Jump to content
ZaRRicK

? за фолио вместо боя.

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Така търсим от доста време кола за майка ми, но има особени условия; колата е много желателно да е червена и задължително да не е зелена. Бюджета е ограничен, така че за хонда не се класираме, колата трябва да е 98+, малка, икономична и пр. Това е без значение. За сега сме се спрели на VW Polo. Но тъй като червени екземпляри отсъстват от пазара а пребоядисването ще оскъпи я много, събирам информация за варианта с фолио. Става въпрос за цялостно покриване на колата с червено фолио. Виждам че има таксита така направени и не си личи почти изобщо. Моля, изкажете мнения по въпроса! За, против, какво можем да очакваме и пр...?

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

качествено фолио ще излезе по скьпо.забрави /ролото/ ;) POLO

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да налепиш колата с шолио и давам най-много 4 месеца преди да почне да се разлепва. Мисля че не е удачен варянт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хмм, защо да е по скъпо. Ако на карбоновото е по 70лв квадрата на 3М, обикновеното трябва да е по евтино. Повърхността на полото не е чак толкова голяма.Защо да забравя Полото. Ти какво предлагаш дето да е до 4К лв, да е след 98г, бензин, и да е малка кола, като за жена без много стаж?

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти какво предлагаш дето да е до 4К лв, да е след 98г, бензин, и да е малка кола, като за жена без много стаж?

Много се извинявам, че се намесвам, но Сивик 6г с малак мотор и 96-97 година отговаря на горепосочените условия ;) ако толкова 1-2 години не са проблем ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

говоря за качествено фолио някакав 'каст' ти ли ще го лепиш та е 70 лева и полото колко квадрата е при положение че една боя на тая кола таксиметраджийцко боядисжане е 350 до 500лв.та питам ко е по добре.

Редактирано от fenabg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чара на полото мисля че е в дизела :D ,аз имам такова и направо забравяш кога си налял,иначе са евтини като изпълнение,според мен де ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз самият съм скептичен към идеята с фолиото и за това пуснах темата. Принципно и на мен ми се иска да е Сивик, но те почват от 4К, а едва ли на дъното на ценовата група са безпроблемни, а аз търся именно такава кола. Логото също става, но и те са по скъпи. Ако става въпрос, най добре би било да е автоматик, ама за малка кола и за тези пари много трудно.Мерси за отговорите и мненията. Продължавам да следя темата.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше ли забранено от КАТ облепването на коли с фолио с цел смяна на цвета? Преди такситата май точно така правеха, защото излизаше по-евтино, но после спряха. Един съвет от човек, който до скоро търсеше читава кола за малко пари.... по-добре събери още някоя друга паричка и купи Хонда или нещо друго японско, моля те не се забивай с VW. Ако има начин го обясни на майка ти, защото в крайна сметка сигурно ти ще я поддържаш и ще я караш по сервизи....Ае със здраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и Поло читаво 98+ за 4К трудно ще купиш, а особено ако търсиш дизелово, а бензиновото гори повече от Сивик... Иначе за тия пари и критерии се сещам за Фиеста, Хюндай Акцент...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сероизно ли смяташ че точно пък Поло-то ще ти е безпроблемния автомобил??? !!! .Не се облягайте на тия пусти години на производство.Никак не съм съгласен че като е по-ново е по-качествено.А да облепяш цалата кола според мен е безсмислено.Освен че ще ти излезе вероятно не по-евтино от боядисване ами ще има много странични ефекти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Съгласен съм че като е ново не значи по-добро, но колата не я търся за мен и условията не ги определям аз. Ясно ми стана че варианта с фолиото не е удачен и отпада. Смисала на темата беше именно за това, да събера мнения за тая идея. Еми мисля че си направих изводите. Благодаря на всички за отговорите.

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти се занимава да си я пребоядисаш сам сигурно ще ти излезе около 200 лв, но ще има здраво търкане...Едноцветно фолио 3М ще намериш на цена от около 10-тина лв на квадратен метър (като ако искаш най-тънкото ще е малко по-скъпо), но ти гарантирам че сам няма да можеш да я налепиш както трябва и ще трябва да плащаш и за лепене... Мен ако питаш - не се занимавай. п.п. Ако все пак решиш да купуваш фолио, пиши ми едно лично. Можем да го уредим с 10% отсъпка !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта с фолиото МОЖЕ ДА БЪДЕ повече от удачен. Зависи кой ти го прави и с какви материали. Не става въпрос за облепянето, което правеха такситата, а за наистина качествена работа.

 

Ето ви едно ЛИНК-че с образователна цел. Това е може би най-добрия майстор в БГ. В сайта има и снимки и контакти, за тези които се интересуват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви едно ЛИНК-че с образователна цел. Това е може би най-добрия майстор в БГ. В сайта има и снимки и контакти, за тези които се интересуват.

Мондеото от галерията с "карбоновият" капак съм го виждал на живо и признавам си,че се хванах...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

WOW!!Тоя човек разбира!Аз не мога да залепя фолио на равна повърхност 100х50см без да се получат балони(два опита и последващ отказ), а тоя пич цели коли! Евала!! Идва му както се казва ОТРЪКИ! !!!

Редактирано от BatV

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така търсим от доста време кола за майка ми, но има особени условия; колата е много желателно да е червена и задължително да не е зелена. Бюджета е ограничен, така че за хонда не се класираме, колата трябва да е 98+, малка, икономична и пр. Това е без значение. За сега сме се спрели на VW Polo. Но тъй като червени екземпляри отсъстват от пазара а пребоядисването ще оскъпи я много, събирам информация за варианта с фолио. Става въпрос за цялостно покриване на колата с червено фолио. Виждам че има таксита така направени и не си личи почти изобщо. Моля, изкажете мнения по въпроса! За, против, какво можем да очакваме и пр...?

колега има един познат кара такси , облепи го с фолио преди година и все още си е с него,имаше малки забележки по бронята но ги оправиха и сега си е перфектно.така че вариянта с фолио не е за пренебрегване стига да ти го прави човек който разбира от това

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след линка дето го пуснаха по нагоре и аз почнах да си променям мнението.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Честно да ти кажа за 2500-3000лв
си купуваш Нисан Микра като слънце че дори и червена


Микрите са уникални коли, особенно за жена че и за мъж става
малка икономична с достатъчно вътрешно пространство



http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmen...&f1=details
и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и митсубиши колт много прелична количка 1.3 расход 4,5 -5 ,а 1998 има и клима ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около година облепихме една Миата с фолио.Разни вълци огньове и т.н.Някои от вас може да са я виждали.Еми няма ядове ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

daewo matiz !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

daewo matiz !

Ама ти сериозно ли!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...