Jump to content
rocnogap

Скорости Д-серия и Б-серия

Recommended Posts

Защо скоростната кутия за Д серия е 10 пъти по ефтина от тази на Б серия . Да ли това е поредната спекола на цените у нас ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е само тук,предполагам си разглеждал и в странство какви са цифрите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чисто кратко и ясно : Повечето сивици са с Д серия и по лесно се намират,много по малко са Б сериите,и когато почнеш да продавш кола и друг почва и 3ти и така се получава конкуренция в цените ,а за Б серия няма начин да стане това.

Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или друго яче казано пазарна икономика :D

Редактирано от uBaHoB

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че въпроса не опира само до количеството, а и до технологията вложена в разглежданите продукти. Защо едно ВТИ струва двойно на същата кола с 1.4, само защото е по рядко ли, или и защото е нещо по сложно, по технологично, по добро ако щете?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че въпроса не опира само до количеството, а и до технологията вложена в разглежданите продукти. Защо едно ВТИ струва двойно на същата кола с 1.4, само защото е по рядко ли, или и защото е нещо по сложно, по технологично, по добро ако щете?!

;);) Това за технологията е малко глупост ;) .Не мисля че кутия B-серия от 92' е правена с по-модерна техника и метали от кутия Д-серия от 2000г.Всяко по-голямо удоволствие се заплаща по-скъпо ;) .Темата е пусната,като въпрос на който е отговорено езчерпателноточно в ПЪРВИТЕ ТРИ ПОСТА(отговора) на колегите. :) Късмет и здраве на всички! ;) Редактирано от ШОТЛАНДЕЦ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък искам да питам защо кутийте за б серия се чупят толкова повече от тези за д хаха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно защото се експлоатират от хора които карат като полу-идиоти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно защото се експлоатират от хора които карат като полу-идиоти.

А другите какви ги карат? Пенсиенери ? Не че там риска е по малък ама.......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно защото се експлоатират от хора които карат като полу-идиоти.

А другите какви ги карат? Пенсиенери ? Не че там риска е по малък ама.......
... ама двигателя е по-слаб, а оттам и вероятността кутията да изкара повече е по-голяма...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... ама двигателя е по-слаб, а оттам и вероятността кутията да изкара повече е по-голяма...

....по голяма ама друг път ,по твоята логика и двата модела са с еднаква здравина а разликата е в двигателите!?Чисто и просто за мен б кутийте си имат проблем !!! ,та да се чупят толко :) ,не че другите са вечни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На B серия кутиите, не са ли с по-дебели валове? !!!Мисля си че кутията е по тежка от на D серията... значи има повече матриал? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Повече материал не значи по-здраво!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е една и съща сплав, тогава значи ли? !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за технологията е малко глупост !!! .Не мисля че кутия B-серия от 92' е правена с по-модерна техника и метали от кутия Д-серия от 2000г.Всяко по-голямо удоволствие се заплаща по-скъпо :) .

По твойта логика старите супер коли трябва да са без пари щот са стари и по нищо не се различават от днешните коли в големи серии. И че цената се определя единствено от бройката произведени продукти. На село има една Застава, много рядък модел, според теб за колко ше се продаде?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Ако е една и съща сплав, тогава значи ли? !!!

Отново може да не значи че е по здраво. Давам прост пример профил от двойно Т с размер 150/150/10000 (размерите са в милиметри) и условно тежащ 100 килограма от стомана 3 носи доста по малко от една ферма от винкел 60/60мм и отново тежаща 100 килограма и отново от стомана 3.П.С. Ако мога да го опиша малко по-подробно, но малко по-късно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах ти мисълта, ама не ставаше въпрос за провили и други условности. Ставаше дума в случая за валове и/или зъбни колела които имат еднакъв по форма профил !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

Пак е същатата работа един профил има много голяма здравина до определена дебелина/дължина. За по-големи натоварвания трабва да е друг профила.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От собствен опит мога да кажа, че диференциала на B16 е проблемен! (два броя),но все пак има решение, което струва пари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stock B16 кутията е супер здрава незнам как ги трошат хората. кофти масла и не натискат съеденителя може би.В цял свят са по скъпи да не говорим в US колко струва такава кутия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на няколко чужди сайта съм виждал Б-серия кутии за 150$ 150 паунда... немисля че в цял свят са тоооолко скъпи. Някой ще каже "Еми земи си я от там тогава" , ами то и тук някой без да е внесал б16ската пак и иска 1000лв. в другите страни да не би да не внасят колата от чужбина едва ли ги произвеждат в съответната страна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям господара.Смятам, че в БГ мноооого се превъзбуждаме с цените.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не смятам , че е редно с траната с най - нисак месечен доход на глава от населението в Европа да си правим най скъпо колите ... просто е абсурдно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на няколко чужди сайта съм виждал Б-серия кутии за 150$ 150 паунда... немисля че в цял свят са тоооолко скъпи. Някой ще каже "Еми земи си я от там тогава" , ами то и тук някой без да е внесал б16ската пак и иска 1000лв. в другите страни да не би да не внасят колата от чужбина едва ли ги произвеждат в съответната страна.

Предполагам визираш Ebay,предполагам не си си купувал кутия от там,но аз понеже съм и съм се парил.В повечето случаи педалчето започва търг от 0 лири и обяснява как е купил кутията за проект ама така и не я е сложил,обаче видиш ли оня който му я продал му бил казал че е ОК и скоростите не хъркат.Мда такава кутия може и да я спечелиш 150 лири с local pick up only.Умрял от кеф как си ударил кьоравото слагаш кутията и курец :lol: Купих веднъж кутия от Б16 за 1 колега от форума с уговорката да си плати цената на която я спечеля + транспорт. Всичко хубаво докато не я сложи на колата.....не ми се изпада в подробности.....наложи се да му я сменя.Другият момент...влизаш в някаква по-цпециализирана морга в по-големите градове в Англия и питаш за Б16 кутия,цената е м/у 25-300 лири БЕЗ гаранция.Тук не визирам кутии от ITR/CTR ATRВинаги има и изключения...Моята кутия S9B я платих 270 лири със 100 пазарлъка на 1 младеж в Бирмингам.Относно здравината,до сега съм имал 4 ВТИ-та и всички със здрави кутии :D Явно е късмет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго, каква е разликата между това да ми дойде от ибей и да не бачка и от това да ми дойде от Варна и да не бачкап.с.Не се заяждам ако ще го приемеш така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами в това,че ако я вземеш от Варна ще е с уговорка а за тази от Ибей ще се договориш с феланкишията :lol:Не го приемам като заяждане,аз Б серия кутии не продавам:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм чул морга да върне развалена скоростна кутия или двигател.това имах предвид...че е се тая в крайна сметка като не бачка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго, каква е разликата между това да ми дойде от ибей и да не бачка и от това да ми дойде от Варна и да не бачкап.с.Не се заяждам ако ще го приемеш така

Колега и аз да искажа едно мое мнение от няколко месеца търся в германия кутия за б сериата и просто мога да кажа че цените са страшни говорим за цени от 450 евра на горе така че мисля че цените в бг са горе долу приемливи при положение че е взимаш с уговорката ако неработи добре да я върнеш ,влез в гугала и напиши скорости за б сериата ама не само в англия и щатите ами в другите даржави и виж как са цените и си направи сам извод, и затова сам сагласен с колегата (Драго).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално да са по скъпи от д серията много по здрави са много по рядки са МНОГО ПО ДОБРИ СА нямат нищо общо това достатъчно ли е като критерии ?ще дам пример при опел кутиите им са супер евтини масовите и тази с 6-те скорости(по рядката и здравата)... е в пъти по скъпа от другите сигурно е спеколация пак ;) това е заговор да знаеш ;))) ;);) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сравнение кутия за тигра 1.6 струва от 400 до 500лв без гаранция.... а тиграта не е супер мощна или супер рядка кола....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз не съм чул морга да върне развалена скоростна кутия или двигател.това имах предвид...че е се тая в крайна сметка като не бачка.

Няма и да чуеш,особенно от тази морга.Тайп-р струва повече от тайп-с,така и кутия от 1.6ВТИ повече от тази на 1.4ИС, примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В желанието ми да обсъдим просто разликата между поръчка от ибей и от БГ морга или физическо лице създадох някакво напрежение във форума за определени хора.Съжалявам за което.Предлагам да ми се изтрият и по-назад мненията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...