Jump to content
LSSAH

Какъв пол е колата ви, как се казва и има ли душа според вас?

Recommended Posts

Хелоу еврибади ;) Наското четох статия, че 14 процента от БГ шофьорите гледат на колата си като на одушевен предмет и че дори има пол и име. Искам да попитам всички в този форум - вашите хонди мъжки или женски са, имат ли си име, обичате ли ги, говорите ли им, гледате ли на тях като на приятел, а не само на торба желязо??? Аз например си представям бъдещата си кола (дано скоро да стане настояща и да е Прелюд) като мъжкар - привидно BAD BOY и агресивен, но вътрешно добряк и приятел, на когото ще мога да разчитам :) Може да ви звучи тъпо, но аз съм човек, който се привързва към всичко свое и му придава смисъл, за да му е по-готин живота - обичам си телефона, лаптопа, химикалките си, часовника си, особено много фотоапарата си.....а като имам кола сигурно ще полудея. Та така - аз си представям Прелюда като мъжага - стилен, красив, мускулест, агресивен, но и верен, здрав и добър приятел. А вие как гледате на вашите любимици/любимки???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) еми мойта Хонда си е женска :) точно име няма но си и казвам "Мойта любов"...а дали и говоря хммм рядко се случва или ако се случва то е когато съм нервирана на/за нещо и си го изкарвам върху нея ;) дали гледам на торба желязо на нея - Не никога! много я обичам и много и трепера ;) мойта любов в нежна и не ме е оставяла до сега и се надявам и в бъдеще да не го направи :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имам 2 хонди вече,новата не съм я мислил но Прелюда е мъжкарче и името му е Lucky.Определено не гледам на колата като 1 тон желязо,по-скоро като на приятел с който се забавляваме заедно.Гледам доста да го глезя,но май ще свърши на пистата в крайна сметка.Поне ще си дивеем на воля и ще е весело.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е оприличена на малко момченце което яде бой постоянно :) Душа почти не му е останала. ;) Горкото си е изпочупило краката в тези софииски дупки... но не плаче (няма течове)Име си няма ;)Преди имаше някаква тема за имената на колите, беше доста забавна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :) Много се радвам, че не само аз мисля, че колата наистина може да ни бъде приятел. Гледах по Дискавъри, че цветът на колата определял характера й и това колко лесно ще се кара - червените коли били най-агресивни, а белите най-кротки. Даже стана въпрос за една легенда за едно Порше, което убивало всеки свой собственик - без никаква техническа неизправност отказвали спирачките. Тръпки ме побиха. И според някаква теория която изказаха, сложността на съвременните коли и множеството части и системи работещи заедно като едно цяло създавали нещо подобно на душа....малко фантасмагорично ми звучи ама ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 92г. и макар на годините на младо гадже, си и викам "Баба Honda", но въпреки годинките си, не е съвсем беззъба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер :) Много се радвам, че не само аз мисля, че колата наистина може да ни бъде приятел. Гледах по Дискавъри, че цветът на колата определял характера й и това колко лесно ще се кара - червените коли били най-агресивни, а белите най-кротки. Даже стана въпрос за една легенда за едно Порше, което убивало всеки свой собственик - без никаква техническа неизправност отказвали спирачките. Тръпки ме побиха. И според някаква теория която изказаха, сложността на съвременните коли и множеството части и системи работещи заедно като едно цяло създавали нещо подобно на душа....малко фантасмагорично ми звучи ама ....

Странно обяснение е това на простата истина,че в едно МПС има адски много натоварени и отговорни детайли,1 от които ако се скапе се пребиваш като куче;)Това важи с най-голяма сила за мотоциклетите де,щото колата и на 3 колела можеш да я спреш или да я водиш в желана посока.Често съм се замислял колко пъти съм си рискувал живота без да си дам сметка за това,точно защото имам доверие в колата си.Стига ти при изпреварване да прекъсне за момент заради запушен бензинов филтър или дефектирала бобина.Ако отсреша идва кола и нещата са били леко рискови-това ти е достатъчно за челен удар.А бобини горят,филтри се запушват.....да не говорим за по-сериозни повреди като дупка в блока от биелата или нещо такова....тогава може и без спирачки да останеш,като се омаже всичко в масло или дори само единия диск;)Случвало ми се е в движение да се извади маркуча от казанчето на хидравликата,омаза ми само едната джанта и спирачка,но го разбрах докато не спрях.А не искам да ти обеснявам как се спира с огромна разлика в ефективността на спирачките ти от двете страни-кофти е.Особено като го правиш аварийно,както го направих аз;)Така че си преглеждай колата профилактично и си слагай качествени части.Това ти гарантира поне някаква доза спокойствие.И никога не рискувай с непозната кола.Опознай се с нея,прегледай я в какво състояние е, за да знаеш какво да очакваш когато трябва да й скачаш по кокалчетата. Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта е 92г. и макар на годините на младо гадже, си и викам "Баба Honda", но въпреки годинките си, не е съвсем беззъба.

Не се навъртай много около ауспуха :);) ;) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на акорд купето му виках зеления лебед с ирония, а на бмвто мъртвеца(без ирония).Но вече и двете ги нямам, на следващата ще видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта ми е приятелка ,когато си джъткам по улиците! Иии както един приятел казaа.. ''open and explore'' :) А когато мине 5000об/мин се трансформира в мъж и реве като викинг на последна битка. ЯКАта РАБОТА !!!:D

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен прелюда е така да се каже от мъжки пол, казва се Блейн Моно /свръх интелигентен и свръх бърз, суперудобен влак, но загубил разсъдъка си, за тези дето не са чели книжката :D /А рекси, той е дете, при това доста палаво, още няма име, но всяко нещо с времето си! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм.... Моя Сивик си мени пола доста често :) Един път е ХОНДЮ ( лош и безскрупулен към другите марки).В следващия момент е малка ,сладка червена количка ,която всички зяпат... :D Както каза един приятел: " Туй Хондата е по убаво от жената.Не та ядосва,ти я командваш и ти прави кеф като я ръчкаш "Доста го глезя ,разбираме се (за сега :D ) дано и занапред да е така.От време на време му се карам ( когато получи еррор и не ме слуша).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята й викам к**ва, с номерата, които ми прави, но въпреки това си я обчам страшно много, понеже, каквито и номера да върти, никога не ме е оставяла, а и ми е първата. :):D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз на моя му викам "Хондю" и сме се разбрали, аз му слагам всички екстри до които се докопам и най-добрите части на пазара а в замяна да не си и помисля да ме предава нейде по пътищата или където и да е било! Вече "сме" дружки от година и половина, и май е разбрал за уговорката :)

Редактирано от Fiend

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Моята Хонда съм я кръстил на първият й собственик:Christl (Langshtadlinger)- с две думи: жена е :) Christl може да се каже, че от една страна е кристал, а от друга страна stall- стомана.Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С моята Хондичка сме She Wolf Team. Много сме готини, когато ни заглеждат . :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер сте. Така трябва - да се уважават возилата, за да ни се отплащат :P ХОНДЮ е уникално обаче :D;):D :D :):D Звучи ми като един фолк певец ама все пак е много колоритно :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хондю :) (мъжкарче)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да еба,много адашчета взе да има.прекръстете ги нещо:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята хонда си е чиста робиня. Щом загрее, почва да яде камшика и да се опитва да задоволи всичките ми нужди в определения момент.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята предишна беше червена и на канала в КАТ като я загледах и си казах - Баааааааааси червената кхмера съм си взела - и така си остана -Che

 

Сегашната като я наблюдавам каква е и как се държи нищо друго не ми идва в главата което да е по-подходящо за НЕЯ освен

 

So Damn Extremely Beautiful

иначе и 2те са момиченца мноооооого диви като мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята предишна беше червена и на канала в КАТ като я загледах и си казах - Баааааааааси червената кхмера съм си взела - и така си остана -Che

 

Сегашната като я наблюдавам каква е и как се държи нищо друго не ми идва в главата което да е по-подходящо за НЕЯ освен

 

So Damn Extremely Beautiful

иначе и 2те са момиченца мноооооого диви като мен

а какви са колите всъщност,че не го пише в инфото ти?

стана ми любопитно с това описание.

Редактирано от prelude

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята предишна беше червена и на канала в КАТ като я загледах и си казах - Баааааааааси червената кхмера съм си взела - и така си остана -Che

 

Сегашната като я наблюдавам каква е и как се държи нищо друго не ми идва в главата което да е по-подходящо за НЕЯ освен

 

So Damn Extremely Beautiful

иначе и 2те са момиченца мноооооого диви като мен

а какви са колите всъщност,че не го пише в инфото ти?

стана ми любопитно с това описание.

 

1-вата 5г сивик хеч

сегашната на аватара

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това започва да мяза на фетишизъм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта се казва Хрантутник :lol: :lol: Харчи 12/100 бензин и 14/100 газа е д13 ... заеби :lol: Чист Хрантутник

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Мойта е "психи" и е женска :lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааааааааа на мене тия теми са ми любимииии. И в предишната писах, макар че тогава карах една джета, и в тази ще пиша, че иначе не може. То мойто беше любов от пръв поглед и затва името на моята е едно такова гальовно и мило. Само като я видях каква е беличка и хубавка и как ме гледа, веднага й измислих името - Гугутката. Нали си ми е една такава беличка и (беше) чистичка. Но в последствие с няколкото месеца, от които я имам, започнаха да изскачат и разни прякори, с които чат-пат си я наричам. Нищо, че са груби и присмехулни, аз си я обичам :tooth: Примерно й казвам "колибрито", когато нещо не върви и страда от синдрома д15бзле - усилено пърха с криле, пък все на едно място седи. Когато обаче не е капризна и след 4000 оборота ми стане едно такова благо и готино си я наричам "врабец" - щото нали уж една такава бързичка го раздава. Напоследък с тоя сняг започнах да й казвам "шейната", ама тва е заради ръчните..... Майка ми й казва "Въшка", щото е малка и има малък багажник.Баща ми й казва просто "твойта хонда".За дядо ми е купчина ламарина. И разбира се когато влезне в гаража за ремонт се започва с дежурните " кошница", "дарак", "трошка", "таралясник" и др. подобни, но това не намалява обичта ми към нея, само дебелината на портфейла ми :lol: И въпреки че е една стара кола с много проблеми, които си искат отстраняването, много си я обичам. Щото си е моя. И защото си имаме уговорка - тя ми прави кеф, аз пък ще я направя най-яката гугутка в София! П.П. След като прочетох това, което съм написал, държа да отбележа, че преди да го напиша съм си пил хапчетата, следователно го пиша при чист разсъдък! Не съм изтрещял.... поне не толкова...... надяваме се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е женска,гледам я по добре от жената :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че има име - Злобила,червена е,душа няма щото и я взимам... :tooth: Взимам ...дръжки.След 20г. на пътя вярна служба и незнайно колко собственици още се злобее по пътищата...любов не ами...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя сивик го определям като един млад тийнейджър много готин и мацките го заглеждат :tooth: име си няма, но и той душица носи. може да го пробваме с диването на ниа :lol::P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WaveMastaa, ти уби рибата :P :P :tooth::lol::P Супер е, че имате такива близки отношения с колите си. :P От всички маркови форуми, в които съм бил през периодите, когато съм си харесвал някоя, тука сте най-големите пичове :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моята пък е Сивушка... кротка по принцип, с леки пристъпи на луда крава от време на време :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и една стара тема тясно свързана с тази "кой как си нарича колата галено?" :tooth:

Редактирано от ManiaK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята няма какъв друг пол да е след като:- Всички мъже се обръщат след нас ( със злоба в погледите ) и ни гледат дълго как минаваме двамцата - Редовно давам купчини пари за разкрасителни процедури ( майстори )- Ако не и купя някоя нова играчка почва да се цупи ( части )- Често си сменя настроението ( настройки )- Вляза ли в нея краят е неизбежен и е придружен с мноооого кеф ( това всеки да си го тълкува както си знае )- Понякога така ми се обижда, че не ми дава изобщо ( последния път ме държа 2 месеца на сухо ) и трябваше да се мятам в любовницата.При последното ми ходене в гаража и аз я наричах "кучка", "кошница" и т.н. но и обещах, че като няма сняг ще и взема душата пак. Както споменах в другата тема си я наричам "Черният призрак" именно защото доста рядко я виждат по пътищата, че започват да си мислят, че е някакъв мит, а и доста стряска сънищата на приятелите ми.

Редактирано от PoweRG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен си е Хондича.За колегата-голфаджия е цвичка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е "черната перла". Кръсти я така приятелката ми, на която единия прякор е същия. Та станаха две... и решиха че са една за друга... И сега приятелката ми кара шофьорски курсове. Много се надявам като ги изкара и започне да кара, да не започна тогава да наричам колата "чукнатия калник", "слепок без фар", "кривата джанта" и други подобни. :) Защото и без това вече "перла" не и ходи, защото някак позагуби блясъка си :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато жената - такава колата. :D

В този форум отначало беше " милото", сега е част от мен!

Определено като цвят сме противоположни, но противоположностите се привличат,нали?

И двете сме "лоши момичета". :)

За грижите, които полагам за НЕЯ ми отвръща с устрем, комфорт и визия!

Обичам си Я!

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На "Омегата" и "Сенатора" казвах просто "парахода". Хондата си е мъжкарче - "Хондю" :):cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта се казва Хрантутник :):D Харчи 12/100 бензин и 14/100 газа е д13 ... заеби :P Чист Хрантутник

Хаха това ме разби;)Колеги, радвам се, че не съм единствения луд, който си е кръстил колата. На моята й викам Сивчо и в редки случаи "мома англичанка, измамена от любов". Това защото ми е първа кола и преживя някои неволи с мен, но се реванширах подобаващо. Пола.... предвид грижите май по-скоро клони към момиченце, въпреки че е с много мъжки характер. Отскоро сме заедно, но е стабиляга. Обгрижвам си я както си му е реда - нови обувчици, храничка, автомивчици, покрив над главата съм й осигурил. На моменти се цупи, ноооо какво да се прави:cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...