Jump to content
Quincy

Prelude 2.0 16v 5th Gen Vs Civic 1.6 125 Hp 5th Gen

Recommended Posts

Споко,само като ги пратя ти да не подвиеш опашка :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко,само като ги пратя ти да не подвиеш опашка :lol:

сега ако ги пратиш тръгвам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бургас и Варна ще онемеят,когато премерят сили с една пловдивска атмосверна 5-та .Разликите ще бъдат в автобусни мерни единици,но лично аз си мисля,че такава гонка ще се проведе не по-рано от националната среща :lol: .ПС:Въпросната кола е направена от много сериозен човек,тествана е и показва умопомрачителни резултати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси кефа:lol: Зимата още не е почнала , а дразгите и простотиите вече са в изобилие :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зная я нея:lol: седанчето :lol: но тя няма нищо общо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ве,Кире.Идеята ми беше,че двама са карат,а третият печели.Нещо като - батъла на годината Бургас ВС Варна енд дъ уинър ис Пловдив мухахахахахахахахаа!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха ,много добре! Има интрига вече ,а защо не се срещнете по средата ,между Варна и Бургас? Да е честно за всички! :lol:***Като централен наблюдател ,само със съвети мога да помагам за сегa... :lol:

Редактирано от Aleksandyr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая тема още ли не е затворена? Аз Бургас, ти Варна, аз по-бърз, ти по-бавен...по зле сте от децата :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей патканчовци, айде да направил един батъл с хондите Бургас срещу Варна :lol: вие имате по 400 коня, ама ние тука ще блокираме диното на Келеша :lol::lol::lol:

Без да се намесвам във вашите спорове искам да попитам с каква кола ще блокирате диното във Варна?ПП: Бургазлии вече си нямат хонда 400 коня но това е друга тема на разговор :lol: а и гонките които си уговаряте на 400м ли ще са или на друга дисциплина? Редактирано от JeepersCreepers

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти яката хранилка :lol::lol::lol::lol::lol: п.п. Молба към модовете: НЕ ЗАТВАРЯЙТЕ ТЕМАТА , ФЪН ЩЕ ИМА ЗА ВСИЧКИ ОТ СЪРЦЕ :lol:

Редактирано от Founder

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пък чакам развитие по-въпроса със срещатата :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти пък чакам развитие по-въпроса със срещатата :lol: :lol:

И аз чакам ама маи няма да има,защото едните пари не пускат,щото маи ги е страх,а от другата страна са вече на нокти :lol::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей патканчовци, айде да направил един батъл с хондите Бургас срещу Варна :lol: вие имате по 400 коня, ама ние тука ще блокираме диното на Келеша :D:lol::bash:

Без да се намесвам във вашите спорове искам да попитам с каква кола ще блокирате диното във Варна?ПП: Бургазлии вече си нямат хонда 400 коня но това е друга тема на разговор :whip: а и гонките които си уговаряте на 400м ли ще са или на друга дисциплина?
Ами тука има хонда джаз турбо, не е много коне ама на въртящ момент изтавани диното, жалко че не взехме графиката, но пък питай келеша, той ще потвърди :boo:Аз доколкото знам гонките са на 400 м от старт, другото вече по споразумение :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко офче:Може ли малко инфо за тва джазче, ако трябва да отворим и друга тема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А по темата, ако има някой навит от Пловдив с въпросния Сивик може да сложим край на спора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, ташак си направих за тази хонда джаз - може ли за 1 ден да получа 20+ лични съобщения за информация ХАХАХА :):P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нормално е да те заринат ,когато аз бях пуснал темата за колата ми във форума и аз така получих адски много лични да ме питат хората.Когато става дума за много коне за кола която не са чували по форумите изведнъж буди адския интерес у хората,затова че не се сърди :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кирееее,Кире.Пак прибързани заключения спрямо прелюдите.Преди време имах 4-та прелюд с ф20 мотор 133 коня,старт от място и дръпка с сивик 4-та генерация с д16а6 двигател(колега е даже)поне до 120-130 бяхме наравно,нагоре нямаше накъде че беше в града(при основание че е по лек поне с 300 кила от мен)друг е факта че според мен този двигател е по респонсен от малкия витекТака че в случая недей вади предварителни заключения,особено за седан който поне тежи 1100+кг.

така е сивика върви малко повече :) просто прелюда е по тежък и няма шанс ,тогава се пусках с 3 ген 140к.с. на VTEC LUDA... и ми прави кола и нагоре ...за моментно състояние няма какво да говорим колите са на по 15-20 години все на някоя нещо не и е наред ,важно е да си напраите кефа :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и какво стана сега ? така и неразбрах коя кола е по-бърза ? :D:D:P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та какво масло викаш наливаш в огъня? :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 3-4 дена съм собственик на ае86 и въобще не ми е останало време да чета и пиша тук :D Не съм се отказал,има време :D на кирето ще му затворя устата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти ли си този с hachiroku Trueno Sprinter :D късмет с проекта, дано и мен някой ден ме огрее :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prelude 0-100km/h - 9.2 s., Civic hatch - 8.7 s :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стига сте ми ги пускали тея от 0 до 100 ...... Тука спора не е от 0 до 100 , а на 400 метра. това че една кола прави по-бързо 0-100 незначи че ще е по-бърза на 400 м . :D давайте други доводи :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спора беше за Сивик седан, а не хетч :D Освен това сток Сивик d16z6 да прави 0-100 за 8.7 :huh:

Редактирано от pr0f1t

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз последно разбрах че Кирето иска да се пуска с неговата кола срещу моя прелюд? :D Да не би аз да съм разбрал нещо грешно?Нека кирето се изрази по въпроса,че ако става въпрос все още за седан витек,срещу прелюд 4-та,историята е съвсем друга,за която ставаше въпрос за факт който беше като имах такава кола и се пробвах с нещо по бързо от този седан витек.Хайде кирето да се изкаже какво е мислилпп.Аз съм с хачирокуто и проекта е доста голям :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спора беше за Сивик седан, а не хетч :D Освен това сток Сивик d16z6 да прави 0-100 за 8.7 :huh:

:D И седан да е разликата в теглото не е голяма :huh: Да, толкова е времето по каталожни данни, а там едва ли карат колите като на драг състезание :D При мен като си правих експерименти при потегляне от ~6000 об/мин. с приличен тормоз на съединителя и минимално пиплъзване на колелата направи 0.86 секунди надолу (Z9 5-та купе). Прелюда (ако е здрав) също прави време под каталожните данни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pamo аз карам такъв седан и съм сигурен, че разликата с хетча от порядъка на 100+ кила се усеща :D Все пак мижавият въртящ момент си казва думата.Offtopic: doggy най-благородно ти завиждам за Хачирокуто. На такива като теб им викат lucky bastard :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Мерси,сега само ае-та ми се въртят в главата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като си правих експерименти при потегляне от ~6000 об/мин. с приличен тормоз на съединителя и минимално пиплъзване на колелата направи 0.86 секунди надолу (Z9 5-та купе).

...значи доколкото схващам правиш от 0 до 100км/ч за 8 сек. което е неверотяно както и да потеглиш с минимално превъртане на гумите от 6000 об :) .С какви гуми си?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доги нямам нищо против да се пробвам с проектата ти ,както и с прелюди 4-5 генерация 2.0 2.2 .2.3 всичките от 133 до 220 коня.някои ако има мерак и минава по път през бургас едно лично за тест.аз съм се гонил с почти всички видове но все пак..:) за спорта пак ще пробвам ;)това е просто от опит ,казвам в многоброините ми стартове че спора е безмислен между прелюд 4-5 ген с ръчни скорости 2.0 прелюд срещу малкия витек(не съм се гонил с 5! ген ако е по бърз от 4-ген тогава незнам може и да има шанс (в което се съмнявам защото мисля че е малко по тежък от 4 ген )да кажа и друго седана няма разлика 100 кила с хеча а са точно 50(пак не е малко) ;)

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pamo аз карам такъв седан и съм сигурен, че разликата с хетча от порядъка на 100+ кила се усеща :) Все пак мижавият въртящ момент си казва думата.

 

 

:lol: Така е, въртящия момент е супер слаб :D Ако ти се занимава си притегли седана, но абсолютно празен включително и без рез. гума и на полу-празен резервоар. Ще останеш изненадан от средната разлика с хеча. Пак зависи и от екстрите на моделите :P но сигурно ще е около 1040-50кг. Всъщност купетата са най-тежките заради окачване, спирачки като на ВТИ, предни и задни щанги и разните железни тръби тук-там :P Без гориво и оборудване към 1065кг...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.youtube.com/watch?v=ARIMd8Ru5tM Ето едно клипче на сивик интегра и прелюд на писта. Знам че си има раздел за клипове, но пък ми стана смешно на старта прелюда как опука сивик 170 коня :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:lol: Така е, въртящия момент е супер слаб :bg: Ако ти се занимава си притегли седана, но абсолютно празен включително и без рез. гума и на полу-празен резервоар. Ще останеш изненадан от средната разлика с хеча. Пак зависи и от екстрите на моделите :D но сигурно ще е около 1040-50кг. Всъщност купетата са най-тежките заради окачване, спирачки като на ВТИ, предни и задни щанги и разните железни тръби тук-там :bg: Без гориво и оборудване към 1065кг...седана е със същото окачване ;) като купето 1 към 1 (оф топик общо полезна информация) и даже седана е с 4-ри дискови спирачки тежи 1045кг(Без климатик на електронен кантарсашо яко клипче :Dно на писта(с обиклолки за това не споря ни наи малко) Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убеден съм че цивика ше дръпне на прелюда първо шот е по лек и 2ро шот не е автоматик автоматика с моя д15 сток ше му дръпна до 3та убеден съм!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

автоматика няма смисъл да се коментира шот е ясно че ще падне.

 

по ми е интересен резултата от гонка с ръчни ск. кутии ..... аз лично при стокови коли залагам твърдо на Прелюда , шот съм ги виждал многократно гонки с такива коли (но не и един с/у друг). Преди докато бях само с пълна инжекция нямаше Малък Втек дето да ме е минавал , а прелюдеца на 3-та ми взимаше една кола (някой път и отгоре).

 

 

прелюда е пълен сток , а синята е на Doctor, може да влезете в "проекти" и да видите какво е правена по нея. (аз съм малко зад тях с пълна инжекция и все още стоков комп)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и аз гледам, че тука има доста убедени хора, ами ако има някоя стокова 5-ца 125 кончета в окръга я давайте. Ние имаме едно Прелюдче 4ген. 2.0. Пък може и с моета Х23-ка, нали Кирето е убеден, че Х23-ката пада от Сивик 125 коня СТОКОВА.

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахаха каде съм писал че прелюда 2.3 160 коня пада от 1.6 125 коня ? стокови?????????????? ПИСАХ ОТ ВТИ !!!!!! защото някои изцепи невероятната глупост че вТИ има по слаба 3-та от прелюд 2.3 160 коня ;):P:):P:wacko::lol: :lol: :D :D :D:P

Редактирано от K1r1L

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

край на спора подкрепен с факти, а не празни приказки и рейсърски изказвания ....

 

Въпрос 1 : прелюд 2 лита срещу малък втек

 

http://www.vbox7.com/play:2a7b49a8

http://www.vbox7.com/play:a483b5ae

 

за колите:

прелюд - 2 литра пълен сток. + 15 или 18 инча басс ;)

сивик купе - спортен изпускател, дросел от ВТИ , чип (някакъв)

сивик ЖДМ стайл - д15б2 фулл сток :P :P ;)

--------------------------------------------------------------------------------------------

Въпрос 2: Н22 vs H23 vs B16a2

 

http://www.vbox7.com/play:52bf2fc5

http://www.vbox7.com/play:6538c668

 

за колите: - и двете Н -ки са от основни ремонти такаче коментари "тая била издухана " може да си ги спестите ...... а и хората принципно имат книжки и могат да карат

Н23 - черен прелю фулл сток

Н22 (185 коня) - синьо-зеления прелюд сток (май малко по-голяма генерация) (аз съм малко далтонист)

б16а2 - червения хетч 5 ген фулл сток

черна 4-ка - d16z5 малко накуцва в момента ама ще я оправим :)

сива (ръждясала) 4-ка - д15 (фулл сток :):) ) :D

 

Н22-ката малко да се осери на старта и пада от Н23-ката или са кантар .

 

 

единственото , което ме изненада беше б16-ката . очаквах да е на едно с H22-kата :)

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...