Jump to content
H22_turbo_Vtec

Новогодишни данъчни изненади

Recommended Posts

Колеги днес отидох до данъчното да си декларирам Прелюда, защото е нов внос.Попълних документите, отивам на касата да плащам данъка и ИЗНЕНАДА 242лв :D .Питам аз да няма грешка, а жената ми казва няма грешка пич 50% увеличение на данаците на МПС. МИ AЙДЕ ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ:(Хонда прелюд 133коня 242лв.=1к.с=1.81лв.Пак ще са на мода бързите сивици с д13,д14,д15 хихи.Направо ни секнаха хатъра за големите бегачки.250коня колица - 455лв данъче мммм карай и си свиркай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

леле..., а какво става ако не си я декларираш...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами до колкото знам ако не я декларираш нищо не се случва до момента в които решиш да я продаваш и утиваш при нутариос с новия собственика и там хоп ти искат белешка за платен данък на колата. А ти примерно вече си я карал поне 3 годинки и изведнъж ти се събират данъците за всичките тези години плюс май има и няква глоба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, а данъчните дали се модернизираха вече, да взимат данни от КАТ и т.н.?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H22_turbo_Vtec, към коя община това? Всяка община си определя сама данъка, и до колкото знам ние в Бургас чупим рекордите.....За 50% аз лично не знам, но ако е така в моята община трябва да "кихам" по 460 лева годишно :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H22_turbo_Vtec, към коя община това? Всяка община си определя сама данъка, и до колкото знам ние в Бургас чупим рекордите.....За 50% аз лично не знам, но ако е така в моята община трябва да "кихам" по 460 лева годишно :(

Стара Загора.Така се изрази жената 50%.Звънях на един приятел с 139коня била му 169лв миналата година, което ме навежда на мисълта, че е вярно.Дано в другите общини да изкарате късмет но не ми се вярва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм към община Ст. Загора - ще ида да си платя данъка да видя..добре че карам Д13ка - и да е двойно от 15 лв да е станал на 30...пък и няма нищо лошо според мен в бързи Д13ки,Д14ки и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз мога да кажа че началото на декември платих на Акорда които е венесен в БГ началото на ноември и тогава е регистриран платих за оставащите 2 месеца от годината 36лв. което по груби сметки идва около 200лв. годишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда, ама това е за миналата година. Трябва да се провери за тая ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стара Загора е номер 1!Ние сме най-големите гъзари с големите цени защото взимаме огромни заплати:(:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично питах нашите данъчни във връзка с този отменен акциз ,ама нищо нямало още-така ми се отговори.новите данъци са излезли и нямало промяна, за прелюда 160 к.с. -136-7 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

лично питах нашите данъчни във връзка с този отменен акциз ,ама нищо нямало още-така ми се отговори.новите данъци са излезли и нямало промяна, за прелюда 160 к.с. -136-7 лв.

Споделяйте и за коя община става въпрос

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един Калкулатор!А този е и с градове!ОП!Интересното е че първия ми дава 217лв., а втория 271лв.На кой да се вярва? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един Калкулатор!А този е и с градове!ОП!Интересното е че първия ми дава 217лв., а втория 271лв.На кой да се вярва? !!!

Според мен единият ти го изчислява без катализатор (по-високата дължима сума), а другият може да избиреш сам с или без.П.П. Миналата година D13 данък 13,75 лв. + 0,01 лв. лихва понеже бях закъснял с месец два.. ще видим тази година. Редактирано от eddy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баси мамата..... аз бива да взема да ида в данъчното и да питам, за да знам колко да приготвям...Миналата година данъка беше около 208лв....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

98kw 242.55лв Варна, Стара ЗагораСофия 202лвСливен 192лвКазанлък 162лвНе съм проверявал навсякъде.Явно старозагорци са гъзари вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единият ти го изчислява без катализатор (по-високата дължима сума), а другият може да избиреш сам с или без.

С катализатор, или не - след 74 киловата няма значение за тях !!! Интересно ми е обаче, как се изчислява данък на кола, която е регистрирана в КАТ без номер на двигател?Някой ако знае нещо по въпроса да драсне някой ред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един Калкулатор!А този е и с градове!ОП!Интересното е че първия ми дава 217лв., а втория 271лв.На кой да се вярва? :angry:

На втория. Верен е. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двата за мен са верни щото ми даде разлика 1 лев между двата и действителността.Иначе на прелюда данъка ми е 145 лв- х23 160 коня в Пловдив.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен единият ти го изчислява без катализатор (по-високата дължима сума), а другият може да избиреш сам с или без.

С катализатор, или не - след 74 киловата няма значение за тях !!! Интересно ми е обаче, как се изчислява данък на кола, която е регистрирана в КАТ без номер на двигател?Някой ако знае нещо по въпроса да драсне някой ред.
При регистрация в кат се взима под внимание документите с които идва колата.Примерно ако е с 2.0 133 по документи и съвпада рамата на колата.Просто вписват, че колата няма номер на мотора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Община Ловеч:2000 куб. 150к.с. > 121 лв1300 куб. 75к.с.> 15 лвИзвод: Станете жители на Ловеч ! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на 2-та калкулатора ми дава 100.30лв :) Тва за ЦРХ - 124 к.с.! Пробвах и с катализатор, и без! Очквах по-старите коли да им е по-висок данъка, а то - точно обратното! :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извода е:вадете най-сетне Калашниците....или станете жители на Костел....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от отдавна се каня да го напиша ама сега е момента дани от началото на 2009 за Р България от 37 до 55 квата 0.4 лв от 55 до 74 0.54 лв от 74 до 110 1.1 лв над 110 по 1.23 лв и ........... като умножите киловатите по левовете следва второ умножение за кола под 5 години по 2.8 от 5 до 14 по 1.5 и над 14 години по 1 и следва делене за коли под 74 киловата с катализатор делите сумата на 2 (две) и получавате колко дължите за това че си трошите колите по шибаната ни *държава* и за това че след като аи измия колата след 4 часа има 3 см прах и боклуци допреди да карам Хонда си плащах редовно данъците от както си купих дел солите и смених пружините и на двата със стандартни не съм на това мнение ПОЗДРАВИ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес отидох до данъчното да си декларирам Прелюда, защото е нов внос.Попълних документите, отивам на касата да плащам данъка и ИЗНЕНАДА 242лв :) .Питам аз да няма грешка, а жената ми казва няма грешка пич 50% увеличение на данаците на МПС. МИ AЙДЕ ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ:angry:Хонда прелюд 133коня 242лв.=1к.с=1.81лв.Пак ще са на мода бързите сивици с д13,д14,д15 хихи.Направо ни секнаха хатъра за големите бегачки.250коня колица - 455лв данъче мммм карай и си свиркай.

Колега, моя е толкова за 1.6 115 коня в Добрич... И това от 2 години!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка община си определя данъците, примерно моя във Враца е 18,50лв за D15B2, за същия мотор във Варна е 44,50лв, сами си направете сметката. С отпадането на акциза очаквам данъка да скочи бая но да видим.В "паритени" калкулатора е верен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При регистрация в кат се взима под внимание документите с които идва колата.Примерно ако е с 2.0 133 по документи и съвпада рамата на колата.Просто вписват, че колата няма номер на мотора.

Мерси! Значи това е голямата "дупка" от която доста хора се възползват, и могат да си джиткат с по-корави моторчета в последствие...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е обаче, как се изчислява данък на кола, която е регистрирана в КАТ без номер на двигател?

В данъчното имат "шваки" и там по номера на рамата се определя и двигателя.Например JHMEK4360XS, значи че карам ЕК4, което е 160к.с, а ЕК9 е 185к.с.Така че на 100%знаят на това купе колко коня се слагат!Не се заблуждавайте, че ако няма номер и означение на двг-то ще можете да измамите данъчните.Е, има и някои изключения, но мисля че вече почти всички работят с каталози! Редактирано от darius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси! ;) Значи и мен не трябва да ме бърка, ако колата ми току се оказала в последствие с B16... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...