от сивик 5 е глупост приятел с такова е казвал като съм го возил,че освен,че сивика е по широк вози по стабилно ...което пък няма нищо общо с темата така,че стига сме плямпали за екстри,возии и комфорт в тема кой е по бърз макар темата е ясна кой е по бързия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Потвърждавам, за отвратителната возия на ауди 80, преди години пътувах с въпросния модел Русе - Созопол, имах болки в гърба няколко дена!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих оплюл ауди А4 и то от новичките .... бахти дървото ... бахти чудото . .... Какво ми го хвалят честно казано не знам. Явно го хвалят хора дето са се возили цял живот в Пасат 2 :tooth::) Или просто да не призная че е бахти пародията ...

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...тва за Ауди 80 че возило по добре от сивик 5 е глупост приятел с такова е казвал като съм го возил,че освен,че сивика е по широк вози по стабилно ...което пък няма нищо общо с темата така,че стига сме плямпали за екстри,возии и комфорт в тема кой е по бърз макар темата е ясна кой е по бързия :)

Не знам твоя сивик какъв е и в какво ауди си се возил но определено от моя вози 3 пъти по-добре вози ауди 80ката, а за ширината не е по-широка еднакви са на ширина(поне според нета не съм се хващал да меря). аз както уцеля дупка все едно удрям камък в колата, ако ви кажа, че на баща ми волгата (gaz 24 89 година) която е с доста меки ресиори вози учудващо добре и дупките се усещат меки и е кеф да се возиш в нея няма да ми повярвате сигурно.@teror1sta на Ауди А4 1.9TDI след 2001+ какво му ? (е друго си е нов акорд :tooth:)П.С Иначе във форума се спори предимно за на кой му... е по-бърза колата, малко разнообразие не е лошо :tooth: Редактирано от edimen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човече .... ти все едно не си се качвал в сивик ? как може да се сравнява ауди 80 със сивик относно пространството вътре ? На мен ми е тясно на пасажерката седалка на 80-ката, дето съм 65 кила с напикани гащи ...... Пък няма да ви казвам какъв смях става там като седне единия ми колега дето е 2 метра и 130 кг :lol::) Трябва да ви го снимам някой път да се посмеем :tooth: А същия колега си сяда съвсем спокойно в моя 4ген хетч , и в англичанка също. А за дизели не ми говори ... скоро имах "честа"да карам пасат 1.9 тдй хипер дупер с 16,3 червени буквички ... такава пародия няма никъде :tooth: Чак се зачудих да ли карам дизел или 250 кубикова четиритактова, 3 -тонна камионетка. п.п. не искам да те засегна :tooth: Просто лаф да става. ама по това отношение са просто не съпоставими :tooth:

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...