Jump to content
пламен1

Отлепяне на годишна винетка

Recommended Posts

Колеги налага ми се да си сложа годишна винетка от друга кола но за целта трябва да я отлепя по някакъв начин без да се повреди , моля дайте съвети как да го сторя :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ЗАЛЕПИ ме по един шамар на законотворците....Така де :) Една кола ли имам?? Не може ли днеска с едната утре с другата???Как е в Европа? Еднократно залепваема винетка с невъзможност да се отлепи за по малко от 1 час?? Някой знае ли?Също така каква е тази простотия да купувам на всичките си коли гражданска отговорност!!!! Колите ли ми носят отговорност или Аз?? И ако аз защо тогава на всичките да им правя гражданска??? В нормалните държави граждаската е вързана с човека не с колата!Но да дам съвет :) отлепяте винетката залепяте я наколко пъти върху тениската си и тя става много по лесно преносима :DСтара рецепта...

Редактирано от sand0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С пистолет за горещ въздух нагряваш отвънка и отвътре по малко и трябва да се отлепи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става и със сешоар, просто трябва леко и внимателно да се нагрява и малко, по-малко да се отлепва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, ако те е страх че ще я повредиш, отиди някъде където поставят автомобилни стъкла. Те знаят как, защото постоянно им се налага :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, ако те е страх че ще я повредиш, отиди някъде където поставят автомобилни стъкла. Те знаят как, защото постоянно им се налага :)

Най-добре отиди в сервиз където поставят стъкла както казва колегата, но от личен опит ти казвам, че е много вероятно да си личи че е сваляна винетката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си ги махам със сешоар нагрявам около 4-5 мин после бавно се отлепя цялата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнаех че е забранено да си личи че е сваляна винетката :) Каде го прочете че е забранено :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колегите са прави че става и със сешоар,няма нищо сложно.И като си личи,айде кажи му на полицая да ти докаже че е сваляна :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sand0 евала :)и аз сега съжалявам, че имам винетка на едната кола, която реално не е в движение - и трябва да купувам за другата. голяма простотия е това да се обвързва винетката с автомобила.моето решение е да се изреже винетката от фолиото, с което се продава, и да се залепи директно с фолиото на стъклото. или да се залепи на целофан, и с него да се залепя с някое слабо лепило за стъклотовиж за гражданската отговорност не мога съвсем да се съглася, понеже тя не е обвързана с водача, а с автомобила - тя важи за всеки шофьор на автомобила. пък и за различни години/кубатура/регистрация и какво ли още не, цената на гражданската е различнахич не ми се иска хлапето ти да ти подкара "втората кола" докато ти си караш първата с единствената гражданска, и да се нацепи в мен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя към решението на magnum като се изреже по фолиото с което се продава на него има един черен надпис който пада много лесно примерно със спирт или парфюм или ракия и т.н !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За отлепянето само горещ въздух препоръчвам.А при закупуването на нова винетка се отлепя от фолиото и се лепи на целофана на цигарена кутия и след това се изрязва излишъка с ножичка.Самото залепяне става като я понамокриш малко и то си стои без проблем,а свалянето детска играчка.Аз така си карам колите и гарантирам за този метод !!!

Редактирано от Fero

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пламен1 - вече са го казали колегите - сешоар и лека по лека. В кобра например загряването го правят с някакъв флакон с незнам-какъв-си газ и ти взимат 10лв за услугата (сменях си предното стъкло, иначе ако отидеш само за това не знам дали ще го направят, но не би трябвало да е проблем при положение, че си клиент и си плащаш:) ). Другото което съм чувал - и на автомивки някои може би го правят това (но не съм 100% сигурен за това твърдение ;) ).sand0 евала, и евала! Точно в десятката! Напълно споделям мнението ти.Magnum: относно гражданската - мисля, че не колата прави катастрофи сама, а вина има човека зад волана. Кола спряла без човек в нея няма да се движи по магистралата със 120. (оставяме случая на кола паркирана на свободна скорост и без ръчна, и тръгнала по наклона - това е изключение по мое мнение и идеята е другаде). Хлапето, което няма гражданска отговорност и подкарва втората кола на баща си тайно, извинявам се ако звучи грубо и несъчувствено, е за затвора! Да поседи малко, да помисли какво прави и че освен кеф, карането на автомобил е предимно голяма отговорност! Към собствения живот, здраве и финанси както и към чуждите. Всички сме хора и искаме да живеем щастливо !!!Другото което мисля е, че ГТП си е за конкретната кола(и) и гражданската ти трябва да зависи от това колко катастрофи имаш (колко щети са изплатени), както и възраст, стаж... Може би по спомен - нещо такова четох за германия. Все пак колкото и коли да имаш на твое име - в един момент от времето можеш да караш само една от тях. Само с една кола търкаш асфалта в момента и ще можеш да създадеш ПТП управлявайки само един автомобил (това при положение, че не си джедай и можеш да управляваш още 2 коли използвайки Силата! ;) ). И така дори и да имаш 3 автомобила, и успееш да треснеш и 3-те в един ден и да нанесеш ужасни щети за застрахователите - пак отговорността я носиш ти, а не 3-те автомобила... (на крива ракета...) Ако си "тъп и глупав" в колкото и каквито коли да се качиш - все ще нанасяш щети на себе си и на другите. И тогава фактора е човека, а не автомобила. За една година можеш да направиш 5 ПТП с един автомобил и по 1 ПТП с пет автомобила. Отговорността си я носиш пак ти, а не автомобилите :) И така като тази година направиш 5 ПТП - като отидеш догодина за ГО, ще извадят една табличка и ще ти кажат, че ти струва 500 евро, а не 50 евро както за миналата година, когато не си имал ПТП през 10-годишния си стаж. Сега си направил 5 ПТП => цената на ГО ти се вдига. Има примери за хора, които с времето се поумняват и стават внимателни, спокойни и предвидливи шофьори и не правят ПТП, следователно е разумно да плащат по-ниска цена за ГО. Има и обратните случаи - нещо му мръдне в главата - развод, смърт, или просто алкохол или други такива - и хората от хора стават на джигити и си избиват натрупаното през деня докато шофират - и правят ПТП-та. Следователно за тях ГО трябва да струва повече. Уфф, ай стига, че егати поста.Това са ми доводите към тезата, че ГО трябва да се води на човека, а не на автомобилите. За автомобилите само ГТП.Peace :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Годишните винетки няма да поскъпват...

 

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/10/27/...a_da_poskupvat/

 

То оставаше и да поскъпнат, а уж щяха и да ги махат... абе изкецана работа, то пътища няма те винетки искат... :)

 

п.с. Само да допълня Fero, че винетката се лепи най-добре с гланц за устни :)

Редактирано от honda_stz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гланц за устни :sick1: леле ще ме разбиете. Ами ако девойката си гланцира устните с гланц с брокат .... какво правим? ;) Като цяло съм пробвал и става с крем за ръце - но мнооого фин слой! :puke: Хем безцветен, хем след време залепва по добре и предотвратява опита на полицая да ти изчопли с пръст винетката от вътре - проверявайки точно за такива случаи на тънкаж. И целофана от кутия бонбони - Тофифи например е доста по тънък и незабележим от такъв на цигарена кутия :sad2:И въпреки това, стига тънили бе хора ;) Все ще се намери някой да Ви хване и върви, че се оправдавай после ... Какви главоболия за няколко лева ... струва ли си да ти трепери дупето???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Годишна винетка? ;) Колега, че тя годината свършва след 8 дена. За какво ти е годишна винетка?Вместо да се чудиш и маеш какво да правиш и да се занимаваш с глупости, плати си 10 лева и си карай законно.Ако ще махаш винетка или стикер - взимаш макетен нож и му сваляш резеца. С него може да премахнеш винетката без да я нараняваш. Друг е вече въпросът дали след това ще можеш да я закрепиш без да личи, че е сваляна вече..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите, момчета в кобра със сигорност ги махат със /топла вода/ никакви гелове и силикони.Работя срещу тях и мога да го гарантирам на 100% Най добрия вариянт е със целуфан от цигари както каза колегата. Ако някой колега/съфорумец/ има проблем с някакяв стикер нека се обади ще му го демонтирам безвъзмездно. 0878 720 115

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, сменях си стъклото преди месец, от Кобра дойдоха на място и свалихме стикерите от стъклото с чаша топла вода,лекичко поливаш и стикера пада.Трябва обаче да се внимава в това студено времедокато поливах стъклото се спука !!! и после винетката се лепи...... трудно ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си ги свалям стикерите с бръснарско ножче и препарат за стъкла .и винетки ,прегледи,граждански абе всичко .......после си се лепят без проблем .....обаче сега като е студено трябва парното да позагрее стъклото и тогава да я сваляш ........успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-сигурно да отидеш на автоджамдийница и там да ти я свалят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак да се повторя!!!Ко е енезаконното да си лепиш винетката на която кола ще караш ?? Защо да я залепиш на някоя която после ще е в сервиз/гаража/ или няма да ти се кара???Защо ??? Държавата ще ти възстанови ли пари от пропуснати ползи???Нали като я отлепиш я лепиш на тази която ще караш?? Демек ще спазиш закона и ще караш с винетка!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С гланц за устни ;) леле ще ме разбиете. Ами ако девойката си гланцира устните с гланц с брокат .... какво правим? ;) Като цяло съм пробвал и става с крем за ръце - но мнооого фин слой! ;) Хем безцветен, хем след време залепва по добре и предотвратява опита на полицая да ти изчопли с пръст винетката от вътре - проверявайки точно за такива случаи на тънкаж. И целофана от кутия бонбони - Тофифи например е доста по тънък и незабележим от такъв на цигарена кутия ;)И въпреки това, стига тънили бе хора :D Все ще се намери някой да Ви хване и върви, че се оправдавай после ... Какви главоболия за няколко лева ... струва ли си да ти трепери дупето???

Усещам, че нещо се правиш на интересен! Пробвал ли си с гланц за устни или пишеш колкото да не заспиш ? Това първо. Второ, да дойде полицаят да ми я изчопли и да ме глоби. Другото нещо, за какви главоболия говориш... имам ли винетка - имам, личи че е сваляна(въпреки че с гланц за устни става едно към едно с нормално залепена нова винетка) - ок, имам винетка. С нещо да съм нарушил закона, кой закон..., къде пише, че за свалена винетка ще ме глоби?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако мислиш че няма да можеш да се справиш отиваш в първия гараж който сменят автостъкла и ти я одлепят за секунди момчетата всеки ден това правят, невярвам да ти откажат. Сори но непрочетох всички може да са го писали колеги.

Редактирано от Борислав

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди време като ми маркираха колата и викам свали ми и гражданската... после викат 5 кинта... викам тва с новата гражданска ли е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за отлепена и после залепена на ново винетка няма никакъв проблем ,даже и със тиксо да е залепена ,стига да имате квитанция за нея. брат ми кара така вече около 5 месеца и е питал 3-4 пъти полицаите като са го спирали дали има проблем или да си купи нова.п.с.даже на неговата винетка има много финни остатъци от старото стъкло.п.с.2 новата винетка се лепи най-добре на найлончето на цигарите след това с ножичка и с вода на стъклотопо темата: колега само с добро затопляне на колата, после с топла вода по стъклото и много леко с макетно ножче.

Редактирано от i4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 познат ги лепи на станиплчето от цигарите и после с вазелин за устни на джама.....лесно се отлепва но държи и нема ядове с полицайте!не видях в поста преди мен ,че колега е обяснил системата!

Редактирано от 70nK@7@

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам един френд който за 2 мин ти я отлепя и е като нова :(

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснаха ли вече новите винетки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко се отнасяте.

Законът не казва, че трябва да имате сваляна/несваляна винетка. Законът казва, че за да се движи автомобилът (не водачът) по пътищата трябва да има платен пътен данък. Доказателство за платен пътен данък е винетният стикер и той е направен труден за сваляне точно за това. За колегата повтарям: не могат да те накажат за презалепен стикер, могат да го използват като доказателство, че не си си платил данъка.

 

Аман от хитреци - има човек пари за две коли, няма 130лв за две винетки. Това са законите - трябва да се спазват. на когото не му харесват - да ходи да кара другаде.

 

P.S. еб@ти услугата, която предлагат кобра, че и пари вземат: "фалшифициране на документ"...

 

P.S.2: Cosmos, чух че тепърва ще ги пускат, а старите ще важат до края на Януари, но не съм 100% сигурен

Редактирано от Big Blonde Wolf

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...