Jump to content
MachineMan

Не мога да повярвам!?!?

Recommended Posts

Здравейте колеги,От един месец обикаляма като луд в търсене на Сивик 6g англичанка и няма ни една нормална ;) ! К'во става в тая държава, к'во е това нещо? И да кажеш, че съм много взискателен, ама не - просто не искам да е удряна и ръждясала от всички посоки и да не е пред разпад... Обиколих всички градове в северозападнала България (София, Враца, Видин, Монтана и т.н.), търговците лъжат та се цепат, частни обяви почти няма. Пък съм приготвил 5+ бона да го еа, и то за кола на 12+ години. За тия пари другите марки си предлагат моделите висок клас, пък аз сивик с климатик и абс не мога да намеря. Ама пък правих един тестдрайв с една и беше много приятна :( . Както казва оная хубава кака от Биг Брадър - потресена съм! :D Айде някой да обади някоя офертичка за София и региона, че ми се скъсаха нервите и от другата седмица почвам да търся Мазда 626 (каквато и сега карам всъщност, ама много дърта вече...) - те поне се намират повечко ;););):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не те отчайвам ама аз лятото търсих читава 5ца 2 месеца точно :( Пък и сега не е сезона.. Все пак разгледай хубаво раздела "Купува/Продава автомобили". Мисля че там има каквото търсиш :)

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно повечето колеги тук си намират перфектни 5-6 генерация за по 2000-3000 лв.. а ти.. :( трудна работа е наистина колега да намериш читав екземпляр на добра цена виж тая ми изглежда добра на колегата, но е от Варна http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=42348

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз на нея се бях навил много, ама се оказа, че е имала челен удар. А и отделно момчето сигурно и е взело душата вече :)

Странно повечето колеги тук си намират перфектни 5-6 генерация за по 2000-3000 лв.. а ти.. :( трудна работа е наистина колега да намериш читав екземпляр на добра цена виж тая ми изглежда добра на колегата, но е от Варна http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=42348

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, дето викаш, читава за малко пари - според мен 5 бона са страшно много за толкова стара кола с толкова малко екстри - не говоря за тази от Варна, тя е супер за парите си, ама повечето дори АБС нямат... първият абс е измислен 1929 година... Нали, решил съм си, сивик ще е, колкото струва - толкова, нищо лошо не казвам за колата, още повече, че такава търся :(

Странно повечето колеги тук си намират перфектни 5-6 генерация за по 2000-3000 лв.. а ти.. :) трудна работа е наистина колега да намериш читав екземпляр на добра цена виж тая ми изглежда добра на колегата, но е от Варна http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=42348

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нали е след ремонт двигателя. Тя като е направена добре не е проблем, че е удряна повечето са удряни :(

Редактирано от Pep0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много трудно се тамират добри хонди открих я след 2 месеца търсене из бг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора които ще ти внесат колега кола от Германия,Австрия,Италия. Моят съвет е не бързай-вкарай паричките на депозит.карай си маздичката и си търси човек да ти я докара.Пазара е залят с коли масово! Ако почакаш 2-3 месеца ,може и 7-ген за тея пари да вземеш :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да кажеш, че съм много взискателен, ама не - просто не искам да е удряна и ръждясала

Че то такава има ли ??? :( Ако намериш принципно не удряна Хонда ще си голям късметлия. А ако по нея няма и ръжда значи си НАЙ- големия късметлия :);) п.п. 5 бона за Сивик ;):D Не се обиждай колега ама за доста по-малко може да караш акорд .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБС за какво ти е? И по-добре гледай двигателя да е добър, не ръждата по калниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не е баш така, щото нали ги заглеждам по паркингите на колегите ходните, голяма част от тях изглеждат чудно, без ръжда, прави, здрави. То вярно, че кой както си я направи, ама по къщите от първи поглед си личи колко се е грижил някой за тях. А относно Акорда - ами много харчат, та или дизел или ГИ. Дизелите нещо не ги хвалят, пък ГИ си е -1000лв. Абе, да не ви занимавам тука с лични сметки, ако намеря хубав Акорд, още по-добре, ама това дето гледах последния месец е под всякаква критика. Един колега сега ми подшушна къде е гледал добър сивик, тия дни ще се провери :)

И да кажеш, че съм много взискателен, ама не - просто не искам да е удряна и ръждясала

Че то такава има ли ??? :( Ако намериш принципно не удряна Хонда ще си голям късметлия. А ако по нея няма и ръжда значи си НАЙ- големия късметлия ;) ;) п.п. 5 бона за Сивик :D;) Не се обиждай колега ама за доста по-малко може да караш акорд .
Абе и това съм си го мислел, ама трябва да е някой мой човек, пък аз не познавам никой, който внася.

Има хора които ще ти внесат колега кола от Германия,Австрия,Италия. Моят съвет е не бързай-вкарай паричките на депозит.карай си маздичката и си търси човек да ти я докара.Пазара е залят с коли масово! Ако почакаш 2-3 месеца ,може и 7-ген за тея пари да вземеш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБС за какво ти е? И по-добре гледай двигателя да е добър, не ръждата по калниците.

Както вървят цените по-ефтино ще му е да смени двигателя отколкото да прави изгнилото купе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май май :(. Пък за АБС, не че е зор да има, просто като пример го използвах за най-често срещаните екстри, а при доста сивици липсва.

АБС за какво ти е? И по-добре гледай двигателя да е добър, не ръждата по калниците.

Както вървят цените по-ефтино ще му е да смени двигателя отколкото да прави изгнилото купе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази сума можеш да си купиш 2 коли на 99% Хонда и едната да е кабрио.понеже знам на какво ще ме направят фанатиците от форума,ти изпращам линка на ЛС. Не че не е ясно за какво иде реч ама..... :D;););) п.п. тази тема я виждам по скоро като заобикаляне на правилата на форума отколкото като реален проблем.„който търси-намира“http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDeta...mp;pageNumber=1............това е произволно избрано........

Редактирано от tunyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм 97г би трябвало да е след фейслифта?Аз успях да намеря много запазена англичанка откъм купе, освен това колата не е имала удари, особено в предницата - в това съм сигурен.Двигателят й е друга бира, здраво е понастъпван, но поне засега всичко му работи и ако клекне бих го сменил или ремонтирал само и единствено да запазя купето - много е добро.Търсенето ми костваше 3 месеца (през зимата), огледал съм десетки англичанки и съм обиколил половин България, ама няма как. Дето вика Джонибой - хубавите неща стават бавно (без да визира мойта кола :tooth::tooth::tooth::tooth: ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Горубляне преди една седмица ходихме с един съклубар, че си търси японски хеч 6-та генерация и имаше една англичанка D16Y2, преди фейслифта. Сив металик с оригинални джанти 15-ки на Хонда, доста запазен плюшен салон, климатик и т.н. Колата си заслужаваше, но не търсехме това... та ако все още не са я взели, ти си човекът :tooth: Цената беше от порядъка на 5000 лв, но със сигурност могат да ти я спазарят :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си търся Акордче от доста време и за тия пари има не лоши дизели (странно, но дизелите са по-евтини от бензиновите :D ). Вярно, не ги хвалят особено, но пък ако не си състезател - комфортна и икономична кола. А и роувърите с тоя двигател си откарват 3-400 000 километра без сериозни проблеми (по двигателя, иначе проблеми колкото искаш :D ). Но определено хондите са намират трудно... сигурно много ги търсят :lol:

Редактирано от yyosifov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз за 5000лв си взех акорд купе 2.2 автоматик от края на 96-та.колата е страхотна,не знам за какво се напъвате да намирате какъвто и да е сивик за тия пари,защото двете коли нямат база за сравнение.и колко й е по-висок разхода на акорда,дали има и 2 литра на 100км?което са 4 лв разлика,но се возя като цар.пък и ГИ винаги е опция,която мисля скоро да сложа на мойта нова кола.по едно време мислех да я пусна за продаване,че се бях замислил за джипка ама се отказах май....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, сивика си е сладур. Младежка кола с просто устройство и проста поддръжка. Знаеш, че разликата не е само в тези 4лв/100км, а ако става въпрос за икономия, обикновена газова на d15b2 е по-евтино от ГИ на акорда. Не казвам, че акорда е лош, напротив. Не съм се возил и честно казано не искам, защото ще искам да си сменя сивика. Мен лично ми харесва простотата и донякъде грубостта в сивиците :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия от който взех моята,вкара още една бензин.Няма никакви ремонти и си върви ок.Дъщеря му я караше преди да роди.Синя е на цвят,няма климатик всичко останало си го има-ел стъкла ,ел огледала ,аирбеци ,имобилайзер с чип в ключа,абс и така.Мисля че 4500 беше първоначална цена,значи може да намали.От Хасково е човека.От мойта съм доволен нищо не съм и правил.Харесвам дизели по ме кефят.Ще питам утре дали не я предлага в някой сайт.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, за мен няма значение Акорд или Сивик ще. Както каза Орлин, Сивика е по-разумното решение - по-нова година, поддръжка, икономии и т.н. и затова съм се насочил към Сивик. Между другото, като се мотам по автокъщите и винаги акордите прегледжам първо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

(странно, но дизелите са по-евтини от бензиновите :P ). Вярно, не ги хвалят особено, но пък ако не си състезател - комфортна и икономична кола.

Нормално е при тази цена на нафтата да са по евтини...А това че не ги хвалят, не означава че не ги бива..Може да не ги хвалят, но като гледам из форума, никой не се оплаква от тях, което също е признак че си ги бива моторите-нищо че са на Ровър..п.п. Колега MachineMan , това че колата е с някоя година по нова, не винаги е гаранция че е в по добро състояние.. :lol: Отваряй си очите при огледа и не гледай само годината на производство... :) Редактирано от martod

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много трудно се намират добри хонди открих я след 2 месеца търсене из бг

беше ми писнало по едно време . Редактирано от goro

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера къде ги търсите тези коли :D Сега в мобилето отворих ... ами сивици да иска човек. Пиши марка Онда , модел - цвик , година - след 96 , цена- 3500-3700 и ще ти излезят толкова резултати че ще навъртиш 100 лв телефон ако тръгнеш да звъниш на всичките.

 

И както каза Orlin :" простотата и донякъде грубостта в сивиците " . Не виждам кое би струвало 5К за сивик ....

 

п.п. Ако напиша акорд и 4500 ще излезят още толкова обяви сигурно.

п.п.п. и нов внос да си вземеш колата и от човек все тая. Винаги има какво да се бутне ! Даже май вече предпочитам да не е нов внос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...