Jump to content
Аз-съм споко

Супер мощен двигател от Honda

Recommended Posts

Супердвигател представиха Хонда на ежегодното автомобилно изложение в Париж.Новото чудо на техниката ще се използва първоначално за производството на единични бройки автомобили, тъй като цената му е изключително висока - около 5 000 000 долара за брой.Ето и някои от характеристиките:- Обем на двигателя - 25 000 см3.- WWW образен с 48 цилиндъра - 192 клапана.- Максимална мощност - 2200 конски сили, при 24 000 оборота.- 12 електронно контролирани турбокомпресора с променливо сечение на турбините.- Разход на гориво (бензин) около 45 литра на 100 километра.- Максимална скорост - около 1800 км/ч.Засега още не е изработено купе, което да може да издържи на мощността на двигателя, но до 1-2 години и това ще стане реалност.

http://logichno.net/modules/news/article.php?storyid=89Някои чувал ли е за такъв двигател или това е просто заблуда ... :tooth:Малко фантастика според мен ,ама може и да е истина незнам...Вие как мислите ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супердвигател представиха Хонда на ежегодното автомобилно изложение в Париж.Новото чудо на техниката ще се използва първоначално за производството на единични бройки автомобили, тъй като цената му е изключително висока - около 5 000 000 долара за брой.Ето и някои от характеристиките:- Обем на двигателя - 25 000 см3.- WWW образен с 48 цилиндъра - 192 клапана.- Максимална мощност - 2200 конски сили, при 24 000 оборота.- 12 електронно контролирани турбокомпресора с променливо сечение на турбините.- Разход на гориво (бензин) около 45 литра на 100 километра.- Максимална скорост - около 1800 км/ч.Засега още не е изработено купе, което да може да издържи на мощността на двигателя, но до 1-2 години и това ще стане реалност.

Eто какъв суап ще си напраа. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мощността му е смешно ниска,за това което са декларирали по-горе.....имайки предвид че monster truck-овете май бяха по толкова коне.....не е нещо не правено до сега....ташаци на рояци.те спряха участието си във Ф1 да пестят пари,пък ще ти правят някакъв "супер" двигател , за който ще има купе след 1-2 години.....не ти ли звучи малко като в детската градина това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм свръхзвуков двигател :tooth: доста добре звучи!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мощността му е смешно ниска,за това което са декларирали по-горе.....имайки предвид че monster truck-овете май бяха по толкова коне.....не е нещо не правено до сега....ташаци на рояци.те спряха участието си във Ф1 да пестят пари,пък ще ти правят някакъв "супер" двигател , за който ще има купе след 1-2 години.....не ти ли звучи малко като в детската градина това?

а колко мощен трябваше да е според теб ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мощността му е смешно ниска,за това което са декларирали по-горе.....имайки предвид че monster truck-овете май бяха по толкова коне.....не е нещо не правено до сега....ташаци на рояци.те спряха участието си във Ф1 да пестят пари,пък ще ти правят някакъв "супер" двигател , за който ще има купе след 1-2 години.....не ти ли звучи малко като в детската градина това?

а колко мощен трябваше да е според теб ?
Хората вадят от 5литра 2000 коня, а от 25 литра 2200 наистина не звучи много. А колко ли е голям този двигател :) 24000 оборота :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много цилиндри много нещо :tooth: не мисля ,че конете са най важното нещо :) мисля ,че с тези 12 турбини ще вади доста впечатляващ въртящ момент

Редактирано от activity

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Ф1 в ерата на турбо двигателите, Хонда са правили ей такъв мотор:

The FW11's most notable feature was the Honda 1.5 Litre V6 turbo engine, the most powerful in F1 at the time producing 800bhp at 12,000rpm and well over 1,000bhp in qualifying.

1.5л турбо, до 1000кс при 12000 оборотаГорната информация е измислица, просто реалността е по-невероятна от въображението на автора, който очевидно през 80-те години не е гледал Ф1, а е бил на баща си в ****те.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Ф1 в ерата на турбо двигателите, Хонда са правили ей такъв мотор:

The FW11's most notable feature was the Honda 1.5 Litre V6 turbo engine, the most powerful in F1 at the time producing 800bhp at 12,000rpm and well over 1,000bhp in qualifying.

1.5л турбо, до 1000кс при 12000 оборотаГорната информация е измислица, просто реалността е по-невероятна от въображението на автора, който очевидно през 80-те години не е гледал Ф1, а е бил на баща си в ****те.
Точно тъй адаш."логично.нет" WTF?!?!?? Интернет попринцип е източник на много полезна информация, както знаем, но от друга страна дава трибуна на всевъзможни малоумници, които да пишат всевъзможни глупости ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супердвигател представиха Хонда на ежегодното автомобилно изложение в Париж.Новото чудо на техниката ще се използва първоначално за производството на единични бройки автомобили, тъй като цената му е изключително висока - около 5 000 000 долара за брой.Ето и някои от характеристиките:- Обем на двигателя - 25 000 см3.- WWW образен с 48 цилиндъра - 192 клапана.- Максимална мощност - 2200 конски сили, при 24 000 оборота.- 12 електронно контролирани турбокомпресора с променливо сечение на турбините.- Разход на гориво (бензин) около 45 литра на 100 километра.- Максимална скорост - около 1800 км/ч.Засега още не е изработено купе, което да може да издържи на мощността на двигателя, но до 1-2 години и това ще стане реалност.

http://logichno.net/modules/news/article.php?storyid=89Някои чувал ли е за такъв двигател или това е просто заблуда ... :tooth:Малко фантастика според мен ,ама може и да е истина незнам...Вие как мислите ? ;)
Това са мн.големи глупости и много несъответствия,неможе един двигател от 24 лита да се форсира до 24 000рпм още повече да е турбо двигател и да извади смешните 2000+ коня камо ли пък да развия такава смешна скорост на земя ,то самолетите във въздуха немогат ,или опоне доста от тях немогат да я развият а са много повече коне :) Следващото е 45л на час как аджиба е станало тоз номер да го измерят като е нямало създанено такова шаси на стенд се мери дококото знам но е много относително защото няма нито тегло от шаси нито триене съпротивления. А тази глупост за нямало такова шаси да издържи просто ме закопа ,има и по мощни коли на които шаситата /купетат/ им държат даже нямат никакви проблеми,напротив проблемите биха дошли откъм трансмисия на това чудо на техниката ,но може би е по извън земна технология направен и всъщност този двигател не е форсиран а дефорсиран хахахахахаха ;) Наистина от доста време такава глупост небях чел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супердвигател представиха Хонда на ежегодното автомобилно изложение в ...

Това са мн.големи глупости и много несъответствия,неможе един двигател от 24 лита да се форсира до 24 000рпм още повече да е турбо двигател и да извади смешните 2000+ коня камо ли пък да развия такава смешна скорост на земя ,то самолетите във въздуха немогат ,или опоне доста от тях немогат да я развият а са много повече коне :) Следващото е 45л на час как аджиба е станало тоз номер да го измерят като е нямало създанено такова шаси на стенд се мери дококото знам но е много относително защото няма нито тегло от шаси нито триене съпротивления. А тази глупост за нямало такова шаси да издържи просто ме закопа ,има и по мощни коли на които шаситата /купетат/ им държат даже нямат никакви проблеми,напротив проблемите биха дошли откъм трансмисия на това чудо на техниката ,но може би е по извън земна технология направен и всъщност този двигател не е форсиран а дефорсиран хахахахахаха :D Наистина от доста време такава глупост небях чел.
Брао бе ... как го разобличи само 13-годишния шарлатанин. ... и как всичко подробно ни обясни, ние никога не бихме се досетили ? Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако беше това трябваше да има много много тромпети на покрива дет се вика :huh: Пък и като се вземе предвид че това е атмосферен а колегата говори за коко бяга там турбини ,май и тва няма да е :P

Редактирано от JeepersИЗГОНЕН от форума

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този 25 литров 48 цилиндров двигател в нещо като газга ли ще го слагат.... защото това нещо ще е доста голямо и незнам какво голямо купе ще му трябва.. бетер някой волга ще е сигурно :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това всичко според мен е измислица :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това всичко според мен е измислица :cool:

Не ве-е-е-е-е, стига ве, наистина ли ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това всичко според мен е измислица :cool:

Не ве-е-е-е-е, стига ве, наистина ли ?
Напоследък си станал nasty в коментарите си. :wub: А за въпросния двигател... аз пък съм измислил как от вода да правя злато, ама още не е измислена технологията с която да го направя. :wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълна глупост за мен, ако беше истина целия нет щеше да е гръмнал.Характеристиките няма да ги коментирам даже. Мисля, че Хонда е крайно време да замислят някой як високооборотен V8 който да тежи 100 кила и да изкарва 500 коня на 7000 об. без турбини.Това е духа на марката! НЕ знам какво правят ама се нуждаят ЯКО от флагман на марката, нещо леко, атмосферно което да размаже ГТР и без 100 гигабайта софтуер....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост този софтуер наистина прави колата уникална - хилядите настройки на окачването в рамките на една секунда я правят просто уникална /за сега/ на пистата. Именно софтуера според мен прави колата, отделно всички останали аеродинамични мини елементчета, двигателя и т.н. и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максимална скорост - около 1800 км/ч. Някой неси е пил кафето сутринта, 5 000 000 мл долара бугати неструва толкова, верно че двигателя не е такав, невярвам Хонда да правят такав двигател незнам какво купе ще трябва на такав двигател и незнам коя даржава ще разреши регистрация на такав самолет,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...