Jump to content
NesTea

Айде и мене ме удариха...

Recommended Posts

Отивам аз значи на гонки, въртят се там ко праят, тръгвам да местя колата и гледам един форд как се засилва на ръчна право в задния ми калник!!! Слизам, гледам - счупен стопа и калника смачкан, апа и бронята ожулена бая!!! На оня много му се беше смачкала предницата (незнам как така неговата дясна предница се удари в моя ляв калник, защото идваше срещу мене :huh: ) ама това мене не ме интересува щото той си беше виновен :rolleyes: Накрая се разбрахме там да ми покрие щетите ама искам да ви питам колко ще ми струва нов цял калник, стоп и боядисване на бронята.

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми колега калникати нов е над 100 лв ако не греша.... стоп имаш още толкова горе долу... за нов става дума .. боядисване ..... на елемен варви от 80-130 ... лв зависимост как е елемента ... щом ще нож и калника и тои тря се боядиса не само бронята и там сложи още 100... тина... броня нова оригиналда е над 2хх лева...втора употреба поне 1хх.. и нещо зависи как ще я намериш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти тряабва цял калник вземи си само вежда в марти за по 60лв за смяната незнам колко биха ти взели в пловдив е около 80 за работата на тенекиджията

Редактирано от Жоро

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъпа ситуация ама като гледам тоя калник си е бил пътник-яко ръжда има там.така че всяко зло за добро,сега ще ти покрият разноските по оправянето му макар и разправиите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:rolleyes::huh: че той ти е напраил услуга напрао бе ся кат ти покрие и щетите си напрао на далавера :huh::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че някое куче не го е отгризнало :huh: много странна тази дупка? :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че някое куче не го е отгризнало :huh: много странна тази дупка? :rolleyes:

Абе то там точно си имаше малко кит, и тоя като го е нацелил право в него, се откъсна. Абе на далавера съм, ако ми даде парите въобще. :huh: Иначе съм му записал номера на смотания форд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че някое куче не го е отгризнало :huh: много странна тази дупка? :rolleyes:

Абе то там точно си имаше малко кит, и тоя като го е нацелил право в него, се откъсна. Абе на далавера съм, ако ми даде парите въобще. :huh: Иначе съм му записал номера на смотания форд.
това с парите се прави на место или викаш КАТ,щото после може да пиеш една студена вода.а да не говорим,че вече има двустранни протоколи които си попълвате и отиваш в гражданската му,защо не сте го направили?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с парите се прави на место или викаш КАТ,щото после може да пиеш една студена вода.а да не говорим,че вече има двустранни протоколи които си попълвате и отиваш в гражданската му,защо не сте го направили?

Абе той нямаше 1 стотинка, та му казах до няколко дена да ги събере. А трябваше да извикам КАТ, той беше нередовен(май нямаше гражданска, ама и аз нямах светлини на номера и грайфер на предните гуми) та не ми се щеше да ми пишат и на мене още актове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова има двустранни протоколи без да викаш КАТ. Щеше да земеш пари от гражданската, сега ако земеш пари ще е истинско чудо след като си го пуснал да си ходи, пък и какво те бърка, че е нередовен като е нередовен да си стои в тях аман от селски тарикати.Според мен си постъпил много наивно :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова има двустранни протоколи без да викаш КАТ. Щеше да земеш пари от гражданската, сега ако земеш пари ще е истинско чудо след като си го пуснал да си ходи, пък и какво те бърка, че е нередовен като е нередовен да си стои в тях аман от селски тарикати.Според мен си постъпил много наивно :rolleyes:

да де ама двустранен протокол как ще попълниш като оня няма ГО?взимаш му личните документи и му казваш,че ще си ги получи като ти снесе парите.ако не го направи знаеш къде живее и така...да не говорим,че такъв идиот дето няма дори ГО ,а се прави на Ари Ватанен заслужава да викнеш куките и да го шибат пред всички.въобще не трябва да ги съжаляваш такива оръфляци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,като не си викал КАТ,сега ше опиташ от по-студената вода :rolleyes: А може би тоз е спестил от гражданската,че да има пари да плаща щети на теб,хм.......... :huh: Дано да излезе човек,ама историята помни много-повече случай на "Куче влачи рейс".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише се последната гражданска, която е имал или мисля, че може и да се пише без гражданска.Нали към гражданската отговорност се събират едни 10лв. които са точно за такива случаи, когато виновника няма платена застраховка. Все нещо е можело да се направи в полза на потърпевшия.Сега му остава само да се надява вече няма законен начин да си вземе парите за щетите.И в краен случай чашата студена вода :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пише се последната гражданска, която е имал или мисля, че може и да се пише без гражданска.Нали към гражданската отговорност се събират едни 10лв. които са точно за такива случаи, когато виновника няма платена застраховка. Все нещо е можело да се направи в полза на потърпевшия.Сега му остава само да се надява вече няма законен начин да си вземе парите за щетите.И в краен случай чашата студена вода :rolleyes:

Е,винаги може да каже че същият форд му е ударил колата на паркинга и е избягал,пък той му е записал рег. номер.Така също става,пък те да си го търсят палачора.За бягство от ПТП си 6 месеца без книжка и това е само началото:huh:Така че колега,действай докато е скорошен случая и на неговата кола си личи щетата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте обългарявали работата, не вярвам че на запад ще лъжат за подобно нещо. Човека ми се стори свестен, разбрахме се като хора, аз после му звънях и вика че веднага щом намери парите ще ми ги даде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте обългарявали работата, не вярвам че на запад ще лъжат за подобно нещо. Човека ми се стори свестен, разбрахме се като хора, аз после му звънях и вика че веднага щом намери парите ще ми ги даде.

хаха,я си прочети поста сам и ми кажи-не ти ли се струва малко наивен?кога казваш ще те потърси да ти даде парите?като ги събере,така ли?сигурно след месец като вземе заплата първо на теб ще ти ги донесе,дано да е така наистина,но като мине малко време и ще му мине пристъпа на доблест.а и колко свестен е човека,като е излезнал да кара по улиците без ГО и не само това,ами се прави и на карач,и не само това-ами удря и паркирана кола докато си дава вид на карач......колко да е свестен точ 'човек'?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе казал съм му до този петък не ги ли събере, ще става страшно :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе казал съм му до този петък не ги ли събере, ще става страшно :angry:

И после ти да му плащаш вместо той на теб :)Колега имам сходен случай с познат който го блъснаха челно и този който го удари беше пиян. Измъкнали се там някакви общи познати тва онва и го заблудили, че пича е точен и да не го вкарват в затвора да си ходи и ще му плати. Да ама НЕ, на другия ден ходим да го търсим да видим какво става, онзи вместо да търси пари или да се вълнува какво му се е разминало той си прай следобедна дрямка човека и хич не го ебе... След 2 седмици разправии и след като на 2 пъти не стана белята да го смотаме от бой, ни накара да идем при нотариус и каза така или ви давам 500 лева и се подписвате, че няма да ме тормозите или нищо няма да ви дам. Е взехме 500 ,а ремонта на блъснатата кола излезе 2000... Ти сам си прави изводите. Не, че няма да стискам палци да се оправиш, шото знам какво е, но не изпускайте ликетата и пияниците безнаказано! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на запад дават в комплекта за кола фото апарат.Щракаш попълват се документите и от 2-те страни.При неспазване на уговорката документите се подават в гарда и оня си плаща като поп.Аз имах подобен случай.Спирам да си купя хамбургер към 2 часа през нощта на обозначено място за паркиране и от дискотеката излиза 100-120 кг пичага напоен с алкохол,като гъба и пада на лявата ми задна врата.Остава си един хубав отпечатък на вратата с рамо.Дигнах го и го изместих от колата,като видях щетите ми идеше да му отскубна главата.Взех номера адреси глупости и понеже не сигнализирах или снимах пих една студена вода и ремонта ми струваше 800 евро на вратата.Но не съм поправял нищо,натиснах я отвътре и се пооправи но пак си личи.Действай и недей спа на тези уши аз съм готин точен и ще ти са обадя ти дам парите :angry: .Аз пари нямам да си платя гражданската и останалите глупости по нея,а утре ще имам пари да ти дам да си оправиш колата :)Не спя вече на тези уши аз.КАТ снимки протоколи всичко да е документирано черно на бяло да мога да спя спокойно.И пак не е сигурно че ще взема нещо с тези закони в Бг :) човек пие в повечето случай не една чаша студена вода ми цяла бутилка :DУспех! да не забравиш да кажеш какво е станало :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам сходен случай с познат който го блъснаха челно и този който го удари беше пиян. Измъкнали се там някакви общи познати тва онва и го заблудили, че пича е точен и да не го вкарват в затвора да си ходи и ще му плати. Да ама НЕ, на другия ден ходим да го търсим да видим какво става, онзи вместо да търси пари или да се вълнува какво му се е разминало той си прай следобедна дрямка човека и хич не го ебе... След 2 седмици разправии и след като на 2 пъти не стана белята да го смотаме от бой, ни накара да идем при нотариус и каза така или ви давам 500 лева и се подписвате, че няма да ме тормозите или нищо няма да ви дам. Е взехме 500 ,а ремонта на блъснатата кола излезе 2000... Ти сам си прави изводите. Не, че няма да стискам палци да се оправиш, шото знам какво е, но не изпускайте ликетата и пияниците безнаказано! :angry:

Много си прав, още съжалявам че не викнах КАТ да го насолят ама като ме удрят за 1ви път де да знам ко ша стане апък то и всички ми казваха да не ги викам, щяло да стане по-лошо(щото все пак са гонки-нелегално тва онова) - е, за него - да ама кво да се напраи това е. Ще видим дали ще даде нещо и ще ви кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гонки не гонки,ПТП-то си е ПТП :angry: Дано да извадиш късмет,а за напред ще си имаш едно наум.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно има и свестни хора...: Бях с колата на баща ми на работа.. точно когато зажаля 1вият сняг.. прибирам се от София(понеже ходих за стока за фирмата) и какво да видя.. Преден десен фар, броня и калник "леко смачкани". При положение че не бях там и не съм видял кой е, човека с чиста съвест си оставил телефона + личната карта в магазина в който работя..След работа му се обадих, срещнахме се на другия ден обиколихме, направихме общ преглед на цените на счупените ми чсти и... пари на ръка!! Обаче имаше 1 много важно нещо: ЧОВЕКА ИМАШЕ ПАРИ и излезе стршно точен !Успех колега и дано да ти се издължи..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди три дена вечерта след работа се прибирам в къщи и установих ударена пета врата, охлузена задна броня и дълбока резка на задна дясна врата :angry: На другия ден заведох щетата при застрахователя, сега чакам да се обадят и да влизаме в сервиз за отстраняване на щетите !Дано имаш късмет, колега и ... успех !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото чета,пише писна ми от дрифтаджий,е,че ти не си ли един от тяб?Да не ти е писнало от самия теб?Като отиваш там,не знаеш ли какво може да се случи ?Това,че ще ти даде пари,става 1 на 1000.КАТ,за какво е ?Едва ли щяха на теб да ти пишат АКТ,докато на него щяха книжката да му вземат, и да плаща много пари.На тебе гражданската му,щеше да ти изплати,а както казваш,че нямал,тогава си скубеш косите.Нямал си граифер и светлини на номера,на гонките ли го осъзна?За такива идиоти се вика КАТ,защото този продължава да се движи по улиците.П.С.Извинявам се за тона,но ме разгневихте...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото чета,пише писна ми от дрифтаджий,е,че ти не си ли един от тяб?Да не ти е писнало от самия теб?Като отиваш там,не знаеш ли какво може да се случи ?Това,че ще ти даде пари,става 1 на 1000.КАТ,за какво е ?Едва ли щяха на теб да ти пишат АКТ,докато на него щяха книжката да му вземат, и да плаща много пари.На тебе гражданската му,щеше да ти изплати,а както казваш,че нямал,тогава си скубеш косите.Нямал си граифер и светлини на номера,на гонките ли го осъзна?За такива идиоти се вика КАТ,защото този продължава да се движи по улиците.П.С.Извинявам се за тона,но ме разгневихте...

абе карай все пак не е голям удара чудо голямо :P ще си знам вече. :D между другото някой да знае сайт за продажба на тунинговани брони, прагове и спойлери(ама да има най вече за 5та хеч), че не намерих никаде!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук има доста работи ама явно не са ги качили на сайта http://mg-tuning-varna.com/?m=1аз съм мн.доволен от тях :lol: това май трябваше да е ЛС :(

Редактирано от tunyo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в такъв случай щом човека е свестен е най добре да ти плати и всеки да е доволен :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е най-добре.Ако онзи не е имал гражданска и националната гвардия да се викне, пак няма и стотинка да прехвърчи.Така има на какво да се надява човек.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako не ти даде парите купи един москвич или волга и го нацепи и ти да му е гадно :(:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С разум и HONDA към светли бъднини

Ako не ти даде парите купи един москвич или волга и го нацепи и ти да му е гадно

:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук има доста работи ама явно не са ги качили на сайта http://mg-tuning-varna.com/?m=1аз съм мн.доволен от тях :) това май трябваше да е ЛС :)

Офтопик и от мен, ама тези не ги препоръчвам и на най-големият си враг!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прее*а ме педа*а грозен мангал цигански смотан!!!! :( Блокирал си е и двата тел-а, не го знам каде живее, само му имам номера на колата какво да правя :D малеее само да му видя форда някъдееее ще му е*а п*****а м**на!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш спокойно да се регнещ във форума на Форд и да видиш дали някой се е похвалил с нещо подобно.Ако е толкова глупав, може и да го спипаш със свалени гащи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То се очакваше... нищо поне ще знаеш вече как да действаш при подобни ситуации, дано го намериш тоя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен така една кола ма блъсна на плажа бях с мотора, неса извика кат и после ПИХ ЕДНА МНОГО СТУДЕНА ВОДА, още ми седи травмата с коляното и сумати пари по ремонта на кавата, дано да не стане като при мен, ама наивно си постъпил като мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта беше да се обадиш на кат, да кажеш че те е блъснал и е избягал, но то вече минаха доста дни, сиг си е оправил колата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

викат се куките те записват ппоизшествието след това двустранен протокол ако няма такъв може и на другия ден но катастрофата се завежда под номер така беше при мен и човека си дойде като му звъннах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...