Jump to content
waterwet

Накладки "Кашияма"

Recommended Posts

След едноседмична сага и ходене по прегледи, диагностики и тям подобни процедури, всички, при които ходих ми казваха, че всичко по ходова част и окачване е наред. Но имаше едно скърцане, което може да те побърка. Накрая се оказа, че накладките - "Кашияма", на които пише - Произведено в Япония - всъщност са по-широки напречно (в по-тясната част на феродото) и трият не с полезната повърхност, а с перпендикулярната (която намалява при износване) в основата на диска, където се заключва ъгъл с главината. Надявам се информацията да е полезна на тези, които им предстои избор и покупка на предни накладки. За Акорд 6-та ген. става дума. Умишлено не споменавам фирмата, която ги предлага (продава) на пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с цел?!Още някой да си купи от тази фирма ли, що ли?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърлях боб и май става дума за Евро 0*. Умишлено не довършвам името на фирмата :) Кашиямата са евтинийка, така че какво очаквате да има в кутийката със смешна цена и надпис мейд ин Джапан.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро сменях накладки и аз мислех на Кашияма да заложа но прочетох тук там и се отказах заложих на ТЕКСТАР и не сбърках перфектно спиране :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро сменях накладки и аз мислех на Кашияма да заложа но прочетох тук там и се отказах заложих на ТЕКСТАР и не сбърках перфектно спиране :)

Ами в Германия си предпочитат Кашияма пред Акебоно, защото Акебоно поне по думите на немците били британски. Де да знам, че като пише Произв. в Япония е менте или рецикле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

waterwet , в Германия Кашиямата не я взимат от Евро-07..А Акебоното и на нашият пазар е Английско и Кашияма е малко по добра от него...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) А аз се чудя защо не свършват пусти накладки .Аз съм с такива накладки ... но май няма да ги ползвам вече , въпреки че в началото ми се сториха хубави Изкарах над 50к км. с тях ... е няма свършване ... а бяха ми ги продали за меки :lol: (поне не ми тресе волана много много де )И междудругото съм ги купувал за 60-65 лвл ... изобщо не бяха евтиния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cK1А как спират в момента?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един въпрос към ползващите такива накладки :lol: как се държат след продължително натоварване ? става въпрос за по екстремно спиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държат си се перфектно... Само при първите две леки натискания на педала, леко просвирват.. От там нататък, никакви ядове...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм уцелил големи ментета , или не са за моят стил на каране :) след по продължително екстремно спиране, спирачките изчезват .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с екстремното спиране и изчезването на спирачките, се дължи повече на дисковете отколкото на накладките...И аз докато бях с поизносени дискове, го имах този проблем, защото диска не се охлажда достатъчно като изтънее...От както съм с нови дискове, го нямам този проблем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само при първите две леки натискания на педала, леко просвирват..

...това се случва и с моите които са Минтекс,но пък спират добре и при по голямо натоварване :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз карам вече 10000 км с акебоно и мога д кайа че сам доволен акордеона си спира доста добре,а и аз карам малко по агресивно и ми се случва да спирам по екстремно.карал сам и са кашияма и мога да кажа че и от тях сам доволен но бяха от германия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...