Jump to content
fenabg

ДА спасим един АКОРД 1г.

Recommended Posts

Колеги някой от вас знаят за слабоста ми към акордите.Габровската група намери един и по скоро Миленския. С Дока е до сега мъдруваме как да го махнем от моргата да не го претопят :D .Проблема е ,че нямам кинти да го платя ,на дока ще му станат много колите и той е с две кат мен .Та решихме ако някой има интерес да го вземе за реставрация да го покажем и спасим естествено.Аз очаквам евентуално един втора генерация и ако го се появи мога да помогна с части за ходовата част имат схотства. И с каквото мога,а не мисля, че ще съм единствен.Ако някои има интерес нека пише тук.

ЦЕЛТА на темата не е печалба!!!

 

Е за такъв става въпрос , на линковете по доло е този за които иде реч:

Публикувано изображение

http://img686.imageshack.us/i/pict0128q.jpg/

http://img641.imageshack.us/i/pict0123z.jpg/

http://img524.imageshack.us/i/pict0122m.jpg/

http://img254.imageshack.us/i/14112009009.jpg/

http://img641.imageshack.us/i/14112009006.jpg/

http://img686.imageshack.us/i/1gen.jpg/

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големите шедьоври рядко напускат притежателите си, дори да губят своята внушителност. Този тема е точно такава, да спасим тази класика. Колата върви, тоест е в движение (пазача каза че дрифтят с нея), може да няма документи но ще даде бележка че е бракувана и с техно тест се регистрира. Цената е символична 350лв. Въпроса е да се намери някой истински фен да я въстанови и да и се кефи. Благодарности на fenabg и Chori. Уникална кола за ценители, вече имам две и нямам сили за повече...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стискам палци да се намерят "смелчаци" щото това е "мисия трудна" но не е невъзможна, въпреки че един мой приятел така си реставрираше колата 10 години. По малко с любов и педантизъм я направи като нова ( смени и реставрира ВСИЧКО което може а не само това което трябва) и скоро дори ще я "пуска" в движение - юридически. На моя Сивик също отново му предстои реставрация, но да се постопли. Относно тоя Акорд (който изглежда добре за годините си), първите ми спомени са от преди четвърт век, когато бидейки тинейджър гледах някаква криминална поредица за един японски криминален инспектор (мълчалив и безкомпромисен естественно), но освен колата друго не си спомням - отдавна беше :D Успех в мисията и морална подкрепа на ентусиазираните с вируса "Н"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години имах удоволствието да карам такъв автомобил. Беше истинско удоволствие, въпреки 30-те си години и сърцето ми подскачаше щом го видех. Единственото което ме спря да го купя бе окаяното състояние на купето. Това е уникална кола за ценители и ще бъде винаги в сърцето на собственика си!

Редактирано от sCoff

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ШШшшшшшш,феновеееее,събудете се!!!Ако не бяха трите Хонди на двора и големия ми кредит скачах до две!Макар че утре може да размисля......де три там и четири.Достатъчно умикална и рядка вече кола за да стане на кюфте!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шшш, ще изчакаш малко че и аз го обмислям ! п.п. пък ми е и по близко :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все тая при кой ще отиде,само да не стане зян!!!!!!!!!!!!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все тая при кой ще отиде,само да не стане зян!!!!!!!!!!!!!!!

Точно така ,само да не иде при някой дет ще се откаже и ще я закара пак там кадето е сега!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би било много,ама много жалко...... :D .Само се надявам че човека който си направи труда да дойде да я вземе да е достатъчно голям маниак...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде се намира колата??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си бях в БГ го взимах веднага,за съжаление тук нямам тази възможност

Редактирано от georgivanov1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив Акорд!! Ако не се лъжа трябва да е от `76 година :D Защо не правят и днес толкова красиви коли?Идеята за темата е добра. Надявам се наистина да се намери ценител с възможност да спаси това съкровище.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който изка да вярва сънувал съм я тая кола цяла нощ ;) .Тва жена да беше нямаше да я сънувам сигурно :D .Ех тея пари , 500лв. примерно при мен са проблема да я докарам в Дупница .Надявам се, че или Катана или Теро, са измислили нещо през ноща ,те първи споменаха за колата .Или пък някой друг колега естевствено.Ей запазвам си едно кръгче!!!

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял ден се чудя какво става а то направо нищо .Ясно е ,че за този автомобил с частите ще е трудно но в кремиковци е просто жалко да замине.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се че вдигам пак темата,но ми писаха ,че явно линковете се скапват, преди малко работеха но качвам снимките пак.

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Представям си я кабрио!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа! Докато някои мислят, спомнят си, сънуват и/или мечтаят аз искам да попитам къде в БГ се намира този автомобил, каква е крайната му цена и още колко време може да изкара в това си състояние преди да се върне там откъдето е дошъл?Бих помолил и за някакъв телефон на тази морга или на човека, който е най-запознат с настоящето състояние на Акорда.Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord`82 колега здравеи колата е близо до Габраво така че някой от групата там може да даде по точна информация кое каде и тн.....

 

и още колко време може да изкара в това си състояние преди да се върне там откъдето е дошъл? - с намерения ли си да го разглобиш или не разбрах впроса ,знам че караш и ти стар акорд като тоя ли е?

Терориста го беше оглеждал и каза че има доста какво да се оправя по колата, за мене специално това не е болка за умиране а е време и пари и време и пак пари.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен, благодаря ти за бързия отговор! Питам за всичко това, защото имам сериозно намерение да осиновя този шедьовър на японското автомобилостроене от края на 70-те години на миналия век. Защо ли? Ами защото аз от почти 6 години карам Accord 2 Gen, който въпреки небрежното ми отношение към него, не стига че не се разваля, ами не спира да ме изненадва приятно откъм разход, динамика и ремонт(какъвто всъщност липсва). Но, преди 3 години се натъкнахме с приятелката ми на един такъв (1ген) и естествено той се превърна в първият и собствен автомобил. Та понеже Акорда 1ген ми е набор и е основоположника на един абсолютно нов сегмент в развитието на марката Хонда искам просто да бъда собственик на този автомобил, чувствам се свързан с него, няма кола която да ми подхожда и да ми харесва повече! Та затова Ви моля за съдействие преди да е станало късно :D Фен, предния път, като се заприказвахме искаше снимки :D Ето тук можеш (и всеки друг разбира се) да видиш живота ми през последните 6-7 години в картинки :pinch:http://kingofdreams.snimka.bg/automobiles/...javaneto.463754

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моргата се намира на главния път между Шипка и Казанлък, на 2-3км. след одбивката за Бузлуджа посока Казанлък на самия път отдясно. Нямам телефон на моргата някой от Казанлък може да отиде и да поиска ако има желание.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се бях вързал така, щях вече да съм я взел! Незнам какво му мислите! Достатъчно е просто веднъж да се качите в тази кола и ще разберете за какво говоря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека помогна малко на колебаещите се :)

Това е друга кола, но дано убедят някого да не мисли много много.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С предно предаване са тези нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моргата се намира на главния път между Шипка и Казанлък, на 2-3км. след одбивката за Бузлуджа посока Казанлък на самия път отдясно. Нямам телефон на моргата някой от Казанлък може да отиде и да поиска ако има желание.

Ако някой има желание ще намеря номера на моргата без проблем. И аз се чудя от каде ми е познат а той човека до последно си го караше из Казанлък. Мога да съдействам при нужда ми пишете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клега страшно ще съм ти благодарен, ако можеш да ми дадеш някакви координати на човека, който я стопанисва в момента :P Намеренията ми за покупка на колата са сериозни, но поради факта, че Варна е доста далечко ми трябва малко повече инфо за колата и състоянието и; твоите впечатления какви са, каза че си я срещал по улиците?Благодаря ти предварително :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пиши ми на лични какво точно те интересува, за да ида и да го питам, и за телефон ще го питам, а като казвам че съм я виждал по улиците наистина само съм се раминавал и съм го заглеждал доста, но немога да дам информация за това как върви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами основните работи: състояние на двигател и ходова част, огнища на ръжда, салона как е, документи ясно че няма, там ще видим.Въобще всякаква информация би ми била полезна, защото на практика не знам абсолютно нищо за количката.А, и цената!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкаш на ник-а на потребителя и даваш Send Message :lol: Дано спасиш тази класика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цъкаш на ник-а на потребителя и даваш Send Message :lol: Дано спасиш тази класика

Дано ама ако я стопанисва като неговата :P:P .Лека и земя!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7.Теми или съобщения с безсмислен, обиден, заядлив и нападателен характер към участник във форума са забранени и ще бъдат редактирани и/или изтривани моментално. При многократно правене на тази грешка участникът се изключва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Accord`82, не го приемай много лично, но fenabg е прав донякъде. Погледнах снимките в галерията ти и честно казано, ако примерно си карам колата и града и се размина с акордче в такова състояние ще ти кажа какво ще ми мине през акъла "уникална кола, жалко че е съсипана, щом и в това състояние на тея години още се движи - евала на японеца" В Пловдив имаме една реставрирана класика - Прелюд 1 ген....е Тая кола като я видя и ми минава следното през акъла "уникална кола, евала на пича, че се е постарал да я оправи"

 

Една снимка за пример:

Публикувано изображение

 

въпреки, че броните са малко в повече тюнинг, като за кола 79г. колата е направена с любов.

 

Нищо лично пич, това е форум, всеки има право на мнение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече ме е яд че я показах е са като чета ! Accord`82 ти много докачлив ще да дойдеш май. Нещо да съм излъгал ,или твоята кола е в перфектно съсостояние??? Вече те питах ама не благоволи да кажеш какво означаваха думите ти и още колко време може да изкара в това си състояние преди да се върне там откъдето е дошъл?

 

Или пак не съм прав ,или колегите дет ми писаха ,че тая кола ти представлява интерес само за части както се подразбира и от това което си написал по горе.И не ми излизай с някаки цитати и фрази от правилата е чети какво съм писал и защо съм .И кажи интересати кам колата какъв е :

-реставрация

-за части, сиреч разглобяване

заядлив и нападателен характер е това примерно ако ми каже някой в коя моя тама или пост го е имало кам някой колега ще съм много благодарен.

 

TANKISTA готино прелюдче :(

 

Тая тема по добре я заключете вече ме е яд на мене си защо се опитвам да помагам с каквото и да било. Пък и доколкото знам автора има право да го поиска.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момчета,това е просто кола.замислете се колко такива са смачкани вече и дори не сте разбрали.ако този в казанлък е без документи,какво очаквате да се случи с него?никой няма да го вземе,да налее една торба с пари в него и време,и после да се окаже че ще е украса единствено в двора му.а шибаната ни държава е такава,че ако искаш да си оправиш документите ще се поболееш от нерви-за съжаление е факт.кой за квото иска да я вземе.от двете може да си направи една хубава и пак няма да отиде зян тази кола,щото направят ли я на кубче е възможно най-лошия сценарий.хубаво е че й искате най-доброто на колата ама ако толкова държите на нея и да остане цяла-купете я вие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве синко (фен) ти се наака преди да си пръцнал още :( .Бива ли така да рипаш-емоциите са лош съветник от мен да го знаеш!Отговор на TANKISTA: Пич има една латинска поговорка която гласи: Species Decipit - демек, външният вид мами! Какво имам предвид:Тази хондичка моята дето си я разгледал в галерията ми мога много бързо да те светна защо е в това състояние, а именно:в Бургас предницата на колата бива премазана от ЗиЛ, чийто драйвер изтърва педала на съединителя, докато се опитва да направи маневра назад; резултата: смачкана предница(всички ламарини и брони) и счупено предно стъкло. След като колата идва във Варна (вече у брата на собственика) тя стои 4 години пред моя вход.Тогава аз решавам да я купя за 400лв(щот двете предни гуми са нови зимни) поради факта, че праговете и не са изгнили. Отивам в магазина и за 400лв купувам 4 амортисьора предни дискове с накладки и 2 семеринги за валовете.Всичките тези неща се сменят от MIYAMOTO, като ме предупреди, че семерингите може да протекат, защото са корейски-така и стана. Заминавам на рейс,а брат ми дал колата на едно пишлеме, щот нямал с ко да ходи на работа:( Резултата: изкривен заден ляв носач+разбит лагер на колелото, огънати прагове, под, врата. Решават,че не могат да оставят така нещата и се хващат да шкурят и китосват,следва боядисване за без пари и колата е в сегашния си вид. А споменах ли,че динамото беше от Волга, 4 от 8 гърбици на разпределителния вал са износени с повече от 1,5мм, от шофьорската страна под волана нямаше една здрава пластмаса, щот като е била здрава и читава са се опитвали да я крадат и са натрошили всичко...Няма смисъл да продължавам.Естествено, че нищо не съм пипнал по колата, защото тя си върви и харчи малко, а нещо което върви НЕ СЕ БУТА! В гаража си имам още един двигател+кутия, окачване, ламарини и всичко, което ми е необходимо за реставрацията.Естествено, че няма да го приема изобщо лично, защото не си ме обидил по никакъв начин изразявайки мнението си! Жив и здрав и ще видиш на националната какво ще стои до прелюда :) Следва отговор на Фенабг...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор на Фена:Докачлив-да, но не и когато ме критикуват неграмотни и незнаещи хора ;) .Ами аз да съм казал, че моята кола е в перфектно състояние - използвай цитат, ако намериш тези ми думи!"и още колко време може да изкара в това си състояние преди да се върне там откъдето е дошъл?" - кога смятат да я мачкат, щото аз до 10.02 съм зает :( , ето Благоволих ;) Какво са ти писали колегите сие тяхна работа ;) Ти ходи ли да видиш колата? Качи ли се в нея, покара ли я, знаеш ли колко от частите и стават за нещо? И да те успокоя :( идеята ми беше да реставрирам това возило, щото части не ми трябват, а този на приятелката ми е доста по-запазен от вашия, движи се има номера, документи ;) и е с оригиналните брони и и и...Но както е написал колегата PRELUDE: що не я взе ти ве? или някой от всичките ти колеги дет са ти писали, в крайна сметка става дума за 150-200 евро нали? Не се мъчи, аз ще ти отговоря ;) Щото ако беше попрочел малко повече за карбуратори, цилиндрови глави, колектори, налягания и вакууми от тея двата Акорда дет си ги взел сега щеше да имаш един, ама кат хората, а не като сега 2/3 кола!и парички за бензин щеше да имаш и за 2kW музика щяха да ти останат! Пич прочетох ти всичките теми-главата ме заболя ;) Въпроси от сорта "трябва ли да минава вода през всмукателния колектор" или " туй долу на снимката до турбото ко е?"(уейстгейт)-спирам до тук- ми говорят единствено, че си гол и бос, технически неграмотен, а и на всичкото отгоре се имаш за някакъв кинг на акордите AVE FEN :P Е а кажи ми сега:кой е по-добрия стопанин? Аз дето карам най-гнусния , мърляв и засега единствен(щото друг не се похвалил) Акорд хечбек 2г със заводските или поне близки до тях параметри или ти с турбо карбураторния, изпилен, портнат и още само ти знаеш какво А20А2? Момче не си герой на нашето време, като тръгнеш нанякъде трябва да знаеш три неща: кое е пътя, кое е илюзия и най-важното- НАКЪДЕ СИ ТРЪГНАЛ! А колкото до мечтите ти - аз ги изживявам всеки ден. http://kingofdreams.snimka.bg/automobiles/...467641.17136420 Това дето го виждаш е семейният ни автомобил, пак така грозен омачкан, само че с малко по-лъвско сърчице и на малко повечко километри от несбъднатата ти мечта! Кожа, клима, пълен ел пакет, кво повече? А тази хондичка дет ще я спасяваш мога да ти поЖелая успех в начинанието :D PRELUDE е прав, да не е първата дето ще я намачкат ;) Наща нали си е в гаража, пък туй дрифтили с него нам си ко, айде нема нужда :) И най-вече за нищо на света не бих купил никоя кола свързана и по-най беглия начин с тебе. Как може да те е яд, че някой може би ще купи нещо, което е обречено, не е твое и някой друг те е светнал за него? Я отивай да спиш!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Чакам с нетърпение да видя акордчето на националната и евала, че след всичко, което и се е случило още влагаш старания да я потдържаш :( жалко, че намирането на части за тези коли е толкова трудно в БГ и наистина тоя Казанлъшки акорд по-добре да е полезен на някой за части отколкото да стане на кубче :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам предложение да спрете с глупостите и заяжданията.Нещо много драматична взе да става тая тема.Аз съжалявам че няма положително развитие и тая колица ще стане храна за леярната.Макар че рано или късно всички те свършват там,както ние в трапа.Стига сте се дъвкали,ако някой истински ФЕН има мерак и възможност,нека я вземе.ЛИЧНО аз нямам НИКАКВА възможност да реагирам в момента.Не е липса на мерак а на кинти,просто и тъжно.Според мен колата е вече достатъчно рядка за да си има колекционерска стойност,в смисъл че не е задължително да се кара(регистрира) след като се реставрира.

Редактирано от KATANA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......Според мен колата е вече достатъчно рядка за да си има колекционерска стойност,в смисъл че не е задължително да се кара(регистрира) след като се реставрира.

Объркал си се,защото ако човек ще ги колекционира без да ги кара ще му трябва гараж дето да събира 10-20 коли примерно.Тук става дума за едни кирливи 350лв дето не могат да се извадят,мислиш ли че има човек с такова помещение дето чете скапаната ни тема?Хората които колекционират коли с цел да седят във витрина купуват съвсем различни неща,а не скапана хонда акорд.стар джагуар,ролс,мерцедес-такива коли се купуват за украса.а тая ще нощува навън със сигурност дори и да я вземе някой.верно че си харесваме марката,но да бъдем реалист.колите ни нямат чак такава стойност,дори и да наливаме десетки хиляди левове в тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...