Jump to content
SEZER

Мито на стоки от чужбина

Recommended Posts

От тази година влиза мито на внос на стоки от страни извън ЕС със стойност над 15 евро( 30лв) а не както преди 150 евро, което означава, че трябва да преживеете един малък шок и да загубите половин работен ден, ако решите да си купите нещо по-скъпо от чорапи извън ЕС. Плюс това има някакъв EORI номер, който е тих ужас, за да придобиете.Край на пазаруването от Ebay, край на евтините стоки :o За съжаление пратките "Gift" или с цена по-ниска от закупената вече не помагат, защото митничарите проверяват всяка пратка и си слагат цени каквито те преценят. Очаква се до седмица процедурата в отдел митници да бъде малко по-облекчена.

Редактирано от SEZER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво имаш предвид под "по облекчена".

намаляване на чакането и размотаването по различни гишета, демек ако сега се мотаеш цял ден после ще е половин ден :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ebay.uk/sp/de/it и т.н. не си ли чувал :oЧестно казано сравнение с преди 5 години в момента на пазара имаш абсолютно всичко необходимо ;) не е като едно време :D Разбира се ако искаш да ти излезне максимално най-евтино си остава ebay.com но безплатния обяд приключи ;)

Редактирано от Tino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш ли да сравняваш американския със всички останали uk, de, it и т.н ? давам ти едно сравнение пишеш civic fog lights в ebay.uk и ти излизат 183 items, напиши в ebay.com и виж разликата - 3093 items

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре какво , да седна да си блъскам главата защото в САЩ има по-голям избор и от 100 бр. не мога да реша , за това искам между 10 000 :o на мен ми звучи на лакомия !!! Разбирам , че всеки иска да е уникален , красив и изпипан - но от пръднята боя не става и за това ще си плащате като искате :D Лично аз се радвам , че има такава ограничителна мярка от страна на ЕС , ще има намалено търсене и внос от вънка , а ако то продължи да е в същите стойности ще има повече постъпващи средства в хазната ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре какво , да седна да си блъскам главата защото в САЩ има по-голям избор и от 100 бр. не мога да реша , за това искам между 10 000 :o на мен ми звучи на лакомия !!! Разбирам , че всеки иска да е уникален , красив и изпипан - но от пръднята боя не става и за това ще си плащате като искате :D Лично аз се радвам , че има такава ограничителна мярка от страна на ЕС , ще има намалено търсене и внос от вънка , а ако то продължи да е в същите стойности ще има повече постъпващи средства в хазната ;)

по твойта логика понеже гледам си от пловдив, за какво да поръчваме от интернет и да бъдем уникални като можем да идем на руския пазар и да си купим каквото искаме?а относно постъпленията в хазната ако ще и 1000 лв мито да сложат няма да ги осетим както до сега!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам, мито се плаща за стоки на стойност над 150 Евро. Границата за плащане на ДДС е намалена на 15 Евро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tino щях да се съглася с теб ако ги имаше нещата тук при нас или поне някъде из европейския съюз, ама като ги няма и идват само от Япония и USA тия 15 евро или долара са просто ненормални. Че тя една тениска струва толкова. Смешно е и трагично защото не им стига акъла как да си напълнят хазната. Нормално ли е аз да поръчам тампони на Хаспорт за Б-серия на цена 350 долара от USA но в англия и да платя там 18 паунда за да си ги получа. А тук с ДДС и мито каква ще е сумата а? Нали и двете влизат в Европейския съюз?

Редактирано от Wyvern

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На руския пазар не съм ходил сигурно от 10 години , ако не и повече , но щом казваш , че има това което се продава в ebay.com/uk/it/de и т.н. е яко :o Ще го имам предвид :D Идеята ми е , че щом имаш избор , макар и по-ограничен , можеби от към количество не и разновиднос , може да се задоволи човек и с Европейския съюз ;) Почти съм 100% убеден , че всяка фирма от САЩ има свои представител за Европа , да не кажа за всяка страна от Европа ;) и понеже да си го купиш от Германия или Бъглария ти излиза по-скъпо , ти предпочиташ САЩ , за това слагат мярка да оскъпят стоките от САЩ, Китай и Русия , за да видиш , че няма смисъл и сметка да ги поръчваш от там ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво ще кажеж за емблема на хонда, която в САЩ струва 7$, доставката до бг е 25$ и отгоре на всичко и ДДС и половин ден разправии за нещо което струва 7$? Смешно е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да :o на едно мнение сме , просто обяснявам защо се прави :D ще ти писне и вмесно да платиш 25$ и да чакаш месец , после губиш 1-2 дена - взимаш 50 лв или 100 лв , прежалваш ги и си купуваш емблемата от някой тунинг магазин ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На руския пазар не съм ходил сигурно от 10 години , ако не и повече , но щом казваш , че има това което се продава в ebay.com/uk/it/de и т.н. е яко :o Ще го имам предвид :D Идеята ми е , че щом имаш избор , макар и по-ограничен , можеби от към количество не и разновиднос , може да се задоволи човек и с Европейския съюз ;) Почти съм 100% убеден , че всяка фирма от САЩ има свои представител за Европа , да не кажа за всяка страна от Европа ;) и понеже да си го купиш от Германия или Бъглария ти излиза по-скъпо , ти предпочиташ САЩ , за това слагат мярка да оскъпят стоките от САЩ, Китай и Русия , за да видиш , че няма смисъл и сметка да ги поръчваш от там ;)

не, просто това което го има в американския ибей в другите го няма. затова ме е яд иначе ми е все тая откъде поръчвам. а за доставката си прав на мен ми излиза от Щатите по-евтино отколкото от стана от ЕС Редактирано от SEZER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да :o на едно мнение сме , просто обяснявам защо се прави ;) ще ти писне и вмесно да платиш 25$ и да чакаш месец , после губиш 1-2 дена - взимаш 50 лв или 100 лв , прежалваш ги и си купуваш емблемата от някой тунинг магазин ;)

И на другия ден някой боклук ти я изръчква с отвертка....Това го направиха само за да вдигнат продажбите на фирмите всносители, които и без това не разполагат с толкова широка гама части. Е до някъде и да се напечелят и те (митничарите)."За бога, братя, не купувайте" :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е, че търговците на нови авточасти ще ликуват от тази промяна, а ние ще си бием в главата иранските и марокански части, с надпис "made in Japan" или USA, които трябва да сложим по колите си...Ясно е, че не само те, а всички търговци в страната се радват от това изменение. Вече ще правят повече оборот с близкоизточната и южноазиатската или африканската си продукция с 500% надценка. А ние пак ще гризем дръвцето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как си изчислява митото за дадена стока, колеги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ай чесито! Вече няма да се чака на 5 гишета а само на 1, а от май месец вече куриер ще ни носи пратката до вратата и на него ще се плащат всичките такси както в цивилизованите държави. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен с тезата че всичко може да се вземе от европейски сайтове. И за двете си коли до сега, и за мотора , всичко съм го търсил под дърво и камък както в USA така и в ЕС сайтове. Е изобщо не може да се сравнява разнообразието, не става въпрос само за ибей,не става въпрос дори само за МПС-та. Така че това от 01.01.2010 има смисъл, аз съм готов да си платя за да харесвам колата,мотора си и т.н., но нека плащането за тази глезотия да става бързо и лесно. Не искам да съм тарикат, искам просто да не ми губят времето, казват колко и готово, а не както до сега митничарите най-безцеремонно са ми искали пари в лицето за да освободят една пратка с клубни лазери например. Това е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакво мито, наредбата е за ДДС на стоки над 15евро. Вчера ми дойдоха едни воблерчета японеца си беше написал gift - никакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди седмица освобождавах от митница карбонов лип и в митницата (Бургас) ми казаха следните цени:до 15 евро - нищодо 150 евро - ДДСнад 150 евро - ДДС + МитоАми ми се струва че и те не бяха много наясно с новите им разпоредби.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз преди седмица освобождавах от митница карбонов лип и в митницата (Бургас) ми казаха следните цени:до 15 евро - нищодо 150 евро - ДДСнад 150 евро - ДДС + МитоАми ми се струва че и те не бяха много наясно с новите им разпоредби.

да точно така е, колега. по новините го казаха същото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...