Jump to content
darius

Пушачи и непушачи!

Пушачи и непушачи!  

445 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

+ 1 за пушачите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много непушачи имало, браво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си и вярвате... омг, наистина ли си мислите, че като дойде юни месец и айдеее - край на цигарите на обществените места и така нататък... (както имаше една чалга песен) :)

 

п.с. Най ми е кеф, да си сърбам кафето, ракията, бирата, водката и така нататък ;) и да си упъвам цигарката. Публикувано изображение

 

п.с.2. Много, ама много ми е интересно, как ще забранят цигарите в нощните клубове, кръчми и така нататък... Публикувано изображение

С глоби. Влизат ти в заведението виждат че се пуши и по масите има пепелници - 5000 лв глоба за собственика. След две седмици минават пак и гледат същата работа - 10 000 лв глоба и така. Ако си мислите, че няма да стане, почакайте още 3 месеца и 19 дни. Щом в цяла Европа и САЩ, та даже и в Турция са успели да го наложат това, защо си мислите че тук няма да стане?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги отказах докато е време.Не съм против пушачите,но нека не го правят около нас непушачите,защото така вредят повече на нас :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуша пасивно по 4-5 кутии на ден ;) . Твърдо против !

Твърдо НЕ на тютюневия дим в закрити помещения!

Абсолютно съгласен :) Само да допълня, че като НЕпушач в България се чувствам дискриминиран.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами иди в Турция там ще си добре. Юни като забранят да се пуши по обществени места ние пушачите какво трябва да кажем?????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За vs Против Цигарите ?!Но това е анкета, не Вендета на заклети непушачи и бивши такива.Аз пуша и не го правя в присъствие на непушещи (непушачи).Мръзна, зъзна и плащам, знам, но избора е МОЙ - и резултата - равен, засега... :)

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахахаха, колко предсказуемо :D непушачите си остават ... непушачи :Pсрещу какво протестирате бре ? че може да умрете от пасивно пушене ? :) ... шанса пушач да умре от минингит, в следствие на поредния тъп закон, според който трябва да излезе от заведението за да запали цигара, е около 74000 пъти по-голям отколкото вие да умрете в следствие пасивно пушене :Pможете да стоите в заведение в което гори кюмбе, но не можете да стоите в една стая с пушач,можете да стоите в заведение в което гори камина, но не можете да стоите на една маса с пушач,можете да стоите в заведение в което гори нафтена печка, можете да стоите в една компания с пушач,можете да стоите в задръстване, можете да седнете до пушач в парка,можете да запалите огън в гората и да се омиришете на пушек и наденица цяла нощ, но не можете да гледате пушачите без да изпитвате гняв,това деца мои се казва лицемерие ! ;)това го казвам от камбанарията на човек който:1. не пуши от 10 месеца, но не знае дали утре няма да му се прииска пак.1. преди година бе диагностициран с рак на бял дроб.1. никога е нямал против пушачите, но има против тъпите забележки на тия които не палят :D1. има роднина непушач, живял в планината и умрял от рак на бял дроб ... АЗ СЪМ ПРОТИВ СОФИЯ ! и гадния й въздух - бесните непушачи да слизат от колите и да си купят велосипеди ( в Бултрако имаше приличен байк за 1700лв мисля )П.П. не ме питайте какво мисля за вегетарианците :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ на тютюна-абе вие нормални ли сте а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там че не пушачите не им е приятно да се вмирисват на пепелници,както каза за заведението може да ,ама ще ида 1 път в седмицата да ме умирише на дърва камината или в планината да запаля огън,ама тва е нон стоп в кафето в заведението в дискотеката в бара ,на работното място ми крайна сметка е да се спрете пък да къдите дет ви е кеф,като сте толкова запалени и искате да си пафкате излезете навън на чист въздух там няма да пречите на никой :) Едвали някой непушач го е страх че като го опушат може да умре от рак,по-скоро го хваща яд че тази смрад е полепнала даже и по косата му ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушете си отровите,но не тровете и нас!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушете си отровите,но не тровете и нас!

браво колеги хондаджии, почти всички не пушим, аз лично много мразя около мен да има 2-3ма пушача, като ми запалят тея цигари не ги издържам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо не на цигарите. Нямам търпение да дойде първи юни, че да спрат да ми миришат дрехите на цигари след като се прибера от бар или дискотека.

Ей тва е най -кофтито,не ми пука за това кой пуши всеки сам избира,ама е много гадно изкъпан сложи си праните дрехи миришат на омекотители и прахове и като се върниш смърдиш на пепелник ,кофти и аз чакам с нетърпение да видя дали най-сетне ще се спази поне един закон.Много се кефя като съм в англия как утивам на диско няма дим даже можеш да дишаш с все сила :) ПП: Според мен няма да се спази и тоз закон ,трябва крайна мярка 10 15лв за кутия цигари !
Напълно те подкрепям колега :P
ха така :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там че не пушачите не им е приятно да се вмирисват на пепелници,

добре де какво му е на досегашния закон ? има си място за пушачи, има и такова за непушачи - като не те кефи да ходиш на ресторант с пушачи, ходи само с непушачи и всичко е супер :P

както каза за заведението може да ,ама ще ида 1 път в седмицата да ме умирише на дърва камината или в планината да запаля огън,ама тва е нон стоп в кафето в заведението в дискотеката в бара ,на работното място ми крайна сметка е да се спрете пък да къдите дет ви е кеф,като сте толкова запалени и искате да си пафкате излезете навън на чист въздух там няма да пречите на никой :)

аз ходя по-рядко на бар и дискотека отколкото на място с камина и в планината ... в дискотеката е шумно, тъмно и мирише на пот и ракия ... не знам колко от хората тука ходят нон-стоп по такива места :P, но според мен мириса на цигари е последното, което прави впечатление в цялата гама с която се прибираш след диско ...

Едвали някой непушач го е страх че като го опушат може да умре от рак,по-скоро го хваща яд че тази смрад е полепнала даже и по косата му :lol:

ако прочетеш следващото и някой от предходните изказвания, ще установиш, че това е 97% от проблема на непушачите :)

Пушете си отровите,но не тровете и нас!

изказването ти е много добър лозунг за националната среща ! :P можем да го съкратим до "УМРЕТЕЕЕЕЕ!"

браво колеги хондаджии, почти всички не пушим, аз лично много мразя около мен да има 2-3ма пушача, като ми запалят тея цигари не ги издържам

отивайки на една годишна среща, ще установиш, че това твърдение е безкрайно грешно :) иначе аз много мразя покрай мен като има 2-3 непушача да задуднат ... не ги издържамП.П. Не ме разбирайте грешно аз не подкрепям пушенето, подкрепям правото на свободна воля ! Пушачите не са по-опасни за вашето здраве отколкото акарите и поради тая причина нямате право да ги третирате като измет на обществото ... според мен тая цялата тъпота е противоконституционна и рано или късно ще се намери някой достатъчно мотивиран, че да разпилее цялата законодателна власт в съда ...П.П.П. пак казвам това да заклеймяваш пушачите, че те тровят и да караш кола на бензин се нарича лицемерие :D ама вие си знаете какви сте ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де какво му е на досегашния закон ? има си място за пушачи, има и такова за непушачи

Лошото му е, че не се спазва.

в дискотеката е шумно, тъмно и мирише на пот и ракия ... не знам колко от хората тука ходят нон-стоп по такива места :), но според мен мириса на цигари е последното, което прави впечатление в цялата гама с която се прибираш след диско ...

Не и според жена ми - като се прибера казва "Пак си се осмърдял на цигари", а не "Миришеш на пиене и пот".

иначе аз много мразя покрай мен като има 2-3 непушача да задуднат ... не ги издържам

Що, длъжни са безропотно да гълтат пушек и да мълчат, така ли?

П.П. Не ме разбирайте грешно аз не подкрепям пушенето, подкрепям правото на свободна воля ! Пушачите не са по-опасни за вашето здраве отколкото акарите и поради тая причина нямате право да ги третирате като измет на обществото ...

На мен пък ми е кеф да се изс.ра на центъра на града. На който не му харесва, да не слиза до центъра или да го заобикаля. Право на свободна воля - културата, здравословния живот и правото на избор да НЕ дишаш пушек - те са на по-задна позиция

П.П.П. пак казвам това да заклеймяваш пушачите, че те тровят и да караш кола на бензин се нарича лицемерие

Никой не иска забрана на пушенето изобщо, а пушенето в заведения. Аз не съм вкарал ауспуха на колата в кафето и да те карам да го дишаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де какво му е на досегашния закон ? има си място за пушачи, има и такова за непушачи

А като се кача в автобуса и за 4 часа шофьорът и стюарда изпушат общо 16 цигари къде е мястото за непушачи?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де какво му е на досегашния закон ? има си място за пушачи, има и такова за непушачи

Лошото му е, че не се спазва.

в дискотеката е шумно, тъмно и мирише на пот и ракия ... не знам колко от хората тука ходят нон-стоп по такива места :P, но според мен мириса на цигари е последното, което прави впечатление в цялата гама с която се прибираш след диско ...

Не и според жена ми - като се прибера казва "Пак си се осмърдял на цигари", а не "Миришеш на пиене и пот".

иначе аз много мразя покрай мен като има 2-3 непушача да задуднат ... не ги издържам

Що, длъжни са безропотно да гълтат пушек и да мълчат, така ли?

П.П. Не ме разбирайте грешно аз не подкрепям пушенето, подкрепям правото на свободна воля ! Пушачите не са по-опасни за вашето здраве отколкото акарите и поради тая причина нямате право да ги третирате като измет на обществото ...

На мен пък ми е кеф да се изс.ра на центъра на града. На който не му харесва, да не слиза до центъра или да го заобикаля. Право на свободна воля - културата, здравословния живот и правото на избор да НЕ дишаш пушек - те са на по-задна позиция

П.П.П. пак казвам това да заклеймяваш пушачите, че те тровят и да караш кола на бензин се нарича лицемерие

Никой не иска забрана на пушенето изобщо, а пушенето в заведения. Аз не съм вкарал ауспуха на колата в кафето и да те карам да го дишаш.

:)

 

Ей на мен пък ми омръзна в службата по цял ден да ми димят, и никакви забрани не се спазват, всичко е на хартия. 80% от учениците и ученичките които виждам пафкат защото нямат какво да правят с ръцете си,чувстват се възрастни, или "така е модерно и го има по филмите", ами то по филмите има и кражби,убийства и какво ли не. И на какво ще приличат след 15 години??? Дядовци и баби.И отвън, и отвътре.Аз не искам децата ми да гълтат дим само защото на някой му е скимнало да се трови. Факт е,че ние сме с 15 години назад, следователно хората тук ще се осъзнаят след приблизително толкова, в белите страни проблемът е решен отдавна, именно защото хората са толерантни, и имат мозък в главите си. Всъщност изобщо не става въпрос само за пушенето, а за целия манталитет. Пушачите били дискриминирани, това е най-голямата глупост! А това дето непушачите карали коли и били лицемерни е още по-голяма простотия!Тровете се , това е Ваше право, но това не значи,че ние трябва да ставаме заложници на нечий навик. Съжалявам за тона, но на който не му харесва нека погледне какви поражения предизвиква пасивното тютюнопушене след което пак да си помисли кой е нетолерантен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не сте лицемерни нешушачите като последните 2 поста го доказват! Говорите за ВАС и щетите върху вашите права. Това не е ли егоистично мислене ? Пушачите трябва да имат права ама да са различни от вашите ? Като не искате да се одимявата не ходете на заведения, както не ходите по скъпи магазини когато не искате да ви свършат парите. Така няма да карате никой ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се съобразява с вас. И ще бъте винаги с приятен свеж аромат на горски лилиуми и незабравки. Трябва да има компромиси момчета, но компромисите трябва да са взаимни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен не ми пречи като НЕ пушете, НЕ ми пречете на мен да си пуша.Аз съм За заведения които да не се пуши,но при желание на собсвеника на заведението задължително обозначено стабела.В сладкарниците трябва да е забранено, но в нощен бар............

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Аз съм на 22г и пуша от 7ми клас някаде,спирал съм ги веднъж за 1година..но така и не разбрах как ги почнах на ново..Относно закона и цените,винаги ще си пуша,ако не в заведение то тогава в къщи и в колата,а повишаването на цените никога не е спирало пушачите(преди години една кутия Виткори струваше 80ст)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не сте лицемерни нешушачите като последните 2 поста го доказват! Говорите за ВАС и щетите върху вашите права. Това не е ли егоистично мислене ? Пушачите трябва да имат права ама да са различни от вашите ?

Колега, не знам умишлено или несъзнателно, но пропускаш постове. Кажи ми като се кача в автобуса и шофьорът запали цигара, чии права са нарушени. Не съм видял автобус, на който да има табела "автобус за пушачи", така че да не се качвам. Или пък да са разделени левите от десните седалки, едните за пушачи, другите за непушачи. Като отида в държавна институция, която естествено има по един офис в град и там служителите пушат в офиса, чии права са нарушени. ИМАМ ЛИ ИЗБОР? Да си платя ли данъка или да не го платя, защото не мога да вляза в офиса? Като ми влезе един такъв като теб в моя офис и почне "Аре бе, кво ш'ти стане, една цигара", "Ама аз само аз една минутка, набързо" кой постъпва некоректно и егоистично?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де какво му е на досегашния закон ? има си място за пушачи, има и такова за непушачи

Лошото му е, че не се спазва.

Това не е проблем на закона, а на тези, които следят за спазването му ... колкото са си свършили работата за този закон, толкова ще си свършат работата и за следващия ...

 

в дискотеката е шумно, тъмно и мирише на пот и ракия ... не знам колко от хората тука ходят нон-стоп по такива места :P , но според мен мириса на цигари е последното, което прави впечатление в цялата гама с която се прибираш след диско ...

Не и според жена ми - като се прибера казва "Пак си се осмърдял на цигари", а не "Миришеш на пиене и пот".

Явно жена ти се е примирила с останалото и само цигарите я дразнят ... нали знаеш, че циганите не се подушват един друг ..

 

иначе аз много мразя покрай мен като има 2-3 непушача да задуднат ... не ги издържам

Що, длъжни са безропотно да гълтат пушек и да мълчат, така ли?

Не, могат просто да не ходят покрай мен - като си ме поканил на кафе, си се съгласил, че пуша ... като искаш да стоиш около мен, не дудни ! Има и други места на които можеш да отидеш :lol: ( това не за теб конкретно, а за евентуалните дуднещи пушачи приятели ) ... и най-важното: обаждаш ми се, казваш ми идвам да пия кафе .. аз казвам "идвай", и ти идваш да ми дуднеш ;) - ами ей там е вратата ;)

 

П.П. Не ме разбирайте грешно аз не подкрепям пушенето, подкрепям правото на свободна воля ! Пушачите не са по-опасни за вашето здраве отколкото акарите и поради тая причина нямате право да ги третирате като измет на обществото ...

На мен пък ми е кеф да се изс.ра на центъра на града. На който не му харесва, да не слиза до центъра или да го заобикаля. Право на свободна воля - културата, здравословния живот и правото на избор да НЕ дишаш пушек - те са на по-задна позиция

Всеки ден като си запалиш колата и минеш през задръстването в центъра ( ако минаваш от там ), се изсираш в центъра на града ... освен ако не ми говориш за култура, за което съчувствие от мен няма да получиш :) културата е разтегливо понятие ... Във всяко заведение по закон трябва да има кенеф, но пушачите трябва да серат на открито .. защо ? миризмата на цигари е по-летлива от миризмата на лайна ли ? ... правото да не дишате пушек го имате и е спазено - отовате в чистата половина от заведението и сте уредени - ако заведението няма такава, намерете свястно такова !

 

П.П.П. пак казвам това да заклеймяваш пушачите, че те тровят и да караш кола на бензин се нарича лицемерие

Никой не иска забрана на пушенето изобщо, а пушенето в заведения. Аз не съм вкарал ауспуха на колата в кафето и да те карам да го

дишаш.

Аз в тая тема прочетох точно обратното :P включително 15лв цена на цигарите :) и забрана за пушене навсякъде ... докато си пия кафето на открито или въобще където и да е в град като София, точно това е което си направил - ауспуха ти е в кафето и ме караш да го дишам :D

:)

 

Ей на мен пък ми омръзна в службата по цял ден да ми димят, и никакви забрани не се спазват, всичко е на хартия. 80% от учениците и ученичките които виждам пафкат защото нямат какво да правят с ръцете си,чувстват се възрастни, или "така е модерно и го има по филмите", ами то по филмите има и кражби,убийства и какво ли не. И на какво ще приличат след 15 години??? Дядовци и баби.И отвън, и отвътре.Аз не искам децата ми да гълтат дим само защото на някой му е скимнало да се трови. Факт е,че ние сме с 15 години назад, следователно хората тук ще се осъзнаят след приблизително толкова, в белите страни проблемът е решен отдавна, именно защото хората са толерантни, и имат мозък в главите си. Всъщност изобщо не става въпрос само за пушенето, а за целия манталитет. Пушачите били дискриминирани, това е най-голямата глупост! А това дето непушачите карали коли и били лицемерни е още по-голяма простотия!Тровете се , това е Ваше право, но това не значи,че ние трябва да ставаме заложници на нечий навик. Съжалявам за тона, но на който не му харесва нека погледне какви поражения предизвиква пасивното тютюнопушене след което пак да си помисли кой е нетолерантен.

Ограмоти ни, какви точно поражения предизвиква пасивното пушене, моля ! 15 години сме назад от кого ? Дискриминацията е двупосочно понятие - за вас тя значи, че пушачите съществуват ... много се дразня, когато колегите ми, заклети непушачи до гроб, пърдят цял ден на работното ми място, където не се пуши ... Нека забраним пърденето на публични места .. И там ли сме 15 години назад ? Или манталитета ни е такъв ?

Непушачите са заложници само на собственото си тесногръдие :P

 

 

П.П. Днес в рубриката знаете ли че: Еднодневното дишане на Софийски въздух се равнява на изпушването на половин кутия червено Marlboro в планински курорт .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не сте лицемерни нешушачите като последните 2 поста го доказват! Говорите за ВАС и щетите върху вашите права. Това не е ли егоистично мислене ? Пушачите трябва да имат права ама да са различни от вашите ?

Колега, не знам умишлено или несъзнателно, но пропускаш постове. Кажи ми като се кача в автобуса и шофьорът запали цигара, чии права са нарушени. Не съм видял автобус, на който да има табела "автобус за пушачи", така че да не се качвам. Или пък да са разделени левите от десните седалки, едните за пушачи, другите за непушачи. Като отида в държавна институция, която естествено има по един офис в град и там служителите пушат в офиса, чии права са нарушени. ИМАМ ЛИ ИЗБОР? Да си платя ли данъка или да не го платя, защото не мога да вляза в офиса? Като ми влезе един такъв като теб в моя офис и почне "Аре бе, кво ш'ти стане, една цигара", "Ама аз само аз една минутка, набързо" кой постъпва некоректно и егоистично?
Пак говориш за спазването на правилата, а не за правилата !1. В автобусите е забранено да се пуши с изключение на шофьора, който има достатъчно добра вентилация и нормално е физически заграден от пътниците ... аз не съм се качвал на автобус от 3-4 години, но слабо ми се вярва пътниците да са пропушили от тогава2. В обществените институции пушенето е забранено, освен на обозначените за целта места - т.е. ппо правилник това закоето говориш е нвъзможно :), ако има кой да следи за спазването на правилата.3. Никой не може да дойде в офиса ти и да ти се налага .. ако от друга страна ти му се наложиш и е клиент рискуваш да го загубиш. което е твое право ... от друга страна, това да нямаш място за пушене в офиса( освен ако офиса не е една стая ), е некоректно и егоистично ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьорите на автобус нито са заградени, нито имат по-добра вентилация и въпреки всичко последния път като пътувах ми се наложи няколко пъти да правя забележка и на шофьора и на стюарда. Първо беше "Само една цигара ще изпуша и повече няма". Затраях си. След половин час пак "Само една цигара ще изпуша" Викам "Така каза и предния път". "Да, ама аз по принцип не пуша" По принцип пушеше. Шофьорът пък ми се обясняваша "Ама аз цяла нощ съм карал" Като че ли това му дава право да запали цигара или пък ще ми облекчи на мен дишането. За идването в офиса да ми се налагат си прав - никой не може, но е некоректно от страна на пушачите да се опитват и да настояват. Естествено, никой от тук пишещите не е такъв, всички сте много толерантни към приятелите, околните и колегите. Разбира се, че в обществените сгради е забранено. Но пак вие, пушачите го наручавате това. ПП. И... лукчо, не прекалявай с цитатите, мишо слага уорн за такива неща.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо, от колко години пуши, преди да спреш? Не мислиш ли че е крайно време да признаеш голямата си грешка? Много съжалявам, че така е станало при тебе, но дори в този случай сигурно има добри шансове.Това горе всичкото про-пушещи коментари ми звучат все едно "какви сте вие, ще ми забранявате да си шмъркам на обществени места?" Отровата си е отрова, и силно се надявам да съм спрял навреме, след 10 години пафкане 5 месеца отказване са направо райско изживяване :D А да, има доста изследвания, че пасивното пушене вреди... едва изтрайвам вече да ме омирисват, без да лицемернича. Просто носа ми се отпуши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пушенето в обществените сгради е забранено отдавна и по лични наблюдения смея да твърдя, че повечето хора спазват тази забрана. Но не мога да се съглася със забраната за пушене в заведенията. Какво ще правим ние пушачите? Да си стоим само в къщи ли? Нека да направят заведения за пушачи и заведения за непушачи и всеки сам да избира къде ще отиде. Ако някога го направят се обзалагам, че в заведенията за пушачи ще има и много непушачи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм цитирал конкретно това което визирам ;) ако колега модератор реши, че не е редно ще го промени и ще ми сложи 30 реда warn в служебния форум, както винаги когато сгафя, или просто ще ми се скара на живо ... така, че не се притеснявай ;)

обаче,

Потребителите не би трябвало да се държат като "модератори в сянка". Ако някой потребител забележи нещо нередно, би могъл да се свърже с някой от Модераторите (или администраторите). Потребители, които се правят на модератори, ще бъдат предупреждавани.

:P

 

за автобуса - влязъл си в офиса на човека и си започнал да му се налагаш :D .. за здравето ти е по-опасно шофьора пушач да не е палил 5 часа, отколкото да запали по една на половин час ... а и много се съмнява, че ако не държеше да стоиш до него, щеше да усетиш, че шофьора пуши ...

 

за обществените сгради - както казах проблема не е в правилата, а в тия които трябва да следят те да се спазват ...

 

за толерантноста към приятелите от страна на "нас" пушачите :D казах ти, не пуша ;) ... и когато пушех не бях по толерантен към тях, отколкото те към мен ;) ... щом един човек си позволява да ме изкара пред блока за да запаля докато съм му на гости, значи когато той ми дойде на гости, ще си прекара вечерта в лисичарник ... проста реципрочност ... не те кефи и егото ти е по-важно - супер, намери си други приятели :)

 

Тая тема я поизчерпахме според мен, но на мен ми е интересно да чуя за здравната страна на въпроса с пасивното пушене ! Я дайте малко сериозна научно обоснована информация, различна от тая във вестник "нощен труд" ... аз преди години правих спектрален анализ на еволюцията на стая в която се пуши и ако не се лъжа още имам данните някъде по дисковете ... но искам да видя с какви мухи са пълни предубедените ви глави :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе аз много мразя покрай мен като има 2-3 непушача да задуднат ... не ги издържам

Що, длъжни са безропотно да гълтат пушек и да мълчат, така ли?

като си ме поканил на кафе, си се съгласил, че пуша ... като искаш да стоиш около мен, не дудни ! Има и други места на които можеш да отидеш :D ( това не за теб конкретно, а за евентуалните дуднещи пушачи приятели ) ... и най-важното: обаждаш ми се, казваш ми идвам да пия кафе .. аз казвам "идвай", и ти идваш да ми дуднеш

Последен пост и спирам, защото явно, че ние тук нищо няма да решим - всеки си държи на неговото си.

Да, лукчо, като дойда при теб да пия кафе, съм се съгласил, че пушиш и ще го изтърпя, щом ми е приятна компанията ти и правиш хубаво кафе. Не твърдя, че не мога да изтърпя една цигара в твое присъствие или в заведение - като нямам избор, ще го понеса. И възпитанието ми е толкова, че досега не съм отишъл на гости на приятел и да му кажа да не пуши у тях си - ако се сети сам да се съобрази, ОК, познавам такива хора. Нито пък ти като ми дойдеш на гости ще ти забраня тотално да пушиш - имам пепелник на терасата, ще изляза да ти правя компания, докато пушиш. Между приятели се намира компромис. Кофтито е там, където не ти оставят избор и където не отиваш заради приятната компания или хубавото кафе.

Сутринта по бтв имаше предаване точно за това, един твърдеше, че трябвало да се пуши в заведенията, щото иначе ще си стои у тях да пуши на децата. Като че ли няма да пуши пред децата ако пуши в заведението, едва ли си прекарва всичкото време там. И като говорехме за избора на всеки сам да си прецени - какъв избор имат децата на пушачите - още от най-малка възраст да свикнат с димните завеси вкъщи ли? Или и на децата си им казвате "като искаш да те гледам - ще търпиш".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за автобуса - влязъл си в офиса на човека и си започнал да му се налагаш :D .. за здравето ти е по-опасно шофьора пушач да не е палил 5 часа, отколкото да запали по една на половин час ...

За пръв път чувам, че пушенето от страна на шофьора ми гарантира безопасност на пътя. Не съм влязъл в офиса на шофьора, влязъл съм в автобус, собственост на фирма "ХХХ" и разчитам, че ще получа зачитане на правата си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо, от колко години пуши, преди да спреш? Не мислиш ли че е крайно време да признаеш голямата си грешка? Много съжалявам, че така е станало при тебе, но дори в този случай сигурно има добри шансове.Това горе всичкото про-пушещи коментари ми звучат все едно "какви сте вие, ще ми забранявате да си шмъркам на обществени места?" Отровата си е отрова, и силно се надявам да съм спрял навреме, след 10 години пафкане 5 месеца отказване са направо райско изживяване :) А да, има доста изследвания, че пасивното пушене вреди... едва изтрайвам вече да ме омирисват, без да лицемернича. Просто носа ми се отпуши.

Не се доизказах .. Диагнозата се оказа грешна, макар да прекарах 2 месеца без докторите да могат да я отхвърлят .. извинявам се, че не поясних по-рано, но забравих. Рака на белия дроб е злощастна рядкост, докато по злощастно стечение на обстоятелствата, не влезеш в статистиката ... също както смърта поради падане по стълбите.Пушенето е кофти навик, но не мисля, че е било грешка - няма грешки ... всичко си има своята цел ... реално ако не бях пушач вероятно щях да съм мъртъв вече, поради кофти стечението да съм болен от болест, която е била подтискана от пушенето ми ... пуших около 14 години с 8 месеца прекъсване, и поради тя причина не мога да кажа, че няма да започна пак ... в интерес на истината не бих препоръчал на никой непушач да се кълне, че никога няма да запали :) ...това за смъркането и цигарите е ок, ама пиеш алкохол ... пробвай да спреш и него - той е по-опасен :D от алкохол умират много повече хора отколкото от цигари, от алкохола се затъпява сериозно и видимо, алкохола отнема живота на невинни(пасивни) хора много по-често, алкохолните пари в заведението, дори да не сте пил, са опасни за пешеходците когато карате ... защо никой не казва нищо по-въпроса ? дразните се, че не можете да се напиете без да ви мирише на цигари, но отвивате с цел да се напиете ... Искам да видя едно от тия сериозни изследвания ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последен пост и спирам, защото явно, че ние тук нищо няма да решим - всеки си държи на неговото си.

Това беше ясно от самото начало :P

Да, лукчо, като дойда при теб да пия кафе, съм се съгласил, че пушиш и ще го изтърпя, щом ми е приятна компанията ти и правиш хубаво кафе. Не твърдя, че не мога да изтърпя една цигара в твое присъствие или в заведение - като нямам избор, ще го понеса. И възпитанието ми е толкова, че досега не съм отишъл на гости на приятел и да му кажа да не пуши у тях си - ако се сети сам да се съобрази, ОК, познавам такива хора. Нито пък ти като ми дойдеш на гости ще ти забраня тотално да пушиш - имам пепелник на терасата, ще изляза да ти правя компания, докато пушиш. Между приятели се намира компромис. Кофтито е там, където не ти оставят избор и където не отиваш заради приятната компания или хубавото кафе.

Нали за това говорим - този закон цели да забрани тази възможност :D Пушачите нямат място в заведението .. иначе сме на едно менние !

Освен това трябва да си наясно, че не говоря за теб конкретно ;)

Сутринта по бтв имаше предаване точно за това, един твърдеше, че трябвало да се пуши в заведенията, щото иначе ще си стои у тях да пуши на децата. Като че ли няма да пуши пред децата ако пуши в заведението, едва ли си прекарва всичкото време там. И като говорехме за избора на всеки сам да си прецени - какъв избор имат децата на пушачите - още от най-малка възраст да свикнат с димните завеси вкъщи ли? Или и на децата си им казвате "като искаш да те гледам - ще търпиш".

У нас се пуши само на бара в кухнята при пуснат доста мощен абсорбатор(това не пречи на приятелите ми непушачи да идват за да ми правят компания и да дуднат :D). Причината е че имам дете :) и то трябва да има право на избор ... поради същата причина и не съм го кръстил, но това е друга тема ...

За пръв път чувам, че пушенето от страна на шофьора ми гарантира безопасност на пътя. Не съм влязъл в офиса на шофьора, влязъл съм в автобус, собственост на фирма "ХХХ" и разчитам, че ще получа зачитане на правата си.

Точно напротив, просто обратното ти гарантира опасност ...

Аз лично не бих се возил при абстинентен :), защото абстинентните се разсейват лесно и това води до проблемчета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пуша само козче под налягане :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукчо, винаги съм знаел, че си недорасло спамерче :D;):) Не мога да разбера кво се превъзбуждате.Винаги съм твърдял, че двама ЕНТЕЛЕГЕНТНИ човека ще могат да се разберат почти във всички обстоятелства.Живота е низ от компромиси.Надявам се да ме разберете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за смъркането и цигарите е ок, ама пиеш алкохол ... пробвай да спреш и него - той е по-опасен ;)

ако трябва да съм честен алкохола го спрях преди 2-3 години дори, понеже се занимавам с танци, и фитнес, и не мога да си разбивам повече физиката с боклуци... не искам да звуча като девица, но пия 200 грама на рождения си ден само. в другите случаи 1 малка бира, вервай ми. без да пуша, кеф :D:):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти отказа ли цигарите?Или да ти разкажа един виц за пушачите! ;) П.С.Не се карайте бре, :D да не ми затрият анкетката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма никакъв начин да докажа, че съм спрял пушенето или пиенето "завинаги", понеже това трае доста дълго време :D след като умре човек, може да се каже със сигурност ;)кажи вица :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи вица ;)

На един мъж жена му много пушела пури и отишъл той при доктора и питал-Как да откажа жената от пурите?-Сложи в тях косми, кълчища, като запали и ще и замирише, ще ги откаже.Минали 2 месеца, мъжът пак при доктора:-Не става кво ли не пъхах, не става.-Еми тогава, ти си вкарай една в задника да и мирише на гадно и ще ги откаже на 100%.Минали още два, три месеца и доктора среща мъжа:-Кво става отказа ли ги? - попитал заговорнически.-Не ги отказа докторе, ама аз, ако не си пъхна 3 пури в задника, не мога да заспя бе! :D Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разделението и аз съм на мнението, че трябва пушачите да са отделени от тези, който се дразнят с цел да не пречат, но обикновенно по-нетолерантните са именно непушещите,

Не пуша и никога не съм. Не съм против пушене в дискотеки. Там АЗ избирам дали да отида или не. Против съм пушенето на всякакви обществени места(без горните). Офиси, учреждения, бързо хранене, гари, пощи и т.н. По цитата:- Пушачите не "дразнят", а тровят непушачите, това е проблемът. Научно доказано е, че цигареният дим вреди повече на непушачите.- непушачите били по-нетолерантни - е т'ва ама съвсем не е истина. Къде виждаш по-голяма толерантност от това, ти да вредиш на моето здраве, а аз да излизам от стаята или да се премествам на друго място, за да не ми дими ???:DА най-много мразя когато в колата ми някой пушач извади цигара, сложи я в устата си, извади запалка, и след това( с цигара в устата) ме попита, ей-така, проформа - Нали може да запаля ?- Е, не може ;) - Ама само една, набързо, аз ще отворя прозореца.И след това се цупи като малко дете. Как да му се обясни, че в моята кола не се пуши - защото ме трови, защото ми е гадно, защото две седмици по-късно пак ще смърди...и че ако искам да карам на отворен прозорец, ще си го отворя сам ?!?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз докато не ми ппокажете това нАучно доказателство за което говорите(че сега дори непушачите се тровят повече), въобще няма да го приемам това за спор, а като празни бръщолевения !!! другото го разбрах - има толерантни пушачи и непушачи, има и нетолерантни от двата вида :) Gin, спрял си пиенето, но не и бирата от време на време ;) това е като "непушач съм" само виктори ултра по една кутия на два дни .. както и да е - не си вдигнал бунт по повода гледам ;) и нямаш желание да увеличат бирата на 7лв както е в напредналите страни, които са на 15 години пред нас !!! или да забранят алкохола на обществени места - в ресторантите, дискотеките и баровете ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...