Jump to content
Phenom

Prelude Разход

Recommended Posts

Здавейте Колеги! Малко тъпо ,но искам да попитам някой знае ли колко км може да се измине доло горе след като влезе в резерва един прелюд ,че моя се не мога да го засека точно ...Говоря за преблизителни стойности ..Колегите с Прелюди да си кажат :worthy: А забравих да спомена ,че двигателя е F20A4

Редактирано от Phenom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На повечето коли колега е около 50 километра така че не мисля и твоя да се различава много много!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже се стряскам ,че ми гори много :worthy:За резервата и аз така си мислех макс 50-70 км Ако някой с прелюд като моя знае за кво иде реч да каже ..Искам да спомена ,че прелюда е в перфектно техн състояние ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колегаможе с моето писание да не ти отговоря точно на въпроса но поне ще го имаш като информация.Скоро ми се наложи да източа резервоара за профилактика и почистване та ,без чертичка на бензиномера(току що изгаснала така се случи)източих точно 10л. Предполагам ,ч е бенз.помпа неможе да изкара цялото това количество но казвам аз колко изкарах.поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5та карам толкос резервата по мои виждания е кам 6.5 литра кам 50 километра имаш нещо такова, бях се запознал с един пич, и ми каза че 4та ген с тос двг гори повече от моя 5ген което за мен е супер нелогично.... но като несам запознат с 4ген немога да говоря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там някъде,към 50км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд 5 ген с F20A4 в книжката, с която е закупена колата от официалния дилър на хонда пише резерва - 10 литра.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички значи да знам ,че макс 50 км доло горе имам ..Моя е 4та генерация :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко разход ти дава? Защото аз се плаша понякога от моя.... :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно за това питам да мога доло горе да го засека мисля ,че около 10-12

Редактирано от Phenom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е супер разход. ;) Моя е автомат и в София... 14 горе-долу. :worthy:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прелюд 5 ген с F20A4 в книжката, с която е закупена колата от официалния дилър на хонда пише резерва - 10 литра.

подкрепям !!! Редактирано от BlueLude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е Х23А2 автомат. След като светне лампата (за постоянно) мога да ходя още два дни на работа, което е около 40 км. По книжка и моята резерва е 10 л, но резервоара ми е 60 л, а не 40 като на ф20а4.12/100 градско (за София) си е ОК. Моя е между 13 и 20 - в зависимост от настроението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички отзовали се колеги :D мисля ,че темата е изчерпана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема ...Засякох доло горе колата си върви около 10 . Срещнах познат проблем и докато бях у Варна ...Като я изгася и някой път неще да запали е днеска я пуснах малко назад и запали с мъка .Та въпроса ми е колко литра трябва да има в резервоара ,за да запали прелично имам чувствп че требва да има минимум 3 л.Ако някой знае преблизително и дали при вас имате същия проблем с тези кораби пишете не се свидете :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи колите ни имат интересна особеност,при движени по нанадалнище колата показва че има по малко гориво,при движение по баир показва повече,така че тук важи правилото-никога не я оставя налконена напред ако имаш малко бензин,може да не запали(особено ако е голям налкона)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тя беше даже леко с муцуната напред ...И все пак някой знае ли на равно поне колко литра требва ,за да задоволи помпата :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по-добре при светеща лампа да не оставяш да изстива двигателя, а да заредиш преди да спреш за по-дълъг престой! Имах такъв случай- вечерта я спирам пред нас с току що светнала лампа и съвсем лек наклон. Сутринта пали работи 2-3 сек. и гасне, като задавена и така 5-6 пъти. Чак след като и сипах още 3 литра бензин запали нормално. Не си прави експерименти, че така може да прецакаш помпата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по-добре при светеща лампа да не оставяш да изстива двигателя, а да заредиш преди да спреш за по-дълъг престой! Имах такъв случай- вечерта я спирам пред нас с току що светнала лампа и съвсем лек наклон. Сутринта пали работи 2-3 сек. и гасне, като задавена и така 5-6 пъти. Чак след като и сипах още 3 литра бензин запали нормално. Не си прави експерименти, че така може да прецакаш помпата.

Така е колега :( значи не е само при моя кораб .Изстине ли двигателя край :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да запали прилично трябват около 5 литра пич.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извън града лятото ми даде разход м/у 7 и 8 със скорост до 130.Обратна посока с доста по висока скорост до 200 на моменти , разход от м/у 11-15.Градско лятото 10-13 с галене на газта.В момента около 13-15 пак със същото каране.Тръгни - спри , познатата картинка за столицата :/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 4та ген съм карал с 0 чертички(нали е дигитално) :) никога не е гаснала

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера си засякох да видим в туй малко Севлиево колко разход ще ми даде машината. Та за 425 км заредих 56 литра, което излиза 13/100км. Имам едно ходене до Търново /90км пробег/, като не го смятам за извънградско тъй, като я карах стреснато. Разхода за зима и за този мотор е добър. Също да вметна, че след 3 години ми дойде на акъла как да си изсушавам прозорците след запотяване- пускам парното да духа на режим прозорци и затварям въздуховодите които са за централно духане във вратите. По този начин струята топъл въздух се засилва при въздуховодите на вратите за прозореца. Дано ме разбрахте :D

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...