Jump to content
backstage

Притропване при спиране и висока скорост?

Recommended Posts

При скорост над 100км и при спиране от висока скорост има силно притропване в предницата, което се усеща и на педала на спирачката. Като намалявам от 120 до към 80 се усеща силно. Колата е английски Сивик 1998, няма ABS :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Гуми или дискове. Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криви предни дискове колега, ако има "мегдан" пусни им една стружка на майстор стругар и си готов. Аз така направих преди около година и досега нямам проблеми. Само да знаеш, че първите 100- 150 км. не трябва да натискаш силно спирачките. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са ли задните, защото съм чувал, че ако има крива предна дажанта се усеща повече про скорост 40 - 70 км, а ако е задна се усеща при по-висока. Аз имам съмнения, за предна лява леко крива и задна дясна също с някакво изкривяване, най-вероятно е от тях нали?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най вероятно не са джанти ,колегата по горе ти написа предни дискове от тях тресе при натискане на спорачка с висока скорост.Криви са,стругар или нови дискове е решението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери си тампоните на носачите и кормилните накраиници. Аз от това си изпатих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Ако не ти играе болана по време на движение не са гуми или джанти.ако нищо не тропа значи са дискове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен криви дискове, може да имаш и разбита предница, шарнири, накрайници (вътр. и външни ) и т.н...........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам разбито външно ляво каре, което е много зле, преполагам, че има и няколко тапона поне за смяна, а също имам съмнения и за дисковете, макар че са по-малко вероятни. Джантите и гумите май не са.

Редактирано от backstage

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а също имам съмнения и за дисковете, макар че са по-малко вероятни.

По малко вероятни са, ама според теб...Според науката те са най много вероятни..До тук 7 човека ти споменаха криви предни дискове + още един с мен = 8....Ако искаш продължавай да се съмняваш, но докато не смениш дисковете, колата няма да ти се оправи...А разбиването на накрайници и тампони на носачите е последствие от кривите дискове... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях на такова положение с дисковете. Тресеше яката волана. След една близка среща с майстор и пристъргване проблема се реши. п.с. Поправете ме ако греша, но останалите проблеми които бяха изредени по-горе, не би ли трябвало да има постоянно тресене при тях, а не само при спиране както е при колегата (и при мен беше).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нови дискове си определено :) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дискове са според мен. Иди на стругар и няма да имаш проблеми. В моя случей даже и пари не съм давал а си оправих проблема :huh:Моята предница е разбита на 100% повече от твоята и след като си оправих дисковете нямам такова тръскане. Само в дупки все ощеси лопа много :huh:

Редактирано от K1NG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...