Jump to content
Q_ball

Слагане на чип на Д15Б2

Recommended Posts

Някой да е слагал чип на Д15Б2, че си взех такъв ... на спун но инструкциите се различават малко, щото има един резистор който е в пакета а ги нямам слотовете където трябва да се сложи. Ако може някой да даде указания кое как да не стане беля. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля че ако не си сменил ЕКУ-то на твойта кола чип не може да се сложи. Може и да греша, но дай някакво описание на чипа или линк в интернет ако си го купил от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пишеше като го купувах SPOON Sports ECU CHIP P05 06 92-95 CIVIC DX LX SOHC също вътре в описанието пишеше че става за D15Bx двигатели. Чипа е ебейски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

да е за 15-20 $:lol: толкова е и чип(от които ще получиш ефект) леко си се понабутал може би

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

тоя чип в карба ли се муши :lol:Май никой не е слагал.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипа е за д15б7 нагоре ... смисал д серия пална инжекци... може и има какво да си чипва в тази ситуация парво се прави суап(глава инжекция деоко) инсталация и прочие... има доста матерял в форума на този вапрос и достатачно запалени фенове да те надухат да го направиш трябва време и пари :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Получих отговора който ми трябваше мерси много за мненията (все не по въпроса ... но все пак нали за това е форума) Чипа вече се продава - 60 лв. и е ваш. Ако някой има интерес на лични. Има инструкции, 2 чипа за запояване и един резистор (детска игра за някой който може да запоява и има както е казал колегата в горния пост двигател пълна инжекция или комп OBD1).

Редактирано от Q_ball

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ли е въпросният чип?http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...;category=33597This chip will optimize the fuel and ignition timing for bolt on's such as intake, header, exhaust, cams, etcROM Details:Redline: 8200RPMELD: DISABLEDKnock Sensor: DISABLEDO2 Sensor: DISABLEDAtmospheric Pressure Sensor: DISABLEDInjector Test: DISABLEDSpeed Limiter: DISABLEDТо си пише, че смисъл от него има само ако си сменял нещо по двигателя....Иначе при спрянa Lambda сонда и МАП сензор ми е леко любопитно разхода къде ще отиде :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих отговора който ми трябваше мерси много за мненията (все не по въпроса ... но все пак нали за това е форума) Чипа вече се продава - 60 лв. и е ваш. Ако някой има интерес на лични. Има инструкции, 2 чипа за запояване и един резистор (детска игра за някой който може да запоява и има както е казал колегата в горния пост двигател пълна инжекция или комп OBD1).

Колега не се сърди, просто мисля и аз че чипването става само на еку-та ПМ6,ПМ7 ... т.е. само такива, които могат да се чипват (обикновено са от пълна инжекция). Аз също имам Д15Б2 и минах на варианта да го направя пълна инжекция. Понабавих си малко части (без глава :lol:, тя не е задължителен елемент както е писал еcs колегата) + компютър и аз го чипосах, чипът ми го даде terorista (благодарности към Георги). Та и аз се рових в нета преди да прибегна до тази "драстична" мярка по смяна на инжекцията, но не открих уви нищо за Д15Б2. Иначе ако се решиш на минаване към пълна инжекция наистина има много материал и в нашия форум и в нета. Така че не бързай да продаваш чипа, помисли си малко и тогава.

Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

d15b2 е моно.

е дуал :D

 

martjo, тоя чип си е най-обикновен NG , даже мисля че беше от първите версии. Бих се учудил ако е с максималните настройки за колата ти ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чипа е същия като на линка да. Аз това за суапа го знам, доста съм чел из форума и сега точно не ми е до човъркане пак по колата, просто се подведох по това че пише че става за всички Д-серия (D-series engines - D15Ax, D15Bx, D15Zx etc.) и така. А колкото до файдата от него за което изобщо и думичка не съм обелвал във въпроса по-горе, щях да си преценя сам, но уви :lol:. Ще видим какво ще кажат момчетата дето ми го продадоха.

 

Но чипа определно се продава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За d15b2 освен удължаване на импулса на инжекторите друго (чипосване) маи не става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е стига давали грешна информация деееее :) jokera, на д15б2 всяка функция може да се пипа, просто не знем как... даже аванса е по-лесен от горивото, щото аванса го знам къде е а горивото не ми е много ясно. Q_ball, въпоросния чип е за P06 значи става само и единствено за д15б7 или казано по друг начин за П28 еквивалентни еку-татеро, от горното следва че не е някое NG :)пииис :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

теро, от горното следва че не е някое NG :)

:) Имах предвид че на martjo чипа дето го пратих беше обикновен НГ :) Ама не се изразих правилно и само martjo ще ме е разбрал :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1net с тригер на шмит и малко мозък от началника ми теоретично може да се качи мощноста с около 30% :). Въпрос на време е да го направим че след зимата се посъбра доста работа в сервиза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех!не знам за какво ти е шмигера но поредполагам ще модифицираш сигнала към дюзите. Надявам се наистина да пожънете успех, но честно да си призная залагам много че 30% няма да ги изкарате.Освен това имай предвид че ако само искаш да намалиш/увеличиш горивото при всички режими на работа на двигателя, същия ефект можеш да постигнеш доста по-лесно с регулируем регулатор на налягането на бензина.И все пак успех, дано споделиш после какви са били опитите и резултатите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...