Jump to content
ian

Пешеходните пътеки

ПЕШЕХОДНИТЕ ПЪТЕКИ И НИЕ  

203 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Видя ли човек чакащ да пресече,винаги го пускам като поглеждам в задното огледало :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз спирам, но винаги гледам какво става отзад. В много случаи имам нервен Пасат, който кара на 50см от задната ми броня и никак не е в настроение да натиска спирачки... :drunk: Мисля да си сложа масивен теглич, за да ми е по-спокойно. Знаете ли дали може да се присади такова животно на англичанка хечбек и колко би струвало?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги когато мога спирам, но има случаи в които предпочитам да не го правя защото изнервената колона зад мен ще започне да ме проклина до десето коляно. При подобна ситуациа, мой приятел спира за да пропусне пешеходците, които са в началото на пешеходната пътека, той спира да ги изчака и задната кола се изравнява с него, опитва се да го наплюе и с филмово движение преминава през пешеходната пътека. :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, позволявам си да повдигна тази малко стара, но полезна тема.

От днес полицаи ще дежурят до пешеходните пътеки, така че имайте още едно на ум (Новина).

Изобщо не трябва да се обсъжда длъжни ли сме да спираме пред пешеходна или не.

Аз лично като шофирирам, спирам на всяка пешеходна, съответно не хвърча, за да имам време за спиране. Но винаги следя дали зад мен или до мен няма някой джигит, който да отнесе я мен, я пресичащия пешеходец.

А като сме пешеходци и стъпим на пешеходна пътека, нека не се втурваме, а дадем възможност на шофьорите да реагират...

Умната! ;)

Редактирано от greenex
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ви кажа честно в Добрич почти никога не спирах. След като дойдох в София се научих да го правя. Сега като се прибирам към Добрич, най-смешното е че водим 2 минути дискусия чрез жестове с пешеходците, които пускам. Направо откачам, като ми направят знак да минавам пръв :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък като видя, че човека вече пресича или се кани да пресече спирам, особено ако са деца, направо видя ли дете на пешеходната пътека скачам на спирачката като луд, те обаче в много случай не очакват това и чакат да им дам знак да преминат. Друг е въпроса ако човек си седи просто на тротоара близо до пешеходната пътека, тогава не спирам, че може просто да си седи там :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз предлагам и на пешоходците да им турим едни светлини целогодишно да се виждат отдалече.( това в кръга на шегата в спора за фаровете) ;) И аз като повечето тук спирам в 90% от случаите не спирам само на тези дето се подмотват и се чудят дали да преминат или не каня един или два пъти и минавам полека.Макар че много ме ядосват някои като преминават и почват да ме оглеждат да се подмотват и едвам едвам пристъпват, аз като пресичам го правя по възможно най-бързия начин.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. спирам много често - имам желание да им дам път,но вече започва да ми писва от някои действия - 2 лица тръгват да пресичат и забавят крачка да си дрънкат - пешеходеца се тътри бърбори по телефона,гледа небето и не му пука,че колоната от 3 коли стана 12 - опити за тарикатлъци - я да прибягам през платната на 5м от пътеката,че ме мързи да ида до там 2. -на много места може да има подлези и надлези - да не се товари трафика - солени глоби както за водачите,така и за пешеходците ( когато има причина)- "пешеходецът винаги има право"- започна да се ползва като оправдание п.п - нищо не оправдава убийството на дете

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги спирам на пешеходните пътеки!Трябва да се приемат драконови мерки относно пешеходните пътеки както в Румъния!Да се глобяват водачи на автомобили и неправилно пресичащи пешеходни! Кратко, точно и ясно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ситуацията е по-сложна от колкото изглежда. Проблемът е в манталитета на хората - пешеходците и шофиорите. Решението е всеки да започне да влага малко мисъл в действията си. Доста пъти лично съм бил свидетел на следната ситуация: пешеходец започва да пресича, колите спират за да му дадът път и от някъде се появява зъл джигид, който предприема зверско изпреварване в насрещното платно. Резултатът сами може да се досетите какъв е... Същото важи и за самураите-пешеходци, изскачат като зайци и очакват натоварено движение със 70-80км/ч да закове на място заради тях. А пък за студентски град да не говорим, там по най-уживените улици с пешеходци има рацери напъващи си бръмчащите кошници за да ги види народа - е хубаво де, ама винаги има риск някое пияно студентче да пресече без да се огледа... Живея до Плиска и същото явление се наблюдава в локалното - хора пресичат за да чакат на спирката и летят коли в локалното през пресичащите.Гореспоменатите явления едва ли ще се оправят с глоби, колкото и солени да са те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами сложна! От колегите вчера разбрах няколко неща, които трябва да направя, за да се оправят нещата,а не да мрънкам като педал: да не спирам на пешеходни пътеки, да минавам на червено, да си гледам Шоуто на Слави, Комиците и Под прикритие и да се примиря че това ще ми е живото от тук нататък- с 600- 700 лв. мизерстване и трепане и това е....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябват драконовски мерки към всички участници в движението защото и културата на пешеходците е под всякаква критика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...