Jump to content
jamo

Странна случка в Пловдив

Recommended Posts

Колеги искам да предупредя всички от Пловдив да се пазите от Ланчия с транзитен номер 390 H 392 , колата е стара и е с найлон вместо задно стъкло !!!В 23:20 при излизане от кв. Коматево тази кола започна да кара на около метър зад мен, след което по паважа си изгаси фаровете и ту караше може би на сантиметри зад мен ту се отдалечаваше пускаше фаровете и ме настигаше все едно ще ме прегазва. Стигаше до левия или десния ми заден калник и пак седеше зад мен. Започнах да карам с 20-30 км/ч но колата продължаваше ту да пуска ту да изгася фаровете и да прави ненормални неща зад мен и да очаквам всеки един момент да ме блъсне. Реших да действам по законовия ред и се обадих в 1-во РПУ. Казаха ми да карам към 1-во РПУ и като минем през него ще спрат въпросната кола.Цели 7 км този караше ту отляво ту отдясно на сантиметри и се засилваше като иДИОТ !!! УВИ никой не спря нито мен нито него след което той ме изпревари толкова близо отдясно че се наложи рязко да завия на ляво и за късмет само ожулих лява предна джанта. След като направих обратен преди плаж Нептун и отидох до 1 РПУ там ми казаха, ааа ти ли звъня и кво тва е неправилно шофиране, ние какво можем да направим... Попитах ги: СЛед като стане беля и ми смачкат колата ли трябва да говоря с вас и те ми се скараха, че човека нищо не ми бил направил, за да се оплаквам. Нахоках ги в буквалния смисъл и си тръгнах.Ето това ни е закона и държавата !!! Поне да си бяха направили труда да повървят 30м до булеварда и да го спрат за рутинна проверка !!! Колеги от Пловдив бегайте от тая кола :)

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти тръба или бухалка в колата не носиш ли ? в такива случай спираш рязко илизаш и го питаш кво става и тва е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти тръба или бухалка в колата не носиш ли ? в такива случай спираш рязко илизаш и го питаш кво става и тва е

Колега изпатих веднъж от саморазправа :) Неискам да давам обяснения и да ходя по дела защото някой друг ми е засякъл пътя и ме псува... Ама това одеве б еше върхът и тоя и полицията !!!:beer::) :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и ти си прав но след като не можеш а разчиташ нито на полиция нито на нищо какво правим? а тоя явно просто си го е просил

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябвало е да му направиш 5-6 коли разлика (с идеята да е възможно най-далеч от теб), че да ходи да тормози някой друг.. което пак не е решение на проблема, но такова явно в България няма, щом и милиционерите са се направили на интересни.

Редактирано от Tr1nky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах и с 30 после със 130 и пак беше толкова близо до мен, че не му виждах фаровете :) През повечето време караше със загасени светлини... Колегите от Пловдив знаят, че паважа за Коматево не е осветен. Немога да заспя от нерви, зе да ме хваща повече яд на нашите униформени "приятели"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега кофти ситуация е станала има всякакви олигофрени аз ако ми се случи така ще спра и ако и той спре отивам до него отварям му вратата и го бушонирам е***ал съм ги в обясненията като видя такива келеши да ми се гъзарят направо ме избива на агресия :)

Редактирано от west bam

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В такива случаи по време на движение звъниш на 2-3ма твои приятелчета и им казваш да те чакат на паркинг(да не е фиремн щото имат камери) или на некоя тясна еднопосочна улица.Те като ти кажат след колтко време ще са там ти си го баламосваи бушмена и отиди при тех.Ефекта на изненадата върши чудеса.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък ви казвам на всички дето сте отворени, че не се знае кой и с какви намерения е в колата, да не стане те да ви поднесат елемент на изненада. Другото е, че вие може да имате бухалки или тръби, но някой хора имат огнестрелно оръжие в колата. Разправиите които можете да си навлечете са огромни, включително и затвор, ако се стигне до саморазправа. Ако ви спрат и няма на къде да ходите вече е друго. Тогава вече става "Кой-кого". Колегата според мен е трябвало не само да минава покрай районното, но да спре пред него, а пък предварително да каже че има заплаха за живота му, за да накара мързеливите полицаи да се размърдат. В крайна сметка като извод съветвам да не се занимавате., каквото ви казва и колегата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

досега в Пловдив не съм срещал адекватна намеса от страна на полицията.. а това е един от най-големите ни градове, не искам да мисля какво става в малките и по селата.. с тръби и брадви не излизай, защото в другата кола може и четирима да са, може и пистолет да имат, може и един да е, но да е 150 кила и тая брадва да не се окаже в твоя зад**к :) аз бих се обадил на приятели да ме чакат някъде и бих спрял там и вече тогава да видя какъв му е проблемт на този, ако той евентуално също спре. лично аз се смятам за доста здрав и че мога да се бия, но винаги когато съм реагирал от рода на " на къф се прай тоя ей ся ша го спукам от бой " съм си го отнасял много здраво.. никога не знаеш какво имаш насреща, затова не тръгвай, особено с оръжия! само мога да съжалявам за свинщините в нашата страна и да ти съчувствам, все пак се радвай, че всичко е наред..

Редактирано от Wolfcry

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова в колата си винаги имам газов пистолет и една много симпатична бухалка. В неделя едни цигани се разпръснаха с квичене като им го заредих в главата. Ясно е, че свинете няма да ти помогнат ако ще и да те колят пред районното. Спасявай се сам. Избягването на насилието работи само в не-банановите републики. Ганьо разбира само от дърво. Ако го беше накарал да захапе бордюра и да му скачаш върху главата дали ще си повтори номерата пак?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни си жалба срещу полицаите от съответното районно и опиши подробно какво се е случило точно, какво са ти казали от РПУ-то и т.н.Мисля, че това би била най-адекватната реакция, за да може следващия път да ти обърнат внимание. Няма само да висят в чатове и пред уебкамерите!Прав е колегата Wolfcry, всеки път ми се налага да "принуждавам" и "убеждавам" пловдивските полицаи, за да окажат съдействие, когато им се поиска от страна на граждани. Това на нищо не прилича.P.S. За саморазправата изобщо не коментирам - това никога не е опция.

Редактирано от UniCorn

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е въпросната Ланча да е била управлявана от некоя твоя мнооого наточена и красива обожателка ... и тфа да е начин за свалка !! :) Малко баланс да фкарам в емоциите !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А възможно ли е въпросната Ланча да е била управлявана от некоя твоя мнооого наточена и красива обожателка ... и тфа да е начин за свалка !! :) Малко баланс да фкарам в емоциите !

НИкъв шанс :):beer::) Може би от рода на 120кг брадясал алкохолик...Струва ми се, че и пиян може да беше. Най-вероятно няма има нужда да и слага нормални номера, едва ли ще изкара повече от седмица докато я смели някъде, само дано я мели в дърво или стълб а не в някоя друга кола !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де това първо районно няма ли си двор, паркинг или поне вход - отиваш там, спираш пред входа и викаш на дежурните, че някакъв се държи неадекватно и те преследва като създава опасни ситуации, може пък да им се прииска да го запознаят с дрегера?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де това първо районно няма ли си двор, паркинг или поне вход - отиваш там, спираш пред входа и викаш на дежурните, че някакъв се държи неадекватно и те преследва като създава опасни ситуации, може пък да им се прииска да го запознаят с дрегера?

Те ми се скараха, както майка ми ми се караше като бях на 8 и неисках да си пиша домашното за училище... Днес ще пиша жалба до дежурния :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ами направил си каквото трябва ,другия път го вкарай направо в районното с колата . А за "каубойте" който четох малко по горе :"Младежи карайте малко по спокойно че с тръби и бухалки в колите нищо хубаво не ви чака" Някой се разхождаме с пистолети в определена част от денонощието :) .Та боя е крайна мярка която всъщност не е мярка следствие което с нищо непроменя цялостната гледка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В Америка, доколкото знам, може да се обадиш в полицията, ако решеиш, че някой кара прекалено близо зад теб!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз имах подобна ситуация малко преди входа на София на магистралата (ограничението все още е 130) един тир си кара в дясно с 80-90 един, Таурег го изпреварва с 100, аз ги виждам доста от далече пресвятквам, без реакция не ускорява най-накрая след като почнах и да му свиря той се прибра. Изпреварих го междувременно подминахме 2 патрулки който явно си бяха спрели да разлафят. И си карам пак с ограничението по едно време тоз изрод зад мен на дълги и се засилва, пускам му авариини да внимава, а той още се засилва пред мен кола входа наближава хората карат вече доста бавно аз не тръгвам да изпреварвам защото вече един път ме бастисаха точно на входа, натискам спирачките оня като кат му изсвириха гумите направо, му виждах предницата на задната седалка. Както и да е успя да спре, мина ми отляво тръгна да ме избутва от пътя малоумника, видях че зад мен никой няма коли набих рязко спирачки ония сериозно беше решил да ни убива, пред мен от най-лява лента така залитна в дясно че едва, едва го удържа да не отиде в канавката. Мислих и аз като теб да звъня в полицията ама джипа беше толкова мръсен че не можех да му видя номера. Затова по добре карай си спокойно, не им се връзвай много, че олигофрени много, а хич не мислят и беля може голяма да стане,

Редактирано от LUZIFER

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствената опция е жалба Срещу дежурния полицай за нехайство и немарливо и непрофесионално отношение..Единственото.., имал сам подобни проблеми с отношение ..'' невиждаш ли , 4е Аз съм ПОЛИЦАЙ..а Ти не..?" и след подаване на такава жалба.., става една..ще си изгубиш един ден да ходиш да пишеш и да настояваш да ти е приемат жалбата..,щотото ще искочат 100 човека ,дето ще станат заинтересувани..от това Ма защо.., Ма няма проблем , ей сега ще видим ква е била тази кола дето те е гонила..., той колегата днеска много му се насабра..ма стия заплати ..и сега ония от банката званят и за тва сме нервни...и...........................................................................................................и след ,като си е завадеш по прилежния ред.., може след неква седмица да те повикат да ти дадат отговор, 4е е разгледана..и бля бля..Резултата...никакъв , ма след някой ден ако ти се наложи да те викат за нещо или друга причина да районното...всеки ще те заобикаля и ще гледа да не си гожори с теб,...щото...знае ли се дали няма пак да ти прещрака..а тия жалби са кът в БГ..и ги разглеждат под лупа.., 4е е срам за районното

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от такива неадекватни трябва да се стои далеч ;) или дърпаш далеч от него или намаляваш (ако трябва спираш) да мине напред и свиваш в първото отклонение което пак ти върши работа. не забравяйте че има луди хора, ходят с ножове, пистолети, пушки, секири, мечове и какви ли не оръдия за правене на фрагове ;) . като има луд на пътя - никакво слизане! на мен ми се случи един път подобна случка - карах си в града зад една кола щото нямаше как да го изпреваря, имаше патрулка напред ... и тоя реши че нещо съм му направил и ме пусна да мина и след това се залепи за мене и почна да ме бута като излезнахме от града. като го видях и от пета на трета ... и сбогом :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като стана въпрос за неадекватна реакция на пътя и органите на реда - МВР. Накратко ще ви разкажа какво ме "сполетя" преди няколко дни (в Събота по обяд):На излизане от Пловидив, по пещерско шосе, някъде в района след "ЕКО" (тези които са от Пловдив знаят, че там пътя е двупосочен с по една лента в посока, има ограничение 40 или 50, а и неравности по платното). Та карам си аз с около 40-45 км/ч (съвсем нормално), като забелязвам в огледалото бързо приближаващ полицеиски автомобил "Опел Астра" БЕЗ включена светлинна или звукова сигнализация. При следващото поглеждане виждам въпросната служебна кола в лявото огледало как се врязва с бясна корост в помеждутъка между мен и насрещното двежение, тъйкато от среща идваха товарни коли - Астрата се "плъзна" на сантиметри от моята кола. Нямах време за мислене, единствената ми реакция бе рязко да отбия вбясно. Вседствие на което дясните ми колева пропаднаха в неравния банкет, а няколко метра по-напред вече бях с цялата кола върху бабуните на банкета, скочил върху спирачките, вдигайки облак прах. Предницата удари в няколко дупки, пътниците в колата подскочиха почти до тавана, засурках маската, но за щастие се разминахме без наранявания и повреди - само с уплах.Ченгентата се движеха сигурно с над 100-120 км/ч, с очите си видях как притиснаха и застрашиха още водачи и в двете движения. Горе на надлеза с околовръсното даже присвятнаха със светлините.И сега още се питам: Какво щеше да стане, ако не бях отстъпил, както идваше и бус насреща? Какво щеше да стане ако не бях успял да я удържа върху банкета? Какви хора работят в системата на МВР и ядат от данъците ни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време бях връхлетян от пиян шофьор който ми сече пътя зада спре на зелен светофар.Изравних се с него и си свалих прозореца да питам какво става(до този момент не знаех за състоянието му) онзи едвам се обърна и ми вика к`фо искашшш офлюфффф.А аз като онемял, не мога да повярвам че посред бял ден може да има толкова пиян човек който да си позволява да шофира.Набирам 166 и обяснявам за случилото се (с подробно описание на автомобила марка, модел,цвят и рег номер, както и посока на движение).Дежурният ми обяснява че ще предаде на патрулите и ако някой го засечял щели да му направят проверка и ми затвори.Случката стана в Пловдив,бул.Мария Луиза до Мото Пфое. Просто пази Боже от подобни ситуаций и нужда от намесата на МВР.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...