Jump to content
backstage

Странен звук от Сивика

Recommended Posts

Колеги, когато покарам колата и после я паркриам някъде като се заслушам, след като вече е изгасена, одста дълго време се чува едно припукване. Нали знаете старите реотанови печки, като се нагреят и като ги изключиш как припукват после. Звукът е същия и между другото никога не съм го чувал от друга кола. Имате ли някакви предположения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, много коли, ако не и всички, като са се опекли и след това почнат да изстиват, пукат под капака (ако може да се нарече точно пукане). Нормално е, при положение че доста неща врят и се пекът при работа на мотора, да има и такива после факторни звуци !!! Какво си се притеснил все едно може да гръмне бомба. Карай си колата спокойно :angry: Говориш за стари реотанови печки - еми той мотора си е дефакто печка с радиатор, само дето не е реотанова - що да не пукат и нещата около и по него? Поздрави

Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега най-вероятно "пука" предпазната ламарина на катализатора,понеже се загрява доста.Няма място за притеснение както ти каза колегата по-горе,доста коли са така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоковият, изпускателен колектор(+ тялото на катализатора), е чугунен и когато изгасиш двг-то, започва да се охлажда. Оттам металът се свива, на което се дължи пукането. Карай смело.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно колектора е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоковият, изпускателен колектор(+ тялото на катализатора), е чугунен и когато изгасиш двг-то, започва да се охлажда. Оттам металът се свива, на което се дължи пукането. Карай смело.

Абсолютно точно, техническият термин е коефициент на линейно разширение, което означава, че различните материали имат способност да се разширяват или свиват при разлика в температурите. Смело напред! :hondarulez:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам това пукане при англичанката :hondarulez: приемам го за екстра :tease: Но някой път като мина през легнал полицай се чува като удар метал в метал / когато съм карал дълго /

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам това пукане при англичанката :tease: приемам го за екстра :hondarulez: Но някой път като мина през легнал полицай се чува като удар метал в метал / когато съм карал дълго /

Нищо чудно да ти се удря кожуха на катализатора в самия него...зависи как минаваш през умрелия полицай... Редактирано от Petar Petrov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бавно си минавам,но колата не опира.просто след легнал полицай или при някаква неравност се чува много много рядко такъв звук... все едно пружина задържа и се отпуска след дадена неравност и удря , самия звук наподобява като от пружина :hondarulez:п.п; той тати с право вика :Карай си колата и не са задълбочавай :tease:

Редактирано от SH3M37A

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пукане и при мен го има :hondarulez: До сега се чувех какво, но явно няма място за притеснение. :tease: Мерси за отговорите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мхмммм, и при мен също имаше едно "чукане" ;) .Но вече знам ,че не е проблем!Смело напред :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен по някога го има това пукане. Успокоителни думи, колеги. Благодарности и от мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е специална екстра при сивика :lol:Карай смело:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...