Jump to content
пламен1

Издухана гарнитура ли или повреден стартер

Recommended Posts

Колеги имам проблем с колата. Вече за втори път ми се случи след като е презстояла около 5 часа не иска да запали, стартера върти бързо но се чува стържене все едно е повреден . От десетия път запалва много трудно и в първите секунди претриса и прекъсва все едно е на 3 цилиндъра.След като поработи малко изгасям и паля от първия път и все едно нищо и е нямало! Губи антифриз от доста време,може би доливам 1 литър на 1000 км ! Два пъти лепих радиатор,най-накрая смених капачката и повече не съм имал проблеми с него.Единствено забравих да погледна маслото да не е пресечено но това утре ще стане,колеги споделяте ли мнението ми и за какво да се готвя?понеже и сегментите са ми за смяна се замислям дали да не направя един цялостен ремонт,ако се окаже че е е гарнитура де :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкарва ли бял пушек след като запали трудно и прекъсва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, най вероятно ти вкарва антифриз прези издухана гарнитура на главата...но е малко и не се забелязва осезаемо...но това са симптомите...развий свещите една по една и ще видиш кой цилиндър е проблемният като видиш коя свещ е с различен цвят от другите. Това за стърженето на стартера...знам ли...може да е самият стартер нещо повреден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стърженето става ясно че е механично. От тук има 3 варианта, които се сещам:1 . Бендикс (износен) или редуктор на стартера.2 . Зъбите на маховика или тези на стартерното колело.3 . Лош контакт на шалтера и липса на мощност и от там този звук.Което и да е от трите, ще те накара да свалиш стартера и да го тестваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че днес колата няма никакви проблеми с паленето и звука на стартера а е престояла цяла нощ студена.Преди да я пробвам дали ще запали проверих свещите и забелязах че две от тях са силно омаслени резбите им направо плуваха в масло! е това едва ли е причината , нямам обяснение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че днес колата няма никакви проблеми с паленето и звука на стартера а е престояла цяла нощ студена.Преди да я пробвам дали ще запали проверих свещите и забелязах че две от тях са силно омаслени резбите им направо плуваха в масло! е това едва ли е причината , нямам обяснение

Колега привет това че свещите са ти умаслени ти е наи малкия проблем повярваи ми.Това се получава от уплатнителните пръстени на капака,отваряш го сменяш ги и газ до дупка без проблем и успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странното е че днес колата няма никакви проблеми с паленето и звука на стартера а е престояла цяла нощ студена.

...тогава се замисли дали не е 3-тия вариант който ти написа колегата Стефан Милев :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пишеш, че откакто си залепил радиатора и си сменил капачката вече нямаш ядове- но с кое, сгубенето на антифриз или със радиатора? като разви свещите на непалена(студена) кола освен маслото друго видя ли, що не мушнеш нещо през дупката( електрод да речем) , и да видиш дали няма да се наморки. може и да развиеш свещите , да вкараш 4та и да токнете да видиш да не пръсне вода през дупката. подобен проблем може да ти прави и от скапан акумулатор или хлабави клеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами когато си смених капачката спря да ми се спуква радиатора обаче не и изчезването на антифриза.Вече втори ден пали нормално като е престояла доста време,ще пробвам това което написа колега и ще споделя . Големо благодаря :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...