Jump to content
Matheo

Тема за идиотите.

Recommended Posts

Вчера на прав път, едни колеги с Рацерска марка се хвърлиха в едно дере пред мен. Спрях, попитах ги имат ли нужда от помощ - а те пълзейки от колата, защото след няколко кълбета се беше спряла по таван - ми казват да не викам полиция. Не вярващ, че това се случва, че някой в такъв момент мисли само за това, да отърве кожата от някоя точка и 100 - тина лева съжалих, че съм спрял. Единия беше целия в кръв и той беше човека които ми каза това. Питах ги поне още три пъти дали са сигурни, че нямат нужда от помощ и след три отговора "не" си тръгнах. Та в такива моменти мразя света, ненавиждам хората и се питам къде е Господ.

Редактирано от Matheo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...може би са имали нужда от кола на бърза помощ а не от полиция,може да са откраднали колата,може да пренасят нещо незаконно в нея,може да са издирвани ...ти си предложил помощ както всеки нормален човек би трябвало да направи решението е било тяхно дали да я приемат :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От бърза помощ така или иначе щяха да извикат полицията. Колега направил си всичко, което един нормален човек би следвало да направи в такава ситуация, така че няма за какво да се ядосваш. Идиотите са си идиоти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Матю, и аз се изпускам и попадам в същото положение доста често и от години вече гледам да приемам нещата философски (доколко успявам е друг въпрос, но опитвам и не се отказвам !!! ).Не се опитвам да те уча със следните редова (много съм далече от тази мисъл :lol: ) - просто споделям принципите, които се опитвам да следвам:1. Да мразиш някого означава да погубваш себе си заради грешките или недостатъците на другите.2. Хората са различни - има и умни има и глупави. Опитвам се да правя разлика между двата вида и да не съжалявам, че съм постъпил добре с човек който не го разбира и няма скоро да го разбере и да не съжалявам за това. Важното е, че си постъпил човешки и загрижено. Дано някога го разберът :lol:3. В Господ не вярвам - ако го имаше нямаше да се случват такива неща и нямаше да страдаме.4. Вярвам във фактите - т.е. не вярвам, а ЗНАМ! (или не знам, когат не знам :kiss: ).5. За мен и за всички хора, които познавам е факт, че когато правиш добро се чувстваш щастлив, а когато правиш гадости се чувстваш нещастен.И правя добро. Независимо дали ще остане неразбрано. Важното е какво се случва вътре в мен и да си личи навън. Все някога някой ще разбере. И разбират :wub:Поздрави :kiss:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, който отказва помощта ти е идиот? Не е ли малко високомерно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май въобще без да питаш трябваше да си викнеш полиция + бърза помощ, само дето май те карат да ги чакаш докато дойдат за свидетелстваш, ако се наложи ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива си плачат за полиция, Матьо. Или са бандюги, или пияни и следващия път ще претрепят някой невинен на пътя. Скоро с колеги от форума вадихме един келеш, който задмина 3-те ни хонди с над 100 в едно село, за да ни натрие носовете с голфарата, но след няколко километра го заварихме по таван на един завой. За едночасовата ни борба да го изкараме и преобърнем на пътя наместо едно благодаря, каза ...."е голяма работа, това не ми е за сефте, преди месец пак се обръщах и съм свикнал вече......." !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е и един бой да му теглите ама това е друга тема. Sorry за оф-топика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май въобще без да питаш трябваше да си викнеш полиция + бърза помощ, само дето май те карат да ги чакаш докато дойдат за свидетелстваш, ако се наложи ...

На същото мнение съм.Ако не кажеш кой се обажда - как ще те накарат да ги чакаш ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джиесемите се засичат лесно, как?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джиесемите се засичат лесно, как?!

Засичаха се лесно, промениха закона за електронните съобщения и до там.

Не си запознат, не спориш ! :)

П.П. Пиша закон с малка буква, щото държавата е като буквата. !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехееее,Майна,бях забравил за тоя случай.Дори едно "благодаря" не каза копелето тъпо....ама аз не съм спрял да го вадя заради това де.А защото смятам че така е правлино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, който отказва помощта ти е идиот? Не е ли малко високомерно?

Не който отказва помощта му, а помощ изобщо, и то не защото няма нужда, ами за да прикрие тъпотията която е направил, или дейността която извършва, или и двете... еми идиотско е.

 

Както и да е. Аз пък останах направо изумен от напълно непозната група португалци, които ми помогнаха след като излетях от пътя с един Нисан Кашкяй под наем от Авис. Голяма машина, готино окачване (не че разбирам, ама така ми се струва), ама потругалците зимни гуми не признават. Карат с всесезонни, или spring tires, както те ги наричат, които при температури под 5-6 градуса стават същия кокал както и летните. А в Португалия зима си има, макар и мека. Та действието се развива вечерта, по тъмно, тръгваме да слизаме от планината с колегата, като той кара след мен, по едни от най-гадните завои, по които съм карал изобщо. И завалява градушка, ситна, но страшно обилна, гледам на таблото - 5 градуса. Буквално за 30 сек. пътя стана бял от град. При което вместо с нормалните 50-60 км/ч, с които може да се кара по този участък, аз започвам да карам с 30-40. Кашкяй-а разбира се има ABS, но покривката от парченца лед, може би поне 100 кг части в багажника и липсата на 4х4 (?!) правят системата кажи-речи безполезна в случая. Излизам от един остър десен (с може би 35), виждам че следва ляв, само пипнах спирачката, и се озовах в гората, на 10 метра под нивото на пътя. И то не на завоя, преди него, на почти прав участък! Колата просто започна да се пързаля, и нито газ, нито спирачка, нито навъртян волан в обратна посока не я извади от инерционното и движение - право надолу! :ghost:

 

Публикувано изображение Публикувано изображение

 

Като по чудо не ударих нито дърво, нито се преобърнах, ами предницата заора в издатина на земята, и спря. Кола с 3-ма португалци, никой от които не говорещ друг език освен португалски, спря след мен, видяха, че няма да можем да я извадим сами (то тя тежи доста), и викнаха някой по тел. След по-малко от час (само!) на тесния планински път, в 7 вечерта в неделя, по тъмно се появи не какво или някой, ами малка пожарна, която 3-мата са викнали от близкото село! За още 10 мин. колата беше обратно на пътя, с 2 дразкотини, и една счупена пластмаса под предната броня, която Авис може и да не забележат. :lol: А тези тримата стояха през цялото време, на студа, и докато не изкарахме колата не си тръгнаха. Никой не ми е искал пари за нищо, поне до момента... Е т'ва е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми напомня аз как вадих едни хлапета в Босна и Херцеговина. Прибираме се вечерта от патрул с УАЗ-ките и гледам една кола излетяла от пътя, на 4-5 метра. Беше се завъртяла много кофти, а лошото в случая е, че там ни е абсолютно забранено за излизаме от пътя, заради многото мини, останали от войната. Добре, че си припомних лекцията за извличане на автомобили. Тупнахме ги по веднъж по-гърба и "айде бегай, да не викаме полиция", че както миришеха на пиене... По принцип подкрепям колегите по-горе, които казват, че трябва да се извика полиция, щото не се знае кой ще претрепят следващия път, но там се борехме други впечатления да създаваме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че би било редно да се обаждаме в полицията при такива случай. Но с помощта трябва да се внимава. От някъде знам, че не може да се хвърляш самарянски току-тъй. Ако човекът не иска помощ, не можеш да му я "наложиш", иначе може да те съди. Разбира се, това не важи за полицаи, бърза помощ и пожарна. Само дето наистина не се сещам от къде го знам, но май е формулирано и законово. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...